האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » מוזיאונים באתונה

מוזיאונים באתונה

מוזיאונים וגלריות באתונה

אם בחרתם לבקר באתונה, בירת יוון, ככל הנראה ידוע לכם שמדובר באחת מהערים העשירות בהיסטוריה ביוון ובאירופה בכלל. אתונה היא ללא ספק מרכז תרבות שבו מומלץ להקדיש ולו מעט מזמן השהייה שלכם לביקור בכמה ממהגלריות, התערוכות, המוזיאונים ואירועי האומנות המומלצים ביותר שיש לעיר זו להציע!
תופתעו, או לא, לדעת שבתחומי העיר אתונה בלבד, יש כ-133 מוזיאונים, גלריות ואתרי תרבות.

צוות אתר יוון והאיים איגד עבורכם את מיטב הגלריות והמוזיאונים המומלצים להתחיל איתם -

עמותת NEON
היא עמותה (ללא מטרות רווח) שהוקמה ב-2013 על ידי היזם דימיטריס דסקלופולוס Dimitris Daskalopoulous ומטרתה להנגיש אומנות עכשווית לקהל רחב. העמותה פועלת ברחבי יוון, אך ללא ספק, אחד הפרוייקטים המעניינים והמרגשים של נאון, נמצא באתונה. העמותה, בשיתוף ספריית בית הפרלמט ומפעל הטבק הישן ששופץ, אבל נשאר אותנטי, אוצרים זאת השנה השניה ברציפות תערוכה קבוצתית של אומנים בינלאומיים. בשנת 2021, נחנכה הגלריה שהוקמה במפעל הטבק עם תערוכה בשם PORTALS, תערוכה מיוחדת ומרגשת שנאון אצרו וכללה עבודות של 29 אומנים מרחבי הגלובוס. השנה 2022, אוטוטו יורדת התערוכה השניה הקבוצתית, שמה DREAM ON, וגם היא מאגדת 19 מיצבים של אומנים שונים, עבודות מרגשות ומיוחדות. תערוכה זאת יורדת ב-27 לנובמנבר 2022 ואנו כבר מחכים לראות מה תהיה התערוכה הבאה. 
בנוסף לחלל התערוכות במפעל הטבק, ששווה להתעכב עליו בכמה מילים, כי החלל עצמו מיוחד וכדאי לבקר שם ולא משנה באיזו תערוכה, החלל עושה כבוד לכל עבודת אומנות, הוא גדול ומיוחד. מפעל הטבק שוכן ברחוב Lenorman 218 - אינו במרכז העיר, אך במונית, תוך 5 דקות מהמרכז, אתם תגיעו בקלות. כפי שצויין בתחילת, נאון פה כדי להנגיש תיירות ולכן הכניסה היא חינם לתערוכות, אבל כדי לשמור על קצב נעים וחללים שאינם עמוסים במבקרים, יש צורך להירשם מראש באתר ליום ולשעה שתרצו לבקר.
באתר תמצאו גם אירועי אומנות נוספים שנאון אחראיים להם, בין אם שיח גלריה, מיצב במרכז סטאברוס ניארחוס, גלריה בנאקסוס, תערוכה בשגרירויות יוון ברחבי העולם ועוד.
ראו מידע ופירוט ב-אתר עמותת NEON

מפעל הטבק הישן - מתוך התערוכה Portals 2021 - עבודה של Kutlug Ataman
צילום: Sarit Davidovsky

מפעל הטבק הישן - מתוך התערוכה Dream On 2022

צילום: Sarit Davidovsky

מוזיאון האקרופוליס
מוזיאון האקרופוליס מתמקד בממצאי האתר הארכיאולוגי של האקרופוליס של אתונה. הוא הוקם במטרה להציג כל פרט ארכיאולוגי אשר נמצא, מתקופת הברונזה היוונית ועד יוון הרומית והביזנטית.

