האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

טיול אופניים ביוון Bicycle Tour in Greece

לטייל עם אופניים ביוון - מידע כללי

יוון היא אחת המדינות המקסימות והאטרקטיביות באירופה לטיולים. וצריך לזכור שהיא אחת המדינות הכי הרריות באירופה, לכן אוהבי הרכיבה, צריכים לקחת בחשבון שטיול אופניים ביוון כרוך בטיול הררי עם הרבה עליות.
מי שלוקח את האתגר, יהנה מטיול מרהיב, ברוב יעדי יוון, ביבשת ובאיים. 

השכרת אופניים ביוון
ביעדים רבים ביוון, באיים המתויירים, וביעדים המטויילים, תמצאו סוכנויות שמשכירות אופניים.
ביעדים ההרריים ניתן להשכיר אופני הרים חשמליים, זה לא אומר שלא צריך לפדל ולעבוד, אלא שיש עזרה מצד המנוע בעליות הקשות. ניתן לשכור אופניים לרכיבה עצמאית, ומדובר בסדר גודל של 15-20 יורו ליום בדרך כלל - יתכן וביעדים מתויירים מאד כמו סנטוריני, מיקונוס, המחיר יהיה יקר יותר.
וניתן לצאת לסיורים יומיים מודרכים בקבוצה עם מדריך מקומי.

הגעה עם אופניים שלכם מהארץ
אופציה למי שיוצא לטיול שכולו רכיבה וצריך את הכלי שלו, שהוא אוהב, שהוא רגיל ושהוא יודע שכזה הוא לא יוכל להשכיר ביוון. חברות התעופה מציאות אפשרות הטסה של אופניים, בתוספת תשלום שסביב 50 יורו לכוון. עם הנחיות של אופן האריזה - זה צריך להיות ארוז בקרטון, מפורק כמובן, או בתיק ייעודי לנשיאת אופניים.
במידה וצריכים לנייד את האופניים כאשר נוחתים ביוון, יש צורך להיערך מראש - אם זה במונית, קחו בחשבון שאין ביוון שימוש בגגונים על הרכבים ולכן צריך להזמין מראש רכב גדול שיכול להכיל את האופניים.
באוטובוס ניתן להכניס את האופניים המפורקים והארוזים בתא המטען. ואם יוצאים ישר מהשדה, תפסו לכם פינה להרכיב את האופניים ואז לצאת לרכיבה.

כאשר יוצאים לרכיבה עצמאית יש להתארגן על הציוד הנחוץ שכולל ערכת תיקון פנצ'ר, משאבה, בקבוקי שתיה וכל מה שאתם רגילים לקחת בטיולי הרכיבה שלכם.

ניווט בטיולי רכיבה
קיימות כיום כמה וכמה אפליקציות שמשמשות רוכבי אופניים בטיולי שטח. לטיול כביש כל אפליקציית ניווט רלוונטית. מה שחשוב לשים לב בטיולי השטח ביוון, שהשבילים נקראים Monopati (כלומר Single path) אך הם לרוב שבילים להולכי רגל, ואינם שבילים עבירים לאופניים. כמה שמות של אפליקציות - AllTracks - Komoot - Strava ובוודאי יש עוד הרבה אחרות. כמו כן, ליציאה לטיול רכיבת שטח באופן עצמאי, הקפידו להוריד מפה לעבודה אוף-ליין ואל תסתמכו על חיבור לרשת כי הוא לא תמיד יהיה.

"בייק-פקינג" Bike Packing
רוכבי אופניים מכירים את המושג הזה, הוא מתייחס לטיול עם האופניים, כאשר כל הציוד הנחוץ לכם עליכם ואתם מתקדמים מיעד ליעד ברכיבה שכוללת על פי רוב, לינת שטח. 
לגבי היערכות לבייק פקינג ביוון, ובמידה ומגיעים עם אופניים שלכם, ראו לעיל התייחסות. וכיוון שכל הציוד עליכם, האריזה צריכה להיות חכמה וקומפקטית, ויש המון רשימות ברשת, ולכל פריט יש את הורסיה הקומפקטית והקלה שלו, ועם הזמן זה רק משתכלל. 
שימו לב לגבי לינת שטח ביוון - Free Camping אינו חוקי ביוון, ארץ שיודעת מדי שנה כל כך הרבה שריפות, מנסה להילחם בתופעה בכל מיני דרכים ואחת מהן היא איסור על קמפינג שלא באתרים מוכרים ומסודרים. זה כולל את הכלל של הבערת אש - אסור בכל איזור אלא באתרי הקמפינג המורשים. כך שאם אתם בטיול אופניים ועוצרים להפסקת קפה, תחשבו פעמיים ואז פעם שלישית, מעבר לעובדה שפקח עשוי לתפוס ולתת קנס כבד, חשבו על הסכנה וההשלכות לתושבי האיזור - אש מתלקחת בקלות במקום שהוא חם ועם רוחות חזקות כמו יוון. בבקשה הקפידו על כלל זה.

