האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מרוץ זארוס פסילוריטיס 2016, כרתים - יוון

מרוץ זארוס פסילוריטיס 2016, כרתים - יוון

  

המרוץ בחסות ראשית :  Zaros מים מינרליים טבעיים מהרי הפסילוריטיס בכרתים.
המרוץ בחסות ראשית :  Greece-islands.co.il פורטל התיירות הגדול בישראל על יוון והאיים.
המרוץ  גם בחסות :  Booking.com אלפי מלונות באי כרתים בהזמנה ישירה ללא עמלות תיווך!
המרוץ  גם בחסות :  Rentalcars.com השכרת רכב בכרתים ב 15% הנחה מהחברות המובילות בעולם.


אור שילון, Or shilon מנצח מרוץ זארוס פסילוריטיס כרתים 2016

אור שילון מקבוצת Teamzaros בחסות אתר איי יוון ניצח ב 29.5.2016 את מרוץ זארוס פסילוריטיס באי כרתים, למקום הרביעי המעולה הגיע שגב אפלבאום, שני הרצים מישראל שיוצגו על ידי אתר איי יוון הוכיחו עליונות לאורך כל המרוץ שהתנהל כולו במזג אוויר מצויין ואווירה יוונית נינוחה, התוצאה מצויינת של שני הרצים הישראלים ככל הנראה תכניס את אחד מהם לפחות להרשמה אוטומטית למרוץ הבא ביוון Zagori race אליו רשומים כבר כמה עשרות ישראלים ובס"הכ כמה אלפי משתתפים ב מקצי מרחקים.

מרוץ הפסילוריטיס ב כרתים מתקיים כבר מספר שנים ותופס את מקומו כאחד ממרוצי השטח המיוחדים באזורנו המסלול באורך של 35 ק"מ עם טיפוס של 1600 מטר . נחשב למאתגר במיוחד. יוון היא מדינה הררית מאד, בשונה מהנהוג לחשוב. יש בה כמה רכסי הרים גבוהים מצפונה דרך מרכזה [הרי הפינדוס, רכס פארנאסוס] ועד לאיים של יוון. באי הדרומי והגדול ביותר ביוון, האי כרתים, מתקיים מרוץ הפסילוריטיס ראו רכס פסילוריטיס, אחד משלושת רכסי ההרים הגבוהים ביותר באי כרתים והגבוה מבינהם. רכס ההרים מפריד בין האיזור המתוייר והמוכר לרוב התיירים בכרתים לבין החוף הדרומי של כרתים. למרגלות הר הפסילוריטיס מצוי הכפר המקסים זארוס וסביבו איזור של מעיינות מים זכים וגידולי הזיתים מהמפורסמים בעולם.


[ צילום אלעד ניסים

מלבד האפשרות לרבוץ על חופי הים של יוון, יוון מספקת שלל אטרקציות ופעילויות נוספות הקשורות לרכסי ההרים שלה, המעיינות, הנחלים, המפלים והנהרות המאפשרים לבצע מגוון רמות של רפטינג , קניונינג, סנפלינג וכיוצ"ב ובין שלל האפשרויות הללו סצנת מרוצי השטח בהרים תופסת תאוצה רבה בקרב תיירים מכל העולם, המגלים עניין רב להשתתף במרוצי שטח המתקיימים ביוון. המפורסם שבהם הוא מרוץ Zagori המתקיים אחת לשנה בכפרי זגוריה בצפון מערב יוון, וגם מרוץ opilmpus המתקיים על רכס הר האולימפוס ההר הגבוהה ביותר ביוון. מרוץ הפסילוריטיס נחשב למרוץ ההררי השלישי בייחודו ביוון והוא גם הקל ביותר להגעה לישראלים שירצו להשתתף במרוץ. מרוצי השטח האתגריים הקיימים כיום בישראל כגון מרוץ השליחים "הר לעמק" וכן מרוץ אולטרה "סובב עמק" והמרתון המדברי באילת, יכולים להוות מרוצי הכנה מצויינים לקראת המרוצים האתגריים יותר המתקיימים ביוון כמו הפסילורטיס, זגורי, האולימפוס או מרתון אתונה. הפסילוריטיס כאמור הוא הקל ביותר להגעה עבור הישראלים, כל זאת בטיסה ישירה מתל אביב להרקליון שבכרתים [ המרוץ מתחיל כ 20 ק"מ מנמל התעופה של הרקליון ]. השנה 2016 . אתר איי יוון הישראלי בשיתוף Zaros מים מינרליים טבעיים מכרתים ממנים ומפיקים את יצאתם של 4 רצים מישראל להשתתף במרוץ המתקיים השנה ב 29 למאי, ההכנות למרוץ כוללות ריצת שטח של 4 המשתתפים שלנו בתנאי שטח דומים לתוואי השטח של הפסילוריטיס ומתקיימים כבר מספר שבועות במדבר יהודה והרי ירושלים.

