האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

שביתה ביוון - חדשות יוון

שביתה ביוון - כל המידע ועדכונים שוטפים

המידע בעמוד זה "שביתה ביוון" נשלח לאתר יוון והאיים [ פורטל התיירות הגדול והעדכני בישראל על יוון ] מגורמים רשמיים בתקשורת היוונית וכן מאיגודים מקצועיים וכן מלשכות התיירות והתקשורת של יוון, המידע עשוי להשתנות ויש להכנס לעמוד זה לעתים קרובות ולבצע רענון "ריפרש" בכניסה לעמוד.

שימו שהשביתה שתוכננה להיום 28 בפברואר 2024  - - בוטלה - -  אם יש לכם טיסה מאתונה או לאתונה צרו קשר עם הספק שלכם או עם חברת התעופה לברור מועד הטיסה שלכם מאחר וחלק מהטיסות הוזזו לשעות חדשות, רוצים תמיד להיות מעודכנים לפני כולם על מה קורה ביוון? הרשמו לקבוצות הפייסבוק של יוון והאיים.

השביתה בוטלה לאחר שבית המשפט היווני קבע בשעה 23:00 של ה 27 לחודש שהשביתה והמניעים לשביתה של ה 28 לחודש אינם חוקיים והוא אינו מאשר את השביתה, לכן כל מי שהכריז על שביתה חייב לחזור לעבודתו ולפעול באופן סדיר שאם לא יעשה כן, יהיה חשוף לעונשים הקבועים בחוק על עבירה על החוק, עם זאת בשל שינויים שחלו בלוחות זמנים של טיסות והפלגות בעת הכרזת השביתה ייתכן וחלק מהטיסות ואו ההפלגות וגם הרכבות יצאו במועדים חדשים ולכן יש להתעדכן מול האתר בוא ביצעתם את ההזמנה, עם זאת חשוב לציין שפקחי הטיסה יעבודה היום כרגיל והמרחב האווירי של יוון ישאר פתוח.

עוד עדכונים שוטפים והמלצות ראו בקבוצות של אתר יוון והאיים :  "הכל על אתונה" - "יוון והאיים"  "סלוניקי וחלקידיקי" ובעמוד הפייסבוק הראשי שלנו [ לחצו להצטרפות ע"י סימון אהבתי ] הרשמו גם לקבלת עדכונים מאתר יוון והאיים במייל לחצו כאן, זה משתתלם!

הצטרפו גם לקבוצות חדשות שלנו :

רודוס מקבוצת יוון והאיים

סנטוריני מקבוצת יוון והאיים


ראו הצעות מעולות למלונות ברחבי יוון לחודשים : אפריל, מאי, יוני, יולי וספטמבר - אוקטובר, בשיתוף בוקינג. קום זקוקים להמלצה על מלון בכל יעד ביוון? השאירו פנייה לשרות החינמי של אתר יוון והאיים נשמח לעזור : לחצו כאן
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

זקוקים לעזרה, המלצה, מידע שוטף או המלצה על מלונות ויעדים ביוון? מידע על שביתות ביוון ועוד?
השאירו פנייה לשרות לקוחות של יוון והאיים ונשמח לעזור.
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

מידע שוטף בנושא שביתות ביוון

שביתת נהגי מוניות ביוון 
נהגי המוניות של יוון שובתים לאחרונה באופן גורף בכל יוון [מלבד האיים] בשל שתי סיבות עיקריות, הראשונה והקריטית ביותר היא שממשלת יוון רוצה לספק מספרי מוניות חדשים ללא שום תנאי או תשלום לצורך הגדלת כמות המוניות ביוון בכלל ובאתונה בפרט, זאת לטענת המששלה כצורך להגדיל את כמות ההכנסה למדינה, אלה שנהגי המוניות של אתונה סבורים שכבר עכשיו יש די והותר מוניות ביוון וכל הוספה של כמות נוספת של מוניות תפגום בהכנסה של בעלי המוניות הנוכחיים, אנחנו צוות אתר אתונה בהחלט יחד עם נהגי המוניות במאבק, לא ספק יש באתונה כל כך הרבה מוניות שאין צורך להוסיף לשוק עוד אלפי מוניות חדשות, זה ללא ספק יגרום לירידה בהכנסות של כל נהגי המוניות ולא יתרום דבר למדינה [יוון]. הנושא השני שמטריד את נהגי המוניות של יוון וגורם לשביתות הוא המסיוי הגבוה אותו דורשים לשלם נהגי מוניות ביוון, מדובר על למעלה מ 30% מס לפני הוצאות תפעויליות, שהן עומדות על כ 30-40% נוספים, למעשה לנהג מונית שלקח אתכם מנמל התעופה של אתונה למרכז העיר בעלות של כ 40 € נותר רק כ 10-12 יורו רווח, בהחלט סכום מגוכך למרחק נסיעה של כ 40 ק"מ.

האם ביכולתי להמנע מהשביתות של יוון אם אמנע מלהיות באתונה?
זו שאלה טובה שנשאלנו מספר פעמים בעבר, אכן רוב הפגישה של השביתות ביוון באות לידי ביטוי למי שמגיע לאתונה, שם ועדי העובדים עושים את "השרירים" הגדולים ביותר, אך עם זאת ברוב חלקי יוון כולל האיים בדרך כלל האזרחים מצייתים לחוקי השביתה, אך באיים ישנה גמישות מסויימת, באיים בהם הפרנסה העיקרית היא תיירות, לא יגלו יד קשה כלפי תיירים שיזדקקו להשתמש בשרותים התירותיים המושבתים וינסו לתמרן, כך למשל בעת שביתת המוניות הגדולה של יוון בחודש ספטמבר 2010 באיי יוון המשיכו נהגי המוניות לנסוע כרגיל.

מדוע מתקיימות כל כל הרבה שביתות ביוון?
היוונים מוחים על הערת תנאי ההעסקה שלהם ועל המסיוי הגדל המוטל על אזרחי יוון, זאת בעקבות החוב הגדול של יוון לאיחוד האירופי שהינו החוב הגדול ביותר בהיסטוריה של אירופה, אזרחי יוון טוענים ואולי בצדק שהכסף הגדול אותו חייבת יוון מצוי בכיסיהם של אנשי הממשל בבנקים מחוץ ליוון [שוויץ] והם דורשים שכסף זה יוחזר לאלתר, לדעתם העלאת המיסוי לצורך יציאה מהמשבר הנוכחי היא רק תירוץ של אנשי הממשל לשמור על ההון הגדול של יוון בכיסיהם.

האם השביתות הללו ביוון פוגעות בכלכלת יוון?
בהחלט, פגישה קשה מאד, שהעם היווני [ברובו] לא מבין, השביתות פוגעות בראש ובראשונה בענף ההכנסה המרכזי של יוון, התיירות, תייר שחווה שביתה ביוון שהרסה את חופשתו, ישקול שנית בפעם הבאה אם להגיע ליוון או לנסוע לחופשתו השנתית במקום אחר, בכך היוונים יורים לעצמם ברגל, אבל לטענתם אין דרך אחרת שהממשל יבין את מצוקת האזרחים של יוון, אנחנו מאמינים שיש פתרונות רבים למצבה של יוון, גם האזרחים ביוון חושבים שיש עוד פתרונות והם מאמינים שממשל נבון יותר יכול לפתור אותם, צפוי אם כך שימיו של ראש ממשלת יוון הנוכחי ספורים.

 
Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il