Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
2%
כמות ישראלים ביעד זה - Israeli Tourists

patmos

דרכי הגעה ומלונות בפאטמוס: ניתן להגיע לפאטמוס עם מעבורות/הפלגה מאתונה ואו מהאי קוס. השלב הראשון שתצטרכו לעשות הוא להזמין טיסה לאתונה או לקוס, עברו לעמוד הבא טיסות לכל יעדי יווןלאחר מכן תצטרכו הפלגות, מאתונה מנמל פיראוס לפאטמוס, ישנן בדרך כלל הפלגות ב-19:00 שמגיעות ב-3:15 כ-40 יורו, או שיוצאות ב-15:00 ומגיעות ב-23:40. מקוס ניתו לקחת הפלגה של שעתיים ורבע ב-31 יורו וכשלוש שעות ב-21 יורו. לפרטים נוספים והזמנת הפלגות באופן עצמאי עברו לעמוד הפלגות ביוון. לנמל פיראוס באתונה ניתן להגיע עם אוטובוס X96 משדה התעופה, או בדרך נוחה יותר עם מונית, ראו מוניות באתונה. כאשר תגיעו לפאטמוס תצטרכו רכב להתניידות, עברו לעמוד רכבים ביוון והזמינו עצמאית. מה שנותר לעשות זה להזמין מלון, ראו מלונות בפאטמוס. אם תצטרכו עזרה בחיפוש מלונות מומלצים באי, עברו לעמוד המלצה על מלון ביוון. האי פאטמוס קשור בהפלגה עם באופן ישיר עם האיים ליפסי, לרוס וקוס.


פאטמוס במספר מילים :
אי לא גדול, עם אוכל מעולה, כמה מהשפים המפורסמים ביותר של יוון הגיעו מהאי פאטמוס, ואכן המטטבח המקומי נחשב לאחד המומלצים והאיכותיים ביוון לאוכל יווני קלאסי, בנוסף באי כמה חופים יפים ולא עמוסים גם בעונת התיירות [יולי אוגוסט], אם בא לכם על קפיצה לאי יווני אוטנטי שתיירות אינה המעשייה העיקרית שלו, פאטמוס תהיה בחירה מעניינת וטובה ביותר, הכי נח להגיע לאי זה דרך קוס או דרך אתונה בהפלגה, בנוסף קיראו מטה, פטמוס הוא אחד האיים החשובים ביותר ביוון למסורת הנוצרית.

האי הצפון מערבי באיי הדודקנס, הוא האי פטמוס אי יחסית קטן ששטחו כ35 קמ"ר, צמחיה מועטה אופיינית לאיי הדודקנז, אורנים, אלת המסטיק, ובקיצור וחרש ים תיכוני, אך גם אזורים חשופים למדי, ונזקים של מרעה של עיזים וכבשים, הנמל סקאלה במפרץ יפה, משמש כבסיס לתיירים הרבים הפוקדים את האי. התיירות לאי מתחלקת בין קבוצות מאד שונות באופיין. מחד תיירי חופים האוהבים את הים, אך האחרים הם צליינים הבאים לבקר במנזר יוחנן הקדוש, ובמערה שלידו, בהן נכתב על פי המסורת הנוצרית, הספר האחרון בברית החדשה הלא הוא "חזון-יוחנן " המוכר יותר בשם "אפוקליפסה"המקור לשם הוא חזון יוחנן ביוונית "אפוקליפסי תו יואני". האונית והמעבורות הפוקדות את האי מגיעות לסקאלה, עיירה עם כיכר מרכזית רבת חיות, בתי מלון ומסעדות, מקום טוב להשכיר רכב או מוטב אופנוע קטן, המרחקים באי אינם משמעותיים, אורך כל הדרכים באי אינו עולה על עשרות ק"מ, למרות שפע מפרצים באי הוא יחסית נח לתנועה. המקום הגבוה באי, כ270 מטר מעל פני הים, ונקרא כמו מרבית הפסגות באיי יון "הנביא אליהו" ביוונית "פרופיטיס איליאס" באי כמה אלפים של תושבי קבע, בעונת התיירות בקיץ המספר רב בהרבה.
 
עיקר פירסומו של האי המנזר המוגבה בדרך שבין סקאלה לחורה בירת האי (קרוב יותר לבירה). המנזר הוכרז עי האו"ם (אונסקו) כ"אתר מורשת עולמית "מנזר יוחנן תאולוגוס" הוא מהאתרים הנוצריים הצליינים החשובים בעולם, ראשית בניתו במאה ה10 ועיקר בניתו במאה ה12 , במנזר ציורי פרסקו עתיקים במיטב המסורת הביזאנטית ,אך יש בו אוצרות אמנות ומסמכים היסטוריים עתיקים כולל כתבי יד עתיקים שבנוסף ליוונית ורומית עתיקה כתובים גם ברוסית תורכית ורומנית אפילו(וולאכית). האי פטמוס משמר שרידים מהשלטון הונציאני והעותמני הניכרים בארכיטקטורה המקומית, בתקופת השלטון המוסלמי היה האי ברובי נטוש.
 
מקום יחודי, רב עניין, חשוב ביותר לכנסיה היוונית אורתודוכסית, אך גם למורשת התרבות העולמית,עניין האפוקליפסה הוא נושא שאינו יורד מהפרק בתאולוגיה הנוצרית ויכוחים של מאות שנים היו האם להכליל את הספר בברית החדשה, ולבסוף הוכרע שזה חלק אורגני באמונה הנוצרית, אנו שזוכים בארץ לביקורים רבים של צליינות "אוונגליסטית" (לכאורה אוהדת לישראל).. מעורבים בנושא האפוקליפסה דרך חזון יוחנן יעל כן קשורים לעניין.
באי שרותי תיירות הולכים ורבים שווה להתרשם.


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il