האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

חודשי האביב ביוון יוון והאיים

חודשי האביב ביוון / המלצות מיוחדות

יבשה : כל מי שביקר ביוון בתקופת האביב תמיד חזר עם הרגשה של "וואו", אולי יוון בשיא עוצמתה והכל במחיר זול יותר מהקיץ. אמנם יוון מרהיבה ביופיה בכל עונות השנה וגם בקיץ ישנם נחלים זורמים ואפשרויות רבות לרפאטינג, הליכה ופעילויות נוספות, אך באביב עת הפשרת השלגים מהרי הפינדוס, הפריחה המרהיבה, מזג האוויר המעולה [לא קר ולא חם מדי] הופכים את האביב היווני לתקופה המומלצת ביותר לטיולים וביקור ביוון, בעיקר באיזור הצפוני של יוון במחוזות, תסליה ואפירוס, שלושת המקומות הכי מדהימים להיות בהם בחודשים אפריל, מאי ויוני הם כפרי זגוריה | צומרקה | חצי האי פיליון  קחו לעצמכם סופש או שבוע עד 10 ימים חלקו אותם ל 3-3-3 ותוכלו להגיע לכל היעדים המרהיבים הללו, או אם פחות בא לכם טיול מתגלגל, לכו על פיליון לכמה ימים, תענוב אביבי אמיתי ביוון, ניתן ומומלץ גם להשתנש במסלול המודולרי למטיילים בצפון יוון.

איים : גם האיים של יוון באביב הם חוויה של ממש, עוד לפני שגלי התיירים מגיעים מכל העולם, ניתן למצוא באיים שקט קסום, פריחה של בוגנבילה, בריזה נעימה, שלווה ושקט וערבים מתחממים אט אט . כל אי שתשאימו עליו את הרגל שלכם ושמו ממש לא משנה, יהיה חוויה, אם צריכים מאיתנו המלצה, השאירו פנייה בעמוד צור קשר ונשמח לסייע ולהמליץ, ראו גם את רשימת 20 האיים המומלצים ביוון של אתר יוון והאיים.

הסרטון שהופק ע"י אתר יוון והאיים צולם במחוז : אפירוס כל הצילומים צולמו בחודשים מרץ, אפריל, מאי ותחילת יוני, תהנו!


עמק ויקוס האוס בכפרי זגוריה בחודש אפריל.

איך מרכיבים טיול עצמאית : מזמינים טיסה לאתונה ועולים בנסיעה דרך תעלת קורינטוס, גשר ריו אינטריו, אגם אמברקיקוס עד חבל צומרקה ועושים שם טיול כוכב של 3-4 ימים, משם ממשיכים לכפרי זגוריה ועושים של טיול כוכב של עוד 3-4 ימים ואז עוברים מזגוריה לחצי האי פיליון, דרך המנזרים התלויים של מטאורה ועושים בפיליון עוד 3-4 ימים וחוזרים משם לאתונה, אם יש לכם פחות ימים ניתן גם לעשות 2 צומרקה 3 זגוריה 3 פיליון, אל כל קומבינציה אחרת, ניתן גם לוותר על פיליון ולעשות רק 4-5 ימים בזגוריה וצומרקה, כך או כך תקבלו את שיא הזרימה בנחלים, נופים מרהיבים, יוונים מכניסי אורחים וחופשה שלא תשכחו עוד הרבה זמן והכל במחירים של טרום עונה, תוכלו לצאת לטיול עצמאית, או להזמין נהג עם רכב שילווה אתכם.


עוד צילום מכפרי זגוריה באביב, מעיינות הוידומאטיסכפרי זגוריה וצומרקה בוידאו זה, מעט לפני האביב, תדמיינו את הוידאו הבא אם פריחה בורוד, ירוק וכתום ושמש מלטפת, גן עדן!

