האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון

Greece and the islands- אתר יוון והאיים

עדכונים שוטפים - אתר יוון והאיים

עדכון אחרון של עמוד זה:  27 ביולי 2021  בשעה - 00:10  ||  למידע עדכני בצעו רענון של עמוד זה "ריפרש"  

יוון אינה ברשימת המדינות האדומות, על פי החלטת הקבינט ועל כן החזרה מיוון אינה דורשת בידוד למחוסנים ולמציגים בדיקה שלילית. [ למעט הבידוד עד קבלת התוצאה בבדיקה בנתב"ג ]   בימים האחרונים יש גם האטה בקצב הנדבקים ואף ירידה. מעל 50 אחוז מהאוכלוסיה כבר חוסנו בשני החיסונים, יוון פתוחה לתיירים והעונה ממשיכה כמעט כרגיל עם צפי להמשך בטוח גם פנימה לתוך חודש אוגוסט לפחות עם מגמת הירידה תמשך.

למספר הנדבקים היומי ביוון: לחצו כאן 
לפרוטוקול  ונהלי הכניסה ליוון של ממשלת יוון לחצו כאן
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

הכניסה ליוון אפשרית ללא בידוד למחוסנים (שחלפו לפחות 14 ימים ממתן החיסון השני) או למציגים בדיקה שלילית באנגלית שבוצעה במהלך 72 שעות לפני הטיסה
אין צורך למסכות בשטחים פתוחים
אין הגבלות תנועה והסתיים העוצר הלילי
מסעדות, בתי קפה, אטרקציות, הופעות - פתוח אך עם הגבלות תפוסה, ישיבה בפנים רק למחוסנים, בחוץ לכולם. 
כל עובדי ענף התיירות והמסעדות מחוסנים בשני החיסונים
אין הגבלות תנועה בין איזורים וניתן להגיע מכל מקום לכל מקום 
בהפלגות וטיסות פנים כל אחד מעל גיל 12 שאינו נושא תעודת מחוסן או תעודת מחלים, צריך להציג בדיקת קורונה שלילית מ-72 השעות האחרונות או לחלופין בדיקת ראפיד (שניתן לעשות בבית מרקחת) מ-48 השעות האחרונות
קרוב ל 50% מאזרחי יוון כבר מחוסנים פעמיים.הנהלים לכניסה ליוון וחזרה ארצה - 
חשוב מאד לקרוא את ההנחיות והנהלים בקפידה ובתשומת לב !!
 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1. מילוי טופס PLF
חובה למלא טופס PLF - הוא טופס מעקב של ממשלת יוון שכל תייר מכל מדינה בעולם חייב למלא טרם כניסתו ליוון. ללא אישור על טופס PLF לא תוכלו להיכנס ליוון. לצורך מילוי טופס PLF וקבלת קוד OR  לחצו כאן. 
מילוי הטופס הוא עצמאי ובחינם. והחל מ-22/7 כבר לא צריך להיכנס לסטרס כיוון שאת הטופס ניתן למלא אפילו ביום הטיסה. כמובן שאין סיבה לחכות לרגע אחרון, אלא אם החלטתם לנסוע מהיום להיום.
בתום מילוי הטופס תקבלו את האישור הכולל QR - בנתב"ג ושוב ביוון, תידרשו להציג את הקוד. 
מילוי הטופס הוא לכל יחידת הנוסעים - כלומר: בני זוג, משפחה או חברים שנוסעים יחד, אינם נדרשים למלא כל אחד בנפרד אלא להכניס נוסע ראשי וכל הפרטים הנדרשים ואת שמות שאר הנוסעים ומספר הדרכון שלהם במקום הייעודי בטופס. אין חובה להדפיס את הקובץ שתקבלו ביום הטיסה אלא ניתן לסרוק גם דרך הנייד. הטופס מותאם לפרטי הטיסה, לא ניתן לעלות עם טופס שאינו תואם פרטי טיסה. בכל מקרה של שינוי טיסה או שינוי כלשהו, הטופס ניתן לעריכה, לכן שימרו את הסיסמה שהגדרתם לעצמכם בעת הרשמה למילוי הטופס. בטופס חובה למלא כתובת המלון או הוילה או הדירה ביוון. לעזרה במילוי טופס PLF חינם.  
להמלצה על מלונות לחצו כאן לחיפוש והזמנה עצמאית לחצו כאן.

2. תעודת מתחסן
כל מי שמחוסן בשתי המנות ו-14 ימים לאחר המנה השניה אינו נדרש בבדיקה על מנת להיכנס ליוון.
את התעודה חובה להציג בנתב"ג ושוב בכניסה ליוון. לכן הקפידו להנפיק את התעודה באתר משרד הבריאות, על ידי הזנת מספר ת"ז. תעודת המתחסן כוללת את השם באנגלית ומספר הדרכון. שימו לב שתוקף התעודות הוארך עד סוף דצמבר 2021 - אם הוצאתם תעודה לפני הארכת התוקף, היכנסו שוב לאתר משרד הבריאות להנפקת תעודה מתוקנת.
להנפקת תעודה לחצו כאן

