האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

עדכונים שוטפים - אתר יוון והאיים

עדכון אחרון של עמוד זה 16 לינואר 2022  בשעה - 18:00  ||  למידע עדכני בצעו רענון של עמוד זה "ריפרש"  

הגעתם לעמוד העדכונים והחדשות
בנושא Covid19 של אתר יוון והאיים' פורטל התיירות הגדול, המקצועי והעדכני בישראל למטיילים ונופשים ביוון. המידע בעמוד זה מתעדכן בכל פעם שיש מידע חדש ורלוונטי עבורכם. אם משהו לא ברור או שאתם זקוקים לעזרה או המלצה בכל נושא הקשור ליוון, ניתן גם להשאיר פנייה בשרות הלקוחות החינמי של אתר יוון והאיים - לחצו כאן עיקבו גם אחר העדכונים וההמלצות שלנו גם בפייסבוק ואינסטגרם, לחצו על האיקונים וסמנו Like בכדי להיות מחוברים אלינו.

יוון פתוחה לתיירים: באופן חופשי וללא בידוד בנחיתה, על כל הנכנסים ליוון (ללא יוצאים מן הכלל) להציג בדיקת PCR שלילית שבוצעה במהלך 72 שעות לפני הטיסה או בדיקת אנטיגן שבוצעה 24 שעות לפני הטיסה. הבדיקות יכולות להתבצע רק במעבדות מורשות (קופות החולים לדוגמא, אינן מספקות תוצאות שקבילות לטיסה)
החיים ביוון מתנהלים כמעט רגיל למעט הגבלות נקודתיות המפורטות בהמשך עמוד זה וייתקימו עד תאריך 23 לינואר לפחות או עד עדכון נוסף

       
  - - - - -

שימו לב: החל מ-3 לינואר, מחוסנים ומחלימים, חוזרים מיוון אינם נדרשים ל-3 ימי בידוד בארץ, אלא רק בידוד עד קבלת התשובה של הבדיקה המבוצעת בנתב"ג, לרוב מתקבלת תוך פחות מ-24 שעות.


מי יכול להכנס ליוון
החל מתאריך 19-12-2021 כל הנכנסים ליוון גם מישראל נדרשים לבדיקת PCR שלילית (גם מחוסנים וגם מחלימים) - בדיקה שבוצעה במהלך 72 שעות לפני הטיסה, במעבדות מורשות או בדיקת Antigen שבוצעה במהלך 24 שעות לפני הטיסה, גם כן רק במעבדות מורשות,  ביוון אין צורך בבידוד. אמנם יוון אינה דורשת הצגת בדיקה של ילדים מתחת לגיל 12, אבל ביציאה מהארץ יש דרישה כזאת בנתב"ג ולכן - כ ו ל ם - נדרשים לבדיקה לפני הטיסה ליוון.

בחזרה מיוון
כל החוזרים מיוון נדרשים לבדיקת PCR שלילית שבוצעה במהלך 48 שעות שלפני הטיסה או בדיקת Antigen שבוצעה במהלך 24 שעות שלפני הטיסה (בדיקות במקומות רשמיים בלבד, לא בדיקה ביתית).
היחידים שאינם נדרשים לבדיקה לפני החזרה ארצה הם מחלימים משלושת החודשים האחרונים (הם כן נדרשים לבדיקה בנחיתה בנתב"ג, וכן נדרשים לבדיקה ביציאה מהארץ).
שימו לבבחלק מהמעבדות ביוון, תוצאות בדיקות הקורונה השליליות, אינן תמיד נרשמות כ- Negativ, יש מעבדות שבתוצאות הבדיקה רושמות: Non detectable שזה " לא זוהה" כלומר, שלילי. לכן אל תבהלו אם קיבלתם תוצאה של Non detectable


בעת הנחיתה בנתב"ג
בדיקת PCR  מבוצעת לכולם ללא יוצא מן הכלל בשדה התעופה (יש לשלם מראש אונליין - ראו פרטים בהמשך) יש להשאר בבידוד עד קבלת התשובה, בדרך כלל מגיעה תוך פחות מ-24 שעות.

