האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » האי איוס Ios » השכרת רכב באיוס

השכרת רכב באיוס

השכרת רכב באיוס

מחפשים לשכור רכב באי איוס? בעמוד זה של אתר יוון והאיים ריכזנו את המידע המלא וההמלצות לפני הזמנת רכב. להזמנת רכב באיוס כעת לחצו כאן

לשכור רכב באיוס - מה חשוב לדעת לפני?

להלן המידע שתרצו לדעת לפני הזמנת רכב באי איוס:

נקודות איסוף רלוונטיות:

האחת בנמל איוס והשניה במילופוטס Mylopotas לא רחוק מהנמל. בעת חיפוש רכב להזמנה באתר ניתן לחפש פשוט Ios ושתי נקודות איסוף אלה או אחת מהן, בהתאמה לזמינות לפי החיפוש שלכם, יופיעו.

אילו מסמכים נדרש להציג?

רישיון נהיגה ישראלי יחד עם רישיון נהיגה בינלאומי של הנהג, שניהם בתוקף, על שמו של מזמין הרכב. בנוסף יש להציג כרטיס אשראי בינלאומי ודרכון.

מחירי השכרת רכב באיוס

האי איוס הוא יעד עונתי ופעיל בקיץ בלבד. מחירי השכרת הרכב בעונת הקיץ מתחילים בכ-50 יורו ליום לרכב קטן ויכול להגיע גם ל-200 יורו ליום לרכב גדול או רכב יוקרה. המחיר המוצע אינו כולל ביטוח, זאת יש להוסיף במהלך ההזמנה. לרכבים אוטומתיים ההיצע נמוך יותר והמחיר ההתחלתי גבוה יותר בלפחות 15 אחוז. חברות מקומיות לעיתים מציעות מבצעים אטרקטיביים, חברות בינלאומיות לרוב מקבלות דירוג שביעות רצון גבוה יותר. מומלץ לעקוב אחר מדד שביעות רצון לקוחות בעמוד השכרת רכב באתר יוון והאיים.
הזמנה ישירה דרך קישור זה מאפשרת לכם להזמין רכב בביטחון ובאישור מיידי במחירי החברה, וכן אפשרות ביטול עד 48 שעות לפני מועד האיסוף.

האם ניתן לעלות עם רכב שכור למעבורת?

חשוב לבדוק מול חברת ההשכרה אם מאפשרת הוצאת רכב מהאי, לא כולן מאפשרות זאת. וגם לא כל החברות מבטחות רכב בעת הפלגה. חברות מסויימות, וביניהן הרץ, סיקסט, אויס, באדג'ט, טריפטי, נשיונאל ואנטרפרייס, מאפשרות הרחבת ביטוח להפלגה. את הביטוח הזה ניתן להוסיף רק בעת איסוף הרכב, לא בעת ההזמנה ולא אחרי שאספתם את הרכב. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ונע בין 45-70 יורו תוספת.

 

איסוף הרכב והחזרתו

מאיפה?

כאמור, השכרת רכב לנופשים באיוס אפשרית בשתי נקודות איסוף: בנמל של איוס או במילופוטס Mylopotas. שימו לב בעת החיפוש אין צורך להבחין בין שתי נקודות האיסוף, אלא פשוט לחפש את שם היעד ובכך להחשף לסך כל הרכבים הזמינים ביעד זה. 

שעות פעילות הסניפים בנמל של איוס:

אוטויוניון autoUnion - בכל ימות השבוע - 21:00 - 7:30
(בעלות נוספות ניתן לבצע איסוף / החזרה בשעות שמחוץ לשעות העבודה הרגילות)
יורס yours - בכל ימות השבוע - 21:00 - 8:00

שעות פעילות הסניפים במילופוטס Mylopotas:
אוטויוניון autoUnion - בכל ימות השבוע - 21:00 - 7:30
(בעלות נוספת ניתן לבצע איסוף / החזרה בשעות שמחוץ לשעות העבודה הרגילות)

חשוב לבדוק הנחיות לאיסוף הרכב שמתקבלות עם השלמת הזמנת הרכב.

בקרת הרכב לפני איסוף והחזרה

הקפידו לבדוק יחד עם נציג חברת ההשכרה את הרכב מבחוץ ומבפנים, וודאו שהנציג מסמן בטופס הייעודי את הפגמים הקיימים. מומלץ לצלם את הרכב בנוכחות הנציג בעת קבלתו. בידקו שהוא רושם את מדד הדלק הקיים עם קבלת הרכב, וודאו האם עליכם להשיב במצב דומה או במיכל מלא / ריק וכן את סוג הדלק הנצרך.

טיפים להוזלת עלות השכרת הרכב

ככל שתזמינו את הרכב מוקדם יותר, הרבה לפני החופשה, כך תמצאו היצע מגוון יותר שכולל הצעות יותר אטרקטיביות. הביקוש לרכבים ככל שעונת הקיץ מתקרבת גדל מאד והיצע הרכבים קטן (בייחוד באיים כמו איוס) ומותיר רק את ההצעות היקרות ביותר. בנוסף, רכב גיר ידני תמיד יהיה זול יותר לפחות ב-15 אחוזים בהשוואה לרכב אוטומתי. הזמנה בקישור זה, מאפשרת ביטול מלא עד 48 שעות לפני, לכן מומלץ להבטיח לעצמכם רכב במחיר אטרקטיבי כעת.

