האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » סולי, souli אפירוס - יוון

סולי, souli אפירוס - יוון

סולי, souli אפירוס - יוון

סולי, souli אפירוס - יוון , סולי הוא שמו של הר וגם כפר המצוי בחלק הצפון מערבי של מחוז אפירוס, דרומית לאוטוסטרדת אגנטיה בחלק המחבר בין יואנינה לאיגומיניצה ומקביל לפארגה, מדובר באחד מהאיזורים ההרריים היפים ביותר של מחוז אפירוס. נהר האכרון, הוא הנהר החוצה את כל איזור סולי וגם מהווה את אחד ממקורות המים הגדולים שלו, אנו ממליצים להגיע ליום טיול בסולי אם אתם לנים ביואנינה, או בפארגה, אם כי ניתן להגיע ליום טיול בסולי גם עם בסיס לינה במערב צומרקה או בזגוריה, רק שבמקרה זה תדרש נסיעה מעט יותר ארוכה להגעה לאיזור (ללא הטיול עצמו שגם הוא דורש ב 3-5 שעות). שימו לב שבאיזור סולי אין הרבה אפשרויות לינה ולכן האיזור מתאים ביותר ליום טיול וחזור ללינה ביעד הבסיס שלכם. נהר האכרון מקבל את מימיו מהר סולי, שהינו אחד ההרים הנובעים ביותר בצפון יוון ההררית. בדומה לרכס צומרקה הנובע בכמויות גדולות של מים במשך כל השנה, נהר האכרון מקבל את מימיו בלא פחות מ 100 מעיינות הנובעים מבטן האדמה במגוון בסיסים של ההר. [את רוב הנביעות לא תוכלו לראות כי הן מצויות בתוך קניון סלע שאינו עביר ברוב חודשי השנה], אם כי בחודשי הקיץ ניתן ללכת ברגל בתוך הנהר [ ריבר טרקינג ] ולצפות במספר מעיינות.. עוד אפשרות באיזור זה היא לעשות אומגה של 320 מעל הנהר [ ליד הכניסה למעיינות האכלוס ]

מפת סולי :סולי ווטרמילס souli watermils

תחנות המים של סולי "סולי ווטרמילס" מצויות מספר ק"מ לפני הכפר Souli על רכס הנושא את אותו השם ואיזור של אפירוס שגם שמו הוא סולי. מספר ק"מ לפני הכניסה לכפר תראו שילוט שיוביל אתכם לתחנות המים ימינה, הכביש מגיע ממש עד לנהר, עם זאת בכדי לצלם את תחנות המים מקרוב, תזדקקו ללכת בתוך המים [ כיף ונחמד מאד ] ניתן גם לטפס אל תחנת המים עצמה ולצפות בנביעת המים מבטן האדמה, שימו לב שכמות המים כאן משתנה מעונה לעונה, לפעמים יותר ולפעמים פחות, הכל תלוי בגשמים ובשלגים שירדו במהלך החורף, את הצילום כאן צילם סיון זמיר בנובמבר 2019.


צילום סיון זמיר

מעיינות האכרון המערביים Acheron Springs

נהר האכרון הוא נהר מעניין מאד המקבל את מימיו ממגוון מיקומים למרגלות רכס סולי, מדובר באחד הנהרות "המלאים מים של יוון" אם כי הנהר עצמו אינו מהארוכים של יוון, למעשה הוא אפילו אחד הקצרים ביותר ביוון, הנהר מתחיל במספר מעיינות בצד המזרחי של סולי, נכנס לתוך ערוץ סלעי צר מאד העונה לשם Adi gates ואז ממשיך עד מעיינות האכרון ומשם נכנס לעמק פורה ונשפך לים בקרבת העיר פרבדזה. למעשה ביום טיול אחד תוכלו לצפות בנהר האכרון ממספר מיקומים, המיקום המומלץ ביותר הוא ליד הישוב Gliki שם גם יש מסלול הליכה שניתן ללכת בתוך המים פנימה לתוך הערוץ, ומסלול הליכה נוסף של כ 3 שעות על דופן הערוץ למעיינות נוספים של נהר האכרון, למעשה נהר האכרון יכול גם לספק לכם יום טיול מלא של הליכה בחלק העליון של הערוץ עם שילוב של הליכה בתוך המים בחלק התחתון של הערוץ [ בתוך הנחל ] ובדרך צפייה במעיינות הנכנסים לנהר מההר, צילום סיון זמיר נובמבר 2019.


צילום סיון זמיר

מעיינות האכרון המזרחיים Acheron Springs

כשנהר האכרון מגיע לחלקו המערבי הוא כבר עוצמתי למדי ומלא במים, אם כי המעיינות התחיליים של הנהר מצויים בחלק המזרחי של הנהר, המים ממש פורצים מבטן האדמה במספר מוקדים על רדיוס של 4 ק"מ. לחלק מהנביעות קל מאד להגיע וקיים מסלול הליכה קצר ומסודר [ 2 דקות ] לנביעה הראשית יותר מסובך להגיע והיא מצוייה בתוך סבך של צמחייה, אבל שווה להגיע לאיזור זה ולצפות בנביעות השונות של תחילת הנהר. צילום סיון זמיר נובמבר 2019.


צילום סיון זמיר.

אומגה מעל נהר האכרון [ * ]

תחילה חשוב שתדעו שע"פ המדינות של משרד התיירות היווני, אין אחריות על תקלות או פציעות שעשויות לקרות לכם בעת ביצוע אומגה ביוון. לכן גם ברוב יוון פעילות זו אינה מאד פופולארית, במספר מיקומים שהיו אומגות הם נסגרו או נסגרו זמנית בשל תביעות של הממשלה נגד המפעילים של אותן האומגות שחלקן גם הוקמו באופן בלתי חוקי. עם זאת האומגה, שהיוונים קוראים לה Zip line או Flying Fox במעיינות האכרון המערביים היא אחת הבטוחות ביותר הקיימות ביוון ופעילה רק בחודשי הקיץ [ יוני, יולי, אוגוסט ולעתים מעט בספטמבר ] לא ידוע לנו על אפשרות של תאום מראש, זו אטרקציה שאם תחליטו לעשות אותה [ שימו לב שרוב הסיכויים שהביטוח שלכם לא מכסה פציעות  ] תוכלו לעשות אותה באופן ספונטאני עם המפעיל יהיה זמין בעת ההגעה שלכם, כלומר.. הכל בערבון מוגבל. [ יש ימים בהם האטרקציה אינה פועלת מסיבות שאינן ברורות לנו ] .


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il