האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » טיול בפארק פינדוס עם יורגוס

טיול בפארק פינדוס עם יורגוס

יום טיול מיוחד עם יורגוס פולופולוס

יצאתי לטייל עם יורגוס מחברת Trekking Hellas. יורגוס מוציא טיולים שונים ונהדרים. הפעם יצאנו לטייל באחד המסלולים הייחודיים שהוא מציע. מסלול נהדר של כפרים אותנטיים, יפים ופחות תיירותיים מכפרים אחרים. יחד עם הכפרים צפינו גם בנופים נהדרים של זגוריה ומזוויות שלרוב לא רואים כשמבקרים באתרים הידועים יותר בזגוריה.

את היום שלנו התחלנו במשרדי הפארק הלאומי של צפון פינדוס. הפארק ממוקם בצפון מערב יוון, בתוך גבולות המחוזות יואנינה וגרבנה. הוא משתרע על שטח של כ- 2,000 קמ"ר, כולל בתוכו את אזור זגוריה, קוניצה, מצובו ואת הצד המערבי של מחוז גרבנה והוא הפארק הלאומי היבשתי הכי גדול ביוון. במשרדי הפארק ניתן לקבל מידע על הפארק עצמו- המערכות האקולוגיות שלו, עולם החי והצומח ועוד. יש להם מצגות נהדרות בכל נושא הקשור לפארק.

לאחר צפייה במצגות יורגוס [או אחד המדריכים שלו] ייקח אתכם לדיקורפו Dikorfo, אחד מהכפרים הישנים והציוריים של האזור, בדרך עם נוף משגע של ההרים. תטיילו בכיכר הכפר, תוכלו גם לעלות לכנסיה הקטנה והישנה, הנוף משם מדהים!! תוכלו ליהנות גם מקפה מקומי בכיכר הכפר אם תרצו.

מדיקורפו תמשיכו בדרך עם נוף ציורי, מעל נחלים, לצד גשרים עתיקים קטנים וצמחיה ייחודית לגובה הזה. כמעט ושכחתי לציין: דיקורפו יושב בגובה של 1,000 מטר- קולטים את התמונה? איפשהו באמצע הדרך בין דיקורפו לקאלוטה Kalouta תוכלו לעצור ולטייל עד לגשר קסימינה Kasimina ולגשר הבא אחריו.

כשתסיימו עם  הגשרים ותחזרו לרכב תוכלו להמשיך ליעד הבא בטיול: הכפר נגאדס Negades, הכפר מאוד ישן, מיושב כבר מתחילת המאה ה-14 ויש בו את אחת הכנסיות החשובות ביותר בחבל אפירוס- כנסיית אגיוס גאורגיוס שנבנתה ב- 1795 ומגדל השעון שלה נראה היטב מכל כיווני הכפר.

לאחר הביקור בכנסייה תמשיכו לכיוון הכפר קיפי אבל קצת לפני הכניסה לכפר הוא יחתוך לדרך צדדית שסיומה יפתיע אתכם – גשר מילוס Milos Bridge ותחנת המים הישנה! גשר עתיק בעל 3 קשתות מעל אחד הזרמים של נהר הוידומאטיס. הזדמנות מצוינת לפיקניק קל לפני שתמשיכו בסיור.

בתחילת הסיור בפארק הלאומי יספרו לכם כי יש יותר מ-80 גשרים עתיקים באזור הפארק והיפים והמפורסמים שבהם נמצאים באזור קיפי. יורגוס ייקח אתכם לראות עוד כמה מהם אבל מזווית שלא תצפו לה. אתם תעברו דרך הכפר קיפי, תרדו לבקר בגשר קאלוגריקו Kalogerico או כמו שהם קוראים לו- גשר פלאקידה Plakida, לאחר מכן תמשיכו לגשר קוקורו Kokorou לא לפני שיורגוס יפתיע אתכם ויתן לכם תצפית נהדרת על הגשר מנקודה שלא תאמינו בכלל שקיימת- כנסיית אגיה פארסקבי קוקולי Agia Paraskevi Koukouli המתחבאת לה אי שם בין העצים על הצוק.

אז אם אתם בכפרי זגוריה ורוצים טיול שונה ומיוחד תוכלו לבחור במסלול זה עם יורגוס או אחד ממדריכיו וליהנות מנוף שלא רואים כל יום. תוכלו גם לבחור בכל אחד מהמסלולים האחרים או הפעילויות השונות שהחברה שלו מציעה- בכל בחירה אני בטוחה שתיהנו.

ליצירת קשר: [email protected]


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il