האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

איי יוון GR

GR 100

לילה ראשון

נחיתה באתונה, איסוף הרכב, יציאה מאתונה לדיאקופטו Diakopto ללילה, עצירה בדרך: תעלת קורינתוס Corinth Canal. ליציאה מנמל התעופה של אתונה עיקבו אחר השילוט Elefssina  והמשיכו בכיוון נסיעה זה על הכביש המהיר, לאחר מעבר של נקודת התשלום בשם אלפסינה המשיכו ישר לכיוון Corinthos  וצאו ביציאה הראשונה ימינה  לקורינטוס לאחר כ 300 מטר פנו שמאלה ועיברו את התעלה על גשר, החנו את הרכב בחניון שאחרי התעלה ולכו רגלית על הגשר מעל התעלה, מומלץ לשהות כאן לא יותר מ 30 דקות. לאחר הביקור בתעלת קורינתוס המשיכו לעיירת החוף דיאקופטו. פעילות מומלצת בדיאקופטו: רכבת. מידע על הרכבת, לו"ז וכרטיסים תמצאו בקישור הבא: http://www.trainose.gr/en/thematikatrena/kalavryta שימו לב לאלה היוצאים לטיול של שבוע מומלץ להמשיך במסלול, לאלה שבאים ליותר ימים, ניתן לעשות במיקום זה או בקרבתו את הלילה הראשון במסלול [ מעיין, הפסקה שכזו לפני תחילת הטיול ] בכל זאת לא ממש ישנתם בלילה אם טסתם מוקדם בבוקר מישראל ליוון.

שימו לב : אם טיסת ההלוך שלכם נוחתת באתונה בלילה ולא בבוקר, התחילו את המסלול בבוקר למחרת, אז מיותר לעצור בדיאקופטו ללילה, המשיכו כבר ליום ארוך עד צומרקה [ 450 ק"מ] נכון יום ארוך כזה שייתן לכם יותר מרווח בימים האחרים של הטיול.

2-4 לילות הבאים צאו מדיאקופטו וסעו לגשר ריו – אנטיריו, מדובר על הגשר התלוי הארוך ביותר באירופה המחבר את הפלופונז היווני עם מרכז יוון, אנו ממליצים לחוות את הגשר בהפלגה במעבורת לאורך הגשר כך ניתן להתרשם ממנו היטב. נוסעים לכיוון ריו ולפי השילוט למעבורת [יופיע שילוט להמשיך ישר לגשר או ימינה למעבורת]. מגיעים עם הרכב ועולים למעבורת, יגיע אליכם לרכב כרטיסן כדי לגבות את התשלום. לאחר מכן תוכלו לצאת מהרכב ולעלות לסיפון העליון שם במשך זמן ההפלגה ולצפות בגשר מכמה זויות יפות. לאחר מכן, בירידה מהמעבורת באנטיריו סעו לאמפילוכיה – עיירת הדייגים ההיסטורית היושבת במפרץ אמבראקיקוס. תוכלו לעצור באמפילוכיה להפסקת התרעננות או ארוחה מול הים ולאחר מכן להמשיך לארטה, לביקור בגשר על נהר האראכטוס ומשם כנסו לעומק השטח של מחוז צומרקה המרהיב, שימו לב מדיאקופטו יש לנסוע לפי השילוט לכיוון ארטה Arta, אמפילוכיה והאגם יופיעו לכם באמצע הדרך, אחרי ארטה סעו ע"פ ה gps  לכפר בוא הזמנתם לינה בצומרקה ל 2 עד 4 לילות תלוי במשך ההטיול שלכם ביוון. לפניהם מספר פעילויות ומסלולים בצומרקה, אם אתם באים לכאן לשני לילות בצעו רק את 4 הראשונות, אם אתם באים ל 4 ימים, בצעו את הכל, השמות רק רשומים כאן, כנסו עם הקוד סודי לאיזור המאובטח לקריאה על כל אחד ואחד מהמסלולים או מההמלצות והדפיסו את העמודים הרלוונטים, קחו אותם איתכם לטיול, יש בהם גם הוראות הגעה וגם מידע ממוקד על כל אחת מההמלצות.

באים ל 2 לילות : קויאסה, מנזר קיפינה, קאלאריטס, סיראקו, אראכטוס, גשר פלאקה, פרמנטה, תצפית אגיוס גאורגיוס.

