האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » סדנאות ריקוד ביוון zaza

סדנאות ריקוד ביוון zaza

סדנרת ריקוד עם שיר אייל ביוון 4-8 ליוני

הגוף והנפש מחוברים, מושפעים ומשפיעים אחד על השנייה. במסע שלנו נחווה את העומק האין סופי שלנו. עם נפש משוחררת וגוף נעים, נצא לחוש את הטבע ונאפשר לו לחלחל למעמקינו התודעתיים והפיזיים. במסענו נחקור, נבדוק, נגלה ונשנה הרגלים, נעמיק, נטמיע ונאמין, והכל דרך הנשימה והתנועה בטבע הפראי של יוון.

שיטת ה ZaZa

שיטת ה-ZaZa מאפשרת דרך התבוננות שונה על גופנו מזו שאנו רגילים אליה. השיטה עוסקת בחיזוק מעמיק של השרירים המייצבים את השלד [שרירי הליבה] ומכאן משפרת את היציבה, היכולות והתנועתיות של הגוף. שיטת ה-ZaZa משלבת עקרונות עבודה השאובות מטכניקות שונות, כגון : פילאטיס, יוגה, פלדנקרייז, שיטת אלכסנדר, שיטת פאולה וטכניקות מחול שונות ומגוונות.

מעט על עצמי

אני רוקדת מגיל שלוש וכיום אני בעלת תואר במחול מהאקדמיה למוסיקה ומחול בירושלים. כבר יותר מ-10 שנים שאני עוסקת בחקר של תנועתיות הגוף מתוך מקום של צורך להבין את המבנה והאופן שבו מורכב ומופעל הגוף שלנו. בשנים האחרונות התחלתי לפתח את שיטת ה-ZaZa, אשר למעשה נוצרה בעקבות פציעה אישית שלי ובצורך שנוצר בי לרפא ולחזק את גופי. מאז שנוצרה, השיטה הפכה להצלחה רבה ואפשרה לאנשים רבים להכיר את גופם שלהם ולשנות הרגלים מזיקים שהצטברו במשך חייהם. בכך הפחיתו את העומס ואת הכאב שנוצר בגופם.

למה יוון ?

בחודש מאי, עם שיא הפשרת השלגים מרכס הפינדוס (Pindos mountains) ופריחתו הצבעונית והריחנית של כליל החורש בצפון ההררי של יוון, ישנה אווירה של התחדשות ואוויר נקי וצח מתפשט במרחבים העצומים והדרמטיים של פסגות ההרים. החלטתי לשלב את הסדנא בכפרי זגוריה (Zagoria) ובצומרקה (Tzoumerka) שבצפון המרהיב של יוון בכדי להעצים את החוויה והיכולת להצלחה של שיטת ה-.ZaZa הרוגע והשקט שבאזור זה יאפשר לנו לצאת משגרת היומיום ומהסביבה בה אנו חיים ולצאת למסע קצר במהלכו נוכל להתבונן פנימה ולחקור את גופנו. ננסה בעזרת מספר סדנאות שונות לאזן ולייצב מחדש את גופנו.

על הסדנא והמסלול:

הסדנה תתפרס על ארבעה ימים, כאשר המסע כולו ימשך שישה ימים ויכלול טיולים בנופים המרהיבים של יוון בדרך מאתונה לצפון ההררי של יוון ובחזרה, כולל ביקור במנזרים התלויים של מטאורה(Meteora) . במסע נחשוף את המקום השקט שבנו, נתבונן בתוכנו, נגלה ונאפשר לגוף לדבר את שפתו. נדבר על הנשימות, שחשובות מאד לרוגע הפנימי ומאפשרות גישה אל השרירים העמוקים [שרירי הליבה] שהם שבמרכז שיטת ה-ZaZa. חלק מהסדנאות יתרחשו ב"בית" בכדי לאפשר חלל הרמוני בו ניתן להעמיק בהתבוננות פנימה. סדנאות נוספות יתרחשו באזורי טבע שונים ומרהיבים בזגוריה, בכדי לחוות ולהעצים את תחושת השלווה והווייתנו שלנו כחלק מהטבע. נטייל ברוגע בכפרים, המעיינות, הנחלים, והמפלים השוצפים של זגוריה. בחלק מהערבים נקיים סדנאות ערב ולאחר מכן נצא לטברנות שבכפרים היווניים המקומיים לחגיגות משולבות במוזיקה יוונית אל תוך הלילה.


יום ראשון: היום הראשון יוקדש לטיול והגעה ליעד הבסיס שבצפון ההררי של יוון. לאחר טיסה קצרה של כשעה וחמישים דקות מתל אביב, נפגש בנמל התעופה של אתונה. אחרי ההתארגנות נתחיל להצפין לעבר הצפון ההררי של יוון. בדרכנו, לאחר נסיעה של כשעה וחצי, נעצור באתר רגוע ופסטורלי למרגלות ההרים להתכנסות ראשונה בה נכיר ונכנס לאווירה של יוון. לאחר הפסקה זו נמשיך בדרכנו ונעצור לטייל באחד היעדים המפורסמים והמרהיבים של יוון ואחד מפלאי תבל, המנזרים התלויים של מטאורה. לבסוף, נמשיך ל"ביתנו" שבכפר אריסטי (Aristi), תוך כדי שנחצה את רכס הרי הפינדוס בדרכים מרהיבות ביופיין. הכפר אריסטי, שבו נלון, משקיף על עמק ויקוס האוס  ,(Vikos)אחד מפרקי הטבע השמורים ביותר באירופה.

