האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

Iliochori איליוחורי, כפרי זגוריה יוון

Iliochori, איליוחורי, איליוכורי, כפרי זגוריה, צפון יוון ההררית

מסלול ההליכה לאיליוחורי בזגוריה הקרוי גם Balta di Stringa אל מפלים ובריכות מי טורקיז. זרימת המים היא רב שנתית ובכל עונה בתפאורה שונה. בהחלט שווה את הנסיעה למזרח זגוריה בכדי להגיע למיקום המרהיב הזה.


צילום: Panos Andreou

מיקום: צפון יוון, מחוז אפירוס, כפרי זגוריה. הכפר איליוחורי Iliochori  שם נוסף של המיקוםהוא אחד מ-44 כפרי זגוריה. מסלול ההליכה למפלי המים ולבריכות מי הטורקיז שבסוף המסלול הוא יעד מומלץ למטיילים. מאחר ומדובר באיזור יחסית מרוחק ממערב או מרכז זגוריה, אנו ממליצים להגיע הנה במידה ויש לכם לפחות 3 ימי טיול בזגוריה. בהחלט שווה ויש מים כל השנה. 

הגעה: למגיעים ממערב או מרכז זגוריה, סעו לכיוון Tsepelovo והמשיכו לכיון Illochori ועל פי השילוט אל Kataraktis שהתרגום של זה לעברית הוא "מפלים" קטראקטיס.

שימו לב שמסלול ההליכה למפל המים של איליוחורי אינו מסלול קל, רוב הדרך היא בירידה כ 30 דקות הליכה ] אך הדרך חזור מן הסתם רוב הזמן בעליה : )  ועשויה לקחת עד שעה, אנחנו פחות ממליצים לאנשים עם בעיות הליכה את המסלול הזה, בחלקו השיפועים בירידה עשויים לגרום להחלקה.

"מאונטן ספירנגס" מפל המים של איליוחורי מגיע מאיזור בזגוריה שאנחנו קוריאם לו "מאונטן ספרינגס" מאונטן ספרינגס הוא ביטוי להר שכולו מלא במעיינות, את המעיינות הללו תוכלו לראות מהביש המחבר בין סקמנלי לאיליוחורי ככל שתתקרבו יותר לאיליוחורי, בצד שמאל של כיוון הנסיעה, המים הזורמים לצד הכביש מקורם במעיינות ובהפשרת שלגים על הרכס הגבוה של טימפי [ הצד המזרחי והצפון מזרחי של רכס טימפי ] עשיר יותר בכמויות שלג מהצד המערבי ולכן הזרימה באיליוחורי ובמאונטן ספרינגס מתקיימת כל השנה [ בכמויות שונות משנה לשנה ]  ומעונה לעונה.


איליוחורי, צילום סיון זמיר ספטמבר 2020 : החודשים בהם מפל איליוחורי הוא המרהיב ביותר מבחינת צבעי המים הם בימים שאינם גשומים בחודשים : יולי, אוגוסט, ספטמבר. אז המפל אינו שוצף לרוב והמים שלו בצבע טורקיז מיוחד ומבריק, כאן צילמתי את הצבע המחיוד של איליוחרי בטיול בוטיק מודרך של עם מטיילת מישראל בספטמבר 2020.ראו גם איליוחורי במסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון ההררית.

אהבתם?.. ראו גם את מפל הסלע האדום באולימפוס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il