האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

תסליה Thessaly

צפון יוון - מחוז תסליה Thessalyמחוז תסליה הוא המחוז הדרומי ביותר של צפון יוון. יש המשייכים את תסליה ואת מחוז אבריטניה למרכז יוון. בשל שילוב הטיולים של מטיילים במחוזות תסליה ואפירוס הפך תסליה באופן פורמאלי לפחות לעוד אחד ממחוזות צפון יוון. תסליה הוא המחוז הגדול ביותר של צפון יוון וכולל בתוכו את תת מחוז מגנזיה בו מצויים חצי האי פיליון ממזרח, הר האולימפוס, שהינו ההר הגבוה והמפורסם ביותר ביוון בצפון המחוז, והמנזרים התלויים של מטאורה והעיר קלמבקה בחלקו המערבי של המחוז. צפון מערבית למטאורה עובר רכס הרי הפינדוס השייך למחוז אפירוס.

אחד הכבישים המרהיבים ביותר למטיילים ביוון, חוצה את רכס הרי הפינדוס החל ממטאורה ומגיע עד מחוז אפירוס, מדובר על כביש E92 הקרוי בשפת המטיילים קטרה קרוס, כביש מרהיב זה שבחלקו נוסע על פסגת הרי הפינדוס מהווה מקור משיכה למספר גדול של תיירים המשלבים ביקור במטאורה עם המשך לחבל אפירוס המרהיב דרך כמעבר הרים זה.

עם זאת נראה ששני מוקדי המשיכה העיקריים לתיירים בחבל תסליה הם עדיין חצי האי פיליון, יעד מעולה לחופשה יוונית בין חופים והרים, יערות ומפלים מרהיבים, והמנזרים התלויים של מטאורה, יעד התיירות המפורסם ביותר של יוון.

העיר לאריסה היא העיר הגדולה ביותר במחוז תסליה, והיא מצוייה ממש במרכז המחוז. על אף שהיא העיר השלישית בגודלה ביוון אין לה הרבה מה להציע לתיירים, עיר מעניינת יותר במחוז תסליה היא העיר וולוס, בירתו של תת חבל מגנזיה וחצי האי פיליון.
לפניכם מפה של צפון יוון עם מיקומה של תסליה במרחב הצפון.

 ראו גם סלוניקי


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il