האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

שאלות נפוצות, טיול בצפון יוון

שאלות נפוצות, טיול בצפון יוון

מתכנני הטיולים לצפון יוון מתלבטים רבות בכל מיני נושאים שקשורים להרכבת הטיול, לרוב אם לא כל השאלות יש תשובות בעמודי המידע על צפון יוון באתר יוון והאיים, ועם זאת בכדי לעשות מעט סדר, אנחנו נותנים לכם כאן שאלות ותשובות נפוצות שיכולות לעזור לכם לקבל את ההחלטות הנכונות להרכבת מסלול הטיול שלכם בצפון יוון ההררית, אם נהניתם מהתשובות, נשמחח גם תשתפו את המידע בקישור השיתוף למעלה בעמוד זה, תודה!

האם יש צורך ברכב שטח לטיול בצפון יוון?
לא - אין צורך.
לרוב המיקומים המרהיבים ביותר בצפון יוון ההררית ניתן להגיע עם רכב רגיל, תשתיות הfבישים טובות מאד, דווקא מטיילים עם רכבי שטח שמחפשים "דרכים צדדיות" נוטים לפספס חלק מהמיקומים היפים ביותר בשל בזבוזי זמן על "עבירות"ומלחמה עם הטבע, לכן אם אתם רוצים להנות באמת בצפון יוון ולהגיע למיקומים השווים ביותר, וותרו בטיול לצפון יוון על ג'יפ, אין צורך בכזה אלה אם אתם ממש מכורים אבל קחו בחשבון שיש להתמכרות הזו מחיר.

האם ללון במקום אחד וממנו לצאת לטיולי כוכב?
בגדול, פחות רצוי, רצוי לחלק את הטיול לכמה מוקדים של כל איזור שאתם רוצים לטייל בו, למשל אם הטיול שלכם הוא לצומרקה, כפרי זגוריה וחצי האי פיליון, לונו מספר ימים בצומרקה, מספר ימים בכפרי זגוריה ומספר ימים בפיליון, לגבי הצפון  זגוריה וצומרקה ] ניתן גם ללון אמנם במצובו או ביואנינה כבסיס ומשם לצאת מדי יום לטיול שלכם, אך קחו בחשבון הוספה של יותר משעתיים ביום רק על נסיעות הלוך חזור, ככלל עדיף ללון באיזורים עצמם וגם להנות מהאווירה המקומית בכל איזור ואיזור וגם לחסוך הרבה שעות נסיעה הלוך חזור.

האם הכי קצר ונח להגיע לצפון יוון מסלוניקי?
קצר, כן במעט.. מסלוניקי לצומרקה או לזגוריה קצר יותר מאשר מאתונה לכפרי זגוריה או צומרקה, אלה שהדרך מאתונה לצומרקה או לכפרי זגוריה הרבה יותר מעניינת, לכן תעשו את חושבים שלכם למה יותר חשוב לכם, לחסוך שעה וחצי נסיעה? התחילו מסלוניקי, להנות מדרך יפה ומעניינת יותר ולהוסיף שעה וחצי? התחילו מאתונה נראה שרוב המטייילים שאנחנו מכירים יעדיפו דרך מעניינת יותר ולהוסיף שעה וחצי, אבל, לא כולם.. בחירה שלכם.

לכמה ימים לצאת לטיול לצפון יוון ההררית?
זו שאלה מאד אינדיבידואלית, ומאד תלויה באופי הטיול הרצוי לכם ובמספר המקומות ואו הפעילויות שברצונכם לעשות בממוצע הכללי רוב המטיילים נוסעים ללפחות 2 ימים מלאים בצומרקה ללא יום ההגעה ועוד 3 ימים מלאים בזגורי כולל יום ההגעה וללפחות 3 ימים מלאים בפיליון ללא יום ההגעה, עם זאת ניתן להוסיף ימים באיזור מצובו, לפחות 2 וגם ניתן להוסיף ימים באיזור סולי - יואנינה, גם לפחות 2, כך שהזמן האולטימטיבי לטיול בצפון יוון ינוע סביב ה 10 ימים, פחות או יותר, שוב תלוי בכם.

