האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » קימולוס kimolos

קימולוס kimolos

1%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

האי קימולוס

האי קימולוס הוא אי קטנטנן השוכן רק קילומטר אחד צפונית לאי מילוס. שיטחו של האי רק 36 קמ"ר והוא מונה פחות מ-600 תושבי קבע. באי יש ישוב אחד - חוריו Chorio - מלבדו בתים בודדים פזורים ברחבי האי. 4 כבישי אספלט ומלבדם כבישי עפר. כל החלק הצפון מערבי אינו כולל דרכי גישה לרכב כלל אלא רגלית בלבד, עם חמורים או בסירה.

דרכי הגעה לקימלוס: השלב הראשון שתצטרכו לעשות זה להזמין טיסה לאתונה, עברו לעמוד הבא, טיסת לכל היעדים ביוון ובחרו אתונה. לאחר מכן הגיעו לאי מילוס, המעבורת מגיעה לנמל אדמאס, משם עליכם להגיע במונית או אוטובוס לפולוניה שבצפון האי מילוס ומשם כאמור בהפלגה קצרה לקימולוס. הפלגות יוצאות מדי יום מנמל פולוניה שבמילוס אל נמל פסאט'י - Psathy - שבקימולוס. ההפלגה אורכת חצי שעה ומחירה 2 יורו לאדם כוון. מדי יום יוצאות לפחות חמש או שש הפלגות, לוחות הזמנים מתפרסמים בנמל ואין אפשרות לרכוש כרטיסים מראש, פשוט להגיע לנמל, ולהמתין להפלגה הקרובה על החוף או באחת הטברנות או בתי הקפה המצויים בשני הנמלים.ישנה גם הפלגה ישירה מפיראוס לקימולוס אך היא אורכת שעות רבות. הזמנת הפלגות ניתן לבצע בעמוד הפלגות.  להזמנת לינה היכנסו לעמוד המלצה על מלון ביוון.
קימולוס, כמו האיים השכנים, מילוס ופוליאגוס נוצר באותה התפרצות וולקאנית ואיים אלה מתאפיינים בתצורות סלעים מיוחדות, בגיאולוגיה עשירה ובמחצבים רבים, השם קימולוס נגזר מהמילה היוונית קימוליה שמשמעותה גיר. בצפון האי קיימת מחצבה גדולה של גיר ובאיזור זה גם חופים לבנים עם מי תכלת צלולים, שהמפורסם והמסודר ביניהם הוא חוף פרסה Prassa - חוף חולי יפיפה. בחוף יש שמשיות, ומיטות שיזוף וגם קיוסק קטן. האוטובוס היחיד שפועל באי בחודשי הקיץ, מגיע לחוף הזה ובנוסף גם לשני חופים בדרום האי - קלאמיטסי Kalamitsi ובונאטסה Bonatsa והנסיעה אל כולם כוללת נסיעה בשבילי עפר. גם החופים האלה הם חופים חוליים ומסודרים, בבונטסה יש שימשיות ומיטות שיזוף וגם בר קטן ובקלאמיטסי יש טברנה על החוף ועצים שנותנים צל - אין שימשיות להשכרה. מלבד החופים הללו יש עוד חופים שההגעה אליהם 'יחסית' פשוטה וגם הם בדרום - אליקי Aliki שדורש הליכה קלה על שביל עפר והחופים אליניקה Elinika ו-מברוספיליה Mavrospilia שניתן להגיע אליהם עם אופנוע או טרקטורון - אלו חופים חוליים נפלאים אך אינם מסודרים ורצוי להגיע עם שימשיה וכמובן להצטייד במים וחטיפים. בחוף אליניקה מומלץ לשנרקל - שם ניתן לראות מתחת למים שרידים של ישוב קדום.


למעט החופים הללו ישנו גם חוף קטן בנמל Psathy עם כמה טברנות ובתי קפה על החוף. גם אליו ניתן להגיע עם האוטובוס או אפילו בהליכה קצרה מחוריו.

אחד האיזורים היותר יפים באי נמצא כחמש דקות נסיעה מחוריו על הכביש המוביל לפראסה (או כרבע שעה הליכה) - טרילוגיית 'חופים' - Rema-Goupa-Karas - שאינם ממש חופים אלא ישובים קטנטנים ועתיקים של בתי דייגים השוכנים על המיים ולצידן הסירות וכל זה בינות לתצורות סלעים מרהיבות - והטיול ביניהם עוצר נשימה וכמובן שאפשר גם לקפוץ למים ולשחות.

