האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

טיול משפחות ליוון [ מודרך או עצמאי]

הקדמה : יש שתי אפשרויות לצאת לטיול משפחות ביוון, האפשרות הראשונה והפופולארית יותר היא להגיע לייעוץ מקצועי עם צוות הייעוץ של אתר איי יוון, אנו נרכיב לכם מסלול מותאם לרצונות שלכם ולאפשרויות הטיול המרהיבות ביוון, בנוסף להרכבת המסלול גם נמליץ לכם על מלונות, פעילויות, מסלולים, מסעדות, למעשה תקבלו מאיתנו את כל המידע הרלוונטי והעדכני ביותר שיעזור לכם לצאת לטיול עצמאי ביוון, בנהיגה עצמית. האפשרות השניה היא להזמין טיול פרטי, בטיול פרטי אנו נרכב לכם מסלול טיול, נסדר לכם מלונות, טברנות ופעילויות ואתם מתלווים לנהג ומדריך פרטי שלנו שיקח אתכם לטיול הפרטי שלכם, למעשה זה טיול מאורגן אבל רק עבורכם, ברכב נח וממוזג עם נהג ומדריך שמכיר היטב את המסלול ואת יוון, כמובן שאפשרות זו יקרה יותר, אם כי לא יקרה בהרבה.

טיול משפחות ליוון - נהיגה עצמית.

זו למעשה האופציה הפופולארית ביותר, תוכלו להגיע לקבל ייעוץ מקצועי והרכבה של מסלול טיול משפחות ביוון, אנו נבנה את המסלול לפי יכולותיכם, לפי התקציב שלכם ולפי סוג האטרקציות והפעילויות שיכולות לעניין אתכם ואת הילדים שלכם, והכל תוך התחשבות באילוצים של מרחק, מחיר, רמת מסוכנות ועוד ועוד פרמטרים חשובים. המטרה היא לעזור לכם להרכיב טיול משפחות מעניין, מרתק ובטוח, כזה שיעניק הנאה גם לילדים שלכם וגם עבורכם. זמיר סיון, יועץ טיולים בכיר ביוון,ישמח לשבת עמכם לפגישה של שעה במשרדי אתר איי יוון הישראלי, אפשר ורצוי להביא גם את הילדים, לאחר מכן תקבלו מסמך כתוב של מסלול הטיול, מלונות מומלצים, אנשי קשר ביוון ותצאו לטיול ביוון באופן עצמאי, תוך שיש לכם את האפשרות לשמור איתנו קשר במהלך הטיול, טלפונית, במייל או ב whats up, להזמנה של ייעוץ מקצועי הכנסו לעמוד : ייעוץ והרכבת מסלול טיול ביוון

טיול משפחות ליוון - מדריך נהג צמוד. [ מדריך בעברית או באנגלית ]

הטיול המאורגן הפרטי [ רק עבור המשפחה שלכם ] הוא האופציה המפנקת ביותר לטייל ביוון, אנו נארגן למשפחה שלכם רכב + נהג + מסלול מרהיב + מלונות, נאסוף אתכם בנמל התעופה של אתונה בזמן שייקבע מראש, וניקח אתכם לטיול מאורגן פרטי ביוון. הנסיעה תתקיים ברכב נח ומרווח כאשר אתם לא צריכים לדאוג לנושאים של ניווט, דלק, כבישים והוצאות, הכל משולם במסגרת רכישת הטיול הפרטי והמאורגן. המדריך / נהג שלנו יהיה עמכם לאורך כל המסלול, ניתן לבחור בהדרכה בעברית או בהדרכה באנגלית [הבדל בעלויות ] וכן ניתן לבחור בין טיול של 4 ימים, או 5 ימים, או 6 ימים, או שבוע. כמו כן ניתן להוסיף לטיול אם תרצו גם אפשרות לראפטינג [ מתאים לילדים ] או קניונינג, ירידה במפלים עם חבלים [ מתאים לילדים ] מסלול הטיול הפרטי שלנו עובר מאתונה לחבל צומרקה, לכפרי זגוריה, למנזרים התלויים של מטאורה וחזרה לאתונה ובטיולים של היותר מ 5 ימים גם דרך חצי האי פיליון, לברור הצעת מחיר לטיול משפחות מאורגן ופרטי ביוון צרו קשר עם שרות הלקוחות שלנו בטופס הכחול הבא :
משפחת יעקבי במקריניצה, פיליון

הזמן האידיאלי לצאת לטיול משפחות ביוון :

עת הפשרת השלגים בחודשים אפריל, מאי ויוני הם אולי התקופה המומלצת ביותר לטיול ביוון היבשתית, גם המחירים של מלונות, רכב, טיסות בתקופה זו זולים ביחס לשיא עונת התיירות. מי שבשל שיקולים כאלה או אחרים אינו יכול להרשות לעצמו טיול משפחות בחודשים אלה, יכול להגיע ליוון גם בחודשים יולי, אוגוסט וספטמבר, גם הם חודשים מעולים לטיולי באיזרים הממוזגים של צפון יוון. אם כי בחודשים אלה צפו לשלם כ 25% יותר על כל הטיול, זאת בשל ההתייקרות של המלונות, הרכב ועלויות הטיסה היחסית יקרות בשיא עונת התיירות. חודש נוסף ומעולה לטיול משפחות בצפון או מרכז יוון הוא אוקטובר, כמו [מאי] גם אוקטובר הוא חודש יחסית זול יותר משיא עונת התיירות, מבחינת מזג אוויר באוקטובר הלילות כבר קרירים הרבה יותר, עדיין אין צורך במעילים של ממש, אבל ההכנה לטיול באוקטובר שונה מזו של אוגוסט ויש לקחת זאת בחשבון, תלוי גם להיכן ביוון אתם נוסעים.

