האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת רכב באיגומניצה

השכרת רכב באיגומניצה

מחפשים לשכור רכב במהלך החופשה? ריכזנו עבורכם את כל המידע, ההמלצות והמבצעים על השכרות רכב באיגומניצה. להזמנת רכב כעת

לשכור רכב באיגומניצה - מה חשוב לדעת לפני?

אלה הנקודות שתרצו לדעת לפני הזמנת רכב איגומניצה:

ראשית, מעט מאוד חברות השכרה מציעות איסוף הרכב באיגומניצה עצמה. רוב השכרות הרכב מציעות איסוף בשדה התעופה של יואנינה, הנמצאת במרחק שעה נסיעה.  לכן בעת חיפוש רכב להזמנה באתר חפשו או Igumenitsa או Ioannina.

אילו מסמכים נדרש להציג?

רישיון נהיגה ישראלי יחד עם רישיון נהיגה בינלאומי של הנהג, שניהם בתוקף כמובן, שעל שמו הזמנת הרכב, חובה להציג בעת איסוף הרכב. בנוסף יש להציג כרטיס אשראי בינלאומי ודרכון.

מחירי השכרת רכב באיגומניצה

מחירי השכרת רכב באיגומניצה משתנים בהתאם לעונת ההשכרה וסוג הרכב. השכרת רכב בחורף יכולה להגיע לכ-שליש ממחיר השכרת רכב בקיץ. רכבי גיר אוטומט יקרים מרכבי גיר רגיל, וככל שהרכב גדול ואקסקלוסיבי יותר, בהתאמה עולה מחירו. טווחי המחירים באופן ממוצע נעים החל מכ-45 יורו ועד כ-150 יורו ואף 200 יורו ליום, בהתאם לעונה, סוג הרכב. בדרך כלל, למי שמתכנן נסיעות קצרות, רכבים קטנים יספיקו, לזוג, מקסימום שלושה (בהתחשב בנסיעה נוחה ומהנה). אם אתם משפחה, ומתכננים לטייל ליעדים מרוחקים אנו ממליצים לבחור ברכבים מסוג גדול יותר.

בחירת חברה להזמנת רכב -

מבין שלל חברות ההשכרה, אנו ממליצים לכם לבחור בחברות, אוויס, הרץ, באדג׳ט, סיקסט, טריפטי. (סיוון - קישור לקנטאלקארס).
הזמנת רכב דרך יוון והאיים הינה במחיר זהה להזמנת רכב באופן ישיר מחברת ההשכרה. שימו לב למדד שביעות הרצון שיצרנו עבורכם, מבין החברות השונות (סיוון - קישור בעוגן לאזור בעמוד מטה).

האם ניתן לעלות עם רכב שכור למעבורת?

לא כל חברות ההשכרה מבטחות רכב בעת הפלגה. חברות מסויימות, וביניהן הרץ, סיקסט, אויס, באדג'ט, טריפטי, נשיונאל ואנטרפרייס, מאפשרות הרחבת ביטוח להפלגה. את הביטוח הזה ניתן להוסיף רק בעת איסוף הרכב, לא בעת ההזמנה ולא אחרי שאספתם את הרכב. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ונע בין 45-70 יורו תוספת.

איסוף הרכב והחזרתו

מאיפה?

למעט אוויס Avis המציעה נקודת איסוף באיגומניצה עצמה, שאר חברות השכרת הרכב מציעות איסוף רכבים משדה התעופה של יואנינה במרחק שעה נסיעה מאיגומניצה.

מה צריך להביא איתי כדי לקבל את הרכב?

עליכם להצטייד ברישיון הנהיגה שלכם, רישיון בינלאומי - שניהם כמובן בתוקף, דרכון בתוקף ומספר ההזמנה שלכם, במידה וביצעתם מראש (בהחלט מומלץ).

