Greece and the islands- אתר יוון והאיים
Greece and the islands- אתר יוון והאיים

האי טילוס יוון Tilos

הזמנת טיסה לרודוס תחילה לחצו כאן  ||  להזמנת הפלגה מרודוס לטילוס לחצו כאן

האי היפה טילוס מרוחק רק 32 ק"מ מהאי רודוס, ובעונת התיירות יש הפלגות יומיות מרודוס לטילוס. האי חקושר בקשרי הפלגה גם עם האי השכן סימי. האי טילוס הוא אי קטן המציע שקט ואופי יווני אמיתי, מפלט מרענן מהאי רודוס המתוייר. באי חופים יפים עם הרבה מפרצונים קטנים, שבילי הליכה נעימים, טברנות יווניות מצויינות של אוכל יווני משובח ובקיצור, אי יווני של ממש, מקום להרגיש את יוון הבלתי ממוסחרת.
נמל האי, העיירה ליבאדה, היא מקום נעים ורגוע עם אופציות לינה טובות וזולות למדי ומספר טברנות מצויינות המצויות ברחובות הקטנים שיוצאים מהרחוב הראשי. למרות שמדובר באי יווני קיימת כאן השפעה איטלקית רבה. 
מי שמחפש את האותנטיות האמיתית של טילוס ואת הניתוק המוחלט מהציביליזציה, יכול להגיע לבירת האי מאגלו חוריו, עיירה עם בתים קטנים ולבנים וסימטאות יווניות טיפוסיות. מקום מקסים אך גבוה ואינו על החוף. חופי הים הטובים ביותר באיזור מרוחקים כ 1-2 ק"מ משם וביניהם החופים: אגיוס אנטוניוס ופלאקה.

הגעה לטילוס
ראשית הזמינו טיסה אל האי רודוס, טיסות ישירות מישראל בעונת הקיץ, להזמנת טיסה לחצו כאן מרודוס יש להמשיך בהפלגה אל האי טילוס. משדה התעופה של רודוס יש להגיע אל נמל רודוס במונית או באוטובוס, משך הנסיעה 20 דקות.
יש לברר מראש את זמני ההפלגה, לבדיקות לוחות זמנים היכנסו לעמוד הפלגות ביוון, ובידקו לפי תאריך מנמל מוצא Rhodes אל נמל היעד Tilos, הפלגות יוצאות בימי שני ושישי ומשך ההפלגה שעתיים ורבע ועלות הפלגה 16 יורו לכוון לאדם. 

Eristos beach הוא החוף היפה ביותר באי טילוס: חוף חולי מקסים, מי טורקיז, ישראלים שחזרו מחוף זה משוכנעים שמצאו תחליף ראוי לסיני.חוף חולי מקסים באיזור מדברי עם מלונות קטנים לצד החוף, מי צריך יותר מזה.

מסלולי הליכה
ניתן למצוא באי טילוס מספר מסלולי הליכה מקסימים ונוחים, שסומנו במיוחד עבור מטרה זו השבילים חלקם על המצוק או ההר וחלקם עובר בין כפרים יווניים קטנים, מטעי זיתים וגפנים ניתן לקבל חוברת כחולה ובה כל מסלולי הטיול הרגליים האפשריים בטילוס בלשכת המידע לתירים או באחת הסוכנויות המצויות בנמל האי livadia

אוכל בטילוס
כיאה לאיים פחות מתויירים, כאן תוכלו באמת לטעום מהמטבח היווני המסורתי, בנוסף למטבח היווני המסורתי האי טילוס מתברך בדגה מצויינת, הים שוקק דגים סביב טילוס ומרשתות הדייגים מגיעות לטברנות מדי יום, קלמרי טריים, שרימפס, דגים טריים, תמנונים וגם דגי חרב, בהחלט מקום טוב לאכול אוכל יווני טרי עם דגש על דגים ופירות ים.

השכרת רכב
באי מצויות שתי סוכנויות המאפשרות השכרה הן מצויות בנמל האי, קל מאד להשכור רכב ולהתנייד בטילוס, ניתן גם להשכיר טרקטורונים, אם כי כאן ישנן מספר אזהרות, חלק מהמטיילים מעוניינים לבצע את מסלולי ההליכה עם טרקטורון אלה שלא כל המסלולים מותאמים לכך, תוכלו לקבל עדכון על מה כן מתאים ומה לא מחברות ההשכרה בליבאדיה.

לינה בטילוס
טילוס אינו אי תיירותי, אך המלונות שלו בהחלט ברמה טובה פלוס והמחירים זולים בהחלט, כך תוכלו להרכיב בעצמכם חופשה מקסימה ביוון בכסף יחסית קטן, מדובר בעיקר על מלונות בוטיק קטנים קרובים או ממש על קו החוף, עם זאת מאחר ובאי אין הרבה אפשרויות לינה, חובה לבצע הזמנה מראש ולא מומלץ להסתמך רק על המזל, מספר ישראים שהאמינו שיהיה בסדר, ישנו שני לילות בשקי שינה מאולתרים לצד החוף בליבאדיה ולאחר מכן לקחו את המעבורת בחזרה לרודוס, ראו אפשרויות לינה ובצעו הזמנה מראש : לחצו כאןעזרה מקצועית להרכבת חופשה באיים המיוחדים של יוון

עם שרות יוון והאיים פלוס.

    
כמובן שתוכלו גם להרכיב ולהזמין את החופשה המיוחדת שלכם באיים המיוחדים והקטנים של יוון כמו טינוס, סימי, חאלקי, סיפנוס, פולגנדרוס, אנאפי, אגיסטרי ועוד שלל איים עצמאית, אבל אם תרצו עזרה של יועץ נופש שלנו בייעוץ וסגירה של כל הקצוות, תוכלו להרשם לשרות יוון והאיים פלוס, שרות בתשלום אמנם, אבל עם פלוס גדול.
למידע נוסף »
זקוקים להמלצה על מלון בטילוס? השאירו פנייה מפורטת בטופס הכחