האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » מתאנה Methana

מתאנה Methana

מתאנה Methana

Methana הוא חצי אי במזרח הפלופונס, הוא למעשה הר געש. חצי האי מתאנה מחובר לפלופונס בכביש גישה, אך מבחינה מנהלתית הוא שייך למחוז Attica ולא לפלופונס. הפנינסולה מיושב בדלילות. הישוב הגדול על חצי האי נקרא גם הוא מתאנה וחיים בו פחות מאלף תושבים. הישובים הנוספים השכנים על חצי האי הם Vathy, Megalochori, Kounopitsa, Kypseli, Agios Theodoroi ו-Dritsaalika - ובכל ישוב יש בין 40 ל-200 תושבים, כך שבכל חצי האי יש לא יותר מ-1500 תושבים ושטחו של האי הוא כ-50 קמ"ר.
חצי האי מתאנה הוא כולו וולקני, ויש עליו כ-30 מוקדי התפרצות געשית. ההתפרצות האחרונה היתה במאה ה-3 לספירה, אבל ההר פעיל מבחינה וולקנית ואין מניעה להתפרצות נוספת בעתיד (ואולי זה למה הוא מאוכלס בדלילות).
בשל הפעילות הוולקנית האי גם מוקף במעיינות חמים טבעיים ובריכות סולפור טבעיות.

ניתן להגיע למתאנה כמובן ברכב מאתונה ומשך הנסיעה הוא כשעתיים וחצי, אך ניתן להגיע גם בהפלגה מפיראוס, הפלגה שאורכת שעתיים ועוצרת קודם באי אגינה. וקו הפלגה נוסף מחבר את מתאנה עם האי פורוס בשייט קצר של כחצי שעה - לבדיקת לוחות זמנים והזמנת כרטיסי הפלגה לחצו כאן.

במתאנה יש שלל מסלולי הליכה המובילים אל פתחי הר הגעש, מסלולים שנהנים מנופים של הים, הליכה בתוך היער ונופים בעלי גיאולוגיה משתנה וולקאנית. מ-Kaemeo Vouno שבצפון מערב חצי האי, יוצא מסלול הליכה קצר (כחצי שעה) שמוביל אל הלוע הגדול ביותר על ההר. המסלולים מסומנים ונוחים להליכה, חלקם נחשבים לקלים וחלקם בינוניים. רוב התיירים שמגיעים למתאנה הם תיירי ההיקינג והם באים הנה כדי ללכת במסלולים, ובסוף היום להינות מהשקט והפשטות והטברנות הקטנות על שפת המים. יש פה גם חופים כמובן, הם חביבים, אך הם לא מוקד המשיכה של תיירים. כך או כך, מעט מאד תיירים מגיעים לכאן, המקום שומר על פרופיל נמוך, על שקט ואותנטיות. 
בישוב מתאנה, הוא הישוב הגדול בחצי האי, ולהזכירכם הוא קטן למדי, יש מרינה ומעגן סירות מוגן שגובל מצד אחד בטיילת ובחוף הים של מתאנה ומצידו השני בבריכות הסולפור הטבעיות. אי לכך, תיירים שכן מגיעים למתאנה הם יאכטיונרים שעוצרים לעגינת לילה לרוב.
צפונית לנמל בעיירה מתאנה, תמצאו את המעיינות החמים הטבעיים Radon Thermal Springs, גם פה, אין אפילו קורטוב של תיירות, פשוט יורדים אל הסלעים ובתוך בריכות המים הקטנות שיצרו הסלעים טובלים במים חמים טבעיים. בצפון האי, מעיינות תרמיים נוספים, וכן, גם הם פתוחים לקהל, בלי גינונים, באים, טובלים ונהנים Loutro tou Pavsania.
בעיירה מתאנה, צפונית לנמל, נמצא חוף Limionas, חוף מסודר מוקף יער וסלעים וולקאניים. מלבדו, ולמרות שהוא מוקף ים, יש מעט מאד חופים מסודרים נוספים על חצי האי. מצידו השני של חצי האי נמצא הכפר הקטן ואתי Vathi, עם כ-200 תושבים וגם פה יש מרינה קטנה וטברנות דייגים, ומי שמגיע לכאן הם בעיקר בעלי יאכטות שעוגנים ללילה, וגם תיירים סקרניים שאוהבים לגלות את המקומות המבודדים, הלא מתויירים, הלא מוכרים ושמעט מאד מידע זמין אודותיהם.
פה ושם אפשר למצוא שרידים עתיקים של מבצר, של חומה, של מגדל וכו'.

אם אתם נמנים על אותם סקרנים ומצאתם עצמכם מגיעים למתאנה, הנה מקומות שאפשר ללון בהם. אתם בוודאי מתארים לעצמכם שמקומות הלינה הם בודדים ופשוטים... רוב מקומות הלינה הם בעיירה מתאנה.
Dolora's rooms - בעיירה מתאנה, בית הארחה קטן עם חמישה חדרים, אחד החדרים מתאים למשפחה של ארבעה. המקום משופץ ויחסית חדיש ומודרני יותר ביחס למקומות לינה אחרים במתאנה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן
N&M - הוא בית הארחה קטן עם ארבעה חדרים, שניים מהם חדרי משפחה. החדרים בסיסיים ופשוטים ומאובזרים במטבח קטן. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן
Rania's House - דירה קטנה שמתאימה לזוג באיזור הכפר ואת'י. חדר שינה, מטבח מאובזר, טרסה וגינה קטנה ונוף לים. גם זה מקומי ופשוט. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן 
Stefani Apartments - בית דירות קטן במרכז העיירה מתאנה, עם 4 דירות לשלושה או לארבעה אנשים, עם מטבחון. המקום משופץ וחדיש יחסית, נקי ונעים. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il