האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מעיינות מים צלולים למילוי הבקבוק

מילוי הבקבוק שלכם במים צלולים

אם הגעתם לעמוד הזה, סימן שככל הנראה יש לכם בקבוק תרמי ממותג של יוון והאיים. 
כשבהרים של יוון יש כזה שפע של מים זורמים, מי מעיינות צלולים וצוננים, זה ממש חבל לרכוש בקבוקי מים מינרלים שגם מייצרים המון פסולת פלסטיק לא ידידותית.
חשוב למלא אותו תמיד במים ולהקפיד על שתייה מרובה לא משנה איפה אתם ביוון ולא משנה באיזו עונה. 
את הבקבוקים הממותגים שלנו לרוב מקבלים במתנה מי שמטיילים איתנו בטיולי הבוטיק המודרכים.

מלבד מאות ברדים זורמים כל השנה כל הזמן בכל כפר בהרי יוון וגם לצד הדרך, הנה גם כמה מיקומים שבלי קשר למילוי הבקבוק שלכם, שווה אבל ממש שווה לכם להגיע אליהם:

מעיינות הוידומאטיס - כפרי זגוריה
מי שיוצא למסלול ההליכה אל מעיינות הוידומאטיס, יגיע לנביעה של הנהר הכי צלול באירופה. המסלול אל המעיינות יוצא מהכפר ויקוס שבזגוריה, והמסלול כולו בירידה אל תחתית קניון ויקוס. יורדים בגובה של כ-650 מטר, עד לפיצול של השביל, שמאלה לכנסיה קטנה לצד הנהר, ופה יש כמה נביעות של מים הזורמות מדופן הנהר. ואם פונים ימינה וממשיכים על הפניה שמאלה (לכוון פפיגו) מגיעים לנקודה שבה הנהר מתחיל ופה בדופן הנהר יש עוד כמה נביעות של מים צלולים וצוננים. מלאו מספיק מים כי הדרך חזרה בעליה, בכל הדרך שבה ירדתם.. הדרך למטה תיקח כחצי שעה והדרך למעלה בין 45 דקות לשעה. הדרך אינה מוצלת, אל תצאו למסלול ביום חם מדי. לפרטים נוספים על המסלול לחצו כאןנהר הוידומאטיס - כפרי זגוריה
לאורך הנהר, ולא רק בנביעותיו, המים כה צלולים ונקיים, שבהחלט אפשר ללגום מהם. בכל האיזור יש בכפרים ולצידי הדרך מעיינות (מבנה אבן עם מים זורמים), בשפע, כך שאין צורך לשתות ישירות מהנהר, אבל במידה ואתם בנהר בכל זאת, וללא מים, דעו שהמים בהחלט נקיים, קרים וטריים, ואפשר לשתות.


מעיינות הוידומאטיס


מעיינות קויאסה - צומרקה
מסלול מעיינות קויאסה הוא בגדר חובה בטיול בצומרקה. המסלול קל, מוצל ופשוט יפיפה, כמו ללכת בתוך יער גשם, גם באמצע אוגוסט, והדרך היפיפיה, נוטפת מים, מי מעיינות שיוצאים מההר, ואפשר כמובן ללגום מהם, ובסוף המסלול מגיעים את המעיינות, בריכות מים ומפל קטן של מים מתוקים, קרים מאד, נקיים וטעימים, מלאו את הבקבוק, טבלו במים אם יש לכם אומץ, הם קרים מאד, תהנו מהספוט. לפרטים נוספים על מעיינות קויאסה לחצו כאן


מעיינות קויאסה


מעיינות לורוס - דרומית מיואנינה
נביעת נהר הלורוס היא אגם קטן וצלול בצבעי טורקיז מהפנטים. ספוט מקסים לעצירה מרעננת בדרך לזגוריה, או כיום טיול מיואנינה. מעיינות הלורוס נמצאים מרחק נסיעה קצרה מיואנינה (כ-35 דרות). האגם סובב חורש טבעי ושביל עפר מקיף אותו עם ספסלים לצידו, כדי לשבת ולבהות בצבעים הכל כך יפים של האגם. המים נקיים וצלולים וקרים מאד. האם אפשר לשתות מהם? בהחלט :-)

נהר האכרון - סולי
נהר האכרון במערב מחוז אפירוס, נמצא כשעה נסיעה מהעיר יואנינה. הנביעות של הנהר Acheron Springs, נמצאים כחמש דקות נסיעה מהישוב Glyki. כשמגיעים אל גליקי ממשיכים בנסיעה אל הנהר. הנהר ילווה אתכם מימינכם כשלצידו חופי רחצה ובקיץ מלאים ברוחצים. כשתסעו עם הכביש עד סופו תגיעו למגרש חניה וממנו יציאה לשביל הליכה רגלי בתוך החורש לצד הנהר, בקצה השביל תגיעו אל נקודה בנהר שממנה אפשר ללכת בתוך המים בלבד. מנקודה זאת ההליכה במים יפה מצידי הנהר נובעים המים. בנביעות אלה תוכלו למלא מי שתיה צוננים וטריים.

והרשימה עוד ארוכה
כל המיקומים, המעיינות, הנביעות, המסלולים, ההמלצות במסלול המודולרי לטיול עצמאי בצפון יוון - לפרטים ורכישה של המסלול לחצו כאן

מלאו מים צלולים


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il