האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מסעדות מומלצות בסלוניקי

מסעדות מומלצות בסלוניקי

כוז גדול של מסעדות עממיות – עם מירכאות ובלי - נמצא באזור של ככר אריסטוטלוס. כאשר מהלכים בכיכר כשגבכם אל הים, חוצים 2-3 רחובות ואז פונים ימינה לתוך סמטאות צפופות, קטנות וציוריות הגדושות בטברנות אותנטיות המציעות אוכל יווני אמתי רבגוני ועשיר, בחלקן זמרים מקומיים המנגנים מוסיקה יוונית ובאוויר נישא ניחוח עדין של אוזו ורצינה. מקבץ נוסף בעל אופי דומה ניתן למצוא בקרבת שוק מודיאנו. הפעם מכיכר אריסטוטלוס אחרי שחציתם כביש ראשון ופניכם לחומות שעל ההר, פנו שמאלה. אם בקרתם במוזיאון היהודי או בבית הכנסת אז הסביבה צריכה להיות מוכרת לכם. אוזריות (טברנות אוזו) וטברנות קטנות בצל הגפנים, אוכל מרנין קיבה ולב, המיטב. אם תרצו לשלב גם פעילות לילה ומוסיקה יוונית מומלץ לפנות לרובע המפורסם של לדדיקה, שפע של בארים, מסעדות ומועדוני מוסיקה.

Full tou meze
אחד המקומות הטובים ביותר לאכול מזטים בסגנון סלוניקאי אמיתי, מומלץ מאד, מצוי ברובע לדדיקה, בכתובת : 3 Katouni St, Ladadika
 
מאברי טאלאסה Mavri Thalassa
נמצאת בשכונה הנחמדה קלאמאריה Kalamaria, כ-רבע שעה נסיעה ממרכז סלוניקי. אחת ממסעדות הדגים הטובות בעיר. הטברנה נפתחת אחר הצהרים ועד שעות הלילה.

טובורליקה

מגיש מגוון מזטים (מנות ראשונות), אוכל נהדר ומוסיקה חיה המתנגנת ברקע מדובר באחת "האוזריות" הטובות ביותר ביוון וגם אם עמוס שווה לכם להמתין עד שיהיה שולחן פנוי, תקבלו מנות של מזטים טריים ומעולים שיורדים מצויין בגרון גם עם ראקי או אוזו, בהחלט חווית אוכל סלוניקאית אמיתית. פרטי הגעה: בלדדיקה  Navmachias 14

Loupino
היא מסעדה מאד מצליחה המצוייה על הטיילת ברחוב ניקיס בסלוניקי ונחשת לאחת המסעדות שמצליחה לשמור על סטנדרטים גבוהים של מזון לאורך זמן, המנות מורכבות גם מבשרים, גם מירקות טריים וגם בשילובים עם פירות יד ודגים, מעוט יקרה יותר ממסעדות אחרות אך נחשבת לצויינת.

גארסון בר Garson Bar
ממוקמת ברחוב ניקיס, שעליו עוד הרבה טברנות ובתי קפה, מול הים. אווירה נעימה ומנות קטנות ומוקפדות. לעיתים יש גם הופעות ג'אז קלילות.
 

אוזו מלאט'רון

במעלה רח' אלפטרוס ווניזלוס בקרבת הקהילה היהודית, מפורסמת במנת הסרדינים שלה (לא שימורים) על המדרכה בובת ענק של מלצר. ומוסיקה בוקעת מכל טברנה מקומית.

סמבריקו Sempriko
טברנה מקומית קטנה ומודרנית עם אוכל מצוין. ממוקמת מאחורי בית המשפט של סלוניקי בכניסה לעיר, לפני הנמל. רח' Fragkon2. בטברנה זאת מוכרים גם מוצרים מקומיים כמו גבינות ויין.
מומלץ להזמין מקום מראש: 30-2310557513

דיה חירוס Δια Χοιροσ 
ממוקמת ברחוב: Valaoritou 25, רחוב קטן הקרוב לרובע לאדאדיקה ולאיזור המוזיאון היהודי.

pelati
טברנה איכותית ומומלצת, מאד אהובה על ישראלים שמגיעים לסלוניקי בזכות המוסיקה המתנגנת בה והמנות הנדיבות מאד, מצוייה בכתובת Morichonou 3, ,ladadika

 

4 Epoches
טברנה יוונית מצויינת ומפורסמת ואחת הוותיקות בסלוניקי , מציעה שלל מאכלים יווניים ברוב ימי השנה בליווי מוסיקה יוונית והופעות, שווה להתעדכן מצוייה בכתובת
2 Paikou
 

 


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il