האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

אמפילוכיה Amfilochia - מידע והמלצות - יוון והאיים

Amfilochia

אמפילוכיה היא עיירה קטנה בת כ-17000 תושבים המצוייה על אם הדרך בכביש E951 ובדרך כלל משמשת ישראלים המטיילים מדרום יוון לכיוון יואנינה, צומרקה וכפרי זגוריה להפסקה בדרך או אפילו ללינה של לילה אחד, הטיילת של אמפילוכיה נעימה ומצוייה לאורכו של מפרץ אמברקיאן [שלאחרונה הוזכר שמו ברעידת אדמה שפקדה את יוון ומקורה הייתה במרכז מפרץ ים זה], ניסיונות שנעשו בעבר להפוך את אמפילוכיה ליעד תיירות לא מש צלחו והיא משמשת כיום בעיקר לתחנה בדרך שמטיילים העושים דרכם לצפון יוון או בדרך מצפון לדרום, מבחר בתי המלון באמפילוכיה דל מאד, אם אתם מתכננים טיול לצפון יוון ומחפשים מיקום להעביר בו לילה אחד בדרך לכפרי זגוריה או אפירוס, שווה אולי לשקול למשוך עוד מעט את הנסיעה לכיוון ארטה, בה יש יותר אפשרויות לינה וברמה טובה יותר, עם זאת בהחלט שווה לעצור באמפילוכיה, מפרץ הים שלה יפה וכמו שמה, העעירה כאילו בנוייה כמו אמפיתאטרון סביב מפרץ הים, אמפי - לוכיה [אגם]. בעברו השני של המפרץ בחלק המערבי מצוייה העיר prevedza עיירת חוף ותיירות מפותחת מאד, לא ניתן לראותה מאמפילוכיה אך ניתן להגיע אליה בנסיעה של כ 40 דקות מאמפילוכיה.

נהר האראכטוס, מסיים את דרכו הנפלאה באגם ambracian, הוא מתחיל מההרים הצפוניים של מקדוניה ואלבניה, זורם לאחר מכן לצר רכס הרי הפינדוס בתוך חבל צומרקה ונכנס למישורים הצפוניים שמצפון לאגם אמברקיאן ואמפילוכיה וכאן זורם אל הים, נהר האראכטוס הוא הנהר היחיד ביוון שזורם כל השנה ובאחד ממקטעיו מאפשר גם ראפינג בדרגה של 3-4, להגעה לרפאינג מאמפילוכיה, יש לנסוע ע"פ ההוראות לכיוון הכפר peramata שבצומרקה, מרחק של כשעתיים וחצי נסיעה לערך.

לינה באמפילוכיה:
לא בדיוק הבסיס לטיול בצפון, אך יכול לשמש כיעד ללילה בדרך, בפרט אם יצאתם מאתונה בדרככם צפונה יחסית מאוחר ואתם נכנסים אל שעות החשיכה, במקרה זה כדאי לעצור פה ללילה, במקרה זה, תמצאו פה שני מלונות במרכז העיירה אבל בגדול אם ניתן רצוי להמשיך עוד צפונה ליואננה או זגוריה או צומרקה.. או כל יעד שמצוי במסלול שלכם לצפון יוון.

מלון Amvrakia המציע גם מסעדה טובה מול הים. לפרטים והזמנה לחצו כאן

ומלון Oscar ברמה דומה. פונקציונאלי כאמור, ללילה בדרך בלבד. לפרטים והזמנה לחצו כאן


בנוסף אנחנו מאפשרים לכם להזמין מתוך למעלה מ 500 מלונות וילות ואתרי נופש ביוון דרך מערכת יוון והאים Stay הכוללת גם קישורי הזמנה לבוקינג.קום וגם קישורי הזמנה ישירים מהמלונות באמצעות מערכת ההזמנות של WebHotelier האמינה לכניסה למערכת יוון והאיים Stay


 

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il