האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

פייק ניוז Fake news - יוון

פייק ניוז Fake news - יוון

מדוע יש פייק ניוז על יעדי תיירות ביוון? למי יש אינטרס לפייק ניוז על תיירות ביוון?  איך עובדת השיטה?.. כל המידע כאן בכתבה שכמה אתרי חדשות "ועסקני" תיירות מאד לא יאהבו את זה שבאתר יוון והאיים אנחנו מספרים לכם את האמת, אבל חשוב לנו שתדעו את האמת!

אז ככה.. "עסקן" כל שהוא בתחום התיירות, מנסה לשווק יעד מסויים בעולם, או אפילו ביוון ויעד אחר שספק אחר מוכר אליו חבילות נופש או טיסות, מפריע למכירות שלו של היעד שהוא משווק, כי המכירות ליעד הזה למשל טובות ומצליחות, אז מה עושה אותו "העסקן"?.. מביא כתב סוג ז, שולח אותו לכתוב כתבה מאד לא מפרגנת על היעד שמפריע לו. פונה לאתרי החדשות השונים או אפילו מפרסם כתבה באתר המספק יכולת לקדם תוכן בתשלום והנה לכם, כתבה שנראית תמימה ואובייקטיבית אבל היא למעשה כתבה של פייק ניוז. מגדילים לעשות אותם העסקנים ומבקשים לפרסם את אותן הכתבות גם בפורטלים ואתרי חדשות שאתם מכירים היטב ואתם גולשים בהם מדי יום [ לא נזכיר שמות ] כך כתבה שנראית לכם לגיטימית ואובייקטיבית היא למעשה כתבה "שעסקן" תיירות שילם עליה בכדי שהוא תפורסם באתר החדשות שאתם גולשים בו. [ אתרי החדשות האלה מאד אוהבים את הכתבות האלה, גם כתבה עם תוכן פרובוקטיבי לאתר וגם כתבה שמישהו ישלם לאתר החדשות כסף על מנת לפרסם את הכתבה, איזה כיף! נכון?.. [ בוודאי שלא ] !

למעשה כ 50% מהתוכן שאתם צורכים, גם באתרי חדשות באינטרנט וגם בטלביזיה הוא פייק ניוז. הסיבה לכך פשוטה, כסף. בואו ניקח לדוגמא פייק ניוז לחיוב, לא לשלילה כמו בפסקה הקודמת, "עסקן" בתחום התיירות רוצה לשווק אי יווני חדש או איזור כל שהוא ביוון, הוא מציע לערוץ הטלביזיה שיבואו לסקר את המקום לחיוב, שוב אני חוזר לחיוב [ אותו עסקן, לא מבקש כתבה אובייקטיבית, אלה כתבה מפרגנת ] הוא משלם לערוץ על ההפקה, הוא משלם לערוץ על הפרסום ובכך פתאום צץ לו אי חדש מהים ביוון, שהוא התגלמות גן עדן  ממש, עם חופי טוקריז מהפנטים שלא קיימים באף מקום ביוון ואולי גם בתאילנד ובאוקיאנוס השקט, מלונות בוטיק מפוארים ומלוטשים בהמון פוטושופ.. אתרי החדשות והטלביזיה, רחוקים מאד ממה שהיו פעם, במיוחד הטלביזיה שנמצאת במצוקה קשה מאז שהאינטרנט תפס את רוב החשיפה והפרסום בעשר שנים האחרונות, אותם ערוצי טלביזיה מרוויחים הרבה פחות מפרסומות ממה שהיו מרוויחים פעם והם כן.. מחפשים מקורות הכנסה חדשים, כמו כתבות ממומנות. צרכני התוכן של אותם ערוצים לא מקבלים את המידע האמין לו אתם מצפים, כאשר אתם רואים טלביזיה או גולשים באינטרנט באתרי חדשות. גם אתרי החדשות השונים מתפתים לעתים קרובות מדי לכסף הזה, במקום לספק לצופים סיקור עיתונאי אובייקטיבי ואמיתי. חבל מאד.

מה זאת אומרת לשווק יעד : היעדים ביוון אליהם אתם נוסעים לחופשה, הם לא יעדים שיש אליהם טיסות כי יש ביקוש בלבד, הם יעדים שמישהו או משלם על השיווק שלהם, או משקיע כסף בטיסות צ'אטר ליעד, או רכש והפיק חבילות נופש ושילם הרבה כסף שנקרא בשפת התיירות "קומיטמנט" כלומר התחייבות. הסכומים שמדברים עליהם כאן הם במאות אלפי שקלים או במיליוני שקלים או דולרים לכל יעד מדי שנה. אותו עסקן לקח על עצמו לשלוח ישראלים נגיד לאי סנטוריני, השקיע הרבה כסף במטוסים, במלונות, בשרות, בפרסום, בשיווק, במערכות הזמנה באינטרנט, יש כאן ממש תשלובת שלמה של פרמטרים בקידום של יעד לתיירות.

איך תדעו אם זה פייק ניוז או לא פייק ניוז : האמת לא תמיד קל לדעת, יש גם תכנים שאינם פייק ניוז גם באותם אתרי החדשות וגם בערוצי הטלביזיה [ בכל זאת, לעתים הם צריכים לשים גם תוכן אובייקטיבי ] בכדי שלא תעלו על זה שהם לעתים מעלים פייק ניוז.. שימו לב שפייק ניוז לעתים מופיע באינטרנט בצורה של פרסומת [ מרובע או מלבנית קטנה ] שמפנה אתכם לכתבה באתר, לעתים לצד המלבנית הזו כתוב שם של איזה אתר מסחרי שמספקת את הפרסומות האלה, זה רמז לא רע לפייק ניוז. עוד רמה לפייק ניוז היא כתבה שערורייתית, מידע שנשמע לכם לא אמין, סופרלטיבים על המקום שנשמעים שאינם לקוחים מהלקסיקון של יוון או השמצות שנראות לכם לא אמינות, הרבה "פייק ניוזניקים" לוקחים למשל צילום מדהים של מקום מסויים ושמים לידו צילום של מקום אחר באיכות ירודה ומספרים על כך שזה מה שמכרו לנו וזה מה שקיבלנו בפועל.. שימו לב טוב טוב לצילומים שמוכרים לכם, הפייסק ניוזניקים תמיד ישמו את הצילומים הכי מכוערים שיצאו להם במצלמה : ) וכמעט תמיד לא של אותו היעד, כן, הם מאמינים שכולכם טיפשים ולא תשימו לב.

עוד דבר : בדרך כלל בתוך הכתבה הכביכול אובייקטיבית שאתם קוראים המשמיצה יעד ביוון, יופיע באופן תמים ומאד מפתיע, קישור ליעד מדהים ביוון.. [ זה סימן מובהק של פייק ניוז ]

ולגבי יוון -  הדרך הטובה ביותר לקבל אינפורמציה אובייקטיבית היא להכנס לעמוד המידע על היעד שקראתם עליו ולראות את המידע האובייקטיבי המצוי באתר יוון והאיים. ולא, [ גילוי נאות ] אנחנו לא נקיים מאינטרסים מסחריים, גם לנו יש כאלה, אחרי הכל גם אתר יוון והאיים הוא עסק של בעליו, אבל אנחנו לא נכפיש או נשמיץ יעד ביוון בכדי לקדם יעד אחר, אלא נספק את האמת והמידע המדוייק ביותר על אותו יעד ביוון. אז בפעם הבאה שאתם מחפשים מידע אמין על כל יעד ביוון פשוט רישמו בגוגל יוון והאיים ובואו אלינו לקרוא את האמת האובייקטיבית ובכך תדעו אם הכתבה שקראתם היא פייק ניוז או לא.Greece and the islands- אתר יוון והאיים

יוון והאיים, מתחייבים תמיד לספק לכם את המידע האובייקטיבי ביותר על כל יעדי יוון, בהתחייבות!Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il