האתר המקצועי בישראל ליעוץ, תכנון והזמנה של חופשה או טיול ביוון
Greece and the islands- אתר יוון והאיים
עמוד הבית » רודוס Rhodes » אטרקציות ברודוס

אטרקציות ברודוס

מה לעשות ברודוס?

רודוס, אחד היעדים המתויירים ביוון, כולל שפע של מלונות בכל הרמות וחופים משגעים ובהחלט ערוך לקבל תיירים ולהציע את כל שירותי התיירות הנדרשים ברמה גבוהה וטובה.
אך מלבד בן גב, בבריכת המלון ובחופים, מה עוד לעשות ברודוס? ויש הרבה, רודוס אי גדול והאטרקציות אינן מרוכזות רק בצפון האי שהוא היעד המתוייר ביותר. אם אתם סקרנים ואוהבים לגלות מקומות חדשים, אם אתם הרפתקנים ומחפשים לצאת מהמלון ומהחוף הקרוב, יש הרבה מאד מה לעשות ולגלות באי רודוס. עמוד זה כולל מידע מפורט על האטרקציות, הפעילויות ומוקדי העניין ברודוס.
מידע מלא ומלונות מומלצים ברודוס בעמוד רודוס באתר יוון והאיים.

אתרים היסטוריים ו-Sightseeing

העיר רודוס
בחלק הצפוני של האי, שוכנת העיר רודוס, בירת האי, עיר הנמל הגדולה, היא גם בירת מחוז דרום הים האגאי. רודוס היא עיר ההסטורית שטומנת בחובה אתרים היסטוריים רבים. ההסטוריה של רודוס הולכת אחורה הרבה בזמן, אל תקופת האבן. באופן רישמי נוסדה העיר רודוס בשנת 408 לפניה"ס. העיר היתה תחת שליטה של צבאות זרים לאורך ההיסטוריה הארוכה שלה, ורק בשנת 1948 חזרה לידי יוון, הסגנונות השונים ניכרים בעיר. העיר העתיקה של רודוס ששוכנת בליבה הוכרזה כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. העיר העתיקה מוקפת חומות, וליתר דיוק שרידי החומות, לא כל החומות שרדו. חלקה הצפוני של העיר העתיקה פונה אל הרציף הארוך, שובר גלים, שמוביל אל מצודת ניקולאס הקדוש (הקולוסוס) התוחם את נמל מנדרקי Mandraki, שם פעלו בעבר מעל 12 טחנות רוח, וכיום שלוש מהן משוחזרות ומשופצות.
בתחומי העיר העתיקה נמצאת הכיכר המרכזית, כיכר היפוקרטס, סביבה וממנה יוצאות סמטאות ציוריות. חנויות, שווקים, ארמונות וונציאנים, מבנים עותומאניים, שפע בתי קפה ומסעדות.
בחלק הצפון מערבי של העיר העתיקה שוכן ארמון ראשי המסדר, הוא המבנה המוכר ביותר ברודוס, נמנה במאה ה-14 וכיום משמש כמוזיאון. בחלקה המערבי שוכן הרובע היהודי, לה ג'ודריה, ובו פועל בית הכנסת העתיק "קהל שלום" שנבנה במאה ה-12, נהרס על ידי העותומאניים ושוחזר לאחר מכן מחדש. המוזיאון הארכיאולוגי של רודוס בתוך מבנה עתיק ונציאני ששימש בית חולים של האבירים שוכן גם הוא במזרח העיר העתיקה. שרידי מקדש אפרודיטה, מסגדים, צריחים ועוד, הם רק חלק מהעיר העתיקה של רודוס. אוהבי היסטוריה יכולים לבלות פה יום שלם בקלות.

האקרופוליס של רודוס שוכן בחלק המערבי של העיר רודוס (לא בעיר העתיקה), כולל שרידי אקרופוליס עתיקים, אצטדיון אולימפי עתיק ואמפיתיאטרון עתיק, צופים אל הים. יש לברר שעות פעילות. אתר ביקור לשוחרי היסטוריה וארכיאולוגיה. אם יש לכם זמן לאתר אחד בלבד, מומלץ לבחור ביקור באקרופוליס של לינדוס Lindos.

לינדוס
העיירה הציורית לינדוס ממוקמת על החוף המזרחי של רודוס, כ-50 ק"מ דרומית לעיר רודוס. היא יעד תיירות ונופש ויעד חובה למבקרים באי רודוס. בנויה על גבעה שנשפכת אל הים ובראשה מתנוסס האקרופוליס של לינדוס במלוא הדרו. מרשים מאד.
הגישה את האקרופוליס של לינדוס כרוכה במסלול הליכה בעליה. בתחומי העיירה אין כניסת רכבים, יש חניונים בכניסה ללינדוס, מהם ניתן לצאת לטייל בין הסמטאות הציוריות של העיירה כשמדי פעם מבצבץ נוף טורקיז של הים. לאוהבי הלכת, כדאי לטפס עד למצודה ולהינות מהנוף המרהיב וממנה לרדת לאחד החופים המפורסמים של רודוס, בחלק הדרומי של לינדוס, הוא חוף St. Paul, מפרץ סגור ויפיפה.

הכפר אסקליפיו Asklipio
ממוקם בדרום רודוס, כ-60 ק"מ דרומית לעיר רודוס. כפר גבוה ובראשו מבצר מפורסם, מבצא אסקליפיו. המבצר הוונציאני נבנה במאה ה-15. שני מגדלים גדולים וחלק מהחומה של המבצר העתיק שרדו, ובתחומו ניתן לראות שרידים של מבנים נוספים. הנוף הנשקף מלמעלה מרהיב. על מנת להגיע אל המבצר יש לחנות בסמוך לכיכר הכפר אסקליפיו ולטפס במשך כעשר דקות הליכה במעלה הגבעה.

.

סיור מודרך ברודוס העתיקה

הזמינו מראש סיור מודרך להעשרת ביקורכם