האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » מתי זה יסתיים ונוכל לטוס ליוון ובכלל

מתי זה יסתיים ונוכל לטוס ליוון ובכלל

מתי ייסתיים משבר הקורונה

הערה חשובה : מדובר במאמר דעה בלבד. [ המבוסס גם על מידע המפורסם גם בתקשורת ביוון ]

 [ צפי חידוש התיירות ליעדי יוון עומד כרגע על 1 ליולי ]
עדכון אחרון של עמוד זה בוצע בתאריך 9 למאי 2020.

אחת השאלות הכי נשאלות בימים אלה בעולם, אם לא הנשאלת ביותר היא  מתי זה כבר יסתיים!  אנחנו באתר יוון והאיים כמובן לא יכולים לענות על השאלה הזו, כפי שכמעט בכל עסק או גוף בעולם לא יכולים לענות על השאלה הזו, אבל אם מסתכלים מעט על הנתונים ומבינים את התהליכים שקורים בעולם כתוצאה ממשבר הקורונה, אפשר להסיק כמה מסקנות או יותר נכון "השערות זמניות" שיכולות לעזור לנו להבין באופן בהיר יותר לאן נושבת הרוח.

טובי הוירולוגים והפרופסורים לאפידמיולוגיה בעולם צועקים בקולי קולות כבר כמה חודשים שמה שעושות המדינות ברחבי העולם ובהובלה של ארגון הבריאות העולמי, הם מהלכים שאינם מתאימים להתמודדות עם מגפה של וירוסים, עם זאת סביר להניח שבארגון הבריאות העולמי מודעים לסברה הזו, אבל בשל מגבלות תפוסה וציוד של בתי חולים, הם מחוייבים להתייחס למגפה הזו כעת כ Pandemic למרות שמבחינת טיפול בהתשפטות וירוסים, הם יודעים שזו אינה הדרך הטובה ביותר בפועל להתמודד עם וירוס, הדרך הטובה ביותר בפועל ע"פ המומחים לוירולוגיה, היא לתת לוירוס להתפשט בכדי שהנדבקים יפתחו את הנוגדנים הדרושים למניעת הידבקות והדבקה חוזרת. אך כאמור.. למרות המידע הזה, בארגון הבריאות העולמי, דואגים בימים אלה "ליישר את העקומה", מלחמת יישור העקומה, היא המלחמה שאנחנו כרגע חווים ברחבי העולם וגם בישראל.

באופן פרדוקסאלי, ע"פ מומחים, המדינות שיפתחו את ההגנה באופן המהיר ביותר, הן המדינות בהם הממשלות פעלו באופן הגרוע ביותר עם תחילת המגיפה, איטליה וספרד, ע"פ מומחים לוירולוגיה, באיטליה וגם בספרד יש הרבה יותר "חולים" שאינם יודעים שהם חולים כי הם לא פיתחו סימפטומים, ההערכה עומדת על כמה מיליונים טובים של אזרחים בכל אחת מהמדינות הללו, מכאן סביר שלמרות ההתפרצות הגבוהה ומחיר המתים הקשה שהן שילמו, הן יהיו המדינות הראשונות "שייתחסנו כתוצאה מההדבקה ההמונית" והם גם יהיו אלה שיחזרו למסלול חיים תקין מהר מכל המדינות האחרות

בעולם הכלכלי, מבינים את המחיר הכבד מאד שהכלכלה העולמית משלמת כתוצאה ממשבר הקורונה ובשלב מסויים, יתחילו לעשות השוואה של "עלות מול תועלת" את העלות מול תועלת הזו יעשו גם ממשלות העולם, לא משנה מה יגידו בארגון הבריאות העולמי, מדינות העולם פועלות כעת במתכונת חירום לבלימה של "העקומה" אבל לאחר שהגל הראשון של המתים ירגע בעולם, ארגון הבריאות העולמי יעבור לשלב הבא, שלב ההסברה, שלב זה כולל הסברה לעולם שהוירוס, לא יעלם בשנים הקרובות ושצריכים להחזיר את החיים למסלולם באופן הדרגתי [ למרות הסיכון  ]. הצפי של המומחים בתחום הוירוסים גם תלוי במוקדי ההתפרצות השונים, אבל בגדול, לגבי ארצות הברית, מערב אירופה וישראל, יש צפי של חזרה למסלול החיים בהדרגה סביב אמצע חודש מאי 2020. [ בהדרגה ]