תמחור גס ויתרונות הייעוץ המקצועי.

משפחה ממוצעת של זוג + 2 ילדים, צפוייה להוציא סכום של כ 3000 יורו על טיול של שבוע שלם ביוון, כמובן שהתמחור בעמוד זה הינו גס ולעתים מחירי טיסות זולים מהממוצע [הקיימים מעת לעת] או יקרים יותר עשויים לשנות את היחסיות כלפי מעלה או מטה, העלות המצויינת בעמוד זה כוללת טיסה, רכב, דלק, מלונות, אוכל ופעילויות. ייעוץ טוב לפני הטיול יכול להוזיל משמעותית את עלויות הטיול, על טעויות שניתן היה למנוע או מלכודות תיירים נפוצות שכדאי לדעת עליהם ביוון, לעתים סטייה מהמסלול בשל ניווט לא נכון עשוייה לעלות בבזבוז בלתי מבוטל של זמן ודלק וגם עגמת נפש, כדאי להערך כראוי לטיול משפחות ביוון.

מהיכן ביוון להתחיל? אתונה, סלוניקי, או אולי מאחד האיים?

האיים של יוון גם הם מאפשרים חופשה משפחתית כיפית ומהנה, אך זו לרוב [ברוב האיים] לא תכלול הרבה מעבר לטיולים קצרים, כפרים, חופים וכאן הדגש הוא יותר על מנוחה ופחות על טיול, למרות שבאיים כמו כרתים, לסבוס, אוויה, בהחלט ניתן גם לבנות טיול משפחות. בשאר האיים מדובר על יותר חופשה של מנוחה עם הרבה בטן גב ומעט פחות "טיול" במובן הנכון יותר של המילה. אתונה היא בסיס נהדר לטיולי משפחות ביוון, אף שהיא מרוחקת יחסית מאיזור צפון יוון ומרכז יוון, אלא שהדרך מאתונה למנזרי מטאורה, כפרי זגוריה או חצי האי פיליון היא דרך מהנה הטומנת בחובה מגוון של אפשרויות לטיולי דרך או אטרקציות ששווה לעצור בהן. הבחירה בסלוניקי כיעד היציאה ברוב המקרים תהיה קלה יותר לוגיסטית שכן המרחקים מסלוניקי ליעדים המומלצים ביותר ללא ספק מהירה וקלה הרבה יותר. למשל נסיעה מאתונה לכפרי זגוריה תמשך כ 7 שעות (כולל הפסקות) בעוד שמסלוניקי תזדקקו רק ל 3 שעות נטו (ללא הפסקות), אך עם זאת אתם מאבדים את היכולת לבקר במיקומים שבדרך [ אך תוכלו לבחור אחרים] כמו המפלים של אדסה, קסטוריה, פלסטירה ועוד.

טיול מתגלגל או טיול כוכב?

נכון, לטיולי כוכב יש את היתרונות שלהם, לא צריך להתארגן בכל יום מחדש עם התיקים, המזוודות והילדים וכל לילה לעבור למקום חדש, אך מאידך טיול כוכב אומר לממן את חברות הדלק של יוון בגדול, לנסוע כל יום הלוך חזור, זה גם מייקר משמעותית את הטיול וגם מקצר את זמן השהיה בכל מקום ומקום. למשל לנסוע מחצי האי פיליון לכפרי זגוריה באותו היום, לטייל ולחזור [ זה פשוט בלתי אפשרי], גם נסיעה ליעד קרוב כמו המנזרים התלויים במטאורה לוקחת לכם שליש יום רק הנסיעה, לכן לדעתנו נסו להמנע מטיולי כוכב החסרון גדול מהיתרון. אלא אם אתם רוצים לטייל במיקום ספציפי כמו שבוע בחצי האי פיליון, או שבוע בכפרי זגוריה, או שבוע במחוז אפירוס, אז הבחירה במלון אחד לכל הלילות היא דווקא אפשרות מצויינת ונוחה מאד, הכל כאמור תלוי מסלול.

טיול משפחות ליוון בחורף.

