האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

השכרת רכב באתונה

השכרת רכב באתונה

אתונה היא בסיס השכרת הרכב הגדולה ביותר ביוון, הזמנת רכב באתונה ניתן לאיסוף מנמל התעופה וממרכז העיר. את כל המידע בנושא השכרת רכב באתונה ראו בעמוד זה של אתר יוון והאיים. 

מה חשוב לדעת לפני השכרת רכב באתונה?

אתונה עיר גדולה וסואנת והתנהלות עם רכב בעיר לא נוחה. לבילוי בעיר אין צורך ברכב. את הרכב הזמינו רק למועד היציאה מהעיר לטיול.

רישיון נהיגה

בנוסף לרישיון הישראלי בתוקף שיש להציג, חובה להציג גם רישיון נהיגה בינלאומי. הנפקת רישיון בינלאומי בסניפי מ.מ.ס.י ובאופטיקות רבות.

מחירי השכרת רכב באתונה

המחירים משתנים בעיקר בין עונות השנה. רכב משפחתי בינוני שיעלה בעונת הקיץ בין 60 ל-120 יורו ליום, בחורף יעלה פחות משליש מחיר. רכבים אוטומתיים יקרים משמעותית מרכב ידני. וכן יש הפרשי מחירים בין החברות הבינלאומיות למקומיות.

איך ניתן להוזיל עלות השכרת רכב?

כאשר מזמינים רכב לקיץ, אל תהססו להזמין אותו גם חצי שנה או יותר לפני, כך תבטיחו את המחירים האטרקטיביים וההיצע המגוון. רכב אוטומטי הוא משמעותית יקר יותר מרכב ידני, זאת עוד דרך להוזיל.

בחירת חברת השכרת הרכב

אתונה היא היעד עם הכי הרבה אפשרויות וחברות השכרת רכב. כל הבינלאומיות המוכרות לרוב מציעות שירות יעיל יותר בזכות פריסת סניפים רחבה בכל יעדי יוון. החברות המקומיות לעיתים יציעו מחירים אטרקטיביים יותר אבל מומלץ לעקוב אחר מדד שביעות רצון לקוחות בעמוד השכרת רכב באתר יוון והאיים, על מנת לא לבחור רק לפי מחיר אלא לפי השירות והתמורה.

האם ניתן לעלות עם רכב שכור למעבורת?

לא כל חברות ההשכרה מבטחות רכב בעת הפלגה. חברות מסויימות, וביניהן הרץ, סיקסט, אויס, באדג'ט, טריפטי, נשיונאל ואנטרפרייס, מאפשרות הרחבת ביטוח להפלגה. את הביטוח הזה ניתן להוסיף רק בעת איסוף הרכב, לא בעת ההזמנה ולא אחרי שאספתם את הרכב. המחיר משתנה בהתאם לסוג הרכב ונע בין 45-70 יורו תוספת.

 

איסוף רכב והחזרתו

בעת הזמנת רכב, הקפידו להגדיר את נקודת האיסוף. שימו לב שיש אפשרות איסוף משדה התעופה של אתונה וממרכז העיר אתונה. במרכז אתונה יש כמה מיקומים, כשהמרכזי ועם ריכוז גבוה של סוכנויות נמצא בשדרות Syngrou.

בדיקת הרכב בעת האיסוף

חשוב לבדוק יחד עם נציג החברה את הרכב בעת איסופו, מפבנים ומבחוץ, לוודא שהפגמים מסומנים נכון בעמוד הייעודי. מומלץ לצלם את הרכב מסביב.

ביטוח ותוספות אחרות

בעת הזמנת הרכב אונליין ניתן להוסיף מספר דברים שאינם כלולים במחיר: מושב לילד, צמיגי חורף (חשוב לנוסעים בחורף!) וכמובן ביטוח מלא. שימו לב שהביטוח המלא אינו כולל ביטול השתתפות עצמית, זאת ניתן לעשות בדלפק החברה בעת איסוף הרכב.
בעת ההזמנה ניתן להוסיף גם נהג נוסף.

דלק

בדיקת מדד המיכל בעת קבלת הרכב, כי ככה גם צריך להחזיר אותו, זה יצויין גם בטופס. בדיקת סוג הדלק הדרוש - בנזין או דיזל ומילוי בהתאם.
עלות ליטר דלק ביוון דומה למחיר בישראל ועומדת על כ-2 יורו לליטר.

החזרה שלא במקום האיסוף

במידה ויש צורך זה, סמנו באת ההזמנה את המשבצת המתאימה בעמוד הזמנת הרכב. שימו לב שהמחיר המוצג אינו כולל את עלות החזרת הרכב שלא במקום האיסוף ומחיר זה משתנה בהתאם ליעד ויכול להגיע גם למאות יורו אם לדוגמא אוספים באתונה ומחזירים בסלוניקי.

טווח הגילאים להשכרת רכב

יש לסמן משבצת המיועדת להצהרת גיל בעת הזמנת הרכב: במשבצת הסימון מתייחס למי שבין 30-65. כאשר טווח הגילאים האפשרי הוא 21-75 אבל עלות הביטוח משתנה למי שאינו בין 30-65.

שם המזמין

חשוב מאד שהשם על ההזמנה יהיה שם הנהג וזה שמציג את הרישיונות בעת איסוף הרכב.

הפלגה עם הרכב

חברות השכרת הרכב אינן מבטחות את הרכב בהפלגות. במידה ומתכננים להפליג עם הרכב וחשוב לכם שיהיה מבוטח גם בהפלגה, הקפידו לעשות ביטוח חיצוני עוד בארץ.

