האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

תוקף דרכון

תוקף דרכון

עדכון אוקטובר 2022 לאחרונה צצה שמועה שאומרת שאולי תוקף הדרכון צריך להיות ארוך יותר מ-3 חודשים. אנחנו מנסים כבר תקופה די ארוכה לקבל אישור רשמי מהרשויות ביוון ומשגרירות יוון בישראל ללא הצלחה.
הדרך הכי בטוחה שמצאנו לוודא שתוקף הדרכון שלכם מספיק עבור הנסיעה הקרובה שלכם הוא באמצעות אתר IATA (איגוד בינלאומי לתעבורה אווירית). באתר הממשלה גם מפנים אליהם לבדיקה. בקישור תמצאו את הלינק ושם תמלאו את הפרטים המבוקשים ובסיום
תקבלו הודעה לגבי כשירות הדרכון שלכם לנסיעה שלכם.
לחצו כאן לבדיקה


 - - - - -

לפני נסיעה לכל יעדי יוון וודאו שדרכונכם בתוקף של מינימום 3 חודשים מתאריך החזרה ארצה. במידה והגעתם לשדה התעופה (בארץ) עם דרכון שאינו בתוקף מינימום זה תחוייבו להאריך דרכון במקום - בשדה התעופה בן גוריון סניף של משרד הפנים - אך במקה כזה עלות הארכת הדרכון היא כ-1100₪. וחבל, כי עלות חידוש דרכון בנוהל רגיל נעה סביה ה-200₪ בכל אחת מלשכות משרד הפנים/ לשכות האוכלוסין וההגירה, ואף ללא עמידה בתור. אין מניעה להיכנס ליוון גם ללא כרטיס חזרה אך זמן השהות המותר ביוון ללא אשרה מיוחדת, הוא 3 חודשים לכל היותר (כמו בכל מדינות האיחוד האירופי). גם אם לא דורשים לראות כרטיס יציאה אין זה אומר שלא יחמירו במידה ויצאתם לאחר שהות של למעלה מ-3 חודשים ללא אשרה מיוחדת. לאחר כל שהות של 3 חודשים לא ניתן להיכנס שוב ל-3 חודשים נוספים. לשהות ארוכה יותר כאמור נדרשת אשרה מיוחדת של עבודה או לימודים. אזרח ישראלי אינו נדרש לויזה על מנת להיכנס ליוון. במידה ואתם נוסעים דרכון שאינו ישראלי, רצוי לברר מה הדרישות לגביו - תוכלו לעשות זאת בלינק לעיל.

במידת הצורך:
טלפון שגרירות ישראל ביוון - 30-2103681000
טלפון שגרירות יוון בישראל - 03-6963060 
(כתובת השגרירות בתל אביב - דניאל פריש 3)

FAQ

ש: אני מתוכנן לטוס לרודוס ביום שני הקרוב וכעת גיליתי שהדרכון שלי בתוקף של 5 וחצי חודשים. האם יעשו לי בעיות בשדה?
ת: אין בעיה לצאת עם דרכון בתוקף של חמישה וחצי חודשים. המינימום הנדרש הוא 3 חודשים מתאריך החזרה. לא לשכוח להאריך תוקף כשתחזור.

ש: אני מעוניינת לטוס ליוון אך רוצה לרכוש כרטיס רק לכוון אחד. האם יאפשרו לי להיכנס? האם דורשים לראות גם כרטיס חזור?
ת: אין מניעה להיכנס ליוון עם כרטיס בכוון אחד, אך יש לזכור שזמן השהות המותר הוא לכל היותר 3 חודשים. במידה ויצאת לאחר תקופה העולה על 3 חודשים את צפויה להיקנס/ לקבל הזהרה ואף מניעת כניסה.

גניבת דרכונים : ברוב יוון אתם בטוחים למדי מבחינת הדרכונים שלכם, למרות שכדאי מאד שהם יהיו תמיד עליכם, יש לשמור במיוחד על הדרכונים שלכם בעיר סלוניקי בה נגנבים מדי שנה אלפי דרכונים, סלוניקי היא מכת מדינה ביוון בכל הקשור לגניבת דרכונים הנגנבים במיוחד ע"י פליטים הזקוקים להם לצורך מעבר גבול מהיר וקל, בכל מקרה במקרה של גניבת דרכון ביוון עליכם לגשת מיד לתחת ההמשטרה הקרובה מקום הגניבה ודווח על הגניבה, עם הדיווח המשטרתי יש לפנות לשגרירות יוון באתונה בטלפון  210-6705500   או לטלפון של משרד החוץ בישראל  02-5303401


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il