Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

kavalaשימו לב שניתן להגיע ליעד זה  גם בטיסה סדירה פנימית מאתונה כלומר טיסה מתל אביב לאתונה וטיסת המשך ליעד זה, אתר יוון והאיים מפעיל מוקד הזמנות מיוחד לטיסות [ משולבות ] עם טיסות פנים, ניתן לחייג אלינו בימים א-ה בין השעות 09:00 עד 18:00 למספר טלפון 03-5023770 לאחר מכן תוכלו לחזור לאתר יוון והאיים ולהמשיך ללמוד על היעד וגם לבצע הזמנה למלון, רכב ועוד..
[ מספר הטלפון מיועד להזמנת טיסה בלבד, לא לייעוץ ] 


העיר קאבאלה בצפון מזרח יוון, מידע על העיר והסביבה, הזמנת מלון בקאבאלה ביוון, ומידע על הפלגות מקאבאלה לאיים תאסוס, סמוטראקי ועוד. כשבאים מכיוון סלוניקי בכביש המהיר כדאי לרדת לפני העיר קאוולה אל הכביש היישן משם ישנן נקודות צפיה יפות מאד על העיר kavala ועל אתריה החשובים העיר העתיקה בתוך החומות, הנמל, והאקוודוקט המפואר שבנה סולטן הנקרא מפואר הלא הוא סולימן המפואר. אין ספק שמראה הנוכחי של העיר מושפע מאד מהתקופה התורכית , העותומנים שלטו בעיר מ1387 ועד 1912 , תהפוכות רבות חוותה העיר במאה ה20.  בולגריה השתלטה בשנת 1913 במלחמת הבלק הראשונה ושוב חזרה ליוון ב1924 היו כאן חילופי אוכלוסיה, גם בהסכמה וגם בכח, בין תורכיה ליוון ובמלחמת העולם השניה שוב השתלטו הבולגרים שהיו בברית עם גרמניה הנאצית, והעיר חזרה  לידי היוונים רק ב1944 כאן במקדוניה תהפוכות לא חסרות.

קאבאלה היא עיר נמל חשובה בצפון יוון, מכאן יוצאות מעבורות ללסבוס, לחיוס לסאמוס וגם לפיראוס לאיי הדודקנס וכמובן ובקצב מזורז לאי הקרוב תסוס, ראו מידע אודות לוחות זמנים של ההפלגות לאיים מקאבאלה בעמוד הפלגות שלנו כאן באתר או צרו קשר עם נציגי האתר לברור זמני הפלגה מקאבאלה לאיים. יש גם נמל תעופה בעיר קאבאלה, טיסות פעמים אחדות ביום לאתונה וגם לארצות אירופה אחרות.
 
אתרים בעיר ראשית העיר העתיקה panagia הצופה לנמל בתים בסגנון תורכי וגם מודרני הכל בתוך החומה-מצודה. מקום מעניין לטיול ובעיקר בשעות הבוקר שהשמש עלתה על הנמל ועדיין לא הגיעה לעיר והתאורה נפלאה, בערב מומלץ לטייל באזור הנמל טיילת רחבת ידים ובככר הגדולה יונים רבות הבאות ללקט מזון ויש תמיד סבים וסבתות הבאות עם נכדיים להאכיל את היונים, יש כאן איזו "המולה מרגיעה " אם מותר להתבטא כך.
מהטיילת מתנשא האקוודוקט, כן זה שבנה סולימאן הגדול ,כן.. זה שבנה וחיזק גם את חומות ירושלים. קאוולה נמצאת בדרך לתראקיה על הכביש הראשי כ170 ק"מ מסלוניקי, למעלה מ600 ק"מ מאתונה, מכאן נח מאד להפליג לתסוס הפלגה קצרה של כשעה, (ראו תאסוס) 17 קמ מהעיר עתיקות עירו של פיליפוס השני ואלכסנדר מוקדון, חופים יפים חלקם מצוקיים נגלים בכביש הישן מזרחה, כדאי לנסוע ולהתרשם מהיים האגאי , ואפשר להבחין בקידוחי הנפט שנמצא כאן בים.
 
בעיר קאבאלה כ100000 תושבים, עיר חיה, עם קבוצת כדורגל שיודעת לעורר שערוריות , עם פסטיבל אתנוגרפי מפורסם בשם cosmopolis ' הנחשב למעולה אולי החשוב ביוון מסוגו.
בית מלון אימפרט שנבנה ב1817 עי מוחמד עלי פשה (שנולד כאן והיה שליט מצרים ) מלון שהוא ארמון-מוזיאון באופיו ועוד דברים שאם תשהו כאן תגלו בעצמם, ליד הנמל בתי קפה ומסעדות בהם אפשר לצפות , ולהכנס לאוירה המיוחדת.

מלון בקאבאלה
במסגרת טיול לצפון יוון שווה להישאר בעיר קאבאלה לפחות לילה אחד, או אם תזדקקו לכזה לפני הפלגה לאחר האיים או בדרך חזרה, ראו רשימת בתי מלון מומלצים בקאבלה ואפשרות להזמנה ישירות באינטרנט בהנחה :

Tosca Beach מלון נח ונעים, על הים ממש!, בחירה מצויינת מידע והזמנה
Lucy Hotel מלון חדש ועדכני, 5 כוכבים וחדרים עם נוף מלא לים, חדרים מרווחים ומאובזרים : להזמנה ומידע

לעוד בתי מלון בקאבאלה :  kavala hotels


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il