3. בדיקת קורונה
כל מי שאינו מחוסן בשני החיסונים (ו-14 ימים לאחר החיסון השני) חובה עליו להגיע עם בדיקת קורונה שלילית שבוצעה לכל המאוחר 72 שעות לפני הטיסה. תוצאות הבדיקה חייבות להיות באנגלית ולכלול ת.ז או מספר דרכון. כל אחד בכל גיל, שאינו מחוסן מחוייב בבדיקה (שימו לב שדרישות יוון הם מגיל 12 בלבד אך בארץ דורשים מכל גיל). 
תוצאות הבדיקה חייבות להיות באנגלית ולכלול מספר ת"ז או מספר דרכון. שימו לב שבנמל התעופה ביוון יתכן ותיבדקו שנית - הבדיקה בשדה התעופה של יוון הינה רנדומלית ולא ניתן לדעת מראש אם תיבחרו להיבדק או לא. הסיכוי נמוך, אך אם חלילה נמצאתם חיוביים בבדיקה הרנדומלית, אתם וכל מי שאתכם (משפחה או חברים) תיכנסו לבידוד במלונית ביוון ל-10 ימים (על חשבון ממשלת יוון - ולא, אין לכם אפשרות לבחור את המלונית).
לגבי מחלימים - החלון למחלימים הוא קצר ויש חילוקי דעות בין הדרישה ביוון לדרישה בארץ, לכן אנו ממליצים למחלימים לבצע בדיקה נדרשת לפני הטיסה. זה כולל גם מחלימים שקיבלו חיסון אחד - לא מספיק - רק בעלי תעודת חיסון שקיבלו את שתי המנות וחלפו לפחות 14 ימים ממתן החיסון השני.

4. מילוי הצהרה של משרד הבריאות הישראלי במהלך 24 שעות לפני הטיסה. כל נוסע מעל גיל 16 חייב במילוי הצהרה זאת בה הוא מצהיר שאינו מבקר במדינות בעלת סיכון מירבית. את ההצהרב יש למלא במהלך 24 שעות לפני הטיסה. את האישור יש להציג בנתב"ג - אין צורך להדפיס, אפשר להציג על צג הנייד. למילוי ההצהרה לחצו כאן

לפני חזרה לישראל

5. בדיקת קורונה לפני חזרה ארצה ובארץ
נוהל משרד הבריאות בישראל מחייב עדיין את החוזרים ארצה להציג בדיקת קורונה שלילית  PCR בלבד שבוצעה בטווח של 72 שעות לפני הטיסה. את כולם, גם מחוסנים ומחלימים. לפניכם רשימה של מספר מעבדות בהן תוכלו לבצע בדיקה ביוון:  בדיקת קורונה ביוון לפני חזרה לישראל.
בהגיעכם לנתב"ג תתבצע בדיקת קורונה במעבדה בנתב"ג לכולם (מחוסנים ומחלימים גם כן). ישראלים מחוסנים ומחלימים החוזרים מיוון לא נדרשים לבידוד. כל מי שאינו מחוסן/מחלים, עדיין מחוייב בבידוד בארץ. הבדיקה בנתב"ג, החל מ-1/6 היא בתשלום בסך 80 ש"ח. יש להיכנס לתשלום מראש בלינק זה
תוצאות הבדיקה בארץ מתקבלות לכל היותר תוך 24 שעות ועד קבלת התוצאה עליכם להימצא בבידוד ביתי.

6. הצהרת בריאות
לפני חזרה לישראל יש למלא טופס הצהרת בריאות באתר משרד הבריאות, לפני הכניסה לישראל (במהלך 24 השעות שלפני הטיסה)  לחצו כאן.

מה קורה במקרה ויצאתי חיובי בבדיקה ביוון לפני חזרה ארצה:

ישראלים שהבדיקה שלהם יוצאת חיובית לפני הטיסה חזרה לישראל:

1. צריך להיכנס לחדר במלון, ולחכות שיפנו אליהם ויעדכנו לגבי פינוי למלונית

2. בידוד במלונית, למשך 10 ימים (סופרים מיום הבדיקה, לא מיום התוצאה) כולל 3 ארוחות ביום ע"ח ממשלת יוון.

3. אחרי 10 ימים ניתן להזמין בדיקה נוספת, אבל בכל מקרה משתחררים, ללא כל אישור.

4. אם הבדיקה לאחר 10 ימי בידוד יוצאת שלילית, אפשר להזמין טיסה חזרה לישראל. אם יוצאת שוב חיובית, ניתן להגיש בקשה לפטור מבדיקה כאן: https://survey.gov.il/he/PCR2

מלונות מומלצים במיוחד ביעדי יוון שאתם נוסעים אליהם

הזמינו און לין דרך אתר יוון והאיים

    
ראו את המלונות המומלצים ביותר ביעדי יוון שאתם טסים אליהם כמו : כרתים, קורפו, רודוס, חלקידיקי, אתונה, סלוניקי, זגוריה, פיליון, מיקונוס, סנטוריני ועוד ובצעו הזמנה On Line דרך אתר יוון והאיים.
למידע נוסף והזמנה »
 - - - - -


מתקשים עם מילוי טופס ה PLF ?

ראו מידע מקיף בעברית - שרות חינמי של אתר יוון והאיים

    
כתבנו לכם שלב אחד שלב איך למלא את טופס ה PLF של ממשלת יוון בצורה נכונה.

לחצו כאן לעמוד המידע »
  

שרות הלקוחות החינמי של אתר יוון והאיים.

קחו המלצה מהמומחים ליוון

    
נשמח להמליץ לכם על מלונות או וילות בכדי יעדי ואיי יוון, על מסלולים, על אטרקציות, על איים, על טיסות, על סיורים, על מדריכים, על חברות השכרת רכב ועוד ועוד, כל שאלה שיש לכם על יוון, ננסה לעזור - השרות ללא תשלום.
לעמוד יצירת קשר להשארת פנייה » עוד מידע והמלצות באתר יוון והאיים לשימושכם :

למידע והמלצות על מלונות ווילות בכל יוון לחצו כאן

להשכרת רכב בכל יעד יוון לחצו כאן

להזמנת טיסות לכל יעדי יוון לחצו כאן

ל 10 המיקומים השווים ביותר לביקור ביוון לחצו כאן


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il