האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » אוטובוסים ביוון buses

אוטובוסים ביוון buses

אוטובוסים ביוון

אם בחרתם לטייל ביוון באמצעות אוטובוס קחו בחשבון שזה לא תמיד יהיה קל, לא מבחינת זמינות האוטובוסים, לא מבחינת המרחקים ולא מבחינת הנגישות לכל האיזורים.
ישנה תשתית מעבורות וטיסות מעולה בתוך יוון ולאיי יוון, אך מערכת הרכבות והאוטובוסים מפותחת פחות. יש לציין כי מבין שתי האפשרויות האחרונות, מערכת האוטובוסים נותנת שירות רחב יותר וניתן להגיע בעזרתם לרוב המקומות המרכזיים. רבים מהמטיילים נתקלים בקשיים בניסיון לברר אודות לוחות הזמנים והזמנת כרטיסים מראש - דבר שהכרחי בעונה. דבר נוסף שיש לציין, רבים מנהגי האוטובוס ביוון או העוסקים בתחום, אינם דוברי אנגלית טובה, כך שלא יהיה קל להסתדר ביוון בטיול אוטובוסים. אם יש לכם את האפשרות לשדרג את הטיול בהשכרת רכב, תקלו על עצמכם מאוד.

ולמי מבינכם שבכל זאת החליטו לנסוע באוטובוס, ננסה לארגן את מיטב המידע באופן הברור ביותר:

מסלולים בינלאומיים 
ישנם אוטובוסים תכופים בין אתונה לעיירות הגדולות של הבלקן. למעשה, ישנם קווי אוטובוס בין אתונה לאיסטנבול, סופיה, בוקרשט וטירנה. אוטובוסים אלו יוצאים בדרך כלל מכיכר קאראיסקאקי במטקסורג'יו, אתונה. אוטובוסים כאלה יוצאים גם מסלוניקי. 

מסלולים לאומיים
יש אוטובוסים מאתונה כמעט לכל הערים ביוון. ישנן גם תחנות אוטובוס אזוריות המקשרות עיירות גדולות עם כפרים מקומיים ועיירות חשובות באזור. האוטובוסים הללו ירוקים והם מוגשים על ידי KTEL, חברת האוטובוסים הפרבריים ביוון. באתונה יוצאים אוטובוסים משתי תחנות מרכזיות באתונה, תחנות: Terminal A- קיפיסוס Kifissos וTerminal B- ליוסיון Liossion משם יוצאות כל הנסיעות הבין-עירוניות ביוון. כמה מאיי יוון מציעים גם רשתות אוטובוסים קטנות.
חשוב להזמין נסיעה מראש, בוודאי שבעונה. וחשוב לבדוק היטב מאיזה תחנה יוצא האוטובוס. לכל תחנה היעדים שלה. יעדיים עיקריים לפי החלוקה להלן:

Terminal A Buses
Kiffissou Street 100 athens
אולימפיה
איגומניצה

אלכסנדרופוליס
אפידברוס
ארטה
גיתיו
ואריה
זאקינטוס (כולל הפלגה)
טריפולי
יואנינה
לוטראקי
ליאונידו
לפקדה [לפקס] 
מונמבסיה
מסולונגי
נאפקטוס
נאפליון
סלוניקי
ספרטה
פאטרה
פארגה
פילוס
פלורינה
קבאלה
קורינתוס
קורפו (כולל הפלגה)
קלמטה
קלבריטה
קסטוריה
קסילוקסטרו
קפלוניה (כולל הפלגה)

Terminal B Buses
liossion street 260 athens
אגיוס קוסטנטינוס
אדיפסו
גלקסידי
דלפי
הוסיוס לוקאס
וולוס
חלאקידה
ליטוחורו
קמנה וורלה
קרדיצה
קרפניסי

