האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

אטרקציות בפיליון

מה לעשות בפיליון

חצי האי פיליון הוא יעד מופלא לאוהבי הטבע ואוהבי יוון. בעמוד זה ריכזנו את המידע וההמלצות על אטרקציות בפיליון ומה לעשות בפיליון כדי להפיק את המיטב מהחופשה שלכם.
בעמוד פיליון באתר יוון והאיים תמצאו גם את המידע המלא הכולל גם המלצות לינה בפיליון ומידע שימושי נוסף.

איך להגיע לפיליון?
טיסה מישראל לסלוניקי ולאתונה ומשם עם רכב שכור אל פיליון.

בפיליון רכב הוא חובה, לכן הזמינו מראש את הרכב לאיסוף באתונה או בסלוניקי, היכן שנוחתים.
להזמנת רכב לחצו כאן

ועוד מילה לפני שממשיכים אל האטרקציות, פיליון נחלקת בגדול מערב ומזרח והדעות חלוקות לגבי מה המיקום הנכון, אז קבלו את דעתנו בנושא, כמי שמטיילים וחיים בפיליון מעל 10 שנים:
מערב פיליון הוא הצד הפונה למפרץ פגאסטיקוס, הקרוב יותר למגיעים אל פיליון, עם דרכי גישה יותר קלות וחופים פשוטים וטובים עם ים שלרוב הוא שקט ורגוע מאד כי הוא מפרץ.
בסיס נח יותר למי שרוצה לטייל בכל פיליון, גם בדרום וגם במזרח, ובוודאי שנח יותר למשפחות עם ילדים שמחפשים ים רגוע.
מזרח פיליון הוא הצד הדרמטי יותר של פיליון עם החופים המיוחדים, מתאים למי שמעוניין להתמקד בעיקר בצפון מזרח פיליון ולא נרתע מנסיעות מפותלות. החופים בעלי גישה שמצריכה נסיעה מפותלת והם עשויים להיות סוערים לפעמים כיוון שזהו הצד של הים האגאי.
בהרחבה ראו: פיליון מזרח או מערב


מנחשים באיזה צד?
כל הצילומים: שרית רוסו

.

אטרקציות בפיליון

פיליון הוא יעד מגוון ולא יעד בטן גב קלאסי. בפיליון אין רזורטים מפנקים על החוף אלא זהו יעד למי שרוצה לשלב גם חופים מטריפים וגם טיולים ואטרקציות ויוון הפשוטה והטובה במיטבה. 
ריכזנו עבורכם את רשימת האטרקציות ואת מה לעשות בפיליון בנוסף לחופים.

שייט למערות ים
ביעד שמוקף ים, מן הסתם ששייט הוא חלק מהארטקציות שכייף לעשות בפיליון, ויש כמה אפשרויות:
שייט אל מערות ים,  יציאה מחוף חורפטו בצפון מזרח פיליון אל האיזור הלא מיושב של פיליון שנמצא עוד יותר צפונה מחורפטו. השייט בסירה שיכולה לקחת עשרה נוסעים, כלומר אינטימי, בליווי איש צוות שגם יספר קצת על האיזור ויקח אתכם אל המערות הכחולות, שם תוכלו לקפוץ לשחות במי טורקיז צלולים, תעגנו גם בחוף בתולי להפסקה של פרי העונה ולימונדה ביתית צוננת ואם יתמזל מזלכם אולי בדרך תפגשו גם דולפין.
את השייט חובה לתאם מראש, המקומות מוגבלים. ראו תיבה מטה לתיאום עם Pelion Scout.


לשחות בים צלול במסגרת שייט אל מערות ים

ספארי קיאקים
גם מחוף חורפטו בצפון מזרח פיליון, תאמו מראש פעילות קיאקים. תוכלו לבחור בין שני מסלולים, אחד ארוך יותר של כ-5 שעות ואחד של כ-3 שעות. בליווי מדריך תצאו בחתירה אל החופים השכנים. תהנו מהמים הצלולים, מהחופים המרהיבים ומפעילות פיזית כייפית. תעצרו לפיקניק על אחד החופים ותחזרו מרוצים. חובה לתאם מראש, בבאנר למטה דרך פיליון סקאוט.


