האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת רכב בחיוס

השכרת רכב בחיוס

מתכננים לצאת לחופשה בחיוס? מחפשים להשכיר רכב למהלך החופשה שלכם? בעמוד זה ריכזנו עבורכם את כל המידע וההמלצות להזמנת רכב בחיוס. להזמנת רכב כעת לחצו כאן.

חשוב לדעת לפני הזמנת רכב בחיוס

איזה רישיון נהיגה צריך?

חובה לצאת מהארץ עם הרישיון הישראלי בתוקף ועם רישיון בינלאומי בתוקף. רישיון בינלאומי פשוט מאד להנפיק באופן מיידי בחנויות אופטיקה רבות ברחבי הארץ וגם בכל סניפי מ.מ.ס.י.

מה גיל המינימום להשכרת רכב בחיוס?

ביוון ניתן להשכיר רכב מגיל 21.

מה מחיר השכרת רכב בחיוס?

בעונת הקיץ ההצעות הזולות ביותר יתחילו ב-40 יורו ליום לרכב קטן, 50 לרכב בינוני ו-100 לרכב גדול, וגם יותר מזה. רכב אוטומתי יעלה לפחות 15 אחוז יותר מרכב ידני. המחירים לפני תוספת ביטוח. מחוץ לעונה המחירים נמוכים לפחות בכ-40 אחוז.

מתי להזמין?

כדי לשים יד על ההצעות הזולות והטובות ולבחור מתוך היצע רחב יותר, חשוב להזמין חודשים רבים לפני הקיץ. בקישור זה תוכלו להזמין כעת באישור מיידי ועם אפשרות ביטול מלא עד 48 שעות לפני.

מתי מתבצע החיוב על הזמנת הרכב?

החיוב מתבצע מייד עם אישור ההזמנה. בקישור לעיל ניתן לבטל עד 48 שעות לפני ולקבל החזר מלא.

האם ניתן לעלות עם רכב שכור למעבורת?

חשוב לבדוק מול חברת ההשכרה אם מאפשרת הוצאת רכב מהאי, לא כולן מאפשרות זאת. וגם לא כל החברות מבטחות רכב בעת הפלגה. חברות מסויימות, וביניהן הרץ, סיקסט, אויס, באדג'ט, טריפטי, נשיונאל ואנטרפרייס, מאפשרות הרחבת ביטוח להפלגה. את הביטוח הזה ניתן להוסיף רק בעת איסוף הרכב, לא בעת ההזמנה ולא אחרי שאספתם את הרכב. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ונע בין 45-70 יורו תוספת.

 

נקודות נוספות לדעת לפני הזמנת רכב אונליין

שם המזמין

חייב להיות השם של הנהג, כי הוא זה שידרש להציג את רישיונות הנהיגה בעת איסוף הרכב.

בחירת היעד

שימו לב היטב כאשר בוחרים "חיוס" בתחילת ההזמנה, בתוצאות יעלו לצד - חיוס - נמל, וחיוס - נמל התעופה, גם תוצאות בטורקיה השכנה. הקפידו לוודא שבוחרים את ההצעה המתאימה בחיוס ולא בטורקיה.

תוספות בהזמנת הרכב

לאחר בחירת הרכב יעלו אפשרויות של תוספות לבחירה. בין האפשרויות: תוספת מושב לילד או תינוק, כדי להבטיח זמינות יש להוסיף בשלב זה. וכן תוספת של ביטוח - חשוב לעשות וצריך לבדוק גם את המפרט של מה הוא כולל.

אישור ההזמנה

בתום ההזמנה תקבלו אישור הזמנה שחשוב לעבור בקפידה על כל פרטיו. במידה ומוצאים טעות, היכנסו לאיזור האישי באתר השכרת הרכב באמצעות מספר ההזמנה שקיבלתם, ותקנו את הטעות.

איסוף והחזרת הרכב

מהיכן לאסוף?

בהתאם לבחירתכם בהזמנת הרכב - בנמל התעופה או בנמל הימי של חיוס.

מה המסמכים שצריך להציג?

יש להציג רישיון ישראלי ורישיון בינלאומי תקפים של הנהג שעל שמו ההזמנה, וכן כרטיס אשראי לביטחון שעליו תיסגר מסגרת שתשוחרר אחרי שתחזירו את הרכב באופן תקין.

