האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

יוון מהסרטים - סרטים ידועים על יוון

יוון מהסרטים

Mama Mia
מאמא מיה אחד מהסרטים הידועים הקשורים ליוון בשנים האחרונות. הסרט מבוסס של מחזמר בעל אותו שם, אשר מבוסס על שיר מצליח מאוד של להקת פופ השבדית " אבבא " . מככבים בסרט מריל סטריפ השחקנית הנהדרת אשר משחקת את " דונה" אמה של סופי, פריס ברוסנאן ( ג'יימס בונד לשעבר ) המשחק את סם קארמייקל האב האופציונאלי של סופי ( מבין שלושה ) ובן זוגה של דונה לשעבר, ועוד רבים וטובים.

תקציר העלילה : העלילה מתרחשת לפי הסיפור על אי יווני שנקרא Kalokairi בעצם מדובר במספר לוקיישנים, שניים העיקרים: האי סקיאטוס והאי סקופולוס, כמו כן סצנה אחת מצולמת בחצי האי פילון עיירה שנקראת דמוכארי. בכל אופן העלילה מתרחשת לרוב ב " ווילה דונה " בו אמורה להתחתן סופי ביתה של דונה ( מריל סטריפ ), סופי מוצאת יומן של אמה, קוראת בו ומגלה של דונה היו שלושה גברים עיקריים בחייה שאחד מהם יכול להיות אביה. סופי מחליטה להזמינם לחתונה ומשלב זה מוצאת העלילה הסתעפויות ופיתוליים עם אתנחתות קלות ופתרון המתאים לסרט רומנטי הוליוודי. הסרט מתאים כמובן לכל המשפחה. ציון : אנו לא מבקריי סרטים.

העיירה דמוכארי ממוקמת בצפון מזרח חצי האי פיליון אשר בצפון יוון במחוז שנקרא ת'סאלי. העיירה ממוקמת בסמוך לים עם צבעים מדהימים. העיירה שקטה ושלווה ונמצאת בנקודת יפיפה בפיליון. אחד מהיתרונות של העיירה שהיא עדיין לא " נכבשה " ע"י תיירות וניתן לחוש ולנשום את הצביון האותנטי של ייוון באזור, כמובן שיש שם אפשרויות לינה אם חשקה נפשכם./

האי סקיאטוס - skiathos, ממוקם לרגלי חצי האי פיליון, נמנה משרשרת האיים הספורדיים, אי נפלא מתויר בעיקר מאירופיים, האי בעל טופוגרפיה ירוקה וחופים לבנים ( והרבה מהם..) חלקם מוצלים. באי תוכלו למצוא אזורים וחופים שקטים לבילויי, יחד עם זאת מי שמעוניין ביותר אקשן סקיאטוס מספק זאת גם כן. דרכי הגעה לאי, טיסה מאתונה, או הפלגה מפיליון.

האי סקופולוס - Skopelos, גם אי זה נמנה משרשרת האיים הספורדים, אשר מדרום לחצי האי פיליון. האי ירוק מאוד, עצים וצמחים עד קו המים נושקים למים צלולים ומפתים, עם זאת לא תמצאו באי זה חופים ארוכים בסגנון תיירותי " מתבקש ". אי שקט ואותנטי, יש יאמרו, " אי יווני אמיתי " .

300
בעברית - 300, ללא ספק סרט פורץ דרך מבחינה גרפית. הסרט מבוסס על קרב תרמופילאי, זהו הקרב מהנועזים בהיסטוריה, נערך ב-480 לפנה"ס בתקופה שבה קסרקסס או חשיארש הראשון מלך פרס מנסה לכבוש יעדים רבים ברחבי העולם. אין לה דעת מה הייתה כמות הצבא המדויקת שקסרקסס שלח לקרב, יש אומרים מאות אלפים, מולם לחמו כ-7000 לוחמים יוונים אשר נכללו בברית של מספר ערי יוון, בראש הלוחמים היוונים עמדו בגאון כ-300 לוחמי ספרטה, יש אומרים 304, 303. הוביל את הספרטניים המלך ליאונדיס מלך ספרטה דאז. הסרט מתאר לנו את דרכי החשיבה של הספרטניים ואת הקרב עקוב מדם בין שתי הקבוצות, כל זאת נעשה בצורה גרפית ייחודית כאילו נלקח מקומיקס. 300 הספרטניים בלמו את המתקפה של אימפריית פרס ע"י כך שביצרו את עצמם במיצר היבשתי של תרמופילאי. באופן יחסי היוונים החזיקו מעמד באופן יוצא דופן מול הכוח הפרסי וגרמו לאבדות רבות, עד אשר יווני אחד בשם אפיאליטס בגד והוביל את הצבא הפרסי למעבר סודי בו יוכלו הפרסים להגף את ה- 300.

