האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

טיפים והמלצות למטיילים בצפון יוון

5 טיפים למטיילים בצפון יוון

טוב.. כמובן שיש הרבה יותר מ 5 טיפים, באתר יוון והאיים תוכלו לתכנן את כל הטיול שלכם לצפון יוון באופן עצמאי או לרכוש את המסלול המודולי או להרשם לשרות הייעוץ לבניית מסלול פרטני מול סיון זמיר, מה שכן אנחנו נותנים לכם כאן כמה טיפים שיעזרו למי שמתכנן את הטיול עצמאית, לפעול נכון יותר, שיהיה בהצלחה.

1. תכנון זמנים, נטו וברוטו, שימו לב שמי שעובד עם Google maps בתכנון הטיול שלו, צריך לקחת בחשבון כמה פרמטרים, תחילה גוגל מחשב את זמן הנסיעה לרובוטים, כלומר אם כתוב לכם שמאתונה לצומרקה זה 4 שעות וחצי,לדוגמא, אז אם אתם רובוט תגיעו ב 4 שעות וחצי, אבל אם אתם מתכננים לעמוד בחוקי התנועה,לעצור ברמזורים [ גוגל מפס לא עוצר ] לעצור לעשות פיפי[ גוגל מפס לא עושה פיפי ] לעצור לאכול משהו [ גוגל לא אוכל אף פעם ]. לעצור לראות איזו תצפית יפה בדרך וכיוצ"ב אז קו בחשבון ש 4 וחצי שעות, הם בפועל סביב ה 7-8 שעות, כן, כמעט כפול ברוב המקרים, בנוסף אנחנו מאמינים שחלק מהטיול היא הנסיעה בין לבין,לכן נסו להנות מהנסיעות הללו ממקום למקום ולהתייחס אליהם כחלק מהטיול ולא רק כנסיעה ליעד..

2. שעות אור בתכנון מסלול הטיול שלכם, שימו לב שבאביב ובקיץ בצפון יוון יש אור עד השעה 21:00 לערך [ תלוי היכן בצפון וגם תלוי בעננות ] לא אחת אנחנו פוגשים מטיילים שבשעה 16:00 כבר סיימו את הטיול היומי המלא שלהם והם כבר אחרי ארוחת צהרים והם מתלבטים מה לעשות ב 5 שעות אור הנותרות שנשארו להם, אם הם יסעו למה שהם תכננו ליום הבא, אז הם המקצרים עוד יותר את היום הבא ואותו הם יסימו ב 14:00, לכן נסו לבנות תוכנית מאוזנת עם זמנים ובקיץ השקיעו יותר זמן ביעדים עצמם, כלומר על תעשו V תהנו וקחו את הזמן בכיף בכל מיקום ומיקום בטבע שאתם מגיעים אליהם, שימו לב שבחורף או בסתיו המצב שונה לגמרי, אז בחלק מהמיקומים בשעה 17:00 כבר חושך מוחלט ולכן תכנון טיול של קיץ או של סתיו וחורף שונה מאד מבחינת חלוקת זמנים, אם אתם מתקשים בחלוקת הזמנים, תוכלו להרשם למסלול המודולרי או לשרות הייעוץ ונבנה לכם טיול המתאים לתנאים שלכם ולשעות היום בתאריכים שבהם אתם יוצאים לטיול.

3.  חסכתי יורו והפסדתי חצי טיול.. כן, זה קורה והמון, ישראלים לעתים בוחרים את המלונות שלהם לפי מה יותר זול, ולא מה ממוקם במיקום שנח ונכון יותר עבור הטיול, כך יוצר שלעתים ישראלים מוסיפים לעצמם שעות רבות של נהיגה מיותרות, שגם מבזבזות דלק וזמן והטיול שלהם נפגש רק כתוצאה מבחינה של מלון שבמיקום כזה שמסרבל את היום יום בטיול,חשוב לבחור מלונות לאורך המסלול באופן  מושכל, תוך התייחסות לזמני הנסיעה מהמלון ולמלון בסיום מסלול הנסיעה היומי, לכן תנו קצת חשיבה בנושא המלונות ואל תזמינו כל מלון זול,ברוב המקרים הפרשי הדלק שתשלמו על בחירתם המשונה יהיו יקרים יותר מבחינת מלון במיקום טוב שהיה מעט יותר יקר בשלב ההזמנה.

4. אל תנסו לדחוף את כל יוון לטיול אחד, בטיול של שבוע ע 10 ימים פלוס מינוס, תוכלו לכסות את צומרקה וזגוריה ואולי להויף כמה יומיים שלוש בפיליון,12-14 יום, בכלל מצויין לשלושה יעדים אלה, אבל ישראלים רבים מנסים לדחוף 100 יעדים ל 10 ימים,ה טעות, זה לרוץ ממקום למקום לנסוע אלפי קילומטרים ולהנות מהטיול הרבה פחות, יוון קרובה אלינו, תוכלו להגיע שוב השנה או בשנה הבאה ולכסות איזורים שלא ביקרתם בהם הפעם, נסו לא "להתפזר" בין מחוזות, למשל מסלול של :סלוניקי, אולימפוס, פיליון, מטאורה, צומרקה, זגוריה, קסטוריה וחלקידיקי.. בטיול של 10 ימים + - הוא פשוט תכנון קטסטרופאלי., תספיקו אולי הרבה אבל תראו מאד מעט.. בקיצור, אתם באים לטיול, לא למרתון של להספיק לפני שנגמר הזמן.

5. חוזרים לידידנו גוגל, שלדעתנו הדרך הקצרה ביון בין Ioannina ל Pramanta בצומרקה היא בכביש שהוא סכנת חיים, גוגל הרי לא נוהג, מבחינתו עם המרחק קטן יותר ב 1 מטר, הוא ישר נותן לכם את המסלול המועדפף שלו,אנחנו מציעים לכם לפתוח מפה ולבדוק גם אלטנרנטיבות אחרות,במקרה של הכביש הספציפי הזה, ללכת אחרי ההמלצה של גוגל, תהיה טעות מרה,למשל במקרה הזה יש לכוון תחילה לכפר בשם Kalentzi ורק שם לכתוב מחדש Pramanta אחרת אתם הולכים לנסוע בכביש לוליאני מעל תהום ללא מעקה בטיחות, שגוגל חושב שזו הדרך הנכונה אנחנו אנחנו בטוחים ב 100% שזו אינה הדרך הנכונה, אותו כ"ל מתקיים במיקומים רבים ביוון, על תסמכו על גוגל מפס או כל תוכנת ניווט אחרת בעיניים עצומות,הסתכלו על המפה והפעילו שיקול דעת..


יש לכם שאלות, זקוקים לעזרה ראשונית, מתלבטים.. השאירו לנו פנייה במוקד השרות החינמי של אתר יוון והאיים : לחצו כאן רוצים לראות אפשרויות טיול וייעוץ נוספים שלנו : לחצו כאן


נכתב כשרות למטיילים בצפון יוון ע"י סיון זמיר.Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il