האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מסלול מומלץ לצפון יוון

מסלול מומלץ לצפון יוון

יש אמנם מסלול מומלץ לצפון יוון שרוב היוצאים לטיול ביוון משתמשים בו, הוא מסלול מצויין וכולל כמה מהמיקומים המרהיבים ביותר לטיול בצפון יוון. אך עם זאת לא כל מסלול טיול מומלץ ביוון הוא מומלץ עבורכם, כלומר.. מסלולים מסויימים מתאימים יותר לטיולי משפחות עם ילדים בגילאים מסויימים, ומסלולים אחרים אולי פחות. המסלול המודולרי של אתר יוון והאיים נותן מענה טוב לסוגיות אלה, מסלול שבנוי לפי כמה ימים שיש לכם, איזה דברים תרצו לעשות או לא לעשות. הגישה למסלול זה הינה בתשלום, אך לא כולם מוכנים לשלם על מסלול כתוב ומפורט, בעמוד זה של אתר יוון והאיים נספק לכם מידע ראשוני אבל פרקטי ואפקטיבי על איך תוכלו לבנות מסלול מומלץ לצפון יוון בעזרת אתר יוון והאיים, 99% מהמידע הדרוש לכם להפקת טיול מומלץ בצפון יוון נמצא אצלנו באתר, אבל צריך לדעת כיצד לדלות אותו ולהרכיב אותו למסלול מומלץ.

מוגש בשיתוף.

   

מסלול מומלץ לצפון יוון - תחילה חשוב לדעת: צפון יוון הוא איזור מרהיב, אטרקטיבי ומלא באפשרויות לכל הקהלים, משפחות עם ילדים קטנים, בוגרים, זוגות, מבוגרים, פנסיונרים. יוון היא אחת המדינות הכי נוחות לטיול באירופה, האנשים חביבים ואהבים להסביר ולארח, השילוט ברמה טובה למדי ברוב האיזורים, והיום בעידן ה Waze וה Google maps ניווט שהיה פעם מסובך ובעייתי, קל הרבה יותר. אך אם תצטיידו במפה טובה בקנה מידה של 1:50000 תבינו שהרבה יותר קל להבין את התמונה הכללית של האזור בעזרתה. בעיקר אם אתם מתכננים להגיע לכפרי זגוריה, צומרקה, קרפניסי. עם זאת גילוי נאות, תוכלו גם לקבל מפות טובות למדי מהמלונות, לחלק מהמלונות יש מפות מצויינות ונוחות.

מסלול מומלץ לצפון יוון - בעבר הלא רחוק: עד לפני 10 שנים היה מסלול מומלץ לצפון יוון שישראלים וגם תיירים ממדינות אחרות השתמשו בו, אם כי הידע אז לפני 10 שנים היה פחות בהרבה מהידע הקיים כיום. כך למשל צומרקה או כפרי זגוריה בכלל לא היו על מפת המסלול המומלץ לצפון יוון, היעדים שכן היו במסלול הקודם היו מטאורה, דלפי, לעתים קרפניסי וגם סלוניקי, אך שמסתכלים על מפה של יוון, אפשר להבין שדלפי וגם מטאורה אינם משוייכים לאזור על צפון יוון, אלא יותר למרכז יוון, סלוניקי אמנם נמצאת בצפון יוון [ אך לא בחלק ההררי של יוון ] כך שהמסלולים המומלצים של פעם על אף היותם מסלולים מרתקים גם כן, אינם המסלולים המומלצים של היום..

מסלול מומלץ לצפון יוון - כמה ענייני נקודת פתיחה לטיול ונצא לדרך בכמה המלצות למסלול מומלץ לצפון יוון : גם כאן חשובה ההיסטוריה, הלא רחוקה.. עד לא מזמן הכביש שחיבר את אתונה לצפון יוון היה כביש מרהיב ויפה אך איטי למדי, כך למשל מי שרצה להגיע לצומרקה מאתונה והיה נוסע על כביש E951 היה צריך לשרוף מעל 8 שעות על מנת להגיע למרכז צומרקה, כיום כשהאוטוסטרדה החדשה A5 פתוחה, בכדי להגיע לצומרקה מאתונה, אתם צריכים כ 4 שעות בלבד, מה שהופך את ההגעה לצפון יוון מאתונה [ הדרומית ] לכמעט זהה בזמן מההגעה לצפון יוון מסלוניקי [ הצפונית ] שגם ממנה יש אוטוסטרדה טובה להגעה לאיזור צומרקה וכפרי זגוריה, אם כי פער השעות מאד הצטמצם בעקבות תשתיות הכבישים החדשות, להפרש של שעה נסיעה יותר או פחות.