נדיר למצוא ישראלים שיוצאים לטיול משפחות בחורף, לפחות לא לטיולים מתגלגלים, טיולי סקי ביוון דווקא הולכים אט אט ותופסים נפח גדול יותר. ביוון יש כ 15 אתרי סקי 1 מהם בינלאומי [פרנסוס] ומתאים מאד גם לסקי לילדים, עם בית ספק לסקי לילדים. אתר סקי נוסף מצוי על pelion mountain והוא ממש אתר סקי אידיאלי לילדים, עוד יתרון של חצי האי פיליון שביום שמש נעים תוכלו בדקות בודדות למצוא את עצמכם על חוף חולי עם מי טורקיז, ממש ליד אתר הסקי. אם אתם מתכננים טיול ביוון בחורף ושאינו טיולי סקי, קחו בחשבון כמה פרמטרים שאולי לא חשבתם עליהם. אם הטיול שלכם משלב גם איים יווניים עליכם להיות מודעים ל beufort scale סולם בופורט הוא מדד גובה הגלים בים, בימים בהם הבופורט עובר אף רק 8 הנקודות מתבטלות כמעט על ההפלגות לאיי יוון ובין איי יוון, דבר שעשוי להיות גורם קריטי בתכנון הטיול שלכם. אם הטיול שלכם אינו כולל איים, יש להתעדכן באשר לשלגים וכבישים חסומים ביוון, 80% משטחה של יוון הררי ואיזורים רבים מצויים מעל גובה של 1800 מטר, בנוסף יש לקחת בחשבון שמלונות באיזורים קרים מאד, אינם מציגים מחירי סוף עונה ולעתים הם אף יותר יקרים ממחירי העונה, זאת בשל העלויות הגבוהות ביוון על הסקה וחימום בחורף.


המנזרים התלויים במטאורה

Gps
גם אם כאמור תשתית הכבישים ביוון לרוב מצויינת, לקיחת ג'י פי אס עמכם תהווה נוחות של ממש, ביוון waze עדיין אינו מכסה את כל יוון, אך מכשירי Gps מהדור הישן מאד פופולארים, חברות ההשכרה משכירות אותם בעלויות של בין 7 ל 12 יורו ליום, תוכלו גם להביא מכשיר שלכם מהבית ולדאוג שתהיה בו תוכנה עדכנית של מערב אירופה או יוון, מה שכן, חשוב לשים לב לכך ביוון ישנם ישובים רבים ששמם דומה, כמו : agios georgios, hora, plaka ועוד, לצד כל ישוב בעל שם זהה עליכם למקם את המחוז אליו הוא משוייך, כך תגיעו ליעד שלכם ללא שגיאות וטעויות שלעתים עשויות להיות שגיאה של 400-500 ק"מ ובטיול משפחות ביוון שגיאה כזו עם הילדים מאחור עשוייה להיות לא נעימה כלל.

הערת עורך אתר איי יוון, זמיר סיון.
כיף לי לקרוא את מכתבי התודה שנשלחים אלינו ממשפחות לאחר שחזרו מטיול משפחתי ביוון וזה ברור לי לחלוטין. יוון היא אחת המדינות הנוחות ביותר לטיולי משפחות באירופה, היוונים הם אנשים חביבים עם לב רחב, שאוהב לעזור. הם בעלי חדוות תיירות מובהקת, הם אוהבים שאוהבים אותם ואוהבים להחזיר בהרבה אהבה למשפחות שבחרו לטייל ביוון. תושבי הכפר באיזורים הצפוניים כמו זגוריה או צומרקה חביבים במיוחד וזו לא חביבות של "למצוא חן" זו חביבות פשוטה של אנשים עממיים שבאמת נהנים להיות נחמדים. בנוסף הכבישים ביוון לרוב נוחים, השילוט טוב [לרוב באנגלית], המלונות כמעט תמיד נקיים ובעלי המלונות יהפכו את כדור הארץ שלקוחותיהם יהיו מרוצים, עם נוסיף על כך את האוכל הכל כך טוב של היוונים שכל אחד מוצא בו את המעדן שלו, צמחוניים, או לא צמחוניים ואת הטבע הכל כל בתולי של יוון, זה פשוט תענוג לטייל ביוון, גם אני אחרי למעלה מ 19 שנות טיול ביוון, כל פעם מתרגש מחדש, אם אתם רוצים איזה טיפ על הדרך, בכיף צרו איתי קשר למייל : [email protected] או בואו לייעוץ טיול איתי ואשמח לעזור ממש בהרכבה של הטיול עמכם.

יש לכם שאלות בנושא טיולי משפחות ביוון, זקוקים להמלצה ראשונית או לכיוון כללי, או זקוקים לעזרה של צוות אתר איי יוון הישראלי בהמלצה על מלונות ללינה לאורך המסלול או כבסיס לטיול הכוכב שלכם, נשמח לעזור, השאירו פנייה בטופס הכחול הבא ונשמח לענות, שימו לב, מוקד העזרה אינו מייעץ אלה עוזר ללקוחות בנושאים פרקטיים ובהמלצה על מלונות, בחלק מהמקרים אתם עשויים לקבל העברה למחלקה המקצועית למתן תשובה לשאלתכם.


ליצירת קשר עם זמיר סיון, לתאום ייעוץ מקצועי לטיולים ביוון צרו קשר דרך הטופס הבא :

  ראו גם : יוון למטייל העצמאי  - טיול כוכב ביוון


 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il