קניונינג
פעילות מלאת אדרנלין עם Pelion Scout, יציאה בסמוך לכפר Zagora במזרח פיליון, למסלול אקטיבי שכולל הייקינג, סנפלינג וויה פראטה. מתאים מגיל 8. הפעילות מבוצעת על ידי חברה מקצועית שמקפידה לפני הכל על נהלי בטיחות מחמירים. אתם תצויידו בביגוד המתאים ובציוד הנדרש והמסלול בליווי כמה מדריכים. חוויה מרגשת וכייפית במיוחד לאוהבי האקסטרים. תאמו מראש בבאנר למטה עם פיליון סקאוט.


טיולי אפניים
בפיליון תוכלו לצאת לטיולי רכיבת שטח מהנים במיוחד לאוהבי הרכיבה. ישנן חברות מקומיות, וניתן לתאם עם פיליון סקאוט בבאנר למטה, טיול רכוב ומודרך. אמנם האופניים ממונעים אך עדיין צריך לפדל ולהיות בכושר בסיסי. רוכבים אחרי המדריך אל ספוטים נפלאים.


רכיבה על סוסים
חוות רכיבת סוסים תמצאו במערב פיליון, אחת נמצאת על תחילת הכביש שעולה מקלה נרה לכוון מילייס, השניה נמצאת על תחילת הדרך בין מילייס לצאגרדה ואחת נמצאת בחוות Paliovigla שבין הכפרים פינקאטס לאגיוס גיאורגיוס, שם יש גם טברנה נעימה עם מרחבים ומתקנים לילדים ונוף נפלא. לתיאום סיור רכוב בקשו מהמארחים שלכם להתקשר ולתאם.


שייט אל האי טריקרי

גם במערב ניתן לצאת לשייט, אל החופים במפרץ או אל האי טריקרי ששוכן בדרום המפרץ. אל טריקרי ניתן לשוט מקלה נרה - יש בטיילת מקומות שמוציאים שייט, אפשר גם מנמל וולוס, שמשם יש מעבורת קטנה (לא לרכבים) שיוצאת פעמיים ביום אל האי טריקרי ואל הכפר אגיה קיריאקי. ואפשר גם לנסוע הם הרכב דרומה עד אלוגופורוס ומשם לקחת מונית ים שמגיעה אל האי תוך כמה דקות.


ספורט ימי
חופים מלאי אטרקציות של ספורט ימי הם לא כוס האוזו של פיליון, אך בכל זאת ניתן למצוא פה מעט. במערב פיליון בחוף Rivera אפשר לעשות סקי מים וגם Tube. חוף ריברה הוא יותר ספוט על הים מאשר חוף, והוא ספוט מקסים. אין צורך להזמין מראש, אך כן תיתכן המתנה, וזה מקום מקסים להמתין בו. גם בחוף אגיה סרנדה Agia Saranda במזרח פיליון, אפשר למצוא מקום להשכרת אופנועי ים ועוד כמה פעילויות ימיות.


Tube בחוף Rivera מערב פיליון

סדנאות בישול
חברת פיליון סקאוט מציעה גם סדנאות בישול מסורתי. הסדנה מתקיימת בחורפטו במלון Marabou בליווי בשלנית מקומית שתלמד אתכם להכין ארוחה מסורתית. לסיום תשבו במרפסת שצופה אל הנוף היפיפה לאכול את הארוחה שבישלתם. חובה לתאם מראש. תיאום בפניה לפיליון סקאוט, ראו בבאנר למטה לינק.