התו הירוק
שימו לב שללא תו ירוק או בדיקת קורונה שלילית תקפה (48 שעות ל-PCR או 24 שעות לאנטיגן), לא תוכלו להכנס לשום מקום סגור ביוון, כולל פעילויות שהן גם חוץ, כמו ראפטינג, וכד. 
אם אתם נתקלים בעיה בסריקה של התו הירוק, שימו לב שמשרד הבריאות בישראל הוציא עדכון גרסה ויש להיכנס לאתר משרד הבריאות. לחצו לעדכון גרסה 

עדכונים שוטפים ונהלים רשמיים לכל יעדי יוון

בעקבות השינוי של משרד הבריאות אין כרגע מדינות 'אדומות'. הצפי שיוון תהפוך לאדומה נמוך מאד עד אפסי כרגע.

ההגבלות ביוון:
מסכה היא חובה בכל מקום, בחוץ ובפנים. במרכולים ותחבורה ציבורית יש דרישה למסיכה מדגם N95 או שתי מסיכות אחת על השניה.
אירועים, הופעות ופסטיבלים: כרגע מבוטלים. כל האירועים רבי המשתתפים מבוטלים עד הודעה חדשה (נעדכן פה כמובן כשיהיה עדכון).
טברנות, מסעדות ובארים:
נסגרים בשעה 24:00
ארועי ספורט ואיצטדיונים: עד 10% תפוסה בלבד
כניסה לכל המקומות הסגורים, לרבות לפעיליויות חוץ:
 
רק עם תעודת מתחסן תקפה או אישור החלמה, או בדיקה כל 48 שעות
לעדכון מידע נוסף ליוצאים לאתונה ניתן לצפות בקישור הבא
לעדכון הנהלים לגבי מתחסנים באתר משרד הבריאות לחצו כאן
למספר הנדבקים היומי ביוון: לחצו כאן 
למפה המפרטת את רמת הנדבקים באיזורי יוון השונים לחצו כאן
לפרוטוקול ונהלי הכניסה ליוון של ממשלת יוון לחצו כאן
לרשימה חלקית של מיקומי בדיקות קורונה ביוון לחצו כאן
לעזרה עם מילוי טופס ה PLF לחצו כאן 


 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
הנהלים לכניסה ליוון וחזרה ארצה -  חשוב מאד לקרוא את ההנחיות והנהלים בקפידה ובתשומת לב !!
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1. מילוי טופס PLF
חובה למלא טופס PLF - הוא טופס מעקב של ממשלת יוון שכל תייר מכל מדינה בעולם חייב למלא טרם כניסתו ליוון. ללא אישור על טופס PLF לא תוכלו להיכנס ליוון. לצורך מילוי טופס PLF וקבלת קוד OR  לחצו כאן.  מילוי הטופס הוא עצמאי ובחינם. את הטופס ניתן למלא גם ביום הטיסה. אין סיבה לחכות לרגע אחרון ואפשר למלא ברגע שמזמינים טיסה ומלון. בתום מילוי הטופס תקבלו את האישור הכולל QR - בנתב"ג ושוב ביוון, תידרשו להציג את הקוד.  
מילוי הטופס הוא עבור כל יחידת הנוסעים - כלומר: בני זוג, משפחה או חברים שנוסעים יחד, אינם נדרשים למלא כל אחד בנפרד אלא להכניס נוסע ראשי וכל הפרטים הנדרשים ואת שמות שאר הנוסעים ומספר הדרכון שלהם במקום הייעודי בטופס. אין חובה להדפיס את הקובץ שתקבלו אלא ניתן להציג את הטופס והקוד גם דרך הנייד. הטופס מותאם לפרטי הטיסה, לא ניתן לעלות עם טופס שאינו תואם פרטי טיסה. בכל מקרה של שינוי טיסה או שינוי כלשהו, הטופס ניתן לעריכה, לכן שימרו את הסיסמה שהגדרתם לעצמכם בעת הרשמה למילוי הטופס. בטופס חובה למלא כתובת המלון או הוילה או הדירה ביוון. לעזרה במילוי טופס PLF חינם.  
להמלצה על מלונות לחצו כאן לחיפוש והזמנה עצמאית לחצו כאן.

