האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

פולס אוף קטפיטו - אפירוס גבול טריקלה

פולס אוף קטפיטו - אפירוס גבול טריקלה

קטפיטו הוא שם של כפר קטן ומקסים המצוי על הדרך בין ההרים שבין צומרקה [ קאלאריטס ] לבין מטאורה, למעשה מדובר באחד הכבישים היפים ביותר בצפון יוון ההררית אליו גם ניתן להגיע מאניליו שליד מצובו, אמנם דרך זו מאפירוס [ צומרקה או מצובו ] למטאורה היא ארוכה הרבה יותר מאחר והכביש נוסע בין שיפולי ובתוך ההרים, אך הדרך קסומה ומלאה בפינות קסומות, אחת מהן היא פולס אוף קטפיטו, מדובר בבריכות מים שיוצר הנהר הזורם בעמק ליד הכפר קטפיטו, הבריכות משמשות את ילדי הכפר לרחצה בימי הקיץ החמים, בנוסף לקפיצה לבריכות המרעננות תוכלו גם ללכת לצד או בתוך הנהר עצמו, סוג של "ריבר טרקינג" עצמאי ובהחלט מרענן מאד, עם זאת מעט קשה למצוא את המקום ללא ידוע מוקדם שכן אין שילוט במקום.. לאחר שאתם עוברים את הפנייה לקטפיטו כאשר אתם באים מצפון לדרום, המשיכו עוד כ 2 ק"מ ומצד ימין של הכביש תראו בטונדה נמוכה לצד הכביש, ממש בנקודה זו מצוי פולס אוף קטפיטו, ההגעה פשוט לחצות את גדר הבטון ואתם שם.עוד דבר שכאדי לדעת על קטפיטו, הוא שלמעשה ערוץ הנחל הזה הוא נהר האכלוס והחלק של קטפיטו ממש קרוב למעיינות של הנהר, נהר האכלוס הוא אחד הנהרות הגדולים והשוצפים בצפון יוון והוא מקבל את מימיו ממגוון עצום של נחלים ומעיינות, בנקודה זו זה ממש תחילת הנהר כאשר הוא עדיין קטן וצר וצלול.. בקרבת המעיינות. אגב מעיינות נהר האכלוס מצויים במיקום הנושא את השם ורליגה בראש אחד ההרים של צפון מערב צומרקה, המים מורליגה זורמים במורד ההר עד אגמון מרהיב המצוי במרחק לא קדול מקטפיטו אך הוא מעט קשה להגעה בשל סבך של צמחים ומהאגם הוא מתחיל לזרום בתוך הערוץ.. מי ממכם שיהיה מעט יותר אמיץ והרפתקן יוכל למצוא מגוון של פינות קסומות נוספות ובריכות של מים לאורך מקטע ראשוני זה של הנהר.

אפשרות נוספת של הגעה לכאן היא מאיזור דרום צומרקה, ניתן להגיע לאיזור קטפיטו גם אם אתם נמצאים באיזור תאודוריאנה,סמוך לצומרקה ביץ,מדובר על כשעה וחצי נסיעה משם.רוצים לצאת למסלול למיקומים המרהיבים בצפון יוון?..

הרשמו לשרות הייעוץ מול סיון זמיר והרכבת מסלול מותאם אישית עבורכם

    
זה נכון.. תוכלו לשוטט במאות עמודי המידע וההמלצות באתר יוון והאיים ולהרכיב את הטיול שלכם עצמאית, אך ישנה גם אפשרות להרשם לייעוץ על סיון זמיר להרכבה של מסלול מותאם אישית לדרישות ולרצונות שלכם,למספר הימים שעומדים לרשותכם ולמיקסום ההנאה שלכם מהטיול..
למידע נוסף »

Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il