האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

אירקליה iraklia

האי אירקליה, דרומית לנאקסוס

לא להתבלבל עם הרקליון אשר בכרתים. אירקליה, אי קטן מאוד בקיקלדים הקטנים דרומית לנאקסוס, אם אתם מחפשים שקט אמתי, שלווה, עם כמות תיירים מצומצמת מהעולם ומישראל אז ללא ספק זה אי מתאים. שתי עיירות עיקריות אגיוס ג'יארגיוס ופאנאגיה, המרחק בינהם הוא כ-4 ק"מ ויש אוטובוס שעובר בינהן וגם בחופים. חוץ מזה אין אוטובוסים ומוניות בעיר. אין בנקים ויש כספומט אחד, ישנם מספר מלונות שבהמשך העמוד תוכלו להזמין. האי כאמור מציע ריחוק ממעולם התיירות ההומה, כך תוכלו להינות גם ברחצת עירום במפרצונים מבודדים, תוכלו לטייל ולחקור את האי באופן עצמאי.


דרכי הגעה לאירקליה
:
ראשית הזמינו טיסה לאתונה, עברו לעמוד טיסות לכל יעדי ליוון להזמנת טיסה ללא עמלת סוכן.  מאתונה ניתן להפליג לאירקליה דרך נמל פיראוס, הפלגה יוצאת שלוש פעמים בשבוע ואורכת בין 6 ל-7 שעות, תלוי בסוג המעברות ומחירה כ-40 יורו לכוון. לבדיקת לוחות זמנים והזמנה מראש של הפלגות עברו לעמוד הפלגות ביוון. 

על מנת להגיע אל נמל פיראוס - למגיעים ישירות משדה התעופה אתונה, ניתן לקחת את קו האוטובוס X96 היוצא מדי שעה מהשדה ומגיע אל מרכז פיראוס. ניתן לקחת גם את הרכבת מנמל התעופה. וכמובן בדרך הנוחה ביותר עם מונית. עלות מונית משדה התעופה לנמל פיראוס היא כ-50 יורו, להזמנת מונית לחצו כאן, חברה מומלצת ומקצועית, נהג ימתין לכם בשדה ויחזיק שלט עם שימכם. הנסיעה בין שדה התעופה לנמל פיראוס אורכת בין 50 דקות לשעה פלוס, תלוי בעומסי התנועה. למגיעים ממרכז אתונה, הדרך המהירה והזולה היא במטרו, לקחת את הקו הירוק ממרכז העיר ולרדת בתחנת פיראוס שנמצאת ממש מול שער 8 בנמל וממנו יוצאות ההפלגות אל אגינה. וכמובן במונית שעלותה ממרכז אתונה לנמל היא 20-25 יורו. לעיתים יוצאות הפלגות גם מנמל ראפינה, הסמוך לשדה התעופה של אתונה, וכן מנמל מיקונוס, אליו יש טיסות ישירות בעונה, ומשך ההפלגה קצר יותר (כ-3 שעות).  אפשרות נוספת היא להפליג או לטוס טיסת פנים מאתונה לנאקסוס ומשם לאירקליה ישנה מעבורות מקומית, Scopelitis אשר יוצאת מדי יום ב-14:00 (בכל מקרה חשוב לוודא מראש שיש הפלגה ומתי) ומגיעה ב-15:30 לנאקסוס.  לעזרה וחיפוש מלונות מומלצים באי, עברו לעמוד הבא, המלצה על מלון ביוון. לאי ארקליה ניתן גם להגיע מ/ל נאקסוס ומ-Schinousa.

חופים באירקליה:

Agios Georgios
חוף חולי קרוב לנמל כעשר דקות הליכה, חוף ארוך המציע מים נעימים וצלולים, סביב החוף מספר מועט של טברנות וכמה מתקני תיירות.

Livadi
החוף המפורסם והפופולרי של אירקליה, חוף חולי מים צלולים, לעיתים אחר הצהריים תחושו רוחות, אבל בהרבה פינות בקיקלאדים זה כך.|

Port Beach
חלק מהחוף חולי וחלקו עם סלעים, בחלק הצפוני של האי, תוכלו להינות ממספר טברנות סביב.

באירקליה תוכלו לשנרקל, לטייל באי ולהגיע לנקודות תצפית שונות, ישנה מערת נטיפים הגדולה בקיקלאדים הבנויה כמבוך, למי שחובב צפרות אז האי מציע מספר זנים נדירים. מספר פסטיבלים באוגוסט ובנובמבר. ניתן כגם לטייל סביב עתיקות מקדש זאוס למשל.

היכן ללון באירקליה?
הכי חשוב זה להזמין מראש, אל תבנו על להגיע לאי ולמצוא שם, בטח לא בשיא העונה.מספר מקומות הלינה על האי מצומצם מאד. שני מקומות מומלצים מבין המבחר המצומצם:

Maistrali - מלון קטן בניהול משפחתי, ממוקם בנמל אירקליה. פשוט ונקי. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Taxiarchis Studios - אותו הרעיון, נעים ונקי והכנסת אורחים חמה. לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il