האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת אופנועים ביוון

השכרת אופנועים ביוון

לטייל ביוון בקיץ עם אופנוע זה נהדר לאוהבי הרכיבה וגמיעת המרחקים. אפשרויות הטיול רבות ומגוונות. הנופשים באיים הרבה פעמים שוכרים אופנוע קטן ואף טוסטוס, לאיים הקטנים זה יכול להתאים כיוון שהמרחקים קטנים, אך באיים גדולים כמו כרתים, רודוס, לפקדה, אוויה וכל היבשת היוונית המגוונת וההררית, מצריכה כלי קצת יותר כבד ולא טוסטוס. לגמוע את המרחקים ביבשת עם טוסטוס זאת לא אופציה.

למטיילים ביבשת, הנסיעה הבינעירונית היא בכבישים נוחים ומתוחזקים היטב, לרוב כבישי אגרה מצויינים עם תחנות עגינה, תחנות דלק, סיוע במקרה הצורך 24/7. והנסיעה ביעדי הטיול, בכפרים ובאיים, היא בכבישים צרים ולרוב מתפתלים, שכן רוב שיטחה של יוון הוא הררי ולכן רצוי שהאופנוע יהיה מתאים לנסיעה זאת וכן לגמיעת המרחקים הגדולים הבינעירוניים במהירות נוחה ומותרת.

באיים הקטנים תוכלו לשכור אופנוע במקום. או לשכור באתונה ולעלות איתו להפלגה במידת הצורך.
לטיול ביבשת, לרוב היציאה מאתונה, וניתן להשכיר אופנוע בסוכנות מקומית בעיר. אופנועים במגוון גדלים זמינים להשכרה החל מ-100 cc עד 1200 cc
חברת ההשכרה מספקת כמובן גם Third part insurance ו-Roadside Assistance

.

מידע כללי בנוגע להשכרת אופנוע ביוון

רישיון בינלאומי חובה להציג יחד עם רישיון ישראלי - שניהם בתוקף כמובן. רישיון בינלאומי קל וזול להוציא בסניפי אופטיקה רבים ברחבי הארץ ובכל סניפי מ.מ.ס.י. רישיון בינלאומי הוא בתוקף לשנה.
רישיון חייב להיות רישיון נהיגה על אופנוע בהתאם לגודל האופנוע ששוכרים. רישיון נהיגה רגיל לרכב תקף להשכרת טוסטוס בלבד (עד 50 סמ"ק)
קסדה היא חובה ביוון, חברות ההשכרה משכירות גם קסדות - המחיר הוא בנפרד ואינו כלול במחיר האופנוע. הקנס הצפוי בגין נסיעה ללא אופנוע הוא גבוה, וכמובן הבטיחות מחייבת.
כמובן שאתם יכולים להביא אתכם את הקסדה שלכם אם מעדיפים.
הקופסה האחורית באופנועים - top box מכילה 48-53 ליטרים באפנועים בנפח 600-700. side boxos הם בנפח של כ-40 ליטר בכל צד.
גם תאים אלה למטען אינם כלולים במחיר האופנוע ויש להוסיף אותם בעת ההזמנה ובהתאם לצורך.
כיוון שהסוכנויות של השכרת אופנועים פועלות בעיר, לרוב הם פועלות בשעות של חנויות ויתכן ועל החזרת אופנוע בימי א' שהוא יום שבתון ביוון, יגבו תשלום נוסף.

.

נהיגה ביוון

חוקי הנהיגה ביוון דומים לחוקים בארץ.
ביוון נוהגים ברכבים משמאל כמו בארץ. ואי לכך העקיפה היא משמאל ויש להקפיד על כך כמובן.
המהירות המותרת בהתאם לתמרורי הגבלת מהירות. על האוטוסטרדות כ-90 קמ"ד ובאיזורים הכפרייים, הרריים ועירוניים 50 קמ"ש או פחות.
הרמזורים ביוון הם קטנים יותר בגודלם וממוקמים בקו העצירה, ללא רמזור נוסף ממול, ולכן יש להקפיד לעמוד במקום שניתן לראות את הרמזור.
זכות קדימה קיימת ביוון, אך תמצאו פה הרבה פחות מעברי חציה, באיזורים המיושבים יש לנסוע בזהירות ולהקפיד על מתן זכות קדימה להולכי רגל גם בהיעדר מעבר חציה.
שימו לב שביוון תיתקלו במקומות רבים בהם המסעדה נמצאת מצד אחד של הכביש ואיזור ישיבת הסועדים מהצד השניה, באיזורים מרובי טברנות ובתי קפה הפקידו על עירנות יתר כי מלצרים עמוסי מגשים חוצים ללא הרף.

.

לטייל עם אופנוע ביוון - יעדי טיול

אפשרויות הטיול ביוון הן רבות כל כך. יוון היא יעד נפלא ל-Road Trip  על אופנוע.
כפי שציינו לעיל, באיים הקטנים רבים המתניידים באופנוע, לרוב משהו קטן, אך לאוהבי הרכיבה כל אופנוע יתאים.
ביבשת (וגם באיים) השטח הוא לרוב הררי (יוון היא המדינה ההררית ביותר באירופה). בצפון מערב יוון במחוז אפירוס, יעד טיול טבע יפיפה, ולטייל עם אופנוע זה להתמזג עם הטבע.
הטיול בצפון יוון כרוך בנסיעה מאתונה או מסלוניקי של כמה שעות, אך ביעדי הטיול עצמם, הנסיעה הררית, איטית ומרהיבה ביופיה. איזורי טיול פופולאריים למטיילים עם אופנוע כוללים את מחוז אפירוס הכולל את כפרי זגוריה וצומרקה, שני איזורים של טבע מרהיב, הרים דרמטיים, קניון עמוק, תצפיות מופלאות, נהרות, מפלים, מעיינות, כפרים ציוריים וגם אטרקציות טבע כמו רפאטינג, קניוניג ועוד.
גם איזור חצי האי פיליון הוא איזור טיול מרהיב, גם הוא הררי וכולל שפע של טבע וכפרים ציוריים לצד חופים יפיפיים. הנסיעה כאמור חייבת להיות זהירה ואיטית, כרוכה בהרבה סיבובים.
תוכלו להרכיב טיול מרהיב באיזורים אלה באמצעות המידע באתר או באמצעות המסלול המודולרי המוכן המפורט לטיול עצמאי: המסלול המודולרי לצפון יוון

המסלול המודולרי לטיול עצמאי בצפון יוון

מסלול מפורט יומית ומוכן לטיול עצמאי
 
המסלול המודולרי המוכן כולל מסלול מפורט של 22 ימים באיזורי הטיול צומרקה, כפרי זגוריה, מטאורה, חצי האי פיליון, האולימפוס. ומתאים לבאים מאתונה, מסלוניקי או מיואנינה. המסלול נכתב לאחר ניסיון של שנים רבות באיזורים הללו.
(לא להיבהל, לא כל הפיתולים כאלה כמו בתמונה)
לרכישת המסלול »

.

יצירת קשר

לחיבור עם חברת השכרת אופנוע באתונה השאירו לנו פניה:

.

השכרת רכב ביוון

מחפשים לשכור רכב לטיול ביוון?אתר השכרת הרכב הבינלאומי הגדול בעולם
 
שיתוף הפעולה בין קאר-רנטאלס לאתר יוון והאיים מאפשר לכם להשכיר רכב בכל מיקום ביוון ולקבל את האחריות והשרות של קאר-רנטאלס, הוא האתר הגדול והבטוח בעולם להשכרת רכב 
להזמנה »

ראו גם את עמוד  השכרת רכב ביוון  
מלונות קרובים לנמל התעופה באתונה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il