פיליון או לפקדה?
מטיילים רבים רוצים בסוף הטיול להוסיף איזה כמה ימים שבטן גב ומתלבטים בין פיליון ללפקדה, פיליון גאוגרפית קרוב יותר לאתונה או סלוניקי ומבחינה לוגיסטית יותר נכון להלוכת הטיול שלכם וחזור לטיסת החזור, ולגבי השאלה מה עדיף? זה מאד אינדיבידואלי, אם אתם מחפשים אך ורק בטן גב, אז אין עדיפות בין פיליון ללפקדה וזה יכול להיות גם יעד אחר, כמו סיבוטה או פארגה או כל כפר עם חוף ביוון.. אם אתם רוצים שהיעד לבטן גב, יהיה גם קצת מעניין ולא כל היום להשתזף בשמש אלה גם לשלב בקטנה טיולים קצרים, אוכל יווני משובח, אווירה שונה, אני ממליץ יותר על פיליון, הרבה יותר מעניין ומציע שלל אפשרויות כאלה ואז הבטן גב קצת יותר "מעניין", אסכם לכם שאני נותן ללפקדה את הציון 8 לבטן גב וחופשה ומנוחה ולחצי האי פיליון אני נותן את הציון 9.5 לפקדה בהחלט בחירה טובה, פיליון בחירה מצויינת.  [ שוב לרוב, זה עניין של העדפות אישיות ]

האם כדאי ללון לילה במטאורה?
בגדול למי שמגיע למספר ימים מוגבל, לינה של לילה במטאורה יכולה לקחת יום שלם מהטיול, במיקום שאין צורך להיות בו יותר משעה, שעתיים ולכן רצוי לתכנן כך שרק עוברים במטאורה, מבקרים וממשיכים ליעד הבא, זו בנייה נכונה יותר של מסלול וניצול נכון יותר של זמן, מי שמתעקש על לילה במטאורה למשל כי הוא רוצה לצלם את השקיעה או הזריחה, שיקח בחשבון שזה בא על חשבון משהו אחר, לדעתי אין ממש צורך לבזבז לילה מהטיול בשביל זריחה או שקיעה יפה, עוד יהיו לכם הרבה כאלה במהלך הטיול, הש'וס הגדול של מטאורה אינה שקיעה או זריחה אלה היעד עצמו ואותו ניתן להספיק יפה מאד בשעתיים של ביקור. זה כמובן נכון אם אתם נוסעים למסלול שהינו כאמור מוגבל בימים, אם אתם נוסעים לתקופה ארוכה, בהחלט ניתן ללון במטאורה.

האם יואנינה או מצובו נוחות כבסיס לטיול בצפון יוון?
תחילה חשוב לדעת שיואנינה טובה מאד כבסיס לטיול באיזור לורוס וגם באיזור סולי ומצובו טובה כבסיס לטיול באיזור מזרח זגוריה, אפירוס גבול גרבנה ואיזור אגם האוס, מלבד זאת ניתן גם ללון ביואנינה או במצובו לטיול הכולל בצפון יוון אלה שיש לקחת בחשבון נסיעות הלוך חזור מדי יום גם לצומרקה וגם לכפרי זגוריה, מערב זגוריה, או מזרח זגוריה או מרכז צומרקה או דרום צומרקה מעט מרוחקות מיואנינה וממצובו, לא יותר מדי, אבל יש לקחת בחשבון כל יום עוד כ 2 שעות נסיעה לפחות במכלול הנסיעות היומי, לכן התשובה בגדול היא כן, אבל תוך לקיחה בחשבון של הבעייתיות הזו, הכי נכון מבחינת ניצול זמנים ללון בכל איזור שבו מטיילים, יד עם זאת כדאי להוסיף שיואנינה קרובה יותר לזגוריה וגם לצומרקה מאשר מצובו.

האם בסיס בצומרקה או בזגוריה יכול להתאים לטיול כוכב בכל האיזור?
רצוי שלא, מרחקי הנסיעה מצומרקה לזגוריה ולהיפך אמנם אינם גדולים מאד אבל, לעשות מדי יום רק 3 שעות בכדי לנסוע ולחזור זה ניצול לא נכון של זמן, באין ברירה זה אפשרי, אבל כאמור פחות מומלץ.