רכבת הקיטור
בפיליון פועלת רכבת קיטור ישנה שבעבר נסעה בין וולוס לכפרים של פיליון. כיום מקטע אחד נשאר פעיל, בין הכפר אנו לחוניה Ano Lechonia לכפר מילייס Milies במערב פיליון. הרכבת פועלת בימי שבת וראשון, סביב 11:00 בבוקר מאנו לחוניה למילייס וסביב 15:00 ממילייס לאנו לחוניה. בחודש אוגוסט בלבד היא פועלת מדי יום, גם פעם ביום לכל כוון. התחנה של מילייס היא יעד יפה לבקר בו, גם אם אתם לא נוסעים ברכבת, נעים ויפה לטייל לצד המסלילה, ללכת עד לגשר הברזל הגדול.

מסלולי הליכה
פיליון הוא יעד מדהים לאוהבי לכת. כל פיליון מלאה מסלולי הליכה, בין הכפרים, ביערות, אל מפלים. אנו לא נמנה פה את כל המסלולים כי יש המון והם מסומנים היטב ומשולטים, כך שלא קשה למצוא אותם. 

תאמו מראש פעילות מהנה

Pelion Scout

חברת פיליון סקאוט היא החברה המקצועית והוותיקה בפיליון שמציעה פעילויות לכל המשפחה. בין הפעילויות: שייט למערות ים בצפון מזרח פיליון, ספארי קיאקים, קניונינג מלא אדרנלין, סדנאת בישול מקומי, טיולי הליכה ועוד.
​​​​​​​את הפעילות חובה לתאם מראש, מספר המקומות מוגבל.

.

כפרים מיוחדים בפיליון

פיליון משובץ בכפרים ציוריים שהם חלק מהמארג שמרכיב את פיליון ליעד כל כך מיוחד ויפיפה. כפרים ציוריים, הרריים, בשילוב הנופים המופלאים.
אז אילו הם רק כמה מהכפרים הכי מיוחדים בפיליון שלא כדאי לפספס...

פורטאריה Portaria
ה-כפר המפורסם בפיליון ששוכן על ההר הצופה אל העיר וולוס ואל מפרץ פגאסטיקוס. פורטאריה הוא כפר שחי כל השנה, בשונה מעיירות החוף שפעילות בקיץ. במרכז הכפר כיכר עם טברנות טובות מאד וסביב לה עוד חנויות ובתי קפה וסמטאות ומגוון מלונות ומקומות אירוח שמחלקן תהנו מנוף המפרץ. בצמוד לכפר נמצא גם מסלול הקנטאורים המפורסם, אך לרוע המזל הוא ניזוק במבול של ספטמבר 2023, עדיין ניתן להגיע לתחילתו, שנמצא על הכביש צמוד לבית קפה מתוק. פורטאריה יכול להיות בסיס נח לטיול בפיליון, יושב בנקודה שממנה אפשר לצאת למערה או למזרח - בין 40 דקות לשעה נסיעה לכוון.

מקריניצה Makrinitsa
השכן של פורטאריה, ואם מבקרים באחד כדאי לבקר גם בשני. מקריניצה הוא הכפר המסורתי ביותר בפיליון, והשמור ביותר וזאת כיוון שיש בו את הריכוז הגבוה ביותר של אחוזות בבניה המסורתית האופיינית לאיזור. אין כניסת רכבים לכפר, מחנים בכניסה לכפר ונכנסים ברגל לטייל בין הסמטאות היפות, חנויות המתנות, הכיכר שצופה אל הנוף הנפלא של המפרץ ושל וולוס, כשמים טריים זורמים בכפר ומלווים את הביקור גם בצלילי זרימה, וכמובן שאפשר לשתות מהם, הם צוננים וטריים. מקריניצה נמצא רק חמש דקות נסיעה מפורטאריה.