יום שני [יום סדנא וטיול בטבע ] : את יום זה נפתח בסדנת בוקר שבה ימצא כל אחד מאתנו את מקום השקט שבו. בסדנא נשחרר את החסמים וניתן למקום הרגוע שלנו להיחשף ולהשפיע על איזון גופנו. לאחר המפגש נצא לטייל במרחבים המרהיבים של עמק ויקוס האוס ומשם נגיע לגשר אריסטי שעל נהר הוידומאטיס (Voidomatis) בו זורמים המים הצלולים ביותר באירופה. על רקע הנהר הצלול נקיים סדנת תנועה מתוך השקט והחוצה. בסדנא זו, לאחר שהכרנו דרך חדשה להתחבר למקום השקט שבנו, נחבור אל הטבע וניתן לגוף לדבר בעזרת שימוש בדמיון מודרך. לאחר מכן, נחזור לכפר אריסטי וניקח כל אחד את זמנו עד ארוחת הערב, שתערך בטברנה שבכיכר הכפר. בטברנה נשתה ונאכל, נצחק ונהנה, נבלה ונרקוד אל תוך הלילה.

יום שלישי: [ יום סדנא וטיול בטבע ]  לאחר שהתמזגנו עם הרוגע של יוון, נפתח יום זה בסדנת בוקר אקטיבית, שבה נגלה את הכוח והעוצמה הטמונה בנו. בסדנא נלמד ונתרגל את עקרונות שיטת ה-.ZaZa ונחבר בין שריר, שלד  ונשימה. לאחר המפגש נעלה במעלה כביש הנחש, שלמרגלות רכס טימפי (Tymfi), לביקור במעיינות המים של רוגובו (Rogovo pools) הסמוכים לכפרים פפיגו ומיקרו פפיגו (Papigo and Mikro Papigo). במעיינות נצעד בין גבי המים השופעים עד למפל הנסתר (מסלול ההליכה קל ומקסים). משם נמשיך בטיפוס במעלה ההר לכפר מיקרו פפיגו היושב למרגלות ההרים. בנוף המרהיב נעביר סדנת מתיחות ושחרור, שבה נאריך את השרירים ונרכך מפרקים ונלמד ליצור בגופנו תחושה נעימה ומופלאה. לאחריה, נחזור ל"ביתנו" בכפר הבסיס באירסטי למספר שעות של מנוחה וזמן חופשי. בבוא הערב נתכנס בטברנה המסורתית שבכפר.

יום רביעי: [יום סדנא וטיול בטבע ]  הבוקר נצא לטיול, שיחל בנסיעה של כארבעים דקות לחלק הגבוה ביותר של קניון ויקוס, קניון הסלע הצר והעמוק ביותר בעולם. משם נצעד לשתי תצפיות מרהיבות על הקניון, בגובה של למעלה מ-1,380 מטר. לאחר הביקור בויקוס, נמשיך לעבר גשרי האבן העתיקים של מחוז קיפי (Kipi) והמפורסם שבהם, גשר קוקוריס (Kokkori) . כמו כן, נבקר באחד הכפרים המפורסמים והאותנטיים ביותר בצפון יוון ההררית, הכפר דילופו (Dilofo). לאחר הטיול במרכז זגוריה, נחזור לבסיסנו בכפר אריסטי למנוחה קלה ולאחריה נקיים סדנת ריקוד. בסדנא נלמד ונתרגל קונמבינציות תנועה במרחב, בליווי מוסיקה סוחפת ומלהיבה. לאחר המפגש נעביר עוד ערב רגוע בכפר.

היום האחרון : [ בוקר סדנא וחזרה לאתונה ]  את הבוקר האחרון נפתח בסדנת סיכום ולאחר מכן נתחיל את מסענו דרומה לכיוון אתונה וטיסתנו חזרה לארץ. הדרך אמנם ארוכה אך חווייתית ומרהיבה. בדרך נעצור על גשר ארטה (Arta) שעל נהר האראכטוס (Arachthos), אחד הנהרות הארוכים ביותר ביוון הנמצא בשיא זרימתו בתקופה זו של השנה. בדרך גם נחצה את גשר ריו- אנטיריו (Rio-Antirrio), גשר המיתרים התלוי הארוך באירופה, שעובר מעל מיצר קורינטוס (Corinth). משם נמשיך על כביש החוף של צפון הפלופונז עד עיירת ווליגמני(Vouliagmeni)  הסמוכה לחוף הים של אתונה. כאן נתכנס לארוחת ערב אחרונה ודברי פרידה ונמשיך לנמל התעופה של אתונה לטיסת לילה חזרה לארץ.

חלק מהסדנאות יהיו באולם מקורה וחלק תחת כיפת השמיים.
חלק מהסדנאות יהיו בליווי מוזיקה בסגנונות שונים

ניתן לפנות גם לזמיר סיון במייל : [email protected]


Greece and the islands- אתר יוון והאיים


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il