מגוון מסלולי הליכה בכל הרמות, קלים וגם למקצוענים : כפרי זגוריה וצומרקה בנוסף לנופים המרהיבים הם גם גן עדן למטיילים ברגל, אפשר ללכת במסלולים של החל מ 10 דקות ועוד מסלולים של מספר שעות בתנאי שטח נוחים ומקסימיםף בעמקים, בהרים, לצד נהרות ומעיינות, כל אחד והמסלול שמתאים לו או מספר מסלולי הטיול המתאימים להם, ראו עוד מידע ממוקד על מסלולי הליכה במחוז אפירוס [ כפרי זגוריה וצומרקה בעמוד הבא ] מסלולי הליכה באפירוס

ראפטינג, קניונינג ועוד אטרקציות : שיא הזרימה של הנחלים והמעיינות בכל רחבי מחוז אפירוס, יכולים להפגיש אתכם עם כמה מהאטרקציות הכי שוות שיש ליוון להציע, ראפטינג בדרגה 3 + על נהר האראכטוס שבצומרקה או ראפטינג קליק ומקסים על נהר הוידומאטיס בכפרי זגוריה דרגה 2 [ בתקופה זו ] בנוסף ניתן לעשות קניונינג, ירידה בחבלים בתוך מפלי מים בגבי המים של רוגובו בכפרי זגוריה, עוד אפשרי לצאת ליום טיול ג'יפים מודרך בואליה קאלדה [ העמק החם ] מגוון גדול של אטרקציות ופעילויות זמינות ונעימות במיוחד באיזורים אלה בתקופה זו של השנה, מידע וקשר עם החברות ראו בעמודים : אלפיין זון.

גם כמות התיירים בתקופה זו אינה גדולה, מה שיוצר אווירה כיפית במיוחד, לעתים אתם מרגישים שאתם מטיילים יחידים ביוון שרק מעת לעת פוגשים עוד זוג או קבוצת מטיילים כמוכם שהבינו שהזמן הטוב ביותר לטיול וביקור כאן הוא עכשיו. בנוסף בעלי המלונות, המסעדות והאנשים בכפרים רגועים מתמיד וללא לחצי עונת התיירות, כך נוצרי מפגש ידידותי וכיפי עם המקומיים ותמיד מי שחוזר מטיול ביוון בתקופה האביב מלא בחוויות יחודיות. פגישות ספונטאניות עם המקומיים, ששמחים לראות אתכם כאן ביוון בתקופה זו ויעשו הכל על מנת להפוך לכם את הביקור לכייפי עוד יותר, ראו מספר המלצות למקומות המומלצים והיפים ביותר לביקור בהם בחודשים: אפריל, מאי ויוני ביוון היבשתית ובאיי יוון.


ראו את עמוד מרחקי נסיעה ביוון וגם את עמוד השכרת רכב ביוון


הסרטון שהופק ע"י אתר יוון והאיים צולם בחצי האי פיליון בחודשים אפריל, מאי ויוניבתמונה המנזרים התלויים של מטאורה, מיקום מרתק ומרהיב בתקופת האביב במיוחד! צילום costas zissis


הספר סיפור אהבה מסע באיי יוון

מאת אבירמה גולן ושמוליק שם טוב

הספר החדש והמרתק של אבירמה גולן ושמוליק שם טוב על מסע של זוג ביאכטה ב 23 איים של יוון מוגש בשיתוף ובשיווק של אתר יוון והאיים, ספר חובה לכל מטייל וכל מאוהב באיים של יוון.
ראו גם קישור לספרו של זמיר סיון, המדריך למטיילים בצפון יוון ההררית, הספר המקצועי בישראל לתכנון טיול בצפון יוון.
כפרי זגוריה, Zagori
אולי היהלום שבכתר בתקופת האביב ביוון, הפשרת השלגים מרכס הרי הפינדוס הצפונית הופכת את נהר הוידומאטיס המרהיב ביופיו לגן עדן של ממש. בנוסף לראפטינג מלהיב במיוחד שניתן לעשות על הנהר [גם עם ילדים] בצידי הנהר פריחה, פרפרים, ציפורים והראפטינג או הטיול לאורך הוידומאטיס הם כמו כניסה לתוך חלום קסום. אם נוסיף לכך את מסלולי ההליכה הנהדרים לתצפיות על קניון ויקוס ב-Baloi וב-Oxia שנעים הרבה יותר לעשות אותם כשמזג האוויר בחוץ נעים ולא חם מדי וגם את גבי המים של Rogovo בין הכפרים פפיגו למיקרו פפיגו וגם את השיטוט הנעים בין 46 הכפרים של זגוריה, תקבלו אולי את האיזור המלהיב ביותר ביוון לטיול בתקופת האביב. פרטים מלאים על כפרי זגוריה כולל המלצה על כמה מלונות מיוחדים ומקסימים, ראו בעמוד: כפרי זגוריה