הנוף מכיכר הכפר מקריניצה

צאגארדה Tsagarada
הכפר המפורסם במזרח פיליון, כפר ציורי עם כיכר גדולה ויפה שמפורסמת בזכות עץ הדולב הענקי במרכזה. עץ עתיק בן כאלף שנים שהוא כל כך גדול ונותן צל על כל הכיכר, ויש צורך בלפחות 12 אנשים כדי להקיף אותו.
מטיילים מבוגרים וילדים מבקרים בכפר ומתפעלים מהעץ ומיופיו של הכפר. בכיכר גם בית קפה וסביב יש טברנות וסמטאות ציוריות.

דמוחארי Ntamouchari
כפר קטן על מפרץ קטן במזרח פיליון, מתחת לכפר צגארדה. כ-20 דקות נסיעה בכביש מתפתל מצגראדה עד לדמוחארי. מפרצון קטן שהתפרסם בזכות צילומי הסרט מאמא-מיה שכמה מהסצנות שלו צולמו פה. מצדאגדה לדמחוחאי יש גם מסלול הליכה של כ-5 ק"מ שכולו בירידה. וניתן להזמין מונית מדמוחארי חזרה לרכב שלכם.

מילייס וכפרי ההר הצופים למפרץ
במערב פיליון, כפרי ההר הצופים למפרץ, הם כפרים ציוריים מסורתיים ומקסימים. מילייס Milies הוא המוכר בין כפרי ההר, בזכות תחנת רכבת הקיטור הישנה שעדיין נוסעת בפיליון בין מיייס לכפר אנו לחוניה. כמה דקות ממילייס נמצא הכפר ויזיצה Vyzitsa, אחריו הכפר פינאקטס Pinakates ואחריו הכפר, שהוא גם הגבוה ביותר בפיליון, אגיוס גיאורגיוס ניליאס Agios Georgios Nilies. בכולם יש כיכר יפה, טברנות, סמטאות ציוריות ונופים של המפרץ.

אגיה קיריאקי Agia Kiriaki
הכפר הדרומי ביותר בפיליון, כפר דייגים ציורי ומקסים, עם רחוב אחד צר ויפה ללכת בו עד לרציף, שם טברנות דייגים מקומיות על קו המים מול סירות הדייגים.

.

חופים בפיליון

פיליון הוא יעד של חופים מאד מיוחדים ומאד מגוונים. כאמור, החלוקה הנהוגה בפיליון היא מזרח ומערב, כאשר המזרח הוא הים האגאי הפתוח והמערב הוא מפרץ פגאסטיקוס הסגור, מה שיוצר הבדלים משמעותיים בין החופים בשני הצדדים.
החופים במערב נהנים מגישה קלה, ומים רגוע רוב הזמן, הם אמנם אינם דרמטיים כמו החופים במזרח, אך הם נפלאים, חוליים ומצויינים לאוהבי ים שקט ומצויינים עם ילדים קטנים.
החופים במזרח הם הדרמטיים יותר, אך גם הגישה אליהם דרמטית יותר וגישה אליהם כרוכה בנסיעה בכביש מפותל והרבה פעמים אף בירידה רגלית במסלול קצר.
בעמוד זה נשים דגש על כמה מהחופים המפורסמים של פיליון במזרח ובמערב. כמובן שזה רק קצה קצהו של המזלג ויש עוד המון חופים נפלאים.

חוף מילופוטאמוס Mylopotamos 
אחד החופים המפורסמים ביוון, נמצא מתחת לכפר המפורסם צאגראדה, זה עם עץ הדולב הענק. הגישה אל החוף היא בכביש מתפתל מהכפר עד לרחבת חניה שממנה יש ירידה בגם מדרגות תלול עד לחוף. בעונת הרחצה החוף מבוקש, וכולל ביץ' בר קטן ומעט שימשיות ומיטות חוף. אפשר להתמקם גם באיזור של החוף ללא מיטות אם יש לכם מחצלת, כסא מתקפל, שימשיה או שמצאתם פינה מוצלת בחסות המערה בחוף. באיזור החניה למעלה יש גם טברנה שצופה אל הנוף הטורקיז, טברנה Angelika