שעות פעילות סניף Avis באיגומניצה:

בכל ימות השבוע - 21:00 - 9:00

טיפים לאיסוף והחזרה:

- בקרת הרכב לפני מסירה ע״י חברות השכרת הרכב - וודאו בזמן ביצוע הבדיקה כי כל פגם של הרכב צוין וסומן בטופס ההשכרה
- בקרת רכב לפני ההחזרה (פגמים, נקיון וכד׳) - שימו לב להשיב רכב מטופח ונקי והימנעו מקנסות מיותרים. אם ביצעם פגם ברכב, מוטב שתציינו זאת בעצמכם בעת ההחזרה.
- טיפים ונושאים העשויים להוזיל את עלות השכרת הרכב - בחרו ביטוח תואם לסוג הנהג והוותק, מספר הנהגים שצפויים לנהוג, ככל שמספרם פחות וגיל הנהג ותיק יותר, כך יהיה הביטוח זול יותר.
- ככל שאתם שוכרים רכב לתקופה ארוכה, בייחוד בתקופות שמחוץ לשיא העונה, תוכלו לקבל מחיר זול יותר ליום.

חברות השכרת רכב באיגומניצה

דרייב Drive - ציון 7, חברה זו מצויה בצמיחה, בעיקר ביעדי יוון המרכזיים. יש לה מלאי די גדול של רכבים גדולים, בסה"כ יחסית לזמן שהיא נמצאת באתרי השכרת הרכבים בעולם, בינתים התגובות חיוביות ואנו נמשיך לעדכן ככל שתתקדם עונת התיירות.
הרץ Hertz - עם ציון יפה של 8.5, שומרים על שירות איכותי ואמין מזה שנים רבות ונחשבת לאחת מחברות השכרת הרכב הידועות והמומלצות גם לאור שיתוף הפעולה שלהם עם חברה התעופה הלאומית של יוון. כמובן שיש תלונות מדי פעם, אך ביחס לכמות השכרות הגבוהה, זהו נתון סביר.
טריפטי Thrifty - ציון 8, נמצאת בצמיחה והשתפרות מתמדת ומצליחה לאזן את הביקורות שלה מפחות טובות ליותר טובות. לרוב תחזוקת הרכבים טובה והשרות ענייני.
אוויס Avis - ציון 8.3 עד לפני מספר שנים הובילה את הרשימה של שביעות הרצון אך בשנים 2018-2019 היו תלונות על רמת התחזוקה אבל בעיקר בשל יחס ושרות פחות טובים מבעבר, עיקר התלונות מגיעות מתחנות ההשכרה בסלוניקי ובהרקליון (כרתים) עדיין החברה שומרת על מיקום גבוה בשל הוותק והנסיון שלה ומספר הסניפים הגדול שלה ביוון. בשנת 2022 החברה שיפרה כמה מיקומי השכרה שהגיעו לגביהם תלונות והיא שוב מדורגת ברשימת החברות האמינות יותר ביוון.
אלאמו Alamo - ציון 7.5, חברה שמנסה בשנים האחרונות להרחיב את פעילותה בשוק היווני אחרי הרבה שנים של ניסיון בשווקים אחרים כולל האמריקאי, בסה"כ התגובות לגביה טובות, גם מבחינת השרות וגם מבחינת תחזוקת הרכבים, אך עדיין לא אספנו מספיק תגובות אמיתיות מלקוחות שחזרו והמליצו על החברה.
אנטרפרייז Enterprise - ציון 7 חברה שמצוייה בצמיחה באירופה, בסה"כ עושה סימנים חיוביים בעיקר בכל מה שקשור לשרות וזמינות, אם כי על חברה זו יש יחסית יותר תלונות מחברות אחרות בהקשר של תחזוקת רכבים ותקינות. בסה"כ יש יותר המלצות מתלונות עליהם וזה סימן טוב, אבל גם הממליצים לרוב התלוננו על רמת תחזוקה יחסית ירודה.

מידע כללי - נהיגה באיגומניצה

מתי צריך להזמין את הרכב / כמה זמן מראש?

כמה שיותר מוקדם ככה עדיף. זמינות הרכבים בייחוד בשיא העונה נתפסת במהרה. ככל שמדובר בתקופות שמחוץ לשיא העונה יהיה קל יותר למצוא רכב לרוחכם גם ברגע האחרון.

כסא בטיחות לילדים - למה צריך לשים לב? מאיפה לוקחים?

תוכלו לכלול כסא בטיחות בעת ביצוע הזמנת הרכב מחברת ההשכרה.

כיוון הנהיגה

ביוון חוקי התנועה זהים לחוקי התנועה בארץ.

זכות קדימה

ביוון חוקי התנועה זהים לחוקי התנועה בארץ.

חנייה

אנו ממליצים לכם להקפיד על חנייה בחניונים מוסדרים בכל עת שאתם נמצאים בעיר, ככל שתצאו ליעדים כפריים, תוכלו בקלות יתרה לחנות בצד הדרך.