באים ל 3 או 4 לילות : קויאסה, מנזר קיפינה, קאלאריטס, סיראקו, אראכטוס, גשר פלאקה, פרמנטה, מפל קטרקטיס, ראפטינג על האראכטוס, מוזיאון כלי הנגינה בפרמנטה, הכפר מצוקי. שימו לב לחלוקת האיזורים : קויאסה, קיפינה, קאלאריטס, סיראקו, אגיוס גאורגיוס, מצוקי,  מצויים באותו האיזור, קטאראקטיס, נהר האראכטוס והראפטינג מצויים באיזור אחר, כמו כן שימו לב, אם לא ירד גשם ביום יומיים לפני הגעתכם או ביום בו אתם מטיילים, אל תצפו למים במפל קטראקטיס, שלבו אותו רק אם יש גשם או היה גשם, אם כי גם הביקור בכפר קטראקטיס עצמו הוא חוויה!

2-4 לילות הבאים הצפינו מצומרקה דרך העיר Ioannina - יואנינה לכפרי זגוריה, הדובדבן שבקצפת בכל טיול לצפון יוון, שימו לב כפרי זגוריה אינו איזור מבודד, אך אין בו תחנות דלק רבות או מכולות, לכן מומלץ למלא דלק בכניסה לכפרי זגוריה בישוב בשם קלפאקי או בעיר יואנינה, אל דאגה אם יחסר לכם דלק תוכלו להגיע לקלפקי שוב, טברנות ואוכל לא חסר בזגוריה. אחרי הישוב קלפאקי, המשיכו ישר מספר ק"מ עד שתראו כניסה לכיוון הכפרים אריסטי ופפיגו, כנסו ימינה בכניסה זו והמשיכו פנימה לכפר בו המלון שלכם מוזמן, גם כאן תלוי במשך שהייתכם באיזור, לפניכם מגוון פעילויות לטיול, אטרקציות והמלצות לכפרי זגוריה, גם כאן ע"פ מספר הימים שלכם, כנסו עם הקוד סודי לאיזור המאובטח לקריאה על כל אחד ואחד מהמסלולים או מההמלצות והדפיסו את העמודים הרלווטים, קחו אותם איתכם לטיול, יש בהם גם הוראות הגעה וגם מידע ממוקד על כל אחת מההמלצות.

באים ל 2 ימים : פולס אוף רוגובו, נהר הוידומאטיס, תצפיות אוקסיה ואגיה פרסקבי על קניון ויקוס, הכפרים פפיגו, מיקרו פפיגו, הכפר ויקוס, ראפטינג על נהר הוידומאטיס. באים ל 3 או 4 ימים, או יותר  : פולס אוף רוגובו, נהר הוידומאטיס, תצפיות אוקסיה ואגיה פרסקבי על קניון ויקוס, הכפרים פפיגו, מיקרו פפיגו, הכפר ויקוס, ראפטינג על נהר הוידומאטיס, הכפר קיפי והגשרים, מעיינות איליוכורי, גשר על נהר האוס קרוב לגבול אלבניה, קניונינג מפלים, תצפית beloi על ויקוס, מעיינות הוידומאטיס.

שימו לב לחלוקת האיזורים : רוגובו, הוידומאטיס, פפיגו, מיקרו פפיגו הכפר ויקוס מצויים באותו האיזור, אוקסיה אגיה פרסקבי, יער האבנים וקיפי מצויים באיזור אחר, תכננו כן שאתם עושים את כל ההמלצות לפי איזורים כך תחסכו לעצמכם נסיעות מיותרות, מודגשים בקו תחתון יעדים שאסור לפספס!

