האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

העיר סרס - יוון

העיר סרס Serres

סרס המצוייה כ-45 דקות נסיעה צפונית לסלוניקי, משמשת את רוב הישראלים המגיעים אליה כנקודת מעבר מיוון לבולגריה בדרך כלל. למעשה סרס היא העיר הקרובה ביותר לכביש המהיר ולתוואי המעבר הגדול הראשי של יוון עם בולגריה. ישראלים המתחילים טיול ביוון בסופיה [בולגריה] נוטים להגיע לסרס בדרך כלל ללילה אחד. אך מעבר לתחנת מעבר, סרס יכולה גם להיות בסיס נחמד מאד לטיולים באיזור זה של יוון.  אגם קרקיני המיוחד במינו נמצא במרחק של כ-40 ק"מ מסרס, מומלץ במיוחד לחובבי הטבע והצפרות. כמו כן, יש באזור מספר מערות נטיפים מיוחדות. גם העיר עצמה נעימה וכוללת מבצר יפה ומואר בלילה, מסעדות טובות ואווירה כללית של יוון מימים אחרים. סרס מושכת אליה מבקרים גם בשל מסלול המרוצים לאופנועים בעיר, שהינו המסלול המפורסם ביותר ביוון. סרס היא העיר השניה בגודלה במחוז מקדוניה של יוון אחרי סלוניקי.

אוהבי אוכל ימצאו בסרס כמה מאכלים מאד מפורסמים ביוון שמוצאם כך אומרים, מהעיר סרס, כמו הבוגצה - מאפה מתוק ממולא בגבינה, [גם תושבי כרתים מתגאים בהמצאת הבוגצה, אבל הסרסים משוכנעים שהם המציאו את המאפה] עוד מאכל יווני ידוע המזוהה עם העיר סרס הוא האקנס, סוג של לוקמי, בדומה לרח'את לוקום הטורקי, אך בסרס יש לו טעם של חלב עיזים טרי ומתוק, הוא מוגש בתוך אבקת סוכר והוא טעים להפליא, את האקנס המקורי מכינים אך ורק בעיר סרס והוא גאוות העיר וידוע בכל יוון.


אגם קרקיני הסמוך לעיר סרס


בוגצה מהעיר סרס, ללא ספק נותנת פייט לבוגצות מפורסמות אחרות מכרתים, לאריסה, סלוניקי ואתונה.Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il