תקציר המסלול המומלץ לטיול ביוון ||  יציאה וחזרה מאתונה: המסלול המומלץ ביותר והמתאים ביותר לרוב המטיילים הוא זה המתחיל באתונה והמסתיים באתונה, מאתונה אתם נוסעים מערבה לכיוון תעלת קורינתוס. לאחר הביקור בקורינתוס אתם ממשיכים מערבה לכיוון גשר המיתרים ריו אנטריו, לאחר מעבר על הגשר או תחתיו במעבורת, אתם מתחילים להצפין, ע"פ בחירתכם, לאיזור קרפניסי או לאיזור צומרקה, אם יש לכם בין שבוע לעשרה או 12 יום ולא יותר מכך, היינו ממליצים לכם בשלב זה לוותר על קרפניסי ולהצפין ישירות לצומרקה. בצומרקה מומלץ לשהות כ-3-4 לילות למרכז/צפון צומרקה, לאיזור הכפרים פרמנטה, קיסטאדס, קלנזי, קוסטיצי ועוד, כאשר בימים אלה תוכלו גם לעשות ראפטינג על נהר האראכטוס, לבקר במעיינות קויאסה, במנזר קיפינה, בכפר מצוקי וגם אולי לעשות מסלול הליכה על רכס צומרקה עצמו ולבקר גם בדרום צומרקה.

לאחר השהיה והטיול בצומרקה, אתם מצפינים לכפרי זגוריה, משך הנסיעה מצומרקה לכפרי זגוריה עומד על כ-1-2 שעות, תלוי מאד במיקום הלינה שלכם בצומרקה. בכפרי זגוריה ניתן לשהות בכפר אחד שיהיה הבסיס שלכם ל 3-4 ימים של הטיול בכפרי זגוריה, תשתיות הכבישים הנוחות יותר באיזור זה מאפשרות ביצוע של טיול כוכב מלא לכל הימים. הכפרים המומלצים ביותר לבסיס בכפרי זגוריה הם: קיפי, אנו פדינה, ויטצה ואריסטי, הם מצויים במיקום יחסית נח המונע בזבוז זמן של שעות נסיעה מיותרות בכל יום שאתם יוצים לטייל. מספר האפשרויות לטיול בכפרי זגוריה גדול מאד. תוכלו לעיין ולהתרשם מהן בעמוד כפרי זגוריה שבאתר יוון והאיים. 


לאחר פרק זגוריה, אתם ממשיכים לכיוון דרום מזרח. אלה מכם שזמנם קצר, עשויים לבחור ולשלב במסלול את מטאורה ומצובו ולאחר מכן את דלפי ואז להדרים בחזרה לאתונה. זה בהחלט מסלול מצויין לצפון יוון, כזה הכולל גם את צומרקה - כפרי זגוריה - מצובו - מטאורה - דלפי ואתונה. אך לאלה מכם שזמנם בידם, בהחלט מומלץ לאחר הביקור במנזרים התלויים במטאורה להוסיף עוד כמה ימים של טיול, עם מעט מנוחה בחצי האי פיליון [ חצי האי פיליון המצוי בחופה המזרחי של יוון ] הוא חצי אי הררי ושופע בטבע מרהיב וקסום, הרים, מעיינות, נחלים, כפרים, חופים נהדרים והמון מיוון האמיתית. תוכלו לשלב עוד 2-4 או כמה ימים נוספים שיש לכם בחצי האי פיליון ואז להדרים לאתונה בחזרה [ כ 4 שעות נסיעה מהעיר וולוס לאתונה ] אם תרצו ויש לכם זמן תוכלו לשלב גם את דלפי המצוייה על הדרך ] עם סטייה קלה ] בין חצי האי פיליון לבין אתונה.