 2-4 ימים הבאים מכפרי זגוריה אנו ממליצים לנסוע עד חצי האי פיליון [ יום נסיעה ארוך] בעברה השני והמזרחי של יוון, את הנסיעה עד פיליון ניתן לעשות דרך הכפר מצובו המפורסם ודרך המנזרים התלויים במטאורה, אם יש לכם יותר ימים בטיול, תוכלו ללון את הלילה במטאורה ולהאט מעט את הקצב, אם אין לכם, ניתן לנסוע מכפרי זגוריה עד חצי האי פיליון דרך מצובו ומטאורה, בהם לעשות הפסקה של חצי שעה במצובו ועוד כשעתיים במטאורה, רק קחו בחשבון שהנסיעה ממטאורה לוולוס בירת פיליון אורכת כשעתיים וקצת והנסיעה מוולוס עצמה למזרח פיליון אורכת עוד שעה וחצי עד שעתיים, חצי האי פיליון על אף שהוא איזור עם חופים מרהיבים הוא איזור ההרי בעל כבישים מאד מפותלים, תוכלו לבחור או ללון בצד היפה ביותר של פיליון, אך המורכב יותר להגעה [ צפון מזרח] או ללון בחלק הקרוב לוולוס [ גם יפה, קרוב יותר להגעה ] ורק לצאת לטיולים בצפון מזרח פיליון, כל אחד והעדפותיו, לפניכם המלצות לגבי פיליון ל 2 עד 4 ימים, שוב כל אחד ע"פ מספר ימי המסלול הכולל שלו כנסו עם הקוד סודי לאיזור המאובטח לקריאה על כל אחד ואחד מהמסלולים או מההמלצות והדפיסו את העמודים הרלווטים, קחו אותם איתכם לטיול, יש בהם גם הוראות הגעה וגם מידע ממוקד על כל אחת מההמלצות.
 

באים ל 2 ימים : תצפית מקריניצה, חוף מילופוטאמוס, כפר הדייגים דמוחארי, עץ הדולב הענק בצאגאראדה, קלה נרה, פרוטריה.

באים ל 3 או 4 ימים בפילון תצפית מקריניצה, חוף מילופוטאמוס, כפר הדייגים דמוחארי, עץ הדולב הענק בצאגאראדה, מעיין קיסוס, חוף אגיה סאראנדה, הרכבת בכפר מילייס, קלה נרה, שייט קיאקים, סנפלינג מצוקים עם מעיינות.

שימו לב לחלוקת האיזורים : מקריניצה, פרוטריה, אגיוס גאורגיוס, באיזור אחד, מילופוטאמוס, צאגאראדה, דמוחארי, קיסוס, זגורה וחורפטו באיזור אחר. שימו לב, הנסיעה בין המיקומים המומלצים בפיליון איטית, זה לא מקום בו צריך למהר מאתר לאתר, עשו זאת לאט לאט, התענגו מהנוף, מהפירות, מזרימת המים ומהאווירה, באים לפיליון לא לאטרקציות למרות שיש כאן, אלה באים לכאן לקחת את הזמן באיזי ולהנות מהאווירה הכל כך מיוחדת של פיליון, תחנות דלק לא חסר וכך גם טברנות, טיילו בכיף!

 1-3 לילות הבאים מי שהמסלול שלו מתוכנן ל כ 7-9 ימים, מחצי האי פיליון יסע ישירות לנמל התעופה של אתונה לטיסתו חזרה לישראל, ממזרח פיליון 6 שעות, ממערב פיליון 4 וחצי שעות, בדרך ניתן לעצור לארוחת צהרים בישוב בשם livanates  לטברנה נעימה לצד החוף שנקראת phloga, לאלה מכם היכולים להקצות יותר זמן, ניתן לנסוע מחצי האי פיליון לאתר הארכיאולוגי של דלפי ללילה וביקור באיזור, או לנסוע ליום או יומיים לאתונה לפי הזמנים העומדים לרשותכם, לנסיעה לדלפי סעו גם לכיוון אתונה, פנו ביציאה מהאוטוסטרדה לדלפי והמשיכו ע"פ השילוט, כבר בכניסה לעיר תוכלו לראות את האתר המצוי בשני צידי הכביש. מימין תראו את החלק העליון, דלפי העתיקה. הכניסה לאתר זה היא בתשלום ויש שעות פתיחה לכן אם סגור בהגעה שלכם המשיכו לחלק התחתון שיהיה משמאלכם, אתר זה הוא ללא עלות כניסה או שעות פתיחה והוא למעשה גם האתר המפורסם יותר שם תמצאו את מיקום האורקל והעמודים המפורסמים, ניתן גם ללון לילה אחד בדלפי, על אף שדלפי היא אתר ארכיאולוגי היא אינה רק כזו, העיר דלפי יפה ומצוייה באיזור הררי ומרשים על רכס הר פרנאסוס אחד הרכסים הגבוהים ביוון.

לילה או שנים באתונה: אם בחרתם לעשות לילה אחד או שנים באתונה עם חזרתכם, שימו לב שמומלץ להחזיר את הרכב לנמל התעופה ולהכנס לאתונה עם מונית או תחבורה ציבורית וללון את הלילות או באיזור החוף של אתונה או באיזור כיכר סינטאגמה במרכז העיר, בלינה באיזור סינטאגמה תוכלו לקבל גישה קלה לאקרופוליס, לפלאקה [ אתונה העתיקה ] , לאיצטדיון שאירח את האולימפיאדה הראשונה של העידן המודרני, פאנאטינאיקו, לשוק הפשפשים ולכל האתרים החשובים הללו והכל במרחק הליכה, או לסרוגין ללון באיזור החוף הנעים של אתונה [ גליפאדה או ווליאגמני] ולהגיע למרכז העיר עם מונית, פרטים נוספים על אתונה ראו בעמוד המאובטח בעזרת הקוד הסודי שלכם. שימו לב, מי שבוחר להגיע מחצי האי פיליון ישר לנמל התעופה של אתונה, השילוט בדרך מהצפון לנמל התעופה מעט מבלבל, בתחילה יופיעו לכם שלטים של Marco polo כן! סעו לכיוון הזה, רק בקירבת נמל התעופה של אתונה פתאום השלטים מראים את שמו המלא של נמל התעופה alefrithios Venizelos זה כיוון הנסיעה שלכם.

 קצת טיפים למסלול הטיול שלכם : אורכו של מסלול הטיול נע בין 1400 ק"מ ל 1600 ק"מ או מעט יותר, תלוי כמה אתם סקרנים, כמובן שיש אנשים שירצו לקחת הכל באיזי ויש כאלה שירצו להספיק כמה שיותר, המסלול מתאים לכולם, זה כבר שיקול דעת שלכם, שימו לב בנושא של תאום פעילויות ביוון אנחנו ממליצים לכם על מספר חברות ומציעים לכם ליצור איתם קשר עצמאית, ללא התיווך שלנו בכדי לא ליצור טלפון שבור, להלן הפרטים החשובים : ראפטינג בצומרקה : [email protected] ראפטינג על הוידומאטיס כפרי זגוריה : [email protected] פעילויות נוספות כמו ג'יפים, קניונינג ועוד : [email protected] קיאקים או סנפלינג בחצי האי פיליון : [email protected] סיורים מודרכים באנגלית באיזור אתונה : [email protected] סיורים מודרכים בעברית ברחבי יוון [email protected] מוניות והסעות באיזור אתונה [email protected] מייל היעוץ שלכם, כל שאלה לסיון זמיר היועץ [email protected] 

 דבר היועץ : קחו את יוון בקלות, היא מדינה מרהיבה ביופיה והטיול שכתוב לכם בייעוץ זה הוא אחד המסלולים המרהיבים ביותר לצפון יוון, קחו את הנסיעות ממקום למקום כטיול ולא כנסיעה, אתם לא נוסעים על מנת להגיע, אלא אתה נוסעים על מנת לטייל, זה נתון חשוב כך גם מגוון גדול של מיקומים לאורך המסלול שלא כתבנו לכם עליהם, מפל שם, מעיין כאן, הר יפה פה, דובדבנים, גשר, כפר יפה וכיוצ"ב יהפכו להיות חלק מחוויית הטיול, רוב הלקוחות שקיבלו ערכת טיול זה בעבר הודו לנו על שרות מצויין והתסתדרו איתה מצויין, בודדים לאורך השנים התקשו בעבודה עם הערכה, זה לגיטימי, אם משהו לא ברור או שאתם זקוקים ליותר מידע צרו איתנו קשר ונשמח לענות ולעזור, להבהיר ולמקד.

למה לא הכנסתם את ואת ואת : כי יוון גדולה מאד, לא ניתן להכניס לטיול אחד של פחות משבועיים את הכל, ניסינו על בסיס שנות ניסיון רבות לבנות לכם את מסלול הטיול המיטבי ביותר והמרהיב ביותר לטווח של בין שבוע ל 14 יום ביוון. עם זאת, אם יש לכם בקשה מיוחדת, ממש רוצים להגיע להר האולימפוס או ממש רוצים להגיע למיקום שלא מופיע במסלול נשמח לנסות לעזור לכם להגיע לשם, כיתבו לנו, אך קחו בחשבון שכל תוספת עשוייה לשנות את תוואי המסלול הנוכחי וקצת חבל, עבדנו עליו קשה בשבילכם!

תקשורת :  ניתן לרכוש סים מקומי ביוון ברשתות כגון Cosmote  או Vodaphone  סניפים של שתי חברות אלה פרוסות בכל יוון, סים מקומי יעלה לכם כמה יורו בודדים ותיתן לכם גישה חופשית לשרותי ניווט ביוון, אבל פחות מומלץ ליישומים כבדים, לגבי שיחות לישראל למרות המחיר, נראה שהכי טוב לרכוש חבילה כן מישראל דרך ספק השרות שלכם בארץ, משפחה שנוסעת עם מספר מכשירים, תוכלו לעשות חבילה אחת מהארץ לאחד המבוגרים ולילדים סים מקומי לגלישה, ברוב איזורי יוון ש קליטה סלולארית, אך במיקומים מסויימים בהרים לא תהיה, ברוב המלונות יש אינטרנט באיכות יחסית טובה.

אוכל : גם צמחוניים ימצאו ביוון עולם ומלואו, בטח אוכלי בשר ודגים, האוכל ביוון מעולה ומצוי בשפע, לא תתקשו למצוא טברנות, אבל נסו לאכול מאכלים יווניים ולא כאלה בינלאומיים, להם יש ביקוש דל ביוון, אוכל מקומי קיים בשפע, הוא זול [ חצי מחיר מישראל, גם במסעדות ] ולרוב מצויין, כנסו לעמוד מסעדות מומלצות בעמוד המאובטח לצפייה בטברנות שאנחנו הכי ממליצים עליהם לאורך המסלול שלכם, אם יש מבינכם חולי צליאק, יש לציין זאת בכל מקום באימרה "אוכי גולטני". לגבי טיפים 10% יהיה נחמד מאד, איך שאתם מרגישים. דלק ומיסי כביש : מחיר הדלק ביוון זהה לזה שבישראל, כך שאין כאן הכנות מיוחדות מבחינת תקציב, לגבי הכבישים, יש ביוון 2 כבישי אגרה, אחד נמתח מאתונה לסלוניקי, אוטוסטרדה E75 ואוטוסטרדה נוספת מסלוניקי לאיגומיניצה, הנושאת את השם Agnatia  מקטע נוסף שהינו כביש אגרה הוא המקטע מאתונה עד גשר Rio המחבר את הפלופונז עם מרכז יוון, גם המעבר על הגשר עצמו בתשלום, במסגרת הטיול הזה המוצע לכם בייעוץ זה קחו בחשבון כ 50 יורו עמלות נסיעה בכבישי האגרה, תלוי בגודל הרכב שלכם, על רכב של 9 מקומות צפו לשלם כמעט כפול.

רפואה דחופה : צומרקה וכפרי זגוריה קרובים מרחק נסיעה סביר מהעיר יואנינה בה יש את כל שרותי הרפואה החשובים, בפיליון יש את העיר וולוס ויש גם מספיק חדרי מיון קדמיים בעיקר בכפר זגוריה בחלק הצפון מזרחי של פיליון, בדרך בין אתונה לצומרקה יש בית חולים בעיר פטראס וגם בעיר ארטה, בכל מקרה של צורך רפואי דחוף, נסו גם לפנות דרך המלון שלכם לבית חולים הקרוב וגם ליידע אותנו, אנו גם נדאג לקשר ולתווך במהירות האפשרית הניתנת.

אזהרות ממוקדמות : המסלול אינו מסוכן ומתאים גם לטיול עם ילדים, אך יש מספר מיקומים לאורך המסלול שיש להיזהר מהם מאד, תצפית אגיה פרסקבי בכפרי זגוריה ותצפית אוקסיה על קניון ויקוס בכפרי זגוריה, מותר ללכת רק עד התצפית הראשונה בה יש מרפסת מוגנת בנוייה, בשום פנים ואופן אין לעבור את המרפסת הזו בשתי התצפיות, יש שם שביל מסוכן מאד להליכה! כמו כן יש ללכת בכל מסלולי ההליכה ביוון עם נעלים ולא עם סנדלים בשל הימצאותם של חרקים מסוגים שונים שחלקם יכולים גם לעקוץ, שימו לב שמסלולי הליכה מסויימים כמו לאגם הדרקון או המסלול לאורך כל קניון ויקוס רצוי לעשות עם מדריך מוסמך.