חברות השכרת רכב באיוס

אין מגוון גדול של ספקים ביעדים קטנים דוגמת איוס
בשתי נקודות האיסוף הקיימות תמצאו את חברת השכרת הרכב - אוטויוניון autoUnion ובנקודת האיסוף בנמל של איוס תמצאו גם את החברה יורס yours - עליהן פירטנו את שעות הפעילות למעלה בעמוד. 

מבחינת מדד שביעות רצון,
אוטויוניון Autounion - ציון 6.5 חברה יחסית קטנה הפועלת בשוק היווני רק בשנים האחרונות. לגבי חברה זו אנחנו עדיין בשלב איסוף המידע והמידע הקיים חלקי. היו המלצות טובת למדי לצד כמה תגובות פחות טובות. 

מידע כללי - נהיגה באיוס

המשכירים רכב לחופשה באיוס יעשו זאת לקראת הקיץ, שכן זאת העונה הפעילה באי איוס. וכפי שצוין לעיל, מומלץ וכדאי להזמין את הרכב ככל שניתן מראש, גם חצי שנה ויותר כדי לקבל את ההיצע המירבי ואת ההצעות הטובות ביותר.

כללי נהיגה באיוס

חוקי הנהיגה וכוון הנהיגה (שמאל) זהים לאלה בישראל, ויש לציית כמובן לשלטי הגבלת המהירות, זכות קדימה, הדלקת אורות עם חשיכה וכדומה.

דלק

באיוס כ-3 תחנות דלק, וכולן באזור בנמל. מחירי הדלק דומים לארץ ועומדים על ממוצע של כ-2 יורו לליטר.

העברת רכבים במעבורת

ברוב המקרים, חברות השכרת הרכב הבינלאומיות לא מותירות עלייה להפלגה עם רכב שכור, ממש מסיבה זו אתם קוראים על השכרת רכב ביעד עצמו - איוס. לעיתים, חברות השכרה מקומיות (אלו שציינו למעלה) מותירות עלייה על מעבורת, במקרה זה יש לבדוק מול חברת ההשכרה וליידע אותם ברצונכם להפליג אל אי / יעד אחר, אך לא בטוח שזו האפשרות העדיפה (על פני החזרה והשכרה מחודשת ביעד אליו אתם ממשיכים).

חשוב לפני הזמנת רכב אונליין

לשים לב ששם המזמין חייב להיות חופף לשם הנהג והוא זה שיציג את הרישיונות. כמו כן חשוב לעבור על כל הפרטים בקפידה לפני שלוחצים על אישור הזמנה - מיקום האיסוף והחזרה, שעת איסוף והחזרה, תאריכים. שימו לב שבמידה ומחזירים לא בנקודת האיסוף יש לסמן את המשבצת המתאימה, ופעולה זאת כרוכה בתשלום נוסף שאינו מופיע במחיר הרכב. תוספות בעת הזמנת הרכב בתהליך ההזמנה תוכלו לבדוק את התוספות הבאות שאינן כלולות במחיר: כסא בטיחות לילד (גם במקרה זה ההיצע מוגבל וכדאי להזמין מבעוד מועד), ביטוח מלא (שימו לב שאינו כולל ביטול השתתפות עצמית)

תוספות בעת הזמנת הרכב

בתהליך ההזמנה תוכלו לבדוק את התוספות הבאות שאינן כלולות במחיר: כסא בטיחות לילד (גם במקרה זה ההיצע מוגבל וכדאי להזמין מבעוד מועד), ביטוח מלא (שימו לב שאינו כולל ביטול השתתפות עצמית).

נקודות שחשוב שתכירו לפני השכרת רכב באיוס

הזמנת רכב גדול באיוס

רכבים גדולים הם רכבים של 7 או 9 מושבים. לא ניתן לשכור רכב גדול מזה. שימו לב שרבים מרכבי ה-7 מושבים הם רכבים של 5 מושבים + שניים, ה-2 הנוספים באים על חשבון מטען, לכן רכב כזה אינו מתאים למשפחה של יותר מחמישה אנשים עם מזוודות.

סוגי השכרת רכב נוספות באיוס

אם הגעתם לחופשה באיוס, ואין לכם צורך ממשי ברכב / לא מעוניינים לנהוג בחופשה שלכם. תוכלו להזמין הסעה מקצועית עם נהג פרטי. 
להזמנת נהג פרטי פנו בתיבה בתחתית עמוד זה וציינו תאריך, מספר נוסעים ויעד באיוס.

טיולים עם רכב שכור באיוס

מאחר ואיוס בעיקרו נחשב לאי מסיבות וצעירים, אין הרבה מסלולים למטיבי לכת / אוהבי הטבע ביעד זה. כן רלוונטי להתנייד בין שלל החופים המרהיבים שיש לאיוס להציע, החורה (העיירה המרכזית) והנמל.

תחבורה ציבורית באיוס

הכפר באיוס, הנקרא חורה, ממוקם גבוה על צלע גבעה. אפשר ללכת ולרדת מהנמל ומחוף מילופוטס, אבל תיירים רבים לוקחים את האוטובוס. האוטובוס פועל בתדירות גבוהה והמחיר הוא 1.60 אירו בלבד. יש גם אוטובוס יומי לחוף Manganari ב-3.70 אירו לנסיעה. קיימים אוטובוסים לחוף Koubara, Tzamaria Beach ו-Pathos Club.
לוחות זמני אוטובוסים ניתן למצוא אונליין ופרטים תמצאו בעמוד אוטובוסים ביוון של יוון והאיים

שאלות ויצירת קשר

שאלות לגבי השכרת רכב באי איוס, המלצות לינה ושאלות כלליות, ניתן לשלוח בתיבה הזו:


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il