האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת רכב בכרתים

השכרת רכב בכרתים

מתככנים חופשה באי כרתים? מחפשים להשכיר רכב למהלך חופשתכם? בעמוד זה ריכזנו את המידע וההמלצות שחשוב לדעת לפני הזמנת רכב בכרתים.

מה הייתרון בהשכרת רכב ביוון דרך אתר יוון והאיים?
אם תתקלו בבעיה כספית מול חברת ההשכרה בעתיד [ Sixt, Hertz, Thrifty, Avis, Budget, Drive ]  אתר יוון והאיים הוא הגורם המקשר שלכם ואנחנו יכולים ליצור קשר לעזרה שלנו מול חברת ההשכרה, אתם מקבלים כאן תוספת שקט נפשי באותו המחיר של השכרת רכב שלא דרך אתר יוון והאיים, ההטבה רק למי שהתחיל את ההשכרה בקישור או באנר המצוי באתר יוון והאיים.

חשוב לדעת לפני הזמנת רכב בכרתים

מחירי השכרת רכב בכרתים

בעונת הקיץ, הרקליון הוא אחד היעדים שמחיר הרכב שם מהנמוכים ביוון. רכב קטן מתחיל ב-35 יורו ליום (כשברוב האיים עומד על 50-60 ליום). רכב משפחתי החל מ-45 יורו ליום ורכב גדול כ-100 יורו ליום. מחוץ לעונת הקיץ המחירים נמוכים יותר בכ-40 אחוזים. רכב אוטומטי יקר יותר בכ-10 אחוזים ביחס לרכב ידני.

מתי כדאי להזמין את הרכב?

כדי לתפוס בזמן את הרכבים במחירים האטרקטיביים, צריך להזמין חודשים רבים לפני הקיץ. אין בעיה להזמין כבר עכשיו בקישור זה, כיוון שמציע אפשרות ביטול עד 48 שעות לפני. להזמנה מחוץ לעונה אפשר גם יום לפני כי התפוסה לא גבוהה כמו בשיא העונה.

האם נדרש רישיון בינלאומי?

כן! צריכים להציג את שני הרישיונות: הישראלי והבינלאומי. מהיר ופשוט להוציא רישיון בינלאומי בחנויות אופטיקה רבות ברחבי הארץ וגם בכל סניפי מ.מ.ס.י.

מאיזה גיל ניתן להשכיר רכב?

ביוון הגיל המינימאלי להשכרת רכב הוא 21.

איזה רכב נכון לטיול בכרתים?

זה תלוי ביעדים שלכם. אם מתכננים לטייל ברחבי האי כרתים, כרוכה בכך נסיעה הררית ולכן רצוי לקחת רכב בנפח מנוע של לפחות 1200 סמ"ק. אם צריכים לנסוע מהרקליון לערים הגדולות בצפון כרתים בלבד, רכב קטן יעשה את העבודה.

נקודות חשובות לפני הזמנת רכב אונליין

על שם מי צריך להזמין את הרכב?

ההזמנה חייבת להיות על שם הנהג והוא זה שידרש להציג את הרישיונות שלו, הקפידו על כך.

בחירת היעד

בהרקליון ניתן להזמין את הרכב לאיסוף בנמל התעופה או ב-Nea Alikarnassos בעיר. שימו לב בעת ההזמנה שבוחרים ביעד הרצוי לכם. היעד מצויין בצבע כחול בכל מסגרת של רכב שמוצע ברשימת התוצאות.

תוספות להזמנת הרכב

במהלך ההזמנה תקבלו רשימת תוספות אפשרויות שאינן כלולות במחיר הרכב, בין התוספות החשובות תמצאו את הביטוח, שחשוב לקרוא מה כולל, ואת תוספת מושב לילד/תינוק.

אישור ההזמנה

בתום ההזמנה תקבלו אישור. חשוב לעבור בקפידה על הפרטים ובמידה ומצאתם טעות, היכנסו עם מספר ההזמנה אל האיזור האישי באתר הזמנת הרכב ותקנו את הטעות.

איסוף והחזרת הרכב

מאיפה לאסוף את הרכב?

שימו לב באישור ההזמנה לפרטים על נקודת האיסוף. בהתאם למה שבחרתם בעת ההזמנה, אם בנמל התעופה או במרכז העיר.

אילו מסמכים יש להציג בעת איסוף הרכב?

יש להציג את הרישיון הישראלי ואת הרישיון הבינלאומי, שניהם צריכים להיות בתוקף כמובן. בנוסף, יש להציג אשראי בינלאומי בתוקף, עליו תיסגר מסגרת אשראי שתשוחרר רק בעת החזרת הרכב בתקינותו.

בקרת הרכב

חשוב מאד לבדוק את הרכב היטב בעת קבלתו ובנוכחות נציג חברת ההשכרה וגם לוודא שמסמן את כל הפגמים בטופס המסירה. מומלץ מאד לצלם את הרכב מסביב גם בנוכחות הנציג.

דלק

שימו לב למדד מיכל הדלק איתו קיבלתם את הרכב, זה יצויין גם בטופס המסירה. את הרכב יש להחזיר עם כמות דומה. בנוסף בידקו מה סוג הדלק שהרכב צורך: בנזין או דיזל.
מחירי הדלק ביוון עומדים על כ-2 יורו לליטר.

