האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

סיבת השריפות ביוון

סיבת השריפות ביוון

המידע בעמוד זה נחקר ונבדק, אם כי עדיין לא נמצאו הוכחות חד משמעיות [ ראייתיות ] עם זאת מדובר בדעה של מאות אלפי יוונים שמשוכנעים שזו סיבת השריפות ביוון, אגב השריפות האלה ע"פ הסיפור שתקראו כעת, מתקיימות ביוון כבר מספר שנים, זו לא שריפה ראשונה וגדולה, אבל כן, זו שריפה שיצאה משליטה ולכן תוצאותיה טרגיות והרסניות במיוחד, אבל שתבינו את החדש האמיתי להצתה, תבינו למה הטרגדיה גדולה כל כך בשריפה הנוכחית שהתקיימה בסוף חודש יולי 2018.

הערה חשובה : לכל "החשדות" שיופיעו בעמוד זה יש גיבוי בצילומים, אלה שבשל העדר זכויות יוצאים על הצילומים אנו לא יכולים להראות לכם אותם כרגע, אבל אנחנו מעורבים בחקירה וברגע שיהיה לנו היתר, אנחנו נפרסם את הצילומים, אבל הם קייים, אני ראיתי אותם ואם תפשפשו בפייסבוק חלקם גם מופיעים שם, למרות ששוב, אנחנו מטעמים משפטיים לא יכולים להעלות אותם באתר יוון והאיים.

לפני יותר משנה וחצי, פרצה שריפה על ראש גבעה מעל הישוב נפאקטוס [ נפאקטוס היא עיר הנמצאת בחלק הצפון מערבי של המפרץ הקורינטי ביוון ] השריפה כילתה עצים רבים שהיו על הגבעה, והיא כובתה די במהירות, האש לא פגעה באף תושב שעיר או הכפרים הסמוכים, כשנה וחצי לאחר אותה שריפה, הוקמו על אותה הגבעה טורבינות רוח לייצור חשמל. לפני יותר משנתיים פרצה שריפה דרומית לעיר לאמיה בבמרכז יוון, שוב על גבעה, גם שריפה זו כובתה במהירות על צוותי כיבוי האיש של מחוז לאמיה, שנה לאחר מכן הוקמו טורבינות רוח ליצור חשמל בדיוק במיקום השריפה. שני המיקומים הללו בהם פרצו שריפות, הם מיקומים עם פוטנציאל רוח מעולה, נפאקטוס יושבת בסיומו של מפרץ שבשני צדדיו יש הרים וקיימת מנהרת רוח שמספק רוח רבה רוב חודשי השנה, כך שהטורבינות הללו מייצרות הרבה חשמל, גם הגבעות דרומית ללאמיה הן בדיוק כאלה, הן מצויות סמוך למפרץ בין ההרים של מרכז יוון לבין ההרים של האי אוויה, פרץ שמייצר רוחות תמידיות.

ע"פ החוק היווני, לא ניתן לבנות טורבינות לייצור חשמל באיזורים מיוערים או באיזורים מוגנים, עם זאת איזור שהוחרב ע"י שריפה, יכול לקבל היתר לבניית טורבינות לייצור חשמל. השריפה במאטי, ביולי 2018 התקיימה במיקום עם הכי הרבה רוח באיזור מחוז אטיקה של יוון. השריפה בקינטה, התחילה מגבעה מעל העיירה קינטה, איזור עם רוחות שמגיעות מהמפרת הסארוני של יוון בשילוב של רוחות המגיעות מהחלק המזרחי של המפרץ הקורינטי, האש שהתפשטה באתר התיירות של מאטי, התפשטה במהירות ויצאה משליטה בדיוק בגלל אותה רוח, כך גם בקינטה. באותו זמן של השריפה בפאתי אתונה, השתוללו עוד שתי שריפות ביוון, אחת על הר בכרתים [ כן, גם כאן במיקום עם הכי הרבה רוח בכרתים ] ועוד שריפה שהשתוללה באי אלוניסוס מקבוצת האיים הספוראדים, שוב.. כן בנקודה הגבוהה ביותר באי עם הרוח הרבה ביותר..!


ארגון שעוסק בלנסות להציל את יוון מהרס הטבע שלח לנו את החומרים הבאים, מדובר במפות משורטטות של כל האיזורים בהם מתוכננות להיבנות טורבינות ליצור חשמל מהרוח, המפה הכוללת של התוכנית הגרנדיוזית, כוללת באופן מדוייק את כל המיקומים בהם התרחשו השריפות ביוון, רוב השריפות היו מתוכננות ולכן נעצרו בזמן, אבל השריפה הגדולה של יולי 2018 יצאה משליטה, עקב בדיוק אותה רוח שלשמה הוצתה השריפה, לבנייה עתידית של טורבינות רוח.

Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il