חוף מילופוטאמוס. אחד החופים המפורסמים ביוון. מזרח פיליון


חוף Rivera
במערב פיליון, בכניסה הצפונית של הכפר Kato Gatzea, לא בדיוק חוף קלאסי, אלא ספוט. ירוק, מוצל, עם פינות ישיבה, רביצה, בר, מסעדה ומעט פעילות ספורט ימי כמו סקי מים ו-Tube. ירידה לים לרחצה במדרגות או סולם. הכניסה אל החוף בתשלום. הכי כייף להיות פה בשעת שקיעה ולהינות מהשקיעות היפות של המערב.


חוף ריברה


חוף פאפא נרו Papa Nero
במזרח פיליון, צמוד לעיירת הנופש אגיוס יואניס Agios Ioanis, חוף ארוך וחולי עם חול בהיר ומי טורקיז צלולים מאד. לאורך החוף יש טיילת ארוכה ועליה בתי קפה ומסעדות. חלק מהחוף מסודר וחלקו לא, כלומר בחלק מהחוף אין מיטות חוף ושמשיות ותוכלו להגיע עם הציוד שלכם: מחצלת, שמשיה וכו'. נוסעים לכוון העיירה אגיוס יואניס אך פונים ימינה לכוון החוף. מחנים, הולכים על הגשר ומגיעים אל החוף.

קלה נרה Kala Nera
החוף של קלה נרה הוא חוף בעיקר נח, הוא לא היפה ביותר וגם לא בין הכי יפים בפיליון אבל הוא חוף מסודר, לצד טיילת תוססת, חולי, עם מיטות חוף ושמשיות, ביץ' בארים, גישה קלה ונוחה. הישוב קלה נרה הוא הישוב המרכזי במערב פיליון לצד החוף. הים כמעט תמיד שקט ורגוע בצד הזה ומתאים מאד עם ילדים קטנים

חוף אגיי סרנדה Agii Saranta
צפון מזרח פיליון, חוף נפלא ויפיפה, ארוך וחולי. הים צלול ועל החוף יש מסעדה וביץ' בר. חלקו מסודר וכולל מיטות חוף, מרבצים ושמשיות, חלקו ללא. בחוף ניתן להשכיר גם אופנועי ים ולעשות סקי מים. הגישה לחוף, כמו כל חופי המזרח בכביש מתפתל ותלול, אך הוא מגיע עד לחוף ושם יש חניה.


חוף אגיי סרנדה

.

שופינג בפיליון

פיליון אמנם אינו יעד לשופינג כי הוא יעד כפרי, אך העיר הגדולה של פיליון, שנמצאת בפתחו של חצי האי, היא עיר מקסימה ומציעה גם אחלה חווית שופינג.
וולוס עיר קטנה גדולה, עם אווירה טובה ונעימה, עיר שיוצאת לסייסטה בצהרים.
ללנים במערב פיליון, וולוס היא גיחה קלה של בין 20-40 דקות נסיעה. 
הגיעו אל הנמל של וולוס שבמרכז העיר, כיוון שיש לו חניה גדולה ונוחה, פה תשאירו את הרכב בחניון בתשלום, וצאו ברגל אל לב העיר, מרחק דקות הליכה מהנמל אל מדרחוב Ermou.
לאורך המדרחוב וברחובות המקבילים לו, תמצאו את כל המותגים המוכרים לצד מותגים מקומיים ותהנו מחווית שופינג נעימה. בין לבין תוכלו לעצור לקפה באחד מבתי הקפה המקסימים או לארוחה בציפוראדיקו מקומי.


בין שופינג לשופינג, ציפוראדיקו - קונספט מקומי

.

יצירת קשר

זקוקים להמלצות לינה בפיליון? מתלבטים בין מזרח למערב?
מוזמנים לפרט מה מחפשים, תאריכים מדוייקים והרכב חדרים ונשמח להמליץ מניסיוננו הרב

ראו גם: כרתים


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il