הדרך הנוחה ביותר להגיע לשני הטרמינלים של התחבורה הציבורית הבין-עירונית של אתונה משדה התעופה היא במונית, לחצו כאן להזמנת מוניות אמינה באתונה - יש צורך לבצע הזמנה מראש עוד מישראל ונהג ימתין לכם עם שלט בנמל התעופה של אתונה ביום הגעתכם.
אחרת קחו את קו X93 משדה התעופה - האוטובוס מגיע לשתי התחנות המרכזיות של אתונה - האוטובוס יוצא כל 40 דקות בחודשי הקיץ או כל שעה בחודשי החורף (לאורך היממה כולה).מחיר הנסיעה 10€

שימו לב! תחנות:  Terminal A- קיפיסוס Kifissos וTerminal B- ליוסיון Liossion אינן התחנות היחידות מהן יוצאים אוטובוסים ביוון.
המפתח לחיפוש מידע על האוטובוס הדרוש לכם הוא חיפוש אונליין של היעד המבוקש בצירוף המילה KTEL, לדוגמא אם תרצו להגיע לעיר וולוס חפשו KTEL VOLOS חיפוש זה יוביל אתכם לאתר KTEL הרלוונטי לכם בו תוכלו למצוא לוחות זמנים ובהרבה מקרים גם להזמין כרטיסים אונליין.

לאתר האוטובוסים של KTEL באזור אתונה ואטיקה Attikis (באתונה), לחצו כאן.

אוטובוסים ביבשת:
ארגולידה Argolidas
אכיאס Achaias
קורינתוס

וולוס
קוזאני Kozani
אוורוס Evros
לריסה

תריקלה Trikala
חאנטי Xanthi
תספרוטיה Thesprotia
לקוניה Lakonias
מקדוניה  Macedonia
פלאס Pellas
קרדיצה
מטאורה
לשאר האוטובוסים ביבשת, כאמור המפתח לחיפוש מידע על האוטובוס הדרוש לכם הוא חיפוש אונליין של היעד המבוקש בצירוף המילה KTEL.

אוטובוסים באיי יוון

בכל האיים ולו הקטן ביותר יש אוטובוס מקומי אחד או יותר. לרוב, האוטובוס מגיע ליעדים מסויימים בלבד באי ולכן כדי להפיק את המיטב אנו ממליצים על השכרת רכב באי עצמו ולו ליום - יומיים על מנת להפיק את המיטב מהשהות במקום.
אם תבחרו בכל זאת להתנייד באוטובוס, באתרים הבאים, על פי יעד תוכלו לקבל מידע על לוחות זמנים והזמנת כרטיסים.
אוטובוסים של KTEL באיים:
האי אמורגוס 
האי אנדרוס
האי כיוס
קורפו
כרתים
חאניה
הרקליון
לאסיתי
רתימנו
אוויה
קיה
איקריה
איוס
פולגנדרוס
קפלוניה
קוס
לפקדה
לסבוס
מילוס
מיקונוס
נקסוס
פארוס
פאטמוס
רודוס
סנטוריני
סיפנוס
סקופלוס
סירוס
זקינתוס


לעזרה לוגיסטית אישית לתכנון טיול ביוון הירשמו לשירות נציג אישי לחצו כאן 
שימו לב שאיזורי טיול רבים בכל זאת מצריכים רכב והגישה בתחבורה הציבורית מאד מוגבלת עד פוגעת בטיול. בחבל אפירוס המרהיב בצפון יוון, תוכלו להגיע עם אוטובוס עד יואנינה אך על מנת לטייל באיזורים המרהיבים באמת, אוטובוס לא יעזור כיוון שאוטובוסים אינם מגיעים לרוב היעדים הללו. במקרה כזה נשמח להציע פתרונות - הסעה פרטית מיואנינה ליעדי הטיול.

להשכרת רכב בכל יעדי יוון לחצו כאן

לרכבות ביוון לחצו כאן

בצעו מראש הזמנה למלונות בכל יעדי יוון דרך אתר איי יוון הישראלי, ראו מלונות ביוון.

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il