איזה פעילויות יש לילדים ומה אסור לפספס?
הפעילויות בצפון יוון ההררית רובן מבוססות על משאבי הטבע של יוון והם שונות מהאטרקציות או הפעילויות באיים של יוון, כך למשל זה לא האיזור לפארקים של מים או ספורט ימי   למרות שיש כאלה  [ספורט ימי ]  בפיליון ובחוף המערבי של אפירוס ] עם זאת באיזור ההרים בזגורי ובצומרקה הפעילויות העיקריות הן ראפטינג, או קניונינג  שזה ירידה בחבלים בתוך מפלי מים ] או ריבר טרקינג [ הליכה בתוך ערוצי נחלים ] או הליכה, יש עוד אפשרויות וניתן גם לבצע הזמנה שלהם דרך אתר יוון והאיים, סירקו את הברקוד למעבר לעמוד האטרקציות בצפון יוון.

כמה עולה טיול לצפון יוון למשפחה?
גם כאן השאלה מאד אינדיבידואלית, יש משפחות שרוצות ללון במלונות הכי יוקרתיים, לאכול 2 ארוחות ביום במסעדות ולשלב את מקסימום האטרקציות האפשריות, להן טיול של שבוע פלוס בצפון יוון יכול לעלות מן הסתם יותר, מי שיסתפק במלונו הטובים אבל לא יחפס את היוקרתי ביותר, יסגור 1-2 אטרקציות או פעילויות יוכל לסגור טיול כזה בצפון יוון בעלות פחותה משמעותית מיעדים רבים אחרים במערב אירופה, גם למרכיב הרכב חשיבות רבה בעלויות הטיול, נסו להמנע מרכבי שטח אם אין צורך בכאלה, הם גם יקרים יותר וגם זוללים הרבה יותר דלק, בגדול ניתן לכמת טיול בצפון יוון למשפחה כולל הטיסות בעלות של 4000 עד 8000 יורו למשפחה לשבוע פלוס, תלוי ברמת הטיול הרצוייה.

האם ניתן לשלב בטיול של שבוע גם את אדסה, פוזר, קסטוריה וכיוצ"ב?
אדסה ,פוזר וקסטוריה מצויים במחוז מקדוניה, טכנית כמובן שניתן לשלב את המיקומים הללו ואפילו עוד מיקומים, אלה שמי שנוסע לזמן מוגבל בימים, עשוי לאבד יום או יום וחצי על ביקור במיקומים אלה, זמן שיופחת לו מהטיול בכפרי זגוריה, צומרקה, פיליון או כל מקום אחר שתבחרו לנסוע אליו, לכן זו שאלה אינדיבידואלית מאד ותלוייה במסלול הטיול שלכם.

יש לנו 5-6 ימים ואנחנו רוצים לבקר גם בכפרי זגוריה, גם בצומרקה וגם בפיליון זה אפשרי?
טכנית כאמור הכל אפשרי, אבל איכות הטיול עשוייה להפגם, קחו בחשבון שההגעה לצומרקה או זגוריה זה יום, וגם המעבר מזגוריה או צומרקה לפיליון זה יום וגם החזרה לאתונה או סלוניקי זה יום, לא ימים מלאים אמנם אבל ימים שיש לקחת בחשבון, מה שיותיר לכם מעט מאד זמן בכל מקום שתגיעו אליו אם תרצו לשלב את שלושת היעדים בטיול כל כך קצר, מה שאני ממליץ זה להמתקד בשני איזורים ובטיול הבא לנסוע לאיזור השלישי ליותר ימים, למשל צומרקה ופיליון, או צומרקה וזגוריה, או זגוריה ופיליון.. אז זה יותר הגיוני למרות שגם אז "מעט צפוף", פרט חשוב שגם דיברנו עליו בשאלה אחרת שעושה הרבה באלאגן למטיילים ביוון הוא הלילה במטאורה, כמובן שבטיול כל כך קצר של 5-6 ימים אין צורך ללון במטאורה, אלה רק ביקור קצר.


.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il