מסלול מומלץ לצפון יוון, הוראות נסיעה ומפה :

כמה קישורים באתר יוון והאיים שיעזרו לכם להפיק בעצמכם את הטיול המומלץ שלכם לצפון יוון :

מלונות מומלצים באפירוס - כפרי זגוריה, צומרקה, יואנינה, מצובו והסביבה 
שימו לב שחלק בלתי נפרד מהיותו של מסלול למומלץ, הוא בחירת מקום הלינה. חשוב לוודא שמיקומו לא יהווה מכשול מבחינת שעות נהיגה, וכמובן שיהיה מקום נעים וחוויתי. מטיילים רבים שנוסעים ללא למידה של המסלול או השטח, מנסים לבחור את המלונות הזולים ביותר גם אם הם מרוחקים מאד מהמקומות שהם מתכננים לטייל בהם. יש לדעת כי מחיר הדלק ביוון הוא כמו בישראל וכדאי לקחת נתון זה בחשבון. לינה במלון זול מאד המצוי 70-80 ק"מ מהמיקום שבו אתם מטיילים בדרך הררית יהפוך את הטיול שלכם ליקר ומסורבל הרבה יותר ויגרום לכם לאיבוד של זמן יקר. אנו ממליצים לכם להכנס לעמוד המלונות המומלצים של מחוז אפירוס באתר הלוויין שלנו אפירוסהמצ"ב, בו תוכלו לבחור ולהזמין לינה ע"פ סדר הימים והלילות הרצוי לכם בהרכבת מסלול הטיול המומלץ שלכם : ראו מלונות באפירוס

השכרת רכב
אף שיוון היא מדינה הררית, רוב תשתיות הכבישים מצויינות וגם אם בחלקים מסויימים ישנם מקטעים קטנים של דרכי עפר, אין צורך ממשי ברכב שטח בטיול לצפון יוון. ההיפך, דווקא רכב רגיל ונח יהיה לכם משתלם הרבה יותר גם מבחינת נוחות וגם מבחינת עלויות של דלק, לכן בחרו רכב שנח לכם לטייל איתו ושיהיה לכם כיף.. כדאי להשקיע מחשבה בבחירת רכב ואפילו ללכת לחברות הגדולות והמוכרות, למרות שהן מעט יקרות יותר מהחברות המקומיות הקטנות. שימו לב שבהרים של יוון, אם חס וחלילה תהיה לכם תקלה ברכב, אתם תרצו שחברה רצינית עם שרות מקצועי יהיו אלה שיבואו לחלץ אתכם ולא חברה קטנה מקומית שיש לה סניף וחצי באתונה, המרוחקת כ 400-500 ק"מ מכם. מידע נוסף ואפשרות להשכרת רכב ראו בעמוד השכרת רכב ביוון של אתר יוון והאיים : השכרת רכב ביוון


עמוד פייסבוק עם המון מידע והמלצות להרכבת מסלול מומלץ לצפון יוון
עמוד הפייסבוק "צפון יוון עם זמיר סיון" הפך בשנים האחרונות להיות "מלך הפייסבוק" בכל מה שקשור לטיולים בצפון יוון ההררית, זמיר סיון שהקים את אתר יוון והאיים מכיר בערך על פינה וכל אבן בצפון יוון והוא שמח לחלוק את הידע שלו עמכם, אם תעמדו בכללי העמוד שזה אומר ללא קישורים מסחריים לאתרים אחרים, תוכלו בהחלט להעשיר את הידע שלכם ולקבל תשובות לשאלות ממוקדות ולבנות בעזרת המידע בעמוד והעצות של זמיר את מסלול הטיול המומלץ שלכם לצפון יוון : ראו צפון יוון עם זמיר סיון אגב, אם תרצו ניתן להגיע לפגישת ייעוץ של אחד על אחד עם זמיר סיון ולצאת עם מסלול כתוב בהתאמה אישית לצפון יוון, מסלול שיורכב לאחר פגישה יסודית עמכם, לעמוד שרותי הייעוץ המתקדמים שלנו ראו ייעוץ למטיילים ביוון


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il