עם זאת, לא מדובר בחזרה לשגרה מיידית לכל העולם, בתחילה סביר שהממשלות יאפשרו הפסקת סגר ובעיקר מתן אישור לתיירות מקומית, ללא הכנסה של תיירים ממדינות זרות [ בכדי לבחון את המצב ] ייתכן מאד ובשלב זה כן ייתקמו טיסות בין מדינות קרובות ושיחס ההדבקה בהם הוא יחסית קטן, יוון ישראל, כן בהחלט אפשרי, קפריסין ישראל, גם כן, השלב הזה נכון לעכשיו מתוכנן כאמור לתחילת אמצע מאי 2020 או יותר לכיוון יוני. קונפדרציית התיירות היוונית SETE בונה בימים אלה הצעה שתידון עם ממשלת יוון שאומרת, שניתן יהיה להחזיר תיירות ליוון מהמדינות שהתפרצות המגיפה בהן הייתה פחות חריפה כמו : קפריסן, ישראל, לבנון וכמה מדינות בלקניות, אתר יוון והאיים עוקב אחר השיחות הללו וכמובן נעדכן באתר אם יהיה מידע קונקרטי ורשמי. אך עם זאת הצעה זו של ממשלת יוון שונה מדעותיהם של הוירולוגים, הטוענים שדווקא במדינות בהם ל פניו ההתפרצות פחות חריפה, יש את הסכנה העתידית הגבוהה יותר להדבקה חדשה, למרות שנכון לעכשיו מצבה של יוון טוב יחסית והמומחים ביוון חושבים מעט אחרת..

אם קראתם תחזיות שחורות יותר מזו שלנו, שימו לב שיש מודלים שמדברים על ספטמבר, אוקטובר ואפילו על חזרה לטיסות ופעילות בשנה הבאה, חלק מהתחזיות האלה קשורות לבורסות בעולם, גורמים מסויימים, מתחילת משבר הקורונה מייצרים היסטריה שעוזרת לקרנות סיכון לגרוף רווחים גבוהים מאד כתוצאה ממשבר הקורונה, גם חברות תרופות, חברות המיייצרות מכשירי הנשמה ועוד ועוד, שופכות נפט לתוך המדורה וכך גם גופי תקשורת, במיוחד ישראלים, שצריכים "כותרות טובות למכור את העיתון" ואחר כך עשוית לפרסם תחזית אופטימית יותר בכדי "למכור טוב יותר את העתיון בשנית" ולכן כדאי לשים בערבון מוגבל מידע בורסאי או של גופי תקשורת מסחריים, ויותר לתת דגש על מומחים בתחום הוירוסים שמבינים את המשבר הזה מעט יותר טוב מכל מיני עסקים וגופי תקשורת.

ראו גם ראיון עם שר התיירות של יוון, שמספר מעט על המשבר ביוון ועל הצפי לחזרה של התיירות ביולי [ בינתיים כשבוע לאחר הראיון, כבר יש תוכנית לפתיחה הדרגתית של התיירות ביוני.בדיקות סרולוגיות : ככל הנראה מעבר בין מדינות יתאפשר עם אישור של בדיקה סרולוגית שבוצעה לתייר הנכנס למדינה זרה [ בדרום קוריאה, טיוואן, סינגפור וסין] כבר החלו עם הבדיקות הללו, בישראל לצערנו עדיין לא החלו בבדיקות סרולוגיות [ בדיקות נוגדנים לוירוס ] בדיקות אלה יכולות לומר האם נחשפתם לוירוס בעבר ויש לכם נוגדנים לוירוס, וירולוגים טוענים שכמות האנשים בעולם שיש להם כבר נוגדנים, כלומר כאלה שחלו ולא ידעו שחלו היא בכפולת 60 מהמידע הקיים, כלומר נכון לכתיבת שורות אלה מעל 80 מיליון איש, אנשים שכבר למעשה מחוסנים ויכולים לחזור לשגרת החיים, כאשר ככל הנראה הם אינם מדבקים והם גם לא יכולים להדבק בשנית. עוד מידע על בדיקות סרולוגיות ראו כאן