שלד מסלול ל 10 ימים ביוון ע"פ תוואי המסלול שלנו :

יום 1 : אתונה, קורינטוס, גשר ריו אינטריו, אמפילוכיה, גשר ארטה, צומרקה. יום 2 : מנזר קיפינה, מעיינות קויאסה, קאלאריטס, אגיוס גאורגיוס, סיראקו. יום 3 : ראפטינג על נהר האראכטוס או טיול לנהר האראכטוס, מפלי קטרקטיס. יום 4 : תצפיות אוקסיה ואגיה פרסקבי על קניון ויקוס ויער האבנים בדרך לאוקסיה. יום 5 : נהר הוידומאטיס, גבי המים של רוגובו, פפיגו, מיקרו פפיגו, הכפר ויקוס. יום 6 : פעילות בכפרי זגוריה, ראפטינג או קניונינג. יום 7 : המשך לחצי האי פיליון דרך הכפר מצובו והמנזרים התלויים של מטאורה. יום 8 : טיול לדולב בצאגאראדה, לחוף מילופוטאמוס, לכפר דמוחארי. יום 9 : יום מנוחה בחצי האי פיליון, חוף ים, טברנות, אולי גיחה לתצפית מקריניצה. יום 10 : חזרה לאתונה דרך האוטוסטרדה, עצירה לצהרים בליבאנטס אצל אנה. יותר ימים, הוסיפו יום בכל מקום. [צומרקה, זגוריה, פיליון ] פחות ימים, הורידו את יום 9 בפיליון, קצרו את יום 6 בזגוריה [ שלבו את הפעילות ביום 5] מקסימום ימים, שלבו בסיום פיליון גם את דלפי או דלפי ואתונה או רק יומיים באתונה. המסלול מסלוניקי : המסלול מסלוניקי מתחיל מהעיר סלוניקי משם אנו ממליצים לכם לנסוע תחילה לביקור בעיירה Edessa  שם מצויים המפלים השופעים ביותר ביוון [ ראו מידע על אדסה בערכה] ומכאן להמשיך עד כפרי זגוריה, למעשה בנקודה זו המסלול משתלב למסלול הזהה לאתונה, רק שהסדר משתנה, תחילה כפרי זגוריה, לאחר מכן צומרקה ואז הנסיעה מצומרקה במקרה זה לחצי האי פיליון דרך מטאורה, לאחר חלק פיליון, ניתן לחזור לסלוניקי [ 3 שעות ממערב פיליון ] [4 וחצי שעות ממזרח פיליון ] למי שיש טיסת לילה מסלוניקי, שימו לב שעל הדרך מפיליון לוולוס על האוטוסטרדה, ניתן לצאת ביציאה לעיירה Litochoro  ובה להמשיך בנסיעה לעבר פארק האולימפוס, הנסיעה מסתיימת בנקודה הגבוהה ביותר אליה יש כביש על רכס הר האולימפוס בנקודה העונה לשם Prionia  בפריאוניה יש מעיין יפה ומסלול הליכה מקסים לאורכו, כאן גם מתחילים מסלולי הטיפוס על הר האולימפוס ההר הגבוה ביותר ביוון, אותם תעשו בהזדמנות אחרת :) .

שימו לב לנסיעה מסלוניקי לאדסה יש לנסוע ע"פ השילוט ולפי הוראות ה GPS שבערכה המאובטחת, לאחר מכן יש לנסוע לכיוון Veria ושם לעלות על אוטוסטרדת Agnatia  לכיוון יואנינה, גרבנה ואיגומיניצה, כשאר אתם יוצאים מהאוטוסטרדה ביציאה לioanina konitsa מלונות מומלצים בכפרי זגוריה ובצומרקה ראו בעמוד הבא : http://www.epirus.co.il/index/hotels.html מלונות מומלצים בחצי האי פיליון, ראו בעמוד הבא  : http://www.pelion.co.il/accommodation.html

מלונות במיקומים נוספים, ראו בבוקינג.קום יוון בקישור הבא : https://www.booking.com/country/gr.html?aid=327769

השכרת רכב ביוון, בצעו דרך הקישור הבא : http://www.rentalcars.com/?affiliateCode=clickgo&preflang=he 
  

