האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

שימוש ב waze ביוון | וייז ביוון

וייז ביוון waze in greece

ברוב איזורי יוון השימוש ב waze אפשרי ויש קליטה טובה למדי למעט במיקומים מרוחקים מאד או בין קניוני סלע בהם הקליטה האינטרנטית פחות טובה. במידה ויש לכם חבילת אינטרנט המחוברת לספק מקומי טוב, לא תהיה לכם כל בעייה להשתמש בוייז. אלה שצריך לקחת בחשבון סוגייה אחרת, אנחנו הישראלים מכורים לוייז, אבל היוונים או תיירים רבים ממדינות אחרות, אולי תופתעו לדעת אבל לא מכירים בכלל את האפליקציה הזו ולכן, אין מספיק מידע על עומסי תנועה בוייז, זאת בשל העובדה שמעט מאד משתמשים באפליקציה ואין הזרמת מידע ושיתוף מידע כפי שקיים בישראל. כתוצאה מכך הזמנים שתקבלו לא תמיד תואמים את המציאות בשטח. אם אתם צריכים לבחור ספק אינטרנט טוב בכדי לקבל כיסוי ברוב איזורי יוון הבחירה הטובה ביותר תהיה של Cosmote שהינה הספק החזק ביותר בכל הקשור לאינטרנט ביוון, הכיסוי שלהם רחב מאד,וכולל בדרך כלל את האיים המרוחקים ואת צפון יוון ההררית. אפשרות נוספת היא חברת Vodaphone שמחזיקה בכיסוי השני בטיבו ביוון, אם כי יש לקחת בחשבון ניתוקים פה ושם, אך בסה"כ מדובר בחברה אמינה וטובה. הספק השלישי הוא Wind מעט פחות חזק משני האחרים, אבל גם חברה עם כיסוי ברוב איזורי יוון.

אחת הבעיות הכי גדולות של שימוש בוייז היא שאפליקציה לא ממש יודעת להבדיל בין דרך צדדית ומסוכנת לדרך טובה יותר, כל משתמשי וייז עשויים למצוא עצמם נוהגים בכל מיני דרכים לא דרכים שקיצרו "לדעתו של וייז" את משך ההגעה ליעד. אף שבכבישים הלוליניים הללו לא רק שלא נוסעים במהירות שוייז חישב, אלב גם במיקומים שהנהג לא חשב שהוא יסע, לכן שימוש רק בוייז ללא הבנה של האיזור בו אתם נמצאים עשוי לגרום לסיטואציות מאד לא נעימות ולהרפתקאות לא מתוכננות... לכן, לפחות למי שמטייל בצפון יוון ההררית, רצוי שיצא לטיול עם מספיק מידע על צפון יוון, עם מסלול כתוב או עם מפות טובות נלוות ולא רק להסתמך על אפליקציות. עוד בעיה שצריך לקחת בחשבון היא בערי יוון, שם משנים את הכבישים והדרכים בתוך הערים באופן מאד תכוף, וייז יכול להגיד לכם במקרים רבים לפנות ימינה בדיוק היכן שלפני שבוע שמו שלט של אין פנייה ימינה ולהיפך. לעתים שלט אחד כזה או פספוס אחד כזה עלות לעלות בעוד 10 או 20 דקות נסיעה, אז קחו זאת בחשבון. זאת כאמור, בשל העובדה "שהרשת החברתית" של וייז, לא מתעדכנת במידע חדש בשל שימוש ירוד של משתמשים באפליקציה זו ביוון. ואם מישהו מהצוות של וייז קורא שורות אלה, אנחנו לא נגד וייז, אבל אתם צריכים למצוא לזה פתרון טכנולוגי, אנחנו מניחים שלא רק ביוון, אלה בכל העולם, ביוון ספציפית זה בעיקר קורה בפרברים הצפוניים והדרומיים של אתונה וגם בסלוניקי.

שימוש באפליקציה המקבילה Goole maps באיזורים עירוניים לרוב נחשבת למדוייקת יותר מ Waze  וגם עדכנית יותר. אם כי גם לגוגל יש מגבלה מסויימת של איטיות, דבר שוייז מתמודדים איתו היטב, גוגל מפס לעתים מגיע מעט לאט ואומר לכם לפנות ימינה כמה שניות אחרי שעברתם את הפנייה ימינה, לרוב מצב זה לא קורה כי גם וייז וגם גוגל מפס מעדכנים כמה מאות מטרים לפני הפנייה ימינה, אבל באיזורים צפופים בהם יש מספר רחובות מקבילים וקרובים אחד לשני, או בשטח כאשר יש כמה פניות קרובות אחת לשנייה, מצב כזה יכול בקלות להטעות אתכם ולכן כדאי לקחת אותו בחשבון, ניווט במפת נייר כמו פעם, הוא המדוייק ביותר. אך כידוע, הזמנים השתנו, קשה להשיג ולהחזיק היום מפות בקנה מידה תואם לכל אזור, וגם ההרגלים עושים את שלהם, אם אתה לבד ברכב ואין מי שיעזור לך בניווט, אז לנהוג עם מפה על הברכיים זה לא הדבר הנח והמומלץ. ולכן ברירת המחדל היא בדרך כלל שימוש אפליקציות וייז וגוגל מאפס.

עוד פרמטר חשוב בשימוש בוייז ביוון הוא הקלדה נכונה של שם המיקום אליו אתם רוצים להגיע, זה נכון אמנם לטיול בכל יעד בעולם, אבל במיוחד ביוון. שכן ישנם אלפי מיקומים בעלי שם דומה מאד שמצויים באיזורים ומחוזות שונים לחלוטין. ויתרה מכך, יש גם שמות של כפרים או רחובות שהם אותו הדבר בדיוק אבל במיקומים שונים, כך לדוגמא רק בעיר אתונה יש 8 רחובות בשם Ermou כל אחד מהרחובות הללו בפרבר אחר של אתונה, אותו כנ"ל ביוון היבשתית, לכן חשוב מאד! לפני שאתם מכוונים בוייז או בגוגל מפס מיקום מסויים, הסתכלו במפה הכוללת [ הקטינו את המסך ] לראות שהוא אכן לוקח אתכם למקום הגיוני ע"פ המסלול שלכם ולא למיקום אחר לחלוטין. למטיילים בצפון יוון אנחנו ממליצים להשתמש במסלול המודולרי של אתר יוון והאיים בכדי למנוע טעויות מביכות : מסלול מודולרי לצפון יוון 


מה צופן העתיק הקרוב והרחוק ל Waze ביוון.

מי שהכניס את השימוש של Waze ליוון הם כן, אנחנו מישראל, אלפי מטיילים שמגיעים גם לצפון יוון ההררית [ צומרקה וזגוריה וגם חצי האי פיליון ועוד אלפי תיירים באתונה ] הביאו את האפלקציה לתודעה היוונית והיוונים לאט לאט מתחילים להשתמש בוייז והוא גם מתחיל לקבל אינפורמציה והופך יעיל יותר עם זמן, כך שעד שתגיעו ליוון לטיול שלכם, הצפי הוא לעדכניות טובה יותר.Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il