האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת רכב בטינוס

השכרת רכב בטינוס

מתכננים לצאת לחופשה באי טינוס? מחפשים להשכיר רכב באי?  בעמוד זה ריכזנו את כל המידע הנחוץ וההמלצות להזמנת רכב בטינוס. להזמנת רכב כעת, לחצו כאן.

חשוב לדעת לפני הזמנת רכב בטינוס

מאיזה גיל ניתן להשכיר רכב?

בטינוס ובכל יוון, הגיל המינימאלי להשכרת רכב הוא 21.

האם יש צורך ברישיון בינלאומי?

כן, יש צורך ברישיון בינלאומי אך גם ברישיון הישראלי, את שניהם יש לקחת, ולוודא שהם בתוקף כמובן. רישיון בינלאומי פשוט וזול ומהיר להנפיק בחנויות אופטיקה רבות ברחבי הארץ וגם בכל סניפי מ.מ.ס.י.

מה מחירי השכרת הרכב בטינוס?

בטינוס ניתן למצוא רכבים ידניים בלבד, קטנים או בינוניים. המחירים בעונת הקיץ מתחילים ב-40 יורו ליום. המחיר הוא לפני תוספת ביטוח. מחירים מחוץ לעונת הקיץ הם נמוכים בכ-40-50 אחוזים.

מתי להזמין את הרכב?

כיוון שהיצע הרכבים להשכרה בטינוס נמוך מאד, להזמין רכב לעונת הקיץ - יולי ואוגוסט, יש לעשות חודשים רבים מראש. בהזמנה פשוטה בקישור זה, תוכלו להזמין כעת ועם אפשרות ביטול מלאה עד 48 שעות לפני.

האם ניתן לעלות עם רכב שכור למעבורת?

חשוב לבדוק מול חברת ההשכרה אם מאפשרת הוצאת רכב מהאי, לרוב אינן מאפשרות זאת. וגם לא כל החברות מבטחות רכב בעת הפלגה. חברות מסויימות, וביניהן הרץ, סיקסט, אויס, באדג'ט, טריפטי, נשיונאל ואנטרפרייס, מאפשרות הרחבת ביטוח להפלגה. את הביטוח הזה ניתן להוסיף רק בעת איסוף הרכב, לא בעת ההזמנה ולא אחרי שאספתם את הרכב. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ונע בין 45-70 יורו תוספת.

 

נקודות חשובות לפני הזמנת רכב אונליין

שם המזמין

השם על הזמנת הרכב חייב להיות השם של הנהג. הוא זה שנדרש להציג את הרישיונות שלו בעת איסוף הרכב.

בחירת היעד והתאריכים

השלב הראשון בהזמנה הוא בחירת יעד ותאריכים. היעד הוא טינוס - זה אומר שהאיסוף הוא בנמל של האי. שימו לב שלאחר שממשיכים ממסך זה אל מסך התוצאות וההצעות, שימו לב שההצעות כוללות מיקומים רבים אחרים כמו פארוס, אנדרוס, ועוד. חשוב להזמין רק מה שרשום שממוקם בטינוס.

תוספות להזמנת הרכב

לאחר בחירת הרכב תעברו למסך עם הצעות לתוספת של מספר פריטים שאולי תצטרכו, כמו מושב לתינוק, או ביטוח. ביטוח חשוב לעשות, וחשוב לקרוא מה כולל הביטוח לפני שמאשרים.

אישור ההזמנה

לאחר התשלום, שמתבצע מיידית אגב, תקבלו אישור הזמנה עם מספר הזמנה. חשוב לעבור בקפידה על הפרטים, במידה ומצאתם טעות, תוכלו להיכנס לאיזור האישי באתר הזמנת הרכב ולתקן את הטעות.

איסוף והחזרת הרכב בטינוס

מהיכן לאסוף את הרכב?

מנמל טינוס במידה והזמנתם את הרכב שם, או מיעד אחר שמחוץ לאי, אם לקחתם רכב באתונה למשל, ובהתאם למיקום שממנו הזמנתם - על אישור ההזמנה יש כתובת או מיקום.

מה יש להציג בעת איסוף הרכב?

בהגיעכם לדלפק איסוף הרכב תידרשו להציג את הרישיונות של המזמין/הנהג - הישראלי והבינלאומי. שניהם בתוקף כמובן. בנוסף יש למסור אשראי בינלאומי בתוקף, עליו תיסגר מסגרת של סכום שקבעה הסוכנות (מצויין בהזמנה) ומסגרת הזאת תשוחרר כאשר תחזירו את הרכב באופן תקין.

