האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

חופים נודיסטים ביוון

חופים נודיסטים ביוון

נטורליזם, או נודיזם, אמנם דבר שבשגרה באיי יוון, אך בפועל ישנם מעט חופים שהם באופן כמעט רישמי חופי נודיסטים. למה כמעט? כי אין הצהרה רישמית של הרשויות, אך מדובר בחופים שהתהוו לכדי חופים נטוריסטים, כלומר המקומיים יודעים לסווג אותם ככאלה.
יוון של ערש ההיטוריה מצטיירת כחופשית ומשוחררת מכל עכבות, הרי ידוע שהאולימפיאדה הראשונה היתה בעירום על מנת לחגוג את מושלמותו של הגוף הספורטיבי והבריא. אך בפועל יוון היא מדינה דתית ושמרנית, ולכן אין חופים מוכרזים של נודיסטים, וגם בשום אופן אל תסיקו שבכל חוף ביוון אפשר להיפתר מהבגדים ולרוץ מאושרים לעבר השקיעה, ממש לא! אבל בשטח ובפועל, וכיוון שיש מאות איים ועשרות אלפי חופים, תמיד ניתן למצוא חופים נודיטסטים לא מוכרזים. וכאמור, בהרבה מהאיים ישנם חופים שצברו קילומטראז' שהעניק להם ציביון נודיסטי וכעת ידועים ככאלה עם או בלי הכרזת הרשות על החוף כחוף נודיסטי.

ישנם חופים שאף יגדילו לעשות ויציבו שלט שמורה ההיפך: "בחוף זה הנודיזם אסור", זה קורה ביעדים שהם יותר שמרנים מאחרים, ויש הבדלים כאלה בין האיים, כן כן. לרוב, באיים שמוכרים כיותר "משוחררים" ופחות שמרניים, הרשויות כנראה יעלימו עין...לא נתקלנו בפקחים שמסתובבים בחופים ומחלקים קנסות, אבל זה לא מופרך ויכול לקרות, לכן, נסו להיצמד לחופים שמוכרים על ידי המקומיים כנטוריסטים ואל תיפטרו מבגד הים בכל חוף שמתחשק לכם, כמובן גם מתוך כבוד למי שזה מפריע לו והגיע לחוף משפחתי בהוויתו.
כמובן שלא נוכל למנות את כל החופים בהם הנודיזם מקובל, כי יש מאות כאלה. לרוב הם יהיו חופים שאינם חופים מסודרים, כלומר המחצלת והשימשיה עליכם מהבית. ישנם חופים ארוכים שחלקם מסודר אך חלק אחר שלהם נחשב לחוף נודיסטי. ויש מאות חופים קטנים שלפעמים גם שם אין להם, בהם תהיו אתם עם הים והעולם, ורק מדי פעם עז יורדת במורד הצוק, כאן תוכלו להיות עם או בלי... לבחירתכם.

כאמור את כל החופים לא נוכל למנות, אבל כן את המוכרים והטובים (כאמור אף חוף אינו מוכרז רישמית כחוף נודיסטי), הנה הרשימה....


מיקונוס
כמובן שמיקונוס בראש הרשימה, מפה יצאה הבשורה.. לא באמת, אבל מיקונוס הוא אי קטן כמו הרבה איים אבל הוא המריא כמו מטאור, כשבשנות השבעים הגיעו אליו כמה סלבס ומפה הבאזזז התחיל, ומה שהם סיפרו... איך אפשר היה לעמוד בפיתוי, אי של חופש, חופים זהובים, ים טורקיז, אנשים משוחררים, מי צריך חזיות וכן הלאה. אז כמובן שבמיקונוס אפשר למצוא חופים נטוריסטים. חלקם באיזורים של חופים מסודרים כמו בחוף Pasarou, שהוא חוף מרכזי ומוכר ונעשה גם צפוף בעונה. כמובן בחוף Paradise, החוף המפורסם במיקונוס כחוף המסיבות והצעירים, אז בואו כבר נחגוג עד הסוף. ובוודאי בחופים שאינם מסודרים כמו חוף Agios Sostis

כרתים
באי גדול כמו כרתים, אי שיש בו הכל מהכל, כמובן שתמצאו גם חופים נטוריסטיים, ולו בשל העובדה שיש כל כך הרבה חופים, וכל כך הרבה פינות ומפרצונים, כולל כאלה שתייר לא דרך בהם. חלק מהחופים המוכרים כחופים נודיסטים, ולו בחלקם מוכרים כאיזורים של נטוריסטים. חלק מהחופים הללו הם, ויש יותר בדרום האי מאשר בצפון מרכז המתוייר יותר, חוף Matala למשל, ששמו הולך לפניו כחוף "היפי", והוא יעד נהדר בפני עצמו. חוף Sweet Water, שגם הוא בדרום האי ונמצא על הדרך בין חורה ספקיון ללוטרו, עוד בדרום, חוף מבודד ונפלא שהו מסתיים הקניון ששמו כשם החוף Agiofarago. בין המוכרים יותר בצפון, חוף Voulisma, חוף Seitan Limeni והרשימה ארוכה כמו האי.