תרימופיאי - עיירה הנמצאת במרכז בדרך לצפון יוון, אחרי עיירת הנופש שנקראת קמנה וורלה.

ספרטה - עיר פוליס אשר הייתה ממוקמת במרכז דרום פלופונז בחבל ארץ שנקרא לארוניה בתקופת יוון העתיקה, לקראת סוף התקופה וכניסתה של האימפריה הרומית לתמונה " נעלמה " העיר ולא יוחס לה חשיבות. במאה ה-19 הוקמה מחדש. ספרטה הייתה ידועה בחינוך המיוחד שלה, " חינוך ספרטני", דגלו בספורט בהפיכת נערים ללוחמים בדיבור קצר ולעניין, החינוך היה מיועד הן לנערות והן לנערים לחלופין משאר חלקי יוון שהיו מחנכים רק את הנערים. ספרטה " יצרה " לוחמים נועזים אשר היו שם דבר לאייך לוחם צריך להראות ולהתנהג.

היום ניתן לטייל בחבל ארץ זה ולפקוד עיירות באזור, המתאפיינות במבנים ונופים ייחודים לפלופונז. עיירות כמו Areopolice, מונמבאסיה, פירגוס דיירו, גיית'יאון, ספרטי כמובן ועוד.

Zorba the Greek
זורבה היווני, שמו של אחד מהסרטים והספרים היותר מזוהים עם יוון. הספר נכתב ב-1946 ע"י Nikos Kazantakis ועד מהרה הפך לקלאסיקה מודרנית, הסיפור מציע נושאים חשובים כמו אנושיות, עוצמה, שם את המושג " חופש " תחת זכוכית מגדלת, מתעסק במושג " קרפה דיאם " ( לא באופן ישיר ), חברות ועוד הרבה נושאים מהותיים יום יומיים ופילוסופיים כאחד.

זורבה היווני יצא אל אקרנים ב 1964, כאשר השחקן הנהדר אנטוני קווין ואלן בייטס כיכבו בו, הסרט זכה לשלושה פרסי אוסקר והיה מועמד לפרסים נוספים. העלילה מספרת על סופר אנגלי - יווני בשם באסיל אשר מגיע לכרתים לשם קבלת נכסים אותם קיבל בירושה, בדרך פוגש באסיל בדמות יוצאת דופן בשם אליקס זורבה, הלא הוא זורבה היווני אשר לוקח אותו למחוזות פנימיים ופיזים שלא היה לפני כן. השניים נפגשים לראשונה ב " קפה פיראוס " ומשם ממשיכים לכרתים, רוב הסרט מצולם באזור העיר חאניה.

כרתים - האי הגדול והדרומי של יוון, אורכו כ- 252 ק"מ ואורכו עד 60 ק"מ. זה אחד מהאיים הפופולריים לתיירות ישראלית למרות שהאזור שמצולם הסרט פחות ידוע ומבוקש וחבל שכך או לחלופין מזל שכך.

חאניה - בירת מערב כרתים, לכל הדעות העיר היפה באי, ממוקמת בצפון מערב האי על חוף היפ ומאופיינת בארכיטקטורה ונציאנית וחופים יפיפיים מיד ממזרחה וממערבה. בעיר ובסביבתה תוכלו למצוא טברנות, ברים, מלונות בשפע, שקט, ארכיאולוגיה עתיקה, אומנות מודרנית, כאמור חופים. מחאניה ניתן להגיע לחופים היפים של כרתים במערב האי ובנוסף לאטרקציות טבע המרכזיות של האי.

Stavros - עיירה יוונית הנמצאת בחצי האי אקרוטירי אשר מצפון לחאניה. אזור נפלא לנפוש בו, שקט, חופים, טברנות, ווילות. בחוף סטארווס רוקד זורבה היווני עם באסיל את הריקוד המפורסם והמרגש סירטאקי.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il