ההשפעה על אופי התיירות : סביר להניח שבחודשים הראשונים של החזרה לחופשות בחו"ל ומלבד הבחירה של רוב התיירים ביעדים קרובים, תיירים גם יחפשו את היעדים שאינם המוניים, בכדי להמנע מאינטרקציה גבוהה עם אנשים, סביר להניח שכל הנושא של מלונות הכל כלול ענקיים יספגו מכה קשה, גם התיירות לערים הגדולות בעולם צפוייה לספוג פגיעה משמעותית, מבחינת יוון, נראה שאיים פחות ידועים או אתרי טבע, כמו צפון יוון, פיליון, הפלופונס והאיים הפחות תיירותיים יקבלו יותר תיירות בשל הרצון והצורך של אנשים לא להתקהל בריכוזים גבוהים, טיולים מאורגנים באוטובוסים, יפחתו , תיירות הקרוזים כנראה תושבת לפחות לשנה, אולי שנתיים, והתיירות בגדול תהפוך להיות תיירות "בוטיקית" לפחות לשנה הקרובה ולפחות עד אשר יימצא חיסון וודאי בפני לקורונה.

צפי אתר יוון והאיים להחזרת טיסות ליוון : [ עדכון אחרון של המידע בעמוד זה בוצע בתאריך  8 למאי ]

אופטימי : תחילת יוני.

זהיר : תחילת יולי - רוב הסיכויים שהתיירות תחזור ע"פ ההערכה הזהירה.

קיצון : אוגוסט - ספטמבר.

[ אנחנו נעדכן תחזית זו מדי כמה ימים בהתאם לשינויים ועדכונים רשמיים לכן אם מעניין אתכם לעקוב שימרו עמוד זה במועדפים שלכם או כנסו אליו מעמוד עדכוני קורונה וירוס ביוון

הצפי [ נכון לעכשיו ] להחזרת התיירות והטיסות הבין לאומיות ליוון, כולל טיסות מישראל הוא 1 ליולי 2020.
התיירות המקומית ביוון אמורה להתחיל לתפעול במהלך חודש יוני, חודש לפני התיירות הבין לאומית.
ייתכן גם שטיסות לאתונה ולהרקליון [ כרתים ] יחלו במהלך חודש יוני, אך יש להמשיך להתעדכן.
למידע נוסף ועדכונים שוטפים, כנסו לעמודי המידע והחדשות שלנו באתר יוון והאיים [ מתעדכנים באופן יומי ]

עוד הערה : עסקים רבים בתחום התיירות סביר שיפשטו רגל עד אז, לא משנה מתח החזרה לשגרה תתקיים, אחרים יחטפו מכה קשה מאד שתשפיע על הפעילות של העסקים והחברות האלה במשך שנים רבות, למרות כל הפרסומים שאולי שמעתם עליהם בתקשורת, לא הוצע עד עכשיו שום פתרון ענייני ופרקטי לעצמאים, מתוך ה 550 אלף עצמאים בישראל רק 120 אלף קיבלו את המענק המגוחך של ממשלת ישראל. שהתנהלותה בנושא העצמאים במשבר הזה באחד המקומות האחרונים בעולם, זלזול מוחלט. אם אתם בעלי עסקים או תומכים במאבק העצמאים נשמח אם תשמיעו את קולגם בקבוצה "המאבק לזכויות העצמאים" לעזרה לבעלי העסקים ביוון בעת המשבר הקשה לחצו כאן לתרומה.

סיכום : מדובר במאמר דעה שאינו מחייב והוא העשרה שלנו נכון לעכשיו באתר יוון והאיים. אנו מצויים בקשר עם גורמי תיירות מובילים ביוון ועם גורמי ממשל וכן מלקטים מידע ממקורות מידע הנחשבים לאמינים בעולם.

Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il