.

המשיכו לקרוא עמוד זה למידע נוסף והמלצות לטיולי אופניים ביוון.

.

 

טיול אופנים בפיליון

חצי האי פיליון הוא יעד קסום לטיולים בכלל, וגם לטיולי אופניים. משלב רכיבה הררית, רכיבת שטח או כביש, נופים מרהיבים וחופים בקצה של מסלול הרכיבה.
תנאי הרכיבה מגוונים, יש הכל מהכל. מזכירים שהרכיבה כרוכה בעליות מרובות, אך הדרך קסומה תמיד ומלווה בשפע מקורות מים, מעיינות ומפלים, כפרים ציוריים, מפגש עם מקומיים מאירי פנים וחופים משגעים. פיליון הוא חוויה של ממש. 
את המסלולים תוכלו לבחור בהתאם למיקום שלכם, כיוון שהאי גדול מאד. במידה ואתם בטיול מתגלגל, כלומר רוכבים עם הציוד עליכם, רצוי להתכונן מראש, להיכנס למפות ולהבין את המסלול שאתם מתכננים לעשות, או המסלול שנכון לכם לעשות.
ישנן בפיליון חברות שמציעות גם סיורים יומיים בליווי מדריך, סיורים אלה כוללים אופניים חשמליים, ולכן מתאימים גם למי שאינו רוכב מקצועי.
ניתן למצוא בוולוס ובכפר פורטאריה חברות שמוציאות סיורי רכיבה בפיליון.
להמלצות ומידע מלא על חצי האי פיליון לחצו כאן

Pelion Winter Trails from Montis Ordo on Vimeo

.

טיול אופניים בכרתים

סעו דרך הנופים וכפרים המקסימים של האי כרתים, האי הגדול ביוון. האי מציע שילוב של שטח הרים מאתגר ומסלולי חוף ציוריים, מגוון מסלולי רכיבה על אופניים בכביש, משבילי חוף ועד עליות הרים אתגריות. החברה הגדולה ביותר המספקת גם השכרת אופני הרים מקצועיות לטיולים בכרתים וגם מוציאה בעצמה מספר מסלולי טיול אופניים היא olympicbike שימו לב שמחירי ההשכרה בכרתים גבוהים במעט ממחירי ההשכרה ביוון היבשתית ועומדים על כ-20 יורו ליום השכרת אופניים, עם זאת המבחר והאיכות של הציוד ב olympicbike מעולה בדרך כלל, לגבי המחיר שימו לב שכל יום נוסף הוא במחיר מופחת משמעותית, לדוגמא על השכרת אופניים בכרתים ל-7 ימים תשלמו 110 יורו, כלומר המחיר ירד ל-15 יורו ליום.
משרדי חברה זו יושבים בעיר ריתמנון בכרתים. חברה נוספת המספקת שרותי השכרת אופניים בכרתים היא Hellasbike בעיר חאניה.

tip אם אתם מתחילים את הטיול מהעיר חאניה, ראו אפשרות להזמנת מלון בחאניה באינטרנט ללא עמלות תיווך!
tip אם אתם מתחילים את הטיול מהעיר ריתמנון ראו אפשרות להזמנת
מלון בריתמנון באינטרנט ללא עמלות תיווך!