בקרת הרכב

צריך לבדוק את הרכב בעת קבלתו, בנוכחות נציג חברת ההשכרה, עיברו על הרכב מבחוץ ומבפנים וודאו שהנציג מסמן את הפגמים שמצאתם בטופס המסירה. בנוסף, מומלץ מאד לצלם את הרכב בנוכחות הנציג, באופן שרואים בבירור את הפגמים במידה ויש כאלה.

דלק

בטופס המסירה תצויין גם כמות הדלק במיכל בעת קבלת הרכב, כאשר מחזירים את הרכב, זאת הכמות שצריכה להיות במיכל הדלק. בנוסף, בידקו מה סוג הדלק שהרכב צורך והקפידו למלא את הדלק הנכון - בנזין או דיזל.

פרטי התקשרות

דאגו לרשום לעצמכם את מספר הטלפון של החברה, או הנציג, איתם תתקשרו בכל מקרה של תקלה או שאלה שקשורה לרכב.

חברות השכרת רכב בטינוס

היצע הרכבים להשכרה באי טינוס הוא נמוך מאד. חברה שפועלת באי היא AutoUnion שמדורגת יחסית טוב.
בנוסף אפשר למצוא סוכנויות בודדות מקומיות עם מבחר רכבים לא גדול.
לכן חשוב לשריין רכב חודשים רבים לפני הגעתכם במידה ומגיעים בעונת הקיץ.

נהיגה בטינוס מידע כללי

הנהיגה באי טינוס כרוכה גם בנסיעות מפותלות לעיתים, אך ללא נסיעה מאתגרת, רק איטית יותר בפיתולים ובכפוף לתמרורי הגבלת המהירות. הכבישים באי הם לרוב דו סיטריים ולא רחבים, היצמדו לימין וסעו לאט.
כוון הנהיגה שמאל כמו בארץ וחוקי התנועה זהים לאלה בארץ - מתן זכות קדימה, הגבלת מהירות, כל התמרורים, הדלקת אורות וחניה במקומות מותרים בלבד.

טיולים עם רכב בטינוס

האי הקיקלאדי טינוס הוא יעד נופש נהדר לאוהבי יוון הפשוטה והטובה. ניתן להגיע אליו בהפלגה של 3 שעות מנמל ראפינה שליד שדה התעופה של אתונה או בהפלגה של חצי שעה מהאי מיקונוס. בטינוס תצטרכו רכב כדי לטייל באי. בעמוד טינוס של אתר יוון והאיים תמצאו את ההמלצות והמידע על האי.

תחבורה ציבורית בטינוס

תנועת האוטובוסים בטינוס מוגבל מאד הן ביעדים והן בתדירות ולכן רצוי לשכור רכב באי. האוטובוסים שיוצאים מהנמל מגיעים אל Porto אל Kaloni, Kiona, אל Steni ו-Monastery ואל Pnormos - בתדירות של פעמיים שלוש ביום. את לוח הזמנים ניתן למצוא אונליין בחיפוש Ktel Tinou.

קשרי הפלגה מטינוס ואליה יש עם נמל ראפינה ליד אתונה, ועם נמל פיראוס, עם האיים אנדורס, סירוס, מיקונוס, מילוס, איקריה, קיאה, קיתנוס, נאקסוס, פארוס, איוס וסנטוריני. בתדירות משתנה של פעם בשבוע, פעמיים או מדי יום תלוי ביעד. לוחות זמנים ניתן למצוא בעמוד הפלגות באתר יוון והאיים.

סוגים נוספים של השכרת רכב בטינוס

בטינוס קשה מאד למצוא רכב גדול להשכרה. רכב הכי גדול שניתן להשכיר ביוון הוא רכב של 9 מושבים. ברכבים של 7 מושבים יש לשים לב כי לרוב מדובר ברכבים של חמישה מושבים ועוד שניים שבאים על חשבון מטען, כך שאם לקחתם באתונה רכב כזה (כי באי קשה מאד למצוא), ותכננתם לנסוע בו 7 אנשים, לא יהיה מקום למזוודות, במקרה זה צריכים רכב של 9 או שני רכבים קטנים.

שאלות ויצירת קשר

אם יש לכם עוד שאלות או שזקוקים להמלצות לינה בטינוס, מוזמנים לפרט פנייתכם בתיבה זאת ואנו באתר יוון והאיים נשמח לענות:

מתכננים חופשה ביעדים נוספים ביוון?
ראו גם: השכרת רכב באתונה, השכרת רכב בסנטוריני


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il