האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » שאלות נפצות בנושא צפון יוון

שאלות נפצות בנושא צפון יוון

שאלות נפצות בנושא צפון יוון

המתכננים טיולים לצפון יוון שאולים אותנו הרבה שאלות, חלק מהשאלות מגיעות במיילים וחלקם נשאלות בקבוצות הפייסבוק "צפון יוון עם זמיר סיון" או "מטיילים בצפון יוון עם אתר יוון והאיים"  אנחנו מרכזים עבורכם כאן את השאלות הנפוצות ביותר והתשובה שלנו על כל אחת מהן.. שימו לב שכנראה אין תשובה אבסולוטית לרוב השאלות ויש גם הרבה עניין של טעם אישי שלכם, סגנון טיול הרצוי לכם ועוד היבטים ושיקולים, אבל התשובות, הן שכלול המידע והניסיון שלנו מ 10 שנות קידום התיירות לצפון יוון.


1. איך מומלץ להגיע לצפון יוון, בנסיעה מסלוניקי או באתונה?

אז ככה.. הדרך מעט קצרה יותר לצפון יוון מסלוניקי [ בשעה, לא יותר ] תלוי כמובן באיזה נקודה אתם מתחילים את הטיול שלכם בצפון יוון, עם זאת הדרך מאתונה מעט ארוכה יותר, אבל הרבה יותר מגוונת ומעניינת, וכוללת את המעבר בתעלת קורינטוס, גשר המיתרים ריו אינטריו, מפרץ אמברקיסוס, עמק לורוס.. לכן אם מעניין אתכם לטייל ולראות מקומות חדשים ומעניינים, רצוי להתחיל את הטיול מאתונה ולהפוך את יום ההגעה ליום טיול מתגלגל דרך כל המיקומים שהזכרנו כאן בפסקה זו, או חלק מהם, הדרך מסלוניקי כאמור קצרה יותר, אבל לא כוללת מעבר באתרים מעניינים במיוחד והיא בעיקר נסיעה על אוטוסטרדה עד ליעד. אגב עוד יתרון לאתונה היא בתשתיות הכבישים, האוטוסטרדה החדשה והנוחה ביותר ביוון נמתחת מאתונה ליואנינה ועונה לשם A5 בעוד שהאוטוסטרדה מסלוניקי לצפון יוון [ שגם היא חביבה מאד ] פחות מרשימה מבחינה נופית לפחות ב 2 שעות הראשונות של הנסיעה, אגב מי שמה שחשוב לו זה לקצר את הדרך ופחות האטרקטיביות של הדרך, יכול גם לקחת טיסת פנים מאתונה ליואנינה ואז לצמצם את הניסעות בהגעה לאפס.

לכן הנטייה שלנו, אתונה.
סלוניקי, בהחלט אפשרי, אם כי מעט פחות אטרקטיבי.
ממש ממהרים ורוצים מינימום נהיגה, יואנינה.
לא רוצים לנהוג בכלל? [ צפון יוון לא בשבילכם ] כאן יש הרבה נהיגה.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


2. כמה זמן רצוי להיות במטאורה?

מטאורה היא יעד מרהיב ונדיר ואחד משבעת פלאי תבל ללא ספק, עם זאת בתכנון של טיול ליוון שרוצים להיות גם בצומרקה וגם בכפרי זגוריה ולעתים גם בחצי האי פיליון וגם וגם וגם.. רצוי לתת למטאורה מספר שעות בין לבין בלבד ולא שמטאורה אינו יעד מעניין, הוא מעניין מאד, אבל במקרה הזה, אנחנו מציעים לא לבזבז כאן זמן, בואו, תראו את המנזרים התלויים בכביש המקיף אותם, אולי תכנסו למנזר אחד, תחטפו משהו לאכול והמשיכו בטיול שלכם ליעד הבא.

לכן הנטייה שלנו 3-4 שעות, לא יותר.
מתעקשים על שקיעה או זריחה, אפשר להוסיף כאן לילה, אבל זה לרוב יפגע בכם בימי הטיול האחרים וחבל.
אם אתם נוסעים ליוון לטיול של מעל שבועיים התעלמו מפסקה זו ותעשו מה שבא לכם.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


3. האם ניתן להזמין מלון אחד בצפון יוון ולעשות ממנו טיול כוכב?

תאורתית, התשובה היא כן.. ניתן, אלה שמעשית זה בעיה רצינית, שכן אם הזמנם למשל מלון באיזור יואנינה, מדי יום תזדקקו רק להגעה לכפרי זגוריה לשעה הלוך שעה חזור, או לצומרקה שעה וחצי הלוך שעה וחצי חזור.. מה שאומר, שנטו 2-3 ביום הולכות על נסיעות רק של הגעה וחזרה מבלי שבכלל דיברנו על הנהיגה הנדרשת ביעד עצמו בין המיקומים, כנ"ל לגבי מיקומים אחרים באיזור.. הבעיה המרחקים והזמנים, לכן רצוי להזמין מספר לילות רצוי בכל מיקום, צומרקה, זגוריה,  יואנינה, מצובו ולטייל כמו שצריך עם זמן נטו לטיול ולא לנסיעות מיותרות, כמו כן שימו לב שחצי האי פיליון מרוחק כ 300 ק"מ מצפון יוון ההררית [ מחוז אפירוס ] ולכן גם הוא בסיס נוסף בכוכב.

שורה תחתונה, לא רצוי, אלה אם אתם מוכרחים מסיבות שאנחנו לא יודעים.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

4. מה חלוקת הלילות המומלצת ביותר לטיול בצפון יוון?


השאלה הו מאד אינדיביזואלית כי היא תלוייה באופי המשפחה שלכם ובהעדפות שלכם, לכל משפחה יש העדפות משלה ולכן גם מסלולים של אחרים עשויים להיות לא מתאימים עבורכם [ טעות נפוצה בקרב ישראלים היא להעביר מסלולים מאחד לשני ] ללא ביצוע התאמה אישית, הרבה משפחות הורסות לעצמן את הטיול כתוצאה מסוגייה זו, לקחת טיול של משפחה אחרת עם צרכים שונים משלכם, תחשבו על זה..
עם זאת בכדי לתת לכם בכל זאת שלד כללי, אם אתם רוצים טיול ממצא בצפון יוון ההררית, רצוי ללכת על משהו כמו 3-4 לילות בצומרקה [ אפשר גם יותר, רצוי שלא פחות ] ועוד 3-4 לילות בכפרי זגוריה [ אפשר גם יותר, רצוי שלא פחות ] אפשר גם לסויף לילה או 2 באיזזור יואנינה או מצובו ואם אתם מוספים גם את חצי האי פיליון, אז גם שם מינימום של 3-4 לילות, זה ככה בגדול.. אבל כאמור, כל משפחה עם הרצונות שלה ולכן רצוי לעשות התאמה אישית.

תשובות נכתבו בתוך התשובה.

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il