טיול אופנים בפלפונס

הפלופונס הוא יעד עצום בגודלו וטיול בפלופונס נחלק לאיזורים. זה מאד כללי לומר טיול בפלופונס, היעד מצריך עבודת הכנה ותכנון. אפשר לטייל בפלופונס גם חודש שלם ולא למצות אפילו מחציתו.
כדאי לקרוא בעמוד הפלופונס על היעדים הרבים, ולשבת מול מפה ולבנות מסלול הגיוני בהתאם לזמן העומד לרשותכם ולנקודות העניין ותוואי השטח שמתאים לכם.
הפלופונס גם הוא איזור מאד הררי, וכולל מגוון מאד גדול ושונה של נופים. איזורי חוף רבים, ערים גדולות, כפרים ציוריים, אתרים היסטוריים בשפע, ארכיאולוגיה, קניונים, מפלי מים, באמת שעולם ומלואו.
טיולי יום מאורגנים ניתן למצוא בערים מרכזיות, בנאפליו, בקלמאטה, בטריפולי. אם כי אין תחום זה מפותח דיו כפי שניתן למצוא ביעדים אחרים ביוון. 
לרוב המטיילים בפלופונס על אופניים, יעשו זאת עם אופניים שלהם או שישכרו אופניים באתונה ויצאו לטיול מתגלגל.

שימו לב לאטרקציה חדשה ומיוחדת באיזור Elefsina בדרך בין אתונה לפלופונס. קשורה בעקיפין לרכיבת אופניים. מדובר במסילת רכבת ישנה שכבר יצאה משימוש, ועליה יש מושבים עם פדלים. החוויה כוללת פידול לאורך המסילה שנהנית מנופי המפרץ הסארוני. ניתן לתאם כיום חוויה מאתונה בפניה למייל [email protected] באנגלית. יש לפרט שמבקשים הסעה ותיאום של Bike Paddaling in Elefsina

.

טיול אופנים בצפון יוון ההררית

טיול בצפון יוון, כלומר מחוז אפירוס, כפרי זגוריה וצומרקה הוא איזור מאד הררי ובנוסף, גם לפונים בנוגע לטיולי שטח בצפון יוון אנו מבהירים שהיעד אינו ערוך לטיולי ג'יפים, אלא במקטעים בודדים בלבד. מסלולי השטח נועדו להליכה, ואינם מותאמים לרכיבה. לכן עיקר הטיול באיזור זה, במידה ואתם מאד רוצים לרכב, הוא ברכיבת כביש. 
למטיילים באיזור כפרי זגוריה וצומרקה, יש לא מעט אטרקציות אחרות להינות מהם: ראפטינג, קניונינג, מסלולי הליכה, ריבר טרקינג ועוד. ניתן למצוא חברות שמציעות טיולי רכיבת אופניים אך הן בודדות. מומלץ לפנות אל Alpine Zone במידה ואתם מעוניינים לשלב רכיבה. הפניה באנגלית ובמייל [email protected]

למבקרים במטאורה, קיימת האפשרות לחוות את הביקור בתצפיות ובאתר המרהיב הזה באמצעות סיור רכוב. במרכז העיירה Kalambaka אפשר למצוא את E-Bike שמשכירה אופניים חשמליים וגם מציעה סיורים מודרכים במטאורה עם אופניים.

ראו מידע בהרחבה על צפון יוון בעמודי היעד באתר: צומרקה, כפרי זגוריה, מטאורה

.

טיול אופנים באיים

כמעט בכל אי ביוון תמצאו חברה שמשכירה אופניים, בין אם אופני כביש או אופני שטח. ברבים מן האיים, תנאי השטח מאד קשים לרכיבה והרכיבה המומלצת באיים אלה היא רכיבת כביש. 
איים מומלצים במיוחד לרכיבת שטח:
האי סקיאתוס - כנראה היעד המוצלח ביותר מבין איי יוון. שכן מדובר באי קטן, שלפחות מחצית ממנו היא שטח ללא כבישי אספלט, והוא מתאים מאד לטיולי רכיבת שטח. יש הרבה שבילים מסודרים ונוחים לרכיבה. כמובן שהרכיבה כרוכה בעליות - ככה זה בכל יוון. כל רכיבה בסקיאתוס יכולה להסתיים בחוף הים וחופים מטריפים יש באי הזה בשפע. בעיירה סקיאתוס ניתן לשכור אופניים. זהו יעד מתוייר, ויש בו את כל שירותי התיירות הדרושים. מאד קל וכייף לטייל עם אופניים באי סקיאתוס. להמלצות ומידע מלא על האי לחצו פה