חוריו Chorio - הישוב היחיד באי הוא כפר קיקלאדי מסורתי ויפיפה בו ניתן לטייל בין שרידי המבצר העתיק - (ה-Chora) ובין הסמטאות הקסומות והצרות שכולן מצוירות באופן ידני על ידי תושבי הכפר במכחול לבן. כמו בכל רחבי הקיקלאדים העיירות הללו נדמות כעיירות רפאים כשעוברים בהן בשעות הצהריים אך עם שקיעת השמש חוריו מתעורר לחיים והופכת לכפר תוסס עם אוירה קסומה, ילדים עם אופניים בין הסמטאות, זקני הכפר בכיכרות והתיירים (שברובם יוונים) מאכלסים את בתי הקפה, הטברנות והברים, מוסיקה חיה נשמעת ופעמיים בשבוע גם מוקרן סרט בכיכר הכפר. בחודשי הקיץ כמובן.

אטרקציה נוספת על האי היא סקיאדי Skiadi - פטריית אבן ענקית - היא ממוקמת במרכז האי וניתן להגיע אליה במסלול הליכה שיוצא מהיציאה הצפונית של חוריו לכוון מערב. הדרך מעט ארוכה ונמשכת כשעתיים וחצי, אפשר גם להגיע עם הרכב בשביל העפר עד הנקודה שבה צריך לפנות מערבה שוב - זה יקצר את משך ההליכה לפחות בחצי. מתאים למי שאוהב מסלולי הליכה - לא יעד חובה.

תיירים שרוצים לבחור בקימולוס כיעד החופשה שלהם צריכים להחליט על כך שנה מראש כיוון שיש חדרים ספורים בלבד להשכרה על האי והם נחטפים עוד לפני שחשבתם על חופשת קיץ. כך גם לגבי רכבים להשכרה - ספורים בלבד אז אל תבנו על השכרה ספונטנית של רכב בשיא העונה. בכל אופן יש גם מונית אחת על האי וניתן להזמין אותה טלפונית במידה ואתם ללא רכב. יש תחנת דלק אחת על האי. בשכנות לקימולוס, ממזרח, שוכן האי הקטן הגדול ביותר מבין האיים הלא מיושבים של יוון. אך הוא לא לגמרי לא מיושב, על האי חי זוג מבוגר, תושבי קימולוס שהקימו שם משק משלהם והם חיים בפשטות את החלום של לחיות על אי בודד. כדאי לקחת מונית ים מנמל קימולוס על מנת להגיע לפוליאגוס וגם לחופים נוספים בקימולוס שלא ניתן להגיע אליהם יבשתית.  ולסיכום, קימולוס הוא סוד קסום ושמור של יוון - אז תשמרו בסוד.

המלצות לינה בקימולוס
להזמין מקום לינה שנה מראש זה לא מוגזם כשמדובר בקימולוס, כיוון שזהו אי ממש קטן ומקומות הלינה ספורים, ומגיעים אליו באופן קבוע תיירים יוונים קבועים מדי שנה, הם לרוב כבר מזמינים עוד במהלך החופשה את המקום לקיץ הבא, כך שקשה מאד למצוא מקום לינה זמין בהתראה של כמה חודשים מראש אפילו. הנה כמה מומלצים מבין ההיצע המקטן ממילא:

Kimolos Houses
שני בתי נופש בעיירה קימולוס. הדירות מאובזרות לחלוטין וממוקמות בעיירה המקסימה שבמעלה הגבעה, בינות הסמטאות הצרות הציוריות. המארחת נהדרת. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Kimolis
על הכביש המוביל מהנמל את קימולוס חורה, מלון בוטיק קטן ומקסים עם חדרים נעימים ובהירים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

To Rantevou tis Alykis
מלון קטן ומקסים באמצע הדרך בין העייירה קימולוס לחוף קלמיצי המקסים. חדרים מרווחים במבנה קיקלאדי טיפוסי והכנסת אורחים חמה חמה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

The Elepant Beach House
החלום היווני של בית על חוף ים. מדובר בחוף לא שגרתי אלא במפרצון עם סלעים ובתי דייגים שממש על קו המים. בית דייגים זה שופץ והפך לבית אירוח לתיירים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il