נאקסוס
השכן של האי פארוס, שני איים אהובים במיוחד על תיירים מכל העולם. המיטב של האיים הקיקלאדיים, ואמרתם האיים הקיקלאדיים, אמרתם חופש, אמרתם חופש אמרתם נטורל... כן? אז לא בטוח, היעדים הללו נחשבים לשמרניים, אך כיוון שהתיירים לא יודעים זאת, עם הזמן חופים מסויימים צברו רפיוטיישן של חופים נטוריסטיים, או לפחות בחלקם, כמו בחוף המפורסם והאהוב של נקסוס, חוף Plaka, חלקו מסודר ומשפחתי, אך בחלקים היותר מבודדים של החוף הארוך אפשר למצוא נודיסטים. חוף Aliko בנאקסוס הוא אולי החוף הכי נטורליסטי באי, מוצל על ידי עצים ושוכן בדרום האי נאקסוס, חוף אליקו הוא יעד מועדף על ידי נטורליסטיים.

קורפו
האי הצפוני, בים היוני, והכי קרוב לאיטליה הכל כך שמרנית, גם הוא מציע כמה חופים נודיסטים (חלקית כמובן). אחד החופים הללו הוא חוף Issos שבדרום האי, ובאופן כללי בדרום יותר קל למצוא חופים כאלה או חופים מבודדים. חוף איסוס, מוקף יערות, הוא חוף ארוך של חול זהוב, וככלל, ככל שהחוף ארוך יותר, יש סיכוי למצוא בו איזור שמוכר באופן לא רישמי כאיזור נודיסטי. עוד בקורפו, עדיין בדרום, חוף Halikounas, חוף ארוך וצר וזהוב, רצועה יפה שמפרידה בין אגם Korission לים היוני. ובחוף המערבי של קורפו, אחד החופים המוכרים והארוכים של האי, חוף Glyfada הוא חוף שבאופן כללי מושך אליו קהל צעיר יותר ולכן אפשר להיתקל פה גם בנטוריסטים.

סנטוריני
האי שתיירים יעדיפו להיות למעלה על ההר ולא למטה על החוף, בדיוק ההיפך מכלל האיים. החופים של סנטוריני הם חופים וולקאניים, זה אומר שהחול פה שחור יותר, אדום יותר וגם חם יותר. כיוון שלא ניתן להתערטל על מיטת חוף בחוף מסודר, רצוי שתצטיידו בשמשיה ומחצלת, אחרת יהיה חם מאד. חוף Perissa המפורסם מושך אליו גם לא מעט נטוריסטים. הוא חוף מסודר ברובו, אך יש לו חלקים פראיים. החוף האדום והמיוחד Red Beach גם הוא יעד נטוריסטי בסנטוריני, חוף פראי ומיוחד שצוקיו אדומים.

פיליון
פיליון? נשמע מוזר למי שהיה בפיליון, אבל גם פה יש את הנישות הנטוריסטיות. אין הרבה, אבל יש. במערב פיליון חוף הים הארוך של Koropi, המכונה גם חוף Boufa, בחלק הדרומי של החוף, הנקרא בפי המקומיים חוף פרדיסוס Paradisos מוגן על ידי תפאורת סלעים, נמצא האיזור שמוכר באופן לא רישמי כחוף נודיסטי. בצד המזרחי של האי, בדרום, חוף Melani מוכר כחוף של Free camping ופה הקמפרים ברובם מנצלים את הבידוד של החוף כדי להינות מחופש מלא.
בצפון מזרח פיליון, תוכלו להינות ולהתערטל בחוף Parisaina, חוף חולי ורחב, מוקף ירוק.

.

אז זכרו ככלל:
אין חופים שהם נטו נודיסטים, כל אחד עושה מה שטוב לו, כל עוד זה מתאים ומקובל ולא מפריע לאף אחד.
בחופים ארוכים וגדולים, הרבה פעמים ניתן למצוא איזור נטוריסטי - לפעמים בנישה של החוף
לא בכל חוף ביוון אפשר להתערטל
תשתו הרבה מים ותחבשו כובע בשמש


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il