האי סקופלוס - שכנו של סקיאתוס, פה מדובר באי שהוא הרבה יותר גדול, אך בכל זאת רכיבה על אופני שטח מפותחת ביעד זה. בעיירה סקופלוס, במרכזה, תמצאו את החנות של Panos - חנות לציוד והשכרת אופניים Skopelos Cycling - הוא מציע גם סיורים מודרכים באי, מכיר היטב את השטח וכייף לטייל איתו. ראו עוד המלצות באי סקופלוס 

האי אגיסטרי - גם הוא נפלא לטיולי רכיבה, כי הוא קטן וירוק וקל לטייל בו עם אופניים, ברכיבה שמשלבת שטח וכביש. ביערות ירוקים שנשפכים אל חופי ים צלולים. בעיירת החוף Scala תמצאו את חנות האופניים Panou Rent a bike, שם תוכלו לשכור אופניים ליום טיול באי וגם לקבל במקום המלצות למסלולים מתאימים. כל המלצות אגיסטרי בעמוד זה

האי מילוס - אולי הכי נח ומתאים לרכיבה על אופניים מבין האיים הקיקלאדיים. שכן מחצית מהאי אינו מיושב וכולל שבילי שטח נוחים לרכיבה. תוסיפו לזה שמדובר באחד האיים הכי יפים בקיקלאדיים ובכלל ביוון, ויש פה מתכונת לטיול משגע. בשונה מהאיים המצויינים לעיל, מילוס הוא אי יותר צחיח בנופיו, כמרבית האיים הקיקלאדיים, כלומר אין פה יערות ונופים ירוקים כמו באיים לעיל. למידע והמלצות באי מילוס לחצו כאן

לסיכום: כפי שצייננו לעיל, כמעט בכל אי ביוון תמצאו סוכנות שמשכירה אופניים. מרבית האיים מתאימים לרכיבת כביש ופחות לרכיבת שטח, מבין האיים הכי מומלצים לרכיבת שטח הם אלה שציינו לעיל. בכל אי כמובן ניתן למצוא גם שבילי שטח אך בריכוזים פחות גבוהים. כמובן שבאיים גדולים יש מהכל, כמו באי כרתים שמצויין לעיל, באי רודוס, קורפו, לפקדה, אוויה ונוספים.

.

טיול אופנים באתונה ובסלוניקי

באתונה
לטייל עם אופניים בלב אתונה, זה למעשה אופן התניידות ממקום למקום. בלב ההיסטורי של העיר יהיה מאד קשה לטייל עם אופניים כיוון שמדובר בסמטאות צרות, המון מדרגות, מדרכות משובצות אבנים והמון תיירים. 
באיזור החוף של אתונה ניתן לצאת לרכיבה לאורך קו החוף ולהינות מנוף הים ומבריזה נעימה. לא מדובר בטיילת ארוכה כמו בתל אביב, אך כן יש מקטעים שהם טיילת. חלק מהרכיבה תהיה רכיבת כביש, ולכן יש לנקוט יתר זהירות, שכן מדובר בכביש בינעירוני ובתנועה ערה, לא תנועה דלילה כמו באיזורי הכפרים.
לכל המלצות אתונה לחצו כאן

בסלוניקי
סלוניקי קלה יותר לטיול על אופניים, בפרט אם רוצים לטייל לאורך הטיילת המקסימה והארוכה, טיילת ניקיס. הטיילת שנמתחת מהנמל ועד לבית האופרה, אורכת בקירוב 5 ק"מ, שעם אופנייים קל יותר לגמוע את המרחק ולהינות גם מהאווירה הטובה, וגם מהאתרים לאורכה של הטיילת שמתחיל בנמל הוותיק של העיר שכיום משמש מקום בילוי, לאחר מכן עובר בכיכר המרכזית, כיכר אריסטוטלוס, ממשיך אל המגדל הלבן, פסל אלכסנדר מוקדון, מיצב המטריות של זונוגופולוס ומסתיים בבית האופרה.
כל המלצות סלוניקי בעמוד זה.

.

צור קשר

זקוקים להמלצות לינה בכל יעד ביוון?
ספרו לנו היכן, ובאילו תאריכים, ונשמח לשלוח המלצות מותאמות


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il