הגבלות מהירות

ישנם שלטים המורים על מהירות מותרת, כמו גם תוכנות הניווט מקפידות להציג את המהירות המותרת בכל חלק בכביש. אנו ממליצים לכם שלא לעבור את המהירות המותרת ולהמנע מדוחות מיותרים.

דלק - תחנות דלק ומחירים

מחירי הדלק ביוון זהים למחירי הדלק ונעים סביב 2 יורו לליטר בבמוצע בשנים האחרונות.

אורות - מתי מדליקים?

אורות יש להדליק עם רד החשכה ובעת כניסה למנהרות.

צמיגי חורף

יש לוודא קיומם של צמיגי חורף במידה ואתם מגיעים בעונה מושלגת ומתכננים לצאת לאיזורים מושלגים / הרריים. תוכלו לכלול זאת הזמנתכם מחברת השכרת הרכב.

העברת רכבים במעבורת

יש לבטח את הרכב השכור שלכם ביטוח מיוחד לעלייה על מעבורת.

מה חשוב לדעת על הזמנת רכב באינטרנט?

יש לבצע את ההזמנה תוך שימת לב מוגברת לפרטים, לאחר ביצוע ההזמנה קשה לבצע שינויים וזה כרוך ביצירת קשר חוזר מול חברות ההשכרה שגם יכול לקחת זמן רב.


נקודות שחשוב שתכירו לפני השכרת רכב באיגומניצה

הזמנת רכב גדול באיגומניצה

רכבים גדולים הם רכבים של 7 או 9 מושבים. לא ניתן לשכור רכב גדול מזה. שימו לב שרבים מרכבי ה-7 מושבים הם רכבים של 5 מושבים + שניים, ה-2 הנוספים באים על חשבון מטען, לכן רכב כזה אינו מתאים למשפחה של יותר מחמישה אנשים עם מזוודות.

חברות השכרה פחות מומלצות

שימו לב למדד שביעות רצון לקוחות עליו פירטנו מעלה בעמוד וקיים כמו כן בעמוד השכרת רכב של אתר יוון והאיים. 

תחבורה ציבורית באיגומניצה

מגוון של תחבורה באיגומניצה, כולל אוטובוסים, הפלגות לאיים היונים ומחוצה לה - למשל איטליה. הזמנת כרטיסי הפלגה ובירור על מועדים אפשרית עצמאית בעמוד הזמנת כרטיסי הפלגה באתר יוון והאיים.
תדירות התחבורה באיגומניצה די גבוהה מאחר ומדובר אמנם בעיירה לא כל כך גדולה אך מרכזית כאבן דרך מקשרת בעיקר לכל מי שמפליג מ/אל האיים היונים / איטליה. תוכלו ללמוד על אוטובוסים ביעד זה בעזרת עמוד אוטובוסים ביוון של יוון והאיים
למרות קיומם של אוטובוסים, מומלץ להשכיר רכב במידה ואתם מתכננים לטייל מאיגומניצה, בין אם דרך היבשת בין אם במעבר במעבורת.

סוגי השכרת רכב נוספים באיגומניצה

למי שבוחר להגיע לאיגומניצה ולנפוש שם או לעלות על הפלגה משם, ואין לו צורך ברכב כי אין לו כוונות לצאת לנהיגה וביקור בחופים השונים, ניתן להזמין נהג פרטי לאיסוף מכל יעד ביוון, לכל גודל של קבוצה. להזמנת נהג פרטי פנו בתיבה בתחתית עמוד זה.

טיולים עם רכב שכור באזור איגומניצה

איגומניצה שייכת לחוף המערבי של מחוז אפירוס - מערב יוון. מגוון של יעדי חוף מרהיבים נמצאים בקרבת מקום. סיבוטה, פארגה, קאראבוסטאסי ועוד שלל של חופים מומלצים נגישים כולם בנסיעה מהנה ברכב. מידע והמלצות על החופים המומלצים ביותר, על אפשרויות לינה ואוכל כולם מאוגדים בעמוד החוף המערבי של אפירוס באתר יוון והאיים.

שאלות ויצירת קשר

שאלות לגבי השכרת רכב באיגומניצה, המלצות לינה ושאלות כלליות, ניתן לשלוח בתיבה זאת:

ראו גם השכרת רכב בחלקידיקי


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il