בקרת הרכב

חשוב לבדוק את הרכב היטב עם קבלתו ובנוכחות נציג חברת ההשכרה, לוודא שהוא מסמן את הפגמים הנכונים בטופס המסירה ומומלץ גם לצלם את הרכב בנוכחותו באופן שרואים את הפגמים שמצאתם.

דלק

שימו לב לכמות במיכל הדלק בעת קבלת הרכב, זה יצויין גם בטופס המסירה, ואתם מתבקשים להחזיר את הרכב עם כמות דומה של דלק.
בנוסף בידקו איזה דלק צורך הרכב, בנזין או דיזל, והקפידו למלא בהתאם. 

חברות השכרת רכב בחיוס

בחיוס פועלות חברות ההשכרה הבינלאומיות Avis ו-Hertz המדורגות גבוה במדד שביעות רצון לקוחות שניתן לראות בעמוד השכרת רכב באתר יוון והאיים.
כמו כן פועלות החברות Thrifty עם היצע רחב יחסית, מחירים נוחים ודירוג טוב של 8/ גם החברות National, Exer ו-Autonion שניתן למצוא את הדירוג שלהן גם בעמוד השכרת רכב המצויין לעיל.

נהיגה בחיוס - מידע כללי

בחיוס תנהגו כמו בארץ, הוא אי גדול וכולל תוואי שטח שונים, גם כבישים בינעירוניים וגם נהיגה הררית יותר שצריכה להיות איטית, וגם נהיגה בתוך ישובים מאוכלסים שצריכה להיות איטית וזהירה.

כוון הנהיגה בחיוס

שמאל, כמו בארץ

חוקי התנועה בחיוס

דומים לחוקים בישראל: מתן זכות קדימה, תמרורים להגבלת מהירות, הדקלת אורות, הכל כמו בארץ.

חניה

בישובים העירוניים חנו בחניונים מסודרים בלבד. הגבלות חניה מסומנות בחיוס כמו בארץ ואין לחנות במקומות אסורים.

לטייל עם רכב בחיוס

חיוס הוא האי החמישי בגודלו ביוון, כלומר הוא אי גדול, ורכב יהיה מאד שימושי בחיוס אם אתם באים הנה גם כדי לטייל. בעמוד חיוס באתר יוון והאיים ריכזנו את ההמלצות והמידע על יעדים וחופים בחיוס.

תחבורה ציבורית בחיוס

חיוס הוא אי גדול יחסית ופעיל כל השנה, עם תושבים ומשרדים ממשלתיים ואפילו בית חולים. לכן פועלים באי גם אוטובוסים אל מגוון יעדים. לוחות זמני נסיעות של אוטובוסים בחיוס ניתן למצוא אונליין בחיפוש צירוף המילים Ktel Chios.

קשרי הפלגה מחיוס ואליה קיימים אל פיראוס, סלוניקי, מיקונוס, לסבוס, סאמוס, איקריה, פורני, קבאלה, לרוס, לימנוס, סירוס וגם אל נמל בטורקיה. ההפלגות אינן יוצאות לכל היעדים מדי יום, גם לא בעונת הקיץ, אל חלקם רק פעם בשבוע. לבדיקת לוחות זמנים היכנסו לעמוד הפלגות באתר יוון והאיים.

סוגים נוספים של השכרת רכב בחיוס

השכרה של רכב גדול באי חיוס

בחיוס תתקשו מאד למצוא רכב גדול להשכרה. יתכנו רכבים ספורים בלבד זמינים של 7 מושבים, אך יש לשים לב שמדובר ברכבים של 5+2, כלומר שני מושבים באים על חשבון מקום למטען, כך שאם בכוונתכם לנסוע 7 נושעים פלוס מזוודות, זה לא יתאפשר. במקרה זה רצוי לקחת שני רכבים קטנים.
מחיר של רכב 7 מושבים בחיוס בעונת הקיץ צפוי לעלות כ-100 יורו ליום.

שאלות ויצירת קשר

יש לכם שאלות בנוגע להשכרת הרכב בחיוס או שזקוקים להמלצות לינה בחיוס. מוזמנים לפרט בתיבה זאת ואנו באתר יוון והאיים נשמח לענות:

מתכננים לבקר ביעדים נוספים ביוון?
ראו גם: השכרת רכב בהרסוניסוס, השכרת רכב בזאקינתוס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il