חברות השכרת רכב בכרתים

הרקליון הוא הנמל ושדה התעופה המרכזיים והגדולים בכרתים, רוב הטיסות וההפלגות מגיעות אל הרקליון. שדה תעופה נוסף בסמוך לעיר חאניה במערב כרתים, וגם הוא מקבל טיסות בעונה בתדירות גבוהה (לא כמו הרקליון). לכן, כמו בערים אתונה וסלוניקי, גם פה ניתן למצוא את מרבית חברות השכרת הרכב, כל הבינלאומיות כמו Hertz, Sixt, Budget, Avis והמון סוכנויות מקומיות, גדולות וקטנות.
בעמוד השכרת רכב באתר יוון והאיים ניתן למצוא את מדד שביעות רצון לקוחות מהחברות השונות, היעזרו בזה.

מחוץ לשדה התעופה של הרקליון ניתן למצוא כמה מגרשי חניה גדולים ובהם כל החברות מרוכזות. בעונת הקיץ הן פועלות כל זמן שיש נחיתות בשדה.

נהיגה בהרקליון ובכרתים - מידע כללי

הכביש הצפוני של כרתים מחבר בין הרקליון לערים הגדולות הנוספות, הוא הכביש המהיר, הראשי ובינעירוני של כרתים. ממנו דרומה במזרח ובמערב הנסיעה היא הררית ברובה ולכן מפותלת וצריכה להיות איטית יותר ובכפוף לתמרורי הגבלות מהירות.
הנהיגה בכרתים, כמו ביווון כולה, דומה לנהיגה בארץ, אם מבחינת כוון הנהיגה - שמאל, ואם מבחינת חוקי התנועה הזהים - התמרורים, הדלקת אורות, מתן זכות קדימה, חניה וכו'.
חניה במרכז הרקליון בחניון מסודר בלבד, יש חניונים במרכז, אל תחנו במקומות אסורים.

תחבורה ציבורית בכרתים

בהרקליון פועלת תחנת האוטובוסים המרכזית, וממנה יוצאים אוטובוסים למרבית היעדים באי, או ליעדים מרכזיים שמהם יש אוטובוס שממשיך ליעדים נוספים.
יחד עם זאת, למי שרוצה לטייל באמת, זה יהיה לא פשוט לטייל רק באמצעות אוטובוסים ולוחות הזמנים שלהם. כדי לטייל באמת בכרתים, ויש הרבה מאד לאן, מומלץ, אם ביכולתכם, לשכור רכב.
ניתן למצוא לוחות זמנים של אוטובוסים מהרקליון ואליה בחיפוש אונליין של הצירוף Ktel Iraklio.
לנוחתים חאניה חפשו Ktel Chania

בהרקליון גם נמל ימי גדול וממנו יוצאות ההפלגות מדי יום אל האי סנטוריני, וגם לאיים נוספים. לוחות זמני הפלגות ניתן למצוא בעמוד הפלגות של אתר יוון והאיים.

טיולים עם רכב מהרקליון

כרתים הוא יעד טיולים מרהיב וכולל כל כך הרבה מקומות טיול, מסלולים, קניונים מרהיבים, חופים יוצאי דופן וכפרים מיוחדים. הרקליון הוא הבסיס אליו מגיעים רוב המטיילים בכרתים כיוון שנמל התעופה הבינלאומי הגדול של האי נמצא בהרקליון.
זהו גם שמו של המחוז, שהוא אחד מארבעת המחוזות של כרתים. לטיולים במחוז הרקליון לחצו כאן. לטיולים במחוז רתימנו (מערבית להרקליון), לחצו כאן. לטיולים ברמת לאסיתי (מזרחית להרקליון), לחצו כאן. ולטיולים במחוז חאניה (מערב כרתים), ראו מסלול מומלץ כאן.

סוגים נוספים של השכרת רכב בכרתים

השכרת רכב גדול

בהרקליון תוכלו למצוא גם רכבים גדולים להשכרה, הזמינות שלהם פה, כמו בכל יוון, מוגבלת ולכן צריך להזמין הרבה מראש.
הרכב הגדול ביותר שניתן להשכיר לנהיגה עצמאית הוא רכב 9 מושבים. רכבים של 7 מושבים הרבה פעמים הם רכבים של 5+2 כלומר ששני מושבים הם על חשבון מקום למטען, שימו לב. המחירים של רכבים גדולים מתחילים בעונת הקיץ בכ-110 יורו ליום. רכב גדול שהוא גם אוטומטי, יש בודדים ואלה יעלו החל מ-240 יורו ליום.

השכרת רכב עם נהג פרטי

בכרתים יש אפשרות להזמין נהג פרטי להסעה או ליום טיול, לכל גודל של קבוצה. לקבלת מחיר פנו במייל [email protected] ופרטו באנגלית מהיכן, להיכן ולכמה אנשים.

 

שאלות ויצירת קשר

יש לכם שאלה בנוגע להשכרת רכב? זקוקים להמלצות לינה בכרתים? מצאתם טעות?
מוזמנים לכתוב לנו בתיבה זאת ונשמח לענות:

מתכננים חופשה ביעדים נוספים ביווו?
ראו גם: השכרת רכב בסנטוריני, השכרת רכב ביואנינה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il