האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » מה לעשות כמה ימים בפיליון

מה לעשות כמה ימים בפיליון

מה לעשות כמה ימים בפיליון

אז ככה, בחצי האי פיליון ניתן  להיות גם חודש וחצי או אפילו חודשיים ומשעמם לא יהיה, כל זאת כמובן למי שיהיה לו חיבור עם המיוחדות של חצי האי פיליון, לא תמיד צריך "לעשות משהו" חלק מהכיף בפיליון זה פשוט לקחת את הזמן באיזי בלי חובה לעשות כלום, ועם זאת אנחנו הישראלים רוצים לנצל את הזמן במקסימום ולכן הרמנו את העמוד הזה,ככה על קצה המזלג אבל באופן מתומצת ויעיל, כמה דברים שכדאי לא לפספס בחצי האי פיליון!


1. יום טיול קלאסי לצאגאראדה, מילופוטאנוס ודמוחארי.
בצאגארדה מצוי עץ הדולב שנחשב לגדול ביותר באירופה, חובה צפייה ואפילו ישיבה על איזה קפה וגלקטובוריקו [ מעדן יווני ] בצילו, לא רחוק משם מתחילה ירידה מפותלת שמובילה לאחד החופים המרהיבים של יוון, גם לצפייה, כם לשכשוך במים הצלולים וגם להליכה לצידו, אפשר גם להיסף קפה קר עם קרח, או בירה למי שלא נוהג.. שם החוף הזה הוא מילופוטאמוס, בגדול יש משפחות ששתי האטרקציות האלה יכסו להם את כל היום, מי שלא, יכול להוסיף גיחה לכפר שצילמו בו את הסרט פתיחת הסרט מאמאיה, בין לבן שווה גם לאכול אצל אלקאס בכפר צאגאראדה, הכל באותו האיזור, שווה ומומלץ!

2. יום טיול במערב פיליון
הכפר מילייס שווה ביקור, בקו זה פועלת רכבת שנוסעת ממלייס לאנו לאכוניה, עם זאת לא חייבים לנסוע ברכבת אבל ללכת על פסי הרכבת פנימה לתוך הנוף המרהיב, המפל ואפילו עד גשר הברזר הגדול [ כ 15 דקות הליכה לכל כיוון ] בהחלט שווה, לאחר מכן תוכלו לנסוע ולשוטט בכפרים המקסימים ויזיצה, וגם אגיוס גאורגיוס וגם לאכול שם ארוחת צהרים, משם תוכלו לרדת לים ולעלות לפרוטריה ולמקריניצה לתצפיות מרהיבות על מפרץ פאגאסטיקוס, תקנחו את היום באיזו טברנה על החוף באיזור העיירה אגריה.

3. להזיז את הגוף מעט, שייט קיאקים
שייט קיאקים היא אחלה חוויה ואחלה של דרך להנות מחופי הים, מהטבע וגם להזיז קצת את הגוף אחרי כל האוכל שאתם הולכים לאכול בביקורכם ביוון, ניתן לעשות קיאקים גם בצד המזרחי וגם במערבי, זה פילות של יותר מחצי יום עם כל ההתארגנות וההפסקות במהלך השייט, ניתן לתאם את הפעילות הזו עם ג'ורגו, אגב ג'ורג [ יורגוס ] יש בדיחה בפיליון שאומרת, שאם אתה הולך ברחוב וקורא את השם יורגוס, 100 איש עונים לך מה ביחד.. יורגוס הוא השם הכי נפוץ בחצי האי פיליון.. וגם בכלל ביוון.

4. שייט בסירה פרטית לאי טריקרי.
האי טריקרי הוא אין קטן שמצוי בדרום פיליון באיזור שגם הוא נקרא טריקריף מעט מבלבל אבל ככה זה ביוון, באופן מעשי ניתן לנסוע עם הרכב עד דרום פיליון ולעבור לאיון הקטן עם סירה, מאד נחמד וכיף, אבל הדרך היותר אקסלוסיבית היא להשכיר סירה עם משיט ולעשות את חציית מפרץ פאגאסטיקוס מאיזור קלה נראה או קאטו גדזאה עד האי טריקרי, על האי טריקרי הקן תוכלו לטייל, לשנרקל, לאכול, לצלול.. להנות, בחוזר תעשו סיבוב בין כל החופים המערביים המרהיבים של חצי האי פיליון, אחלה שם יום כיף.

5 הליכה.
בחצי האי פיליון יש בערך 400 מסלולי הליכה, מסומנים באופן לא רע וכל אחד מבעלי המלונות מכיר לפחות 5 כאלה, תשאלו את בעל או בעלת הבית שלכם על מסלול הליכה מומלץ, רוב המסלולים אינם אתגריים והם מקסימים, כרמים, זיתים, נופים של ים, עצי פרי ומעינות זורמים הם חלק קטן מהדברים שתפגשו איתם במהלך ההליכות שלכם בחצי האי פיליון, חצי האי פיליון והאי היווני אנדרוס  מתחרים בינהם על היעדים ביוון שיש בהם הכי הרבה מסלולי הליכה מקסימים, אז לא לשכוח לקחת כובע ולצאת לטייל!

6 יום טיול לפארק הטבע של פיליון.
לא כולם מכירים את פארק הטבע של פיליון, מדובר באיזור פראי עם יער עבותי, חופים מבודדים, מעיינות, נחלים ושבילים נסתרים, הוא מצוי צפונית מהכפר פורי, ויש רק שתי דרכים להגיע פנימה לתוך היער, אחת היא עם ג'יפים והשנייה היא עם סירה מהים, אנחנו ממליצים לכם על היום הכיפי הזה שבין השאר כולל גם שייט לתוך מערות בסלע הנושקות לים האגאי של יוון, גם בנושא זה צריך ליצור קשר עם ידינו יורגוס.

וכאמור, יש עוד ימים של סתם לשוטט, לאכול, להנות מהאווירה, לרדת לאיזה חוף לכמה שעות, לשבת מתחת לאיזה דולב וללגום אספרסו פרדו או יין לבן אדום, פשוט להנות מחצי האי פיליון.

Pelion - Greece from sivan zamir on Vimeo.


המלצות :

יורגוס : http://www.pelionscout.com/
מלונות ווילות מומלצות בפיליון :  אפשרויות לינה בפיליון
עוד מידע על פיליון בעברית : חצי האי פיליון
השכרת רכב ביוון, מידע חשוב ואתרים להזמנה : השכרת רכב ביוון
רכישת מסלול מוכן לצפון יוון כולל זגוריה, צומרקה ופיליון [ הדפס וסע ] מסלול טיול מוכן ליוון


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il