הוראות נסיעה לכל המסלול, טכני : אתונה צומרקה יציאה מנמל תעופה אתונה לכביש Attiki oddos  נסיעה לכיוון Elefsina  כניסה ביציאה ל Corinthos  אחרי הגשר להמשיך ישר עד לרמזור, לפנות שמאלה וימינה לכיוון Patras להמשיך ישר עד נמל Rio  במזלג, לקחת את הימני ל Port  לעלות עם הרכב למעבורת ולחציית המיצר, בתוך אינטריו לנסוע לפי השילוט לכיוון Arta  ו Messolongi  להמשיך ישר לכיוון זה כל הזמן על השילוט יופיע גם Ioanina בהגעה לעיירה אמפילוכיה היושבת על אגם מומלץ לעשות הפסקה, מכאן יש לכם עוד 2 עד 3 שעות נסיעה בהתאם למיקום המלון שלכם בצומרקה, המשיכו לכיוון ארטה ויואנינה, עיברו את ארטה ויש לפנות בפניה הנדרשת למלון שלכם ע"פ יעדו בצומרקה, למלונות בפרמנטה או קוסטיצי מומלץ לפנות ביציאה לישוב molivadia serviana  ולהמשיך ע"פ השילוט או ע"פ קורדינטת הג'י פי אס שיש לכם במלון או בשם היעד באיזור המאובטח. בתוך צומרקה עיינו במפה שנשלחה לכם עם הערכה

צומרקה כפרי זגוריה תלוי במלון שהינו בסיס היציאה שלכם. שימו לב שכל הכבישים בצומרקה בסיכומו של דבר מגיעים לכביש שמוביל ליואנינה, יש לעקוב אחר השילוט ליואנינה כל הדרך ותשאלו את בעל המלון שלכם באשר לדרך הקצרה ביותר [ כאמור מכל מיקום הדרך היא אחרת ] בהגעה ליואנינה עלו על כביש E951  וסעו לכיוון נמל התעופה של יואנינה ע"פ השילוט, בצומת ה T  של נמל התעופה פנו שמאלה וסעו ישר כל הזמן לכיוון קוניצה, אחרי הישוב קלפאקי [ בו מומלץ למלא דלק ] כנסו ימינה לפי השילוט לכפרים אריסטי או פפיגו, שימו לב אם המלון שלכםם מצוי בכפרים אנו פדינה או ויטצה, כנסו לכפרי זגוריה לפני קלפאקי, הכניסה הראשונה על הכביש מיואנינה צפונה לקוניצה היא הכניסה לכפרים הללו [ מונודנדרי, ויטצה, אלאטי, אנו פדינה ] ושם סעו ע"פ השילוט. בתוך כפרי זגוריה עיינו במפה שנשלחה לכם עם הערכה

מכפרי זגוריה למטאורה ולפיליון הדרימו חזרה מהכביש הראשי ממנו באתם חזרה לכיוון יואנינה עד נמל התעופה, שם פנו ימינה וסעו ישר כל הזמן עד הצומת בה יש פניה ל Agnatia בצומת זו פנו ימינה והמשיכו בנסיעה עד הגעה לעליה לאוטוסטרדה לכיוון Grevena – Thessaloniki  עלו על האוטוסטרדה וסעו בה ישר עד הפניה ל Trikala – meteora  צאו ימינה בפנייה זו וסעו על כביש זה כ 45 דקות אל המנזרים התלויים של מטאורה, ברמזור הראשון בעיירה על הכביש הראשי פנו שמאלה וטפסו אל המנזרים התלויים, ביציאה סעו לכיוון המנזר הגדול וצאו ביציאה ל kalambaka  סעו בכביש זה עד צומת T בה אתם פונים שמאלה לכיוון אתונה, טריקלה, המשיכו בנסיעה ועיקבו תחילה אחר השילוט לכיוון העיר לאריסה, שם עיקבו אחר השילוט אתונה + וולוס, סעו לכיוון וולוס כל הזמן, אם אתם לנים בחורפטו, זגורה או בפורטריה, יש לקחת את הפניה ימינה לכיוון פורטריה ואז לאחר מספר ק"מ שמאלה לכיוון פורטריה, תחילה תגיעו לפורטריה לאח"כ סעו ע"פ השילוט לכיוון זגורה וחורפטו. בתוך חצי האי פיליון עיינו במפה שנשלחה לכם עם הערכה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il