2. בדיקת קורונה
כל מי שנכנס ליוון - ללא יוצא מן הכלל, נדרש לבדיקת PCR שלילית שתבוצע במהלך 72 שעות שלפני הטיסה או לבדיקת אנטיגן שתבוצע במהלך 24 שעות לפני הטיסה. הבדיקות יכולות להתבצע רק במקומות מורשים המוציאים תוצאה רישמית באנגלית (קופות החולים אינן עושות זאת)

3. מילוי הצהרה של משרד הבריאות הישראלי במהלך 24 שעות לפני הטיסה. 
כל נוסע מעל גיל 16 חייב במילוי הצהרה זאת בה הוא מצהיר שאינו מבקר במדינות בעלת סיכון מירבית/ מדינה אדומה. את ההצהרה יש למלא במהלך 24 שעות לפני הטיסה. את האישור יש להציג בנתב"ג - אין צורך להדפיס, אפשר להציג על צג הנייד. למילוי ההצהרה לחצו כאן
טופס זה הוא פחות רלוונטי כרגע, כיוון שאין מדינות אדומות, אך עד שיהיה עדכון רישמי, מלאו את הטופס, זה לוקח דקה.

.

לפני חזרה לישראל

4. בדיקת קורונה לפני חזרה ארצה ובדיקה בנתב"ג
נוהל משרד הבריאות בישראל מחייב את החוזרים ארצה (כל מי ששהה מעל 72 שעות מחוץ לארץ) להציג בדיקת קורונה שלילית  PCR (בטווח 48 שעות לפני הטיסה) או אנטיגן (במהלך 24 שעות לפני הטיסה).
כולם, גם מחוסנים ומחלימים - למעט מחלימים משלושת החודשים האחרונים ובתנאי שחלפו מינימום 11 ימים מאז תוצאה חיובית ראשונה (עליהם להציג את אישור הבדיקה), מחוייבים בנוהל זה.
לפניכם רשימה של מספר מעבדות בהן תוכלו לבצע בדיקה ביוון:  בדיקת קורונה ביוון לפני חזרה לישראל.
בהגיעכם לנתב"ג תתבצע בדיקת קורונה במעבדה בנתב"ג לכולם (מחוסנים ומחלימים גם כן). יש צורך לשלם מראש:  לתשלום מראש בלינק זה
מחוסנים ומחלימים פטורים מבידוד בחזרה לישראל, מלבד בידוד עד קבלת התוצאה של הבדיקה בנתב"ג - לרוב מתקבלת תוך פחות מ-24 שעות.
מי שאינו מחוסן, לרבות ילדים בכל גיל, נדרש לבידוד של 7 ימים ובדיקה נוספת ביום השביעי לשם סיום הבידוד בכפוף לתוצאה שלילית.


5. הצהרת בריאות
לפני חזרה לישראל יש למלא טופס הצהרת בריאות באתר משרד הבריאות, במהלך 24 השעות שלפני הטיסה. למילוי הטופס  לחצו כאן

.

מה קורה בהפלגות וטיסות פנים?
מי שאין ברשותו תעודת מתחסן/תו ירוק חייב להציג בדיקת PCR שלילית שבוצעה במהלך 48 שעות שלפני ההפלגה/טיסת פנים
או בדיקת ראפיד (אנטיגן) שבוצעה במהלך 24 שעות שלפני ההפלגה/טיסת פנים
אתם נדרשים למלא טופס הצהרת בריאות על מנת לעלות למעבורת ביוון - את הטופס תמצאו בנמל בקופות של חברות ההפלגה השונות

.