תמונה, מפל באיזור אפירוס costas zissis

צומרקה, Tsumerka
את הביקור במחוז צומרקה בתקופת האביב ניתן לשלב עם ביקור בכפרי זגוריה. צומרקה הוא איזור כפרי והררי המצוי בדרום מזרח מחוז אפירוס של יוון, דרומית מזרחית לעיר יואנינה, למעשה מדובר בחלק הררי במיוחד של רכס הרי הפינדוס ביוון. איזור זה מתאים למי שמחפש כפרים יווניים אוטנתיים בהרים מחד וגם למי שמחפש אקשן ואקסטרים, במיוחד באביב. שוב, גם כאן, בשל הפשרת השלגים מהר "צומרקה" אחת הפסגות המרשימות ביותר של רכס הפינדוס, יש זרימה חזקה במיוחד בנהר האראכטוס וזו מאפשרת ראפטינג בדרגה 3 או 4. בנוסף מגיעים לכאן חובבי קניונינג שצומרקה עבורם הוא גן עדן למתקדמים. בתקופה של האביב הפריחה כאן נהדרת והניחוחות של הפרחים המתערבבים עם הבישולים של המטבח היווני הכפרי המפורסם של צומרקה יוצרים אווירה שמאד מומלץ לא לפספס. עוד פרטים על איזור מקסים זה של יוון כולל מלונות מצויינים, ראו בעמוד: צומרקה


בתמונה, נהר האראכטוס, צומרקה.

חצי האי פיליון pelion
חצי האי פיליון תמיד מקסים ונעים. השילוב הכל כך מיוחד של איזור הררי וכפרי עם חופי ים מעולים, אנשים נחמדים, אוכל מצויין והכבישים המתפתלים בתוך היער הופכים את הטיול כאן לכייפי תמיד. גם כאן בחודשי האביב השלג מהר פיליון נמס אט אט ויוצר זרימה במאות נחלונים מרהיבים ופינות חמד על מדרונות ההר ובין הכפרים. מגוון מסלולי ההליכה בפיליון בתקופה זו נעימים במיוחד וגם האטרקציות בפיליון כמו הרכבת בין מילייס ללאכוניה, חוף מילופוטאמוס, הכפר דאמוחארי והכפר מקריניצה, ללא המולת התיירים של הקיץ הלוהט. בנוסף קירבתו היחסית לסלוניקי [שעתיים וחצי נסיעה] או 4 שעות מאתונה, הופכים אותו ליעד מעולה וקל להגעה, שאגב תוכלו לשלב עם טיול ביוון שכולל גם את צומרקה וכפרי זגוריה. עוד מידע על פיליון ראו באתר אינטרנט מיוחד שהקמנו רק עבור חצי האי פיליון: פיליון


בתמונה, חוף בחצי האי פיליון costas zissis


האיים הקיקלאדים Cyclades
האיים הקיקלאדים מגיעים לאחוזי תפוסה של למעלה מ-97% בעונת התיירות החמה [יולי אוגוסט], חלקם עמוסים מאד בתיירים, המחירים של המלונות יחסית גבוהים, גם מחירי המסעדות, השכרת הרכב והשרותים האחרים מתייקרים עם בואו של הקיץ. אך באביב, תוכלו להגשים את חופשת האי היווני שלכם במחירים הרבה יותר אטרקטיביים ממחירי העונה ותהנו משקט ומזג אוויר חלומי, נכון, המים עדיין עשויים להיות מעט קרירים לרחצה, אבל אם תלמדו מהיוונים המקומיים, תראו שניתן להכנס לים 365 ימים בשנה ובאביב זה כבר בהחלט נעים, רק 3-4 מעלות פחות. האיים המומלצים ביותר מקבוצת איים זו הם: פארוס, נאקסוס, סירוס, אמורגוס, טינוס, אדרוס, קיאה, סיפנוס, סריפוס, מילוס וסנטוריני, פרטים על כל אי ואי, ראו בתפריט של אתר איי יוון תחת הכותרת כל איי יוון.