האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

הכפר פבליאני Pavliani

הכפר פבליאני Pavliani

הכפר פבליאני במרכז יוון, הוא כפר ציורי תרתי משמע, שוכן על הר Oeta בגובה 930 מטר, בסביבה ירוקה ויפה, במחוז קרדיצה, בתת המחוז Phthiotis, לא רחוק מהעיר Lamia. אבל כל זה לא באמת משנה את העובדה שמדובר בכפר מקסים ויעד מומלץ לביקור כאשר אתם בדרך מאתונה לפיליון או מפיליון לאתונה או ממטאורה.
הכפר, לכאורה עוד כפר הררי פשוט - שלמעשה נחלק לשניים - נאה פבליאני או קאטו פבליאני (פבליאני תחתית) ואנו פבליאני (פבליאני עילית), שלפני אי אילו שנים (שנות התשעים של המאה העשרים), תושבי הכפר הקטן (כ-450 תושבים), החליטו לשים את הכפר על המפה, לקחו דלי צבע ומברשות והחלו לעטר את הכפר בציורי קיר הומוריסטים. והם לא עצרו רק בכפר, בסמוך לכפר יש מסלולי הליכה וטבע מקסים, ותושבי הכפר הוסיפו קריצות משלהם לטבע וסימנו את השבילים עם נגיעות צבע והרבה הומור.
ראו דוגמאות בתמונות מטה (ויש עוד הרבה מאיפה שזה הגיע)


הגשר המנגן בפארק פבליאני, שצמוד לכפר

ביקור בפבליאני מתאים למי שיש לו זמן בדרכו מאתונה אל חצי האי פיליון, או ממטאורה לאתונה. אמנם זה לא על הדרך, אלא מוסיף קרוב לשעה נסיעה, אך תרוויחו יום טיול מקסים.
פארק פבליאני ובכלל האיזור, הקרוב לכפר, מציע מסלול הליכה מקסים, מוצל, מלווה במים לכל אורכו, שזור בנגיעות צבע הומוריסטיות, לאורך המסלול, כמו עץ שהתחפש למפלצת, עץ עטור לבבות, ערסל, חידה (ביוונית), כסא קש למנוחה ועוד.
המסלול מתאים לכל המשפחה, אינו קשה.

במרכז הכפר יש כמה טברנות מקומיות ונהדרות. וגם מקומות אירוח בודדים אך מוצלחים - ראו המלצות למטה.
ממליצים לכם לצאת לטיול רגלי בכפר כי אם תעברו בו רק עם הרכב, מובטח לכם שתרצו לעצור לצלם כל פינה.

פבליאני הוא גם יעד חורפי, יעד של תיירות פנים, מושך אליו מבקרים מהאיזור בפרט בסופי שבוע ובפרט בחורף המושלג, עת כל היופי הזה מקבל נופך נוסף ונצבע בלבן.

יש לכם זמן ורוצים לחלק את הדרך חזרה לאתונה או את הדרך מאתונה לפיליון או למטאורה (או לסלוניקי), תוכלו לעשות פה לילה.
אמנם אין היצע גדול של מקומות לינה, אבל בהחלט יש כמה מקומות לינה חביבים.
הנה כמה אפשרויות 

Pavliani House 
2 יחידות אירוח עם שני חדרי שינה בכל אחת. הדירות נוחות, נעימות ואסטתיות, כוללות מטבחון וסלון וגם בלקון עם הנוף הירוק העוטף את איזור הכפר היפה.
לפרטים נוספים והזמנה לחצו כאן

Kharoula Studio
יחידת אירוח נעימה למשפחה קטנה או לזוג, מאובזרת לחלוטין, מעוצבת בנעימים, כוללת חדר שינה וסלון, טרסה קטנה מול הנוף, נקי ונח ומשתלב נפלא באווירה המקסימה שיש בכפר
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן

Pavliani Mountain Home
וילת אירוח גדולה המתאימה למשפחות גדולות (עד 10 אנשים), הוילה כוללת 5 חדרי שינה, סלון מרווח, מטבח מאובזר, גינה מקסימה. 
לפרטים מלאים והזמנה לחצו כאן


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il