מה קורה במקרה ויצאתי חיובי בבדיקה ביוון לפני חזרה ארצה:
ישראלים שהבדיקה שלהם יוצאת חיובית לפני הטיסה חזרה לישראל:
1. צריך להיכנס למקום הלינה שלכם, ולחכות שיפנו אליכם מהמעבדה. במקרה שלא פונים צרו אתם קשר עם המעבדה לבירור.
2. יוון מספקת בידוד במלונית, למשך 5 ימים (סופרים מיום הבדיקה, לא מיום התוצאה) כולל 3 ארוחות ביום ע"ח ממשלת יוון. יש אפשרות לעדכן מקום לינה אחר במידה ואתם לא מעוניינים להתאכסן במלונית קורונה.
3. בהנחה שעשיתם ביטוח עם הרחבה לקורונה לפני צאתכם את הארץ (חשוב מאד בתקופה זאת. לביטוח בצ'יק היכנסו לפה), עדכנו את חברת הביטוח על מנת להפעיל את הפוליסה. וכמובן להאריך את משך הביטוח שלכם עד מועד החזרה החדש.
4. ביום ה-11 לאחר תוצאה חיובית, אתם רשאים לטוס חזרה ארצה ולא נדרשים לבדיקה נוספת. כן נדרשים לאישור מהמעבדה או מרופא מקומי.
5. הזמינו טיסה למועד החדש. להזמנת טיסה לחצו כאן
6. כל מי שאתכם ויצא שלילי - במידה והוא מחוסן, אינו נדרש לבידוד, במידה ואינו מחוסן, נדרש לבידוד של 14 ימים או קיצור ל-7 ימים בכפוף לבדיקה שלילית נוספת. בידוד זה הוא בידוד עצמאי - ולא ממומן על ידי ממשלת יוון. 
7. ניתן לבחור מקום בידוד אחר מאשר מלונית ובתנאי שהמקום מאשר זאת - במקרה זה המעבדה בה ביצעתם את הבדיקה, יפנו למקום האירוח לברר תנאים ויאשרו בהתאם.

טסים לאתונה?..

ראו מקסימום המלצות עדכניות למבקרים באתונה באתר Athens.co.il

    
כל ההמלצות הכי שוות ועדכניות באתונה באתר העיר אתונה בעברית, כולל המלצה על המלונות המומלצים ביותר בבירת יוון ואפשרות להזמנה מאובטחת Online
למידע נוסף »

עזרה חינמית או בתשלום עם מילוי טופס PLF

למידע חינמי והסבר מילוי טופס PLF - לחצו כאן

    
אם אתם לא מסתדרים עם מילוי הטופס, גם לאחר קריאה עדכנית של עמוד ההסבר המפורט והחינמי שלנו למילוי טופס ה-plf, ניתן להרשם לשרות בתשלום - 275 ש"ח. אחד הנציגים של אתר יוון והאיים יעזור לכם במילוי הטופס. לאחר הסדרת התשלום ניצור אתכם קשר במייל/וואטסאפ. שימו לב שהשרות לא ניתן לביטול לאחר ההרשמה.
לתשלום והרשמה »


מלונות מומלצים במיוחד ביעדי יוון שאתם נוסעים אליהם:

הזמינו און לין דרך אתר יוון והאיים

    
ראו את המלונות המומלצים ביותר ביעדי יוון שאתם טסים אליהם כמו: כרתים, קורפו, רודוס, חלקידיקי, אתונה, סלוניקי, זגוריה, פיליון, מיקונוס, סנטוריני ורבים נוספים, ובצעו הזמנה On Line דרך אתר יוון והאיים
למידע נוסף והזמנה »


 

מוקד השרות החינמי של יוון והאיים ישמח לעזור בכל שאלה ומלצה..

ניתן לקבל המלצות דרך אתר יוון והאיים

    
צריכים המלצה על מלון, וילה, מסלול, יעד, אי, הדרכה, או כל שאלה הקשורה ליוון, אנו מזמינים אתכם לפנות למוקד השרות החינמי של אתר יוון והאיים ונשמח לסייע. יאסו!
למידע נוסף »




 - - - - -

 עוד מידע והמלצות באתר יוון והאיים לשימושכם:

למידע והמלצות על מלונות ווילות בכל יוון לחצו כאן

להשכרת רכב בכל יעד יוון לחצו כאן

להזמנת טיסות לכל יעדי יוון לחצו כאן

ל-10 המיקומים השווים ביותר לביקור ביוון לחצו כאן


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il