ארבעת הרצים שלנו הם : אור שילון, שגב אפלבואום, אפרת כהן ואסף ליפינסקי.

שילון, הוא המדורג ראשון בין הישראלים שהשתתפו במרוץ ירושלים השנה, שיאן מסלול 100 ק"מ  ומקום 1 בסובב עמק 2015 וכן הישראלי הראשון במרתון תל אביב 2014. שבוע לפני המרוץ בכרתים שילון ירוץ את "מרתון טרנסיבלניה 50 ק"מ" ברומניה. וינסה לקבוע שיא אישי והגעה למקומות הראשונים. אור שילון הוא סטודנט למדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב ועובד בחברת אינטל.


אור שילון [ צילום אלעד ניסים

שגב "ספידי" אפלבאום, אתלט תחרותי וותיק הפעיל לאורך כל השנה בתחרויות ריצה נחשב כיום בין הבולטים בקבוצת גילה בארץ, מתחרה במקצים של 10 ק"מ ועד מרתון בכביש ובשטח ומתמחה בעיקר בריצות שטח בתנאים קשים. זכה לאחרונה במקום הראשון בקטגוריית גיל בחצי מרתון ירושלים 2016 , מרתון מדברי אילת נצחון במקצה 21 ק"מ בשנת 2015. שגב הוא מנהל פרוייקט ומדריך נהיגה מתקדמת בתחום הרכב ומדריך ריצות ארוכות מוסמך מטעם מכון וינגט.


שגב אפלבאום "ספידי שגב" [ צילום אלעד ניסים

אפרת כהן, מנהלת מקצועית של בית הכושר נורדאו בתל אביב ומאמנת ריצה מקצועית, בעלת עבר עשיר בתחומי ספורט שונים ואסף ליפינסקי מנהל מותג Zaros israel  בעל עבר עשיר בתחומי ספורט שונים כגון קרוספיט, קיאקים ימיים וריצה מצטרפים לתחרות כחלק מאורח החיים הספורטיבי שלהם והפעילויות השוטפות לאורך השנה ומייצגים את "תרבות הפנאי" ותורמים מניסונם האישי באימונים הקבוצתיים.


אפרת כהן [ צילום אלעד ניסים


אסף ליפינסקי [ צילום אלעד ניסים

הרביעיה הישראלית הראשונה למרוץ הפסילוריטיס  Team Zaros מתאמנת לאורך השנה בתחרויות שונות ולקראת התחרות הספציפית מבצעים אימונים משותפים בתנאי שטח משתנים. בנוסף לתחרויות האישיות שכל אחד מבצע טרום התחרות בכרתים. אתר איי יוון הישראלי הוא פורטל התיירות הגדול בישראל על יוון והאיים ומספק ל 4 הרצים את הטיסות ואת הייעוץ השוטף בכל נושא האי כרתים של יוון. בנוסף אתר איי יוון הישראלי שולחים נציג שישתתף בהכנות ובעידוד לחברי הקבוצה במרוץ בכרתים ויסקרו את המרוץ און לין דרך אתר איי יוון.


מתאמנים בהרי יהודה [ צילום אלעד ניסים

בחסות :

      

 

עריכה ותוכן, סיון זמיר [ אתר איי יוון ]


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il