Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

דברים שחשוב לדעת

פרנואידים שיקראו את המידע בעמוד זה, עשוייה לוותר על הנסיעה ליוון, אך קחו דברים בפופורציות, ישראל למשל מסוכנת הרבה יותר מיוון וכך גם רבות מהארצות אליהן אתם נוסעים, כגון : איטליה, ארצות הברית, קנדה, תאילנד וכיוצ"ב.

בתי חולים ומרפאות :

ניתן למצוא כמעט בכל יעד, גם באיים הקטנים ביותר יש רופא תורן שיכול לעזור במקרה של בעיה, באיים הגדולים יותר ישנם גם בתי חולים מסודרים וטובים המורגלים לקבל מעת לעת תיירים עם בעיות בריאותיות שונות, מומלץ אמנם לדאוג מראש לביטוח רפואי, עם זאת במקרה דחוף, דבר ראשון תקבלו טיפול מהמקומיים, אח"כ הם יסדירו את נושאי התשלום וכיוצ"ב כך שברוב המקרים אתם יכולים להיות רגועים.

סכנות בים, קיפודי ים ודגים ארסיים :

בעיקר בחופים בהם יש סלעים וחול, או סלעים בלבד, בקרבת הסלעים ועליהם ממש עשויים להתגורר קיפודי ים, עקיצה מאחד כזה היא לא נעימה בכלל, אך עם זאת היא גם לא סוף העולם, המקומיים נוהגים להשרות את רגלו של הנעקץ בשמן זית ואז קל יותר לשלוף את הקוץ, אך מומלץ שתהיה לכם משחה אנטיביוטית צמודה למקרה של זיהום, הקוצים לרוב גדולים יחסית כך שלא מסובך מאד להוציא אותם, האב יחלוף תוך שעה לכל היותר ואם נמשך יותר מכך, פנו למרפאה הקרובה.

ביבשה, נחשים ביוון ועוד זוחלים :

הנחש הנפוץ ביותר ביוון ובאיים הוא הצפע, בדיוק כמו אצלנו, רק שביוון יש פחות כאלה הנחשים אינם מצויים בדרך כלל במקומות בהם יש אנשים, כך שרק אם אתם יוצאים לטיולים רגליים בשטח, או באיזורים צחיחים עם שיחים מומלץ לנעול נעלי הליכה מוגנות ומכנסים ארוכים, כן גם בקיץ, עדיף שיהיה לכם חם מפגישה עם נחש, אם חס ולחלילה נעקצתם, הגיעו באופן המהיר ביותר למרפאה המקומית, בינתיים עיטפו את האיבר שהוקש בחוזקה על ידי תחבושת או חולצה וקישרו, וודאו כי הנעקץ ישכב ולא יזוז עד קבלת הטיפול.

בחילות, שילשולים וכאבי ראש :

בחודשי הקיץ בדרך כלל מצב הים טוב וניתן להפליג באוניות המפליגות לאיים ללא חשש, עם זאת בחורף או בימים שיש רוח, רגישים לנושא יכולים לקחת איתם כדור לוריבאן, את הכדור לוקחים כחצי שעה לפני העליה למעבורת על קרקע יציבה, הכדור יעיל למשך כ 8 שעות ופותר כל דאגה בנושא של בחילות והקאות גם בים סוער מאד. שלשול : כן גם זה קורה, למרות שהאוכל ביוון בדרך כלל טרי ובריא, אך אם בכל זאת, תוכלו לקנות בכל בית מרקחת ביוון כדור נגד שלשול, אם כי ההמלצה הבריאה ביותר, היא שתיית מים רבים ומנוחה, שלשול יכול גם להגרם ממכת חום או משתיה מועטת, שימו לב באיים וביוון בעונה חם מאד, שתו הרבה מים!

בכל מקרה שתזדקקו לאמבולנס ביוון חייגו 166 מכל טלפון מקומי, אם אתם מטיילים באופן עצמאי לחלוטין, לא מומלץ לבודדים לצאת לאיזורים נידחים, רצוי שלשטח תצאו בקבוצה כך שאם יקרה משהוא תוכלו לשלוח את אחד החברים להזעיק עזרה, סכנות אחרות, בעיקר באתונה [ גם כאן, אנו הישראלים לא פחות גרועים ] , מקרים נדירים.

העוקץ האתונאי :
לרוב גברים, המסתובבים לבד במיוחד כאלה שנראים שונים "בנוף המקומי", שונים אומר : מחזיקים מפה של אתונה, נראים מהוססים או מבולבלים, או בקיצור תיירים, אם ניגש אליך אדם שאינך מכיר ומציע לך להתלוות אליו לבר חדש שנפתח בשכונה והוא רוצה להזמין אותך לדרינק, היזהר! לרוב מדובר במלכודת, תגיע לבר, תוך מספר דקות יתיישבו לידך בחורה או שתים שנראה כאילו מתעניינות בך באופן אישי, לאחר שעה קלה ולאחר שהנשים שתו ואכלו תחוייב בכל החשבון כאילו הזמנת את הנשים, הבחור שהכרת ואת עצמך, זה במקרה הטוב, אם אתה גם שיכור שוד היא לא מילה גסה.

חוטפי ארנקים :
באיזור הפלאקה המתויירת של אתונה ובאיזור נמל פיראוס החזיקו את הארנק שלכם בכיס קידמי ושימו לב שאף אחד לא מתקרב אליכם יתר על המידה או מנסה להתחכך בכם, אין צורך להיות מבוהלים, בעיקר לא באיזור הפלאקה באתונה, אך רצוי להיות ערניים, בפיראוס היו ערניים יותר ורצוי שתשהו בפיראוס מינימום זמן נדרש, או לסרוגין שתשהו באיזור התיירותי יותר של העיר ולא באיזור תחנת הרכבת.

נהגי מוניות :
לרוב נהגי המוניות באתונה הם לבביים וחביבים, אך בכל כלל יש יוצא מן הכלל, בררו את עלות הנסיעה טרם התחלת הנסיעה, היזהרו מנהגי מוניות בעלי חזות עבריינית [ עונדי שרשאות, עגילים, פירסינג וקעקועים [ או כאלה שיש להם הכל ביחד ].  

וירוס קורונה ביוון.
למידע ועדכונים בנושא וירוס הקורונה ביוון או וירוס קורונה ביוון

 אתונה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il