האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

דידימוטיכו Didymoteicho - יוון והאיים

דידימוטיכו Didymoteicho

דידימוטיכו (ביוונית: Διδυμότειχο, [ðiðiˈmotixo]) היא עיירה הממוקמת בחלק המזרחי של היחידה הפריפריאלית אברוס Evros, תראקיה, יוון.

שֵׁם העיר נודעה בעבר בקתרבוסה כ-Διδυμότειχον, Didymóteichon, מ-δίδυμος, dídymos, "תאומים" ו-τεῖχος, teichos, "חומה".
קתרבוסה היא צורה שמרנית של השפה היוונית המודרנית שנתפסה בסוף המאה ה-18 כשפה ספרותית וגם כפשרה בין יוונית עתיקה לבין השפה העממית העכשווית.

יערות חולשים על הגדות ועל חלקי המישור וחלק גדול מהשטח משמש לחקלאות. התוצרת העיקרית היא בקר, פירות וירקות וכמה פרחים. בסמוך לאזור שוכן היער הגדול דדיה Dedya.
דידימוטיכוו ממוקם כ-12 ק"מ מטורקיה והגדות המערביות של האברוס. זוהי העירייה המזרחית ביותר ביבשת יוון (בעיירה פיתיו). במערב, חלק ניכר מהאדמה הוא הררי ומיוער, בעוד ששטחים חקלאיים נמצאים בחלק המרכזי והצפוני. הוא נמצא על קו הרכבת סלוניקי-איסטנבול וכביש 51 היווני (אלכסנדרופולי - אורסטיאדה - אדירנה בטורקיה וסווילנגרד בבולגריה). העיירה שוכנת במישור וממוקמת דרומית מזרחית לסווילנגרד Svilengrad, דרומית לאדירנה Edirne, טורקיה ואוריסטיאדה Orestiada, מערבית לאוזונקופרו Uzunköprü, כ-20 ק"מ צפונית לסופלי Soufli וכ-90 ק"מ צפונית לאלכסנדרופולי. לעיריית Didymóteicho יש שטח של 569.5 קמ"ר ואוכלוסייה של 23,484 תושבים.

עיריית דידימוטיכוו הוקמה ברפורמה בשלטון המקומי בשנת2011 על ידי מיזוג 2 הרשויות הבאות לשעבר דידימוטייצ'ו ומטקסדס Metaxades, שהפכו כיום ליחידות עירוניות.
היישובים הגדולים ביותר, מלבד Didymoteicho עצמה, הם Lagos (1,403 תושבים), Koufóvouno (958), Sofikó (926), Ellinochóri (756) ו-Karotí (723).

נקודות ציון בדידימוטיכו -
מסגד מהמד הראשון מהמאה ה-14, ממוקם ליד כיכר העיר. בנייתו של המסגר הוזמנה על ידי הסולטן מהמד, בנו של בייזיד והוא נחנך במרץ 1420. המסגד בימינו הרוס אך פרויקט תחזוקה ושיפוץ פועל על ידי משרד התרבות היווני.
בקרו בטירה בממוקמת בחלק הצפון מערבי של העיר, במוזיאון הפולקלור של דידימוטיכוו, ב 'המרחצאות השקטים', החמאם העתיק באירופה - הם עדיין בשימוש היום.
בקרו במרכז הבינלאומי לאמנים צעירים ממזרח אירופה, בכיכר המרכזית שליד בית העירייה, במוזיאון הצבאי, בתיאטרון עירוני ברחוב גאורגיוס ובחורבות העיר העתיקה פלוטינופוליס.
בקודת ציון נוספת היא חומת העיר הביזנטית והביצורים שלה הממוקמת מסביב לעיר.

.

לינה בדידימוטיכו? היעד אינו תיירותי, אך במידה ונקלעתם הנה וזקוקים ללון את הלילה באיזור, מוזמנים לשלוח לנו מייל בתיבה מטה ונשמח לעזור עם פתרונות לינה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il