חברות השכרת רכב באתונה

באתונה ניתן למצוא את ההיצע הכי גדול של חברות השכרת רכב. כל החברות הבינלאומיות המוכרות וביניהן: Hertz שמובילה במדד שביעות רצון עם ציון של 8.9, ומבין החברות המקומיות Trifty מובילה עם ציון של 8.7.
ראו מדד שביעות רצון לקוחות בעמוד השכרת רכב של אתר יוון והאיים

שימו לב שבתוך הטרמינל של אתונה יש דלפקים של החברות הללו: Hertz, Budget, Evis, Sixt Thrifty, National, Enterprise, Alamo, Avance, כל חברה אחרת שהזמנתם דרכה, יש לקרוא היטב באישור ההזמנה לגבי נקודת מפגש עם נציג או לגבי שאטל שיוצא מהשדה אל משרדי החברה.

נהיגה באתונה וביוון - מידע כללי

נהיגה באתונה וביוון בכלל דומה לנהיגה בארץ. כוון הנסיעה זהה, משמאל.

רמזורים וזכות קדימה

ביוון כולה הרמזור ממוקם בקו העצירה, לכן הקפידו לעצור מעט לפני כדי שתוכלו לראות מתי הרמזור מתחלף.
לא בכל רמזור של הולכי רגל יש גם מעבר חציה, עדיין מגיע להם זכות קדימה.
כמובן שחובה לציית לתמרורי הגבלת המהירות

נהיגה מחוץ לעיר

יוון מרוששת באוטוסטרדות ברמה גבוהה, חלקם הגדול כבישי אגרה. בתחנות תשלום אגרה ניתן לשלם במזומן או באשראי, ואין אפשרות לעשות מנוי לכבישי אגרה עם רכב שכור. 
כבישי אגרה מתוחזקים היטב ונותנים תמורה טובה לתשלום.
רוב יוון היא הררית, ומחוץ לאוטוסטרדות באיזורי טיול רבים, הנהיגה צריכה להיות איטית בהתאם לתנאי השטח וכמובן תוך ציות לתמרורי הגבלת מהירות.

הדלקת אורות

באוטוסטרדות יש מנהרות רבות והדלקת אורות בנסיעה במנהרה היא חובה. 

חניה

במידה ואתם נוהגים באתונה, הקפידו לחנות בחניון מסודר. מחוץ לעיר, לרוב אין בעיית חניה.

 

 

תחבורה ציבורית באתונה

באתונה פועלת רכבת (מטרו) נוחה שמקשרת את המרכז של אתונה עם חלק גדול מהשכונות. הרכבת נוסעת משדה התעופה של אתונה למרכז העיר ועד פיראוס.
מלבד הרכבת ניתן לקחת משדה התעופה גם אוטובוס X95 שמגיע למרכז אתונה ואת X96 שמגיע לנמל פיראוס.
כמובן שדרך נוחה היא להזמין מונית לאיסוף מהשדה אל המרכז. יש להזמין נהג מראש לכל גודל של הרכב נוסעים בפניה באנגלית אל [email protected] 
בהרחבה על דרכי ההגעה משדה התעופה של אתונה למרכז העיר לחצו כאן.

השכרת רכב או מיניבוס עם נהג מקומי

אפשרות נוחה ומפנקת למי שלא מעוניין לנהוג, היא לקחת רכב עם נהג פרטי. נהג שגם מכיר היטב את איזורי הטיול ויוביל אתכם בביטחה אל המקומות הכי יפים. אתר יוון והאיים פועל מזה שנים עם חברת Holiday Plan המבוססת באתונה ומוציאה נהגים מאתונה לכל יעדי יוון. ניתן לתאם נהג פרטי דובר אנגלית ברכב ממוזג וחדש ונח, לכל גודל של קבוצה. ניתן לתאם הסעות וסיורים יומיים מאתונה למבחר יעדים מסביב. להזמנת הסעה או סיור שלחו מייל ל[email protected]

טיולים שאפשר לעשות עם רכב מאתונה

מאתונה ניתצן לצאת לטיול הקלאסי לצפון יוון ההררית או לדרום יוון, הפלופונס, לטיולים של מספר ימים. מי שנשאר באתונה כבסיס יכול לצאת לטיול גם לטיולי יום הכוללים את דלפי, תעלת קורינטוס והעיר נאפליון, מקדש פוסידון ויעדים נוספים. עוד מידע בנושא זה ראו בעמוד טיול מאתונה ליוצאים מצפון או דרום יוון, ראו אפשרויות ומסלולים

נקודות נוספות חשובות לפני הזמנת רכב

הזמנת רכב גדול

הזמנת רכב להשכרה באתונה אפשרית לרכבים של עד 9 מושבים, ליותר מכך ראו אפשרות של הזמנת נהג פרטי (פניה במיל מטה).
רכבים של 7 מושבים לרוב יהיו של 5+2, וזה אומר ששני מקומות באים על חשבון מקום למטען, יש לקחת זאת בחשבון.

חברות השכרה פחות מומלצות

מבין החברות הבינלאומיות החברה שבתחתית מדד שביעות רצון היא EuroCar, והחברה המקומית כרגע היא Caldera (המחירים שלה אטרקטיביים אבל כנראה השירות לא טוב). 

 

יצירת קשר, עזרה והמלצות

שאלות בנוגע להשכרת רכב באתונה, ולהמלצות לינה באתונה, השאירו לנו פניה מפורטת בתיבה זאת:

ראו גם: השכרת רכב בסלוניקי, השכרת רכב ביואנינה


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il