האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

kavala

שימו לב שניתן להגיע ליעד זה  גם בטיסה סדירה פנימית מאתונה. כלומר טיסה מתל אביב לאתונה וטיסת המשך ליעד זה, אתר יוון והאיים מפעיל מוקד הזמנות מיוחד לטיסות [ משולבות ] עם טיסות פנים, ניתן לחייג אלינו בימים א-ה בין השעות 09:00 עד 18:00 למספר טלפון 03-5023770 לאחר מכן תוכלו לחזור לאתר יוון והאיים ולהמשיך ללמוד על היעד וגם לבצע הזמנה למלון, רכב ועוד.. [ מספר הטלפון מיועד להזמנת טיסה בלבד, לא לייעוץ ] 


מכאן יוצאות מעבורות ללסבוס, לחיוס לסאמוס וגם לפיראוס לאיי הדודקנס וכמובן ובקצב מזורז לאיים הקרובים סמוטראקי ותאסוס. ראו מידע אודות לוחות זמנים של ההפלגות לאיים מקאבאלה בעמוד הפלגות שלנו כאן באתר, או צרו קשר עם נציגי האתר לברור זמני הפלגה מקאבאלה לאיים. כאמור, יש גם נמל תעופה בעיר קאבאלה, יש מספר טיסות בכל יום לאתונה ולעוד יעדים מבוקשים ביוון, וגם טיסות בינלאומיות לארצות אירופה.


קאבאלה היא עיר נמל חשובה בצפון. חיים בה כ 100000 תושבים. עיר חיה ותוססת עם קבוצת כדורגל שיודעת לעורר שערוריות. מידי שנה מתקיים בה פסטיבל אתנוגרפי מפורסם בשם cosmopolis הנחשב ליוקרתי מסוגו ביוון. אין ספק שמראה הנוכחי של העיר מושפע מאד מהתקופה התורכית, העותמנים שלטו בעיר מ1387 ועד 1912. תהפוכות רבות חוותה העיר במאה ה20. בולגריה השתלטה עליה בשנת 1913 במלחמת הבלקן הראשונה, אך היא חזרה ליוון ב1924. היו כאן חילופי אוכלוסיה בין תורכיה ליוון גם בהסכמה וגם בכח. במלחמת העולם השניה שוב השתלטו על העיר הבולגרים, שהיו בברית עם גרמניה הנאצית. העיר חזרה סופית  לידי היוונים רק ב1944.

קאוולה נמצאת בדרך לתראקיה על הכביש הראשי כ170 ק"מ מסלוניקי, למעלה מ600 ק"מ מאתונה. בדרך מסלוניקי לקאבאלה בכביש המהיר, מעט לפני הכניסה לעיר קאבאלה כדאי לעבור אל הכביש היישן, ממנו ישנן נקודות צפיה יפות מאד על העיר kavala ועל אתריה החשובים: העיר העתיקה בתוך החומות, הנמל, והאקוודוקט המפואר שבנה סולטן הנקרא מפואר הלא הוא סולימן המפואר. 

אתרים בעיר - ראשית העיר העתיקה panagia הצופה לנמל, מאופיינת בבתים בסגנון תורכי וגם מודרני הכל בתוך החומה-מצודה. מומלץ לטייל כאן בעיקר בשעות הבוקר שהשמש עולה על הנמל ועדיין לא הגיעה לעיר, התאורה נפלאה. בערב מומלץ לטייל באזור הנמל השופע במסעדות ובתי קפה, בטיילת הרחבה ובככר הגדולה. יש כאן איזו "המולה מרגיעה". עוד מקום הראוי לציון הוא בית המלון אימפרט שנבנה ב1817 עי מוחמד עלי פשה (שנולד כאן והיה שליט מצרים ) מלון שהוא ארמון-מוזיאון באופיו. מאזור הטיילת מתנשא האקוודוקט שנבנה על ידי סולימאן הגדול,כן.. זה שבנה וחיזק גם את חומות ירושלים. נחמד מאד לשוטט בסמטאות, "וללכת כאן לאיבוד". לאלה מכם המעוניינים בחופים. ישנם חופים יפים, חלקם מצוקיים, הם נגלים בכביש הישן מזרחה, כדאי לנסוע ולהתרשם מהים האגאי.


 המצודה של קאבאלה בעיר העתיקה.
 

מלון בקאבאלה
במסגרת טיול לצפון יוון שווה להישאר בעיר קאבאלה לפחות לילה אחד. אם תזדקקו לכזה לפני הפלגה לאחר האיים או בדרך חזרה, ראו רשימת בתי מלון מומלצים בקאבלה ואפשרות להזמנה ישירות באינטרנט בהנחה :

Tosca Beach מלון נח ונעים, על הים ממש!, בחירה מצויינת מידע והזמנה
Lucy Hotel מלון חדש ועדכני, 5 כוכבים וחדרים עם נוף מלא לים, חדרים מרווחים ומאובזרים : להזמנה ומידע

לעוד בתי מלון בקאבאלה :  kavala hotels

ראו גם את קומוטיני


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il