כתובת: ‪‪Dionysiou Areopagitou 15‬‬, אתונה 117 42 יוון
שעות פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב -אתר מוזיאון האקרופוליס

המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה - ‪National Archaeological Museum‬
מכיל כמה מהממצאים החשובים ביותר ממגוון מקומות ארכיאולוגיים ברחבי יוון, מהעת הפרהיסטורית ועד לעת העתיקה המאוחרת. נחשב לאחד המוזיאונים הגדולים בעולם ומכיל את האוסף העשיר ביותר של חפצים מהעת העתיקה היוונית ברחבי העולם.
כתובת: ‪‪Patision 44‬‬, אתונה 106 82 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב- אתר המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה

מוזיאון בנקי - Benaki Museum
הוקם בשנת 1930 על ידי אנטוניס בנאקיס לזכרו של אביו עמנואל בנאקיס, שוכן באחוזה של משפחת בנקיס במרכז העיר אתונה, יוון. המוזיאון מאכלס יצירות אמנות יוניות מהתקופה הפרהיסטורית ועד לעת מודרנית. כולל אוסף נרחב של אמנות אסייתית, מארח תערוכות וסדנאות. בתחילה, המוזיאון כלל אוסף אמנות אסלאמית, פורצלן סיני ותערוכות צעצועים, פתיחתו מחדש בשנת 2000 הובילה ליצירת מוזיאוני לוויין שהתמקדו באוספים ספציפיים אלו. משכך, מוזיאון בנקי עבר להמקד בתרבות היוונית לאורך היסטורית יוון כולה. כיום, מכיל למעלה מ-100,000 חפצים מההיסטוריה היוונית ומציג את התקופות והתרבויות הרבות שהשפיעו על התפתחותה של יוון. המוזיאון מדורג בין מוסדות התרבות המובילים של יוון.
כתובת: ‪‪1 Koumbari Street‬‬, אתונה 106 74 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב- אתר מוזיאון בנקי

מוזיאון אמנות קיקלאדית - ‪Museum of Cycladic Art‬
נוסד בשנת 1986 על מנת לאכלס את אוסף האמנות הקיקלאדית והיוונית העתיקה השייכת לניקולס ודולי גולנדריס. החל משנות ה-60 המוקדמות, בני הזוג אספו עתיקות יווניות, תוך התעניינות מיוחדת באמנות הפרהיסטורית מהאיים הקיקלאדיים של הים האגאי. הבניין הראשי של המוזיאון, שהוקם במרכז אתונה ב-1985, תוכנן על ידי האדריכל היווני יואניס ויקלאס. בשנת 1991, המוזיאון רכש אגף חדש, אחוזת סטאטטוס הניאו-קלאסית בפינת שדרת ואסיליסיס סופיאס ורחוב הרודוטו.
כתובת: ‪‪4 Neofytou Douka str.‬‬, אתונה 106 74 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב - אתר מוזיאון אמנות קיקלאדית

מוזיאון הרכב היווני - ‪Hellenic Motor Museum‬
מוזיאון הרכב ההלני הינו בבעלות קרן תיאודור צ'רגיוניס ונפתח במרץ 2011. המוזיאון ממוקם במרכז אתונה ליד המוזיאון הארכיאולוגי הלאומי, בשלוש הקומות העליונות של קניון הקפיטול האתונאי.
אוסף המוזיאון מורכב מ-300 מכוניות מהן כ-110 מוצגות מעת לעת. המוזיאון מציע מתקנים רבים נוספים כמו סימולטור פורמולה 1, תוכנית חינוכית לבטיחות בדרכים ואמפיתיאטרון.
כתובת: ‪‪33 - 35 Ioulianou‬‬, אתונה 104 33 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב - אתר מוזיאון הרכב ההלני

מוזיאון נוצרי ביזנטי - ‪Byzantine and Christian Museum‬
המוזיאון הביזנטי והנוצרי ממוקם בשדרת ואסיליסיס סופיאס באתונה, יוון. הוא נוסד ב-1914, ומכיל יותר מ-25,000 מוצגים עם אוספים נדירים של תמונות, כתבי קודש, ציורי קיר, כלי חרס, בדים, כתבי יד והעתקים של חפצים מהמאה ה-3 לספירה ועד ימי הביניים המאוחרים. זהו אחד המוזיאונים החשובים בעולם באמנות ביזנטית. ביוני 2004, בזמן לרגל יום השנה ה-90 שלו ואולימפיאדת אתונה 2004, נפתח המוזיאון מחדש לקהל הרחב לאחר שיפוץ נרחב והוספת אגף נוסף.
כתובת: ‪‪Leof. Vasilissis Sofias 22‬‬, אתונה 10675 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב - אתר המוזיאון הביזנטי

מוזיאון האשליות - Museum Of Illusions
חוויה ויזואלית, חושית, חינוכית ובידורית בעולם מרתק של אשליות המתאים לכל המשפחה. תערוכות חכמות, חדרי משחקים, טריקים משעשעים, אוסף הולוגרמות ועוד תצוגות אינטראקטיביות הגורמות לגירוי המוח. המוזיאון מעוצב באופן נאה וחדשני, וכולל צוות ההדרכה ידידותי. כמו כן ניתן לרכוש במקום משחקי חשיבה שונים, מזכרות וחולצות.
כתובת: ‪‪Ermou 119‬‬ Entrance from Astiggos 12, אתונה 10555 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר

ראו פירוט ב - אתר מוזיאון האשליות

מוזיאון האשליות - רחוב Ermou 119מוזיאון המלחמה - War Museum

מוזיאון המלחמה הוא המוזיאון הגדול ביותר להיסטוריה צבאית ביוון ואחד הגדולים בדרום מזרח אירופה. שרידים הקשורים להיסטוריה של היוונים מכל תקופות המלחמה מוצגים בחצרים שלו, בעוד שחלקים של ארכיונים היסטוריים, צילומיים וקולנועיים פועלים גם במוזיאון. ב-1988, מוזיאון המלחמה חנך את הסניף הראשון שלו בנאפפליו, ב-1995 השני בחאניה, בעוד שבשנת 2000 הוא חנך את הסניפים שלו בסלוניקי ובטריפולי.
כתובת: ‪‪Vasilisis Sofias Avenue & Rizari 2‬‬ The entrance is located at Rizari 2., אתונה 106 75 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב -אתר מוזיאון המלחמה

מוזיאון קוטסנאס לטכנולוגיה יוונית עתיקה - ‪Kotsanas Museum of Ancient Greek Technology‬
מוזיאון קטן לטכנולוגיה יוונית עתיקה, עם מכונות אינטראקטיביות משוחזרות וסיורים מודרכים.
כתובת: ‪‪Pindarou 6‬‬, אתונה 10671 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב - אתר מוזיאון קוטסנאס

מוזיאון האגורה העתיקה - ‪Museum of the Ancient Agora‬
מוזיאון האגורה העתיקה שוכן בסטואה המשוחזרת של אטאלוס, שהוקמה במקור במהלך המאה השנייה כמתנה של מלך פרגמון, אטלוס השני, לאתונה.
התערוכה בגלריית המוזיאון מציגה ממצאים ארכיאולוגיים שהגיעו מחפירות שיטתיות של בית הספר האמריקאי ללימודים קלאסיים באזור ומתוארכים מהתקופה הנאוליתית לתקופה הפוסט-ביזנטית והעות'מאנית. תערוכת המוזיאון מאורגנת ביחידות כרונולוגיות ותמטיות החושפות היבטים של החיים הציבוריים והפרטיים באתונה העתיקה.
** המוזיאון סגור זמנית
כתובת: ‪‪24 Adrianou‬‬, אתונה 105 55 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב- אתר מוזיאון האגורה

מוזיאון יהדות יוון - ‪The Jewish Museum of Greece‬
המוזיאון היהודי של יוון הוקם על ידי ניקולס סטברולאקיס ב-1977 בכדי לשמר את התרבות החומרית של יהודי יוון.
כתובת: ‪‪39 Nikis str.‬‬, אתונה 105 57 יוון

שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב- אתר מוזיאון יהדות יוון

מוזיאון הרקלידון - ‪Museum Herakleidon‬
מוזיאון הרקלידון הוא ארגון תרבותי ללא מטרות רווח שנוסד בשנת 2004 על ידי פול ואנה-בלינדה פירוס. הוא מורכב משני מבנים ברובע ההיסטורי של תיסיו, ליד האקרופוליס, האגורה העתיקה ומקדש הפיסטוס.
הבניין הראשון ממוקם ברחוב Herakleidon 16, והשני נמצא במרחק של 150 מטרים יותר, ב-37 Ap. רחוב פבלו, אחד מהמדרחובים העמוסים ביותר באתונה.
כיום, מוזיאון הרקלידון משמש כמרכז אינטראקטיבי לפופולריזציה מדעית ומוזיאון טכנולוגי המתמקד בעת העתיקה, בדגש על הישגיהם של היוונים הקדמונים. בהתבסס על הפילוסופיה של התוכניות החינוכיות שיוון עצמה הקימה, בתחומי מדע, אמנות ומתמטיקה, המוזיאון מציע תכניות חינוכיות.
כתובת: ‪‪16, Herakleidon str.,‬‬ Thisseio, אתונה 118 51 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב- אתר מוזיאון הרקלידון

מצפה הכוכבים הלאומי של אתונה - ‪National Observatory of Athens‬
מצפה הכוכבים הלאומי של אתונה הוא מכון מחקר אשר נוסד ב-1842, המכון הוותיק ביותר של יוון המודרנית, שכן מכון זה היה למכון המחקר המדעי הראשון שנבנה לאחר שיוון הפכה לעצמאית ב-1829, ואחד ממכוני המחקר העתיקים ביותר בדרום אירופה.
כתובת: ‪‪Lofos Nymfon‬‬, אתונה 118 10 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב- אתר מצפה הכוכבים

מוזיאון ההיסטוריה הלאומית / הפרלמנט הישן - ‪National History Museum (Old Parliament)‬
בית הפרלמנט הישן ברחוב Stadiou באתונה, שיכן את הפרלמנט היווני בין 1875 ל-1935. כיום שוכן בו המוזיאון ההיסטורי הלאומי של המדינה.
המבנה נהג להיות ביתו של הפוליטיקאי האתונאי, אלכסנדרוס קונטוסטבלוס. לאחר שאתונה הפכה לבירת יוון ב-1833, המלך אוטו בחר בו כמקום מגורים זמני, עד לבניית הארמון המלכותי (המכיל את הפרלמנט כיום).
כתובת: ‪‪13 Stadiou Street‬‬, אתונה 10561 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב - אתר מוזיאון ההיסטוריה הלאומית

מוזיאון נומיסמטי - ‪Numismatic Museum‬
המוזיאון הנומיסמטי של אתונה הוא אחד המוזיאונים החשובים ביותר ביוון והוא מכיל אוסף של למעלה מ-500,000 מטבעות, מדליות משקולות, אבני חן ומדליות מודרניות. האוסף מהווה את אחד העשירים בעולם, במקביל לאלה של המוזיאון הבריטי בלונדון, ה-Bibliothèque Nationale בפריז, מוזיאון ההרמיטאז' הממלכתי בסנט פטרסבורג, מוזיאון בודה בברלין והאגודה האמריקאית לנומיסמטית בניו יורק. המוזיאון עצמו שוכן באחוזתו של הארכיאולוג היינריך שלימן, המכונה רשמית איליו מלתרון.
כתובת: ‪‪Panepistimiou 12‬‬ In the Iliou Melathron, אתונה 999-20 יוון
שעת פעילות: משתנות בהתאם לעונה בה תרצו לבקר
ראו פירוט ב - אתר המוזיאון הנומיסמטי


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il