האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מלריה ביוון

מלריה ביוון

malaria in greece

בעקבות המידע שפירסמה לשכת התיירות על יתוש המלריה ביוון, להלן מידע מקיף יותר על המיקומים בהם הסיכוי גבוה יותר להעקץ ע"י יתוש המלריה.

דרום הפלופונס של יוון [מחוז לקוניה].
איזור האי אוויה, מזרח יוון.
איזור פניסולה של יוון [הלשונית השלישית של חלקידיקי, המזרחית ביותר]

אין צורך לבטל חופשות בשל המלריה היוונית, אך רצוי להמנע מהגעה לאיזורים כגון, חלקידיקי, האי אוויה והפלופונס של יוון, כמו כן הצטיידו עמכם בביטוח בריאות על כל צרה שלא תבוא וכן בתכשיר נגד עקיצות, זה טוב בכלל ולא רק בשל המלריה שנצפתה לאחרונה בחלק מאיזורי יוון, כמו כן באיזורים עליהם יש דגש מיוחד בנושא מלריה ביוון, רצוי להתלבש בהתאם בשעות הערב והלילה, להימנעות מקסימלית של חשיפה ליתושים, אגב, שימו לב שלא כל עקיצה של יתוש היא מלריה, לא להכנס להיסטריה, כל מידע חדש בנושא מלריה ביוון, אנו נעדכן בעמוד זה של אתר איי יוון הישראלי.

מתוך הארץ : haaretz
מלריה היא מחלה מדבקת המועברת דרך יתושים מסוג אנופלס והיא עלולה לגרום לפגיעה במערכות פנימיות, לרבות מוח, ריאות וכליות. המחלה נחשבת לגורם התמותה העיקרי במדינות אפריקה, לאור ההתפתחות, הודיע משרד הבריאות כי הוא ממליץ לכל הנוסעים ליוון לנקוט באמצעי זהירות מפני עקיצות יתושים, לרבות לבישת בגדים ארוכים ושימוש בחומרים דוחי יתושים על חלקי הגוף שאינם מכוסים. אזהרות דומות הופצו ביממה האחרונה על ידי רשויות בריאות נוספות במערב.

איים בהם אין חשש  [ע"פ המידע שהצטבר] מקדחת הנילוס או מלריה : פארוס, נאקסוס, סיפנוס, סריפוס, מילוס, סנטוריני, מיקונוס, טינוס, אנדרוס, אגיסטרי, אנאפי, פולגנדרוס, וכן האיים הצפון מזרחיים : לסבוס, סמותראקי, לימנוס, חיוס, תאסוס, והאיים הדודקאנסים : רודוס, טילוס, סימי, איקריה, אסטיפלאה וכן האי כרתים, כאו לא נמצאו סימנים ליתושים באיים היונים : קורפו, זקינטוס, קפלוניה, לפקדה, יצאקי, פאקסוס, כאמור קיים חשש ליתושים באיזורים ספציפים  של יוון : אדיפסו לוטרו באי אוויה, איזור לקוניה בדרום הפלופונס של יוון, ובאיזור הר אטוס בחלקידיקי. 

תגיות : מלריה, מלריה ביוון, מלרייה ביוון, יתושים ביוון
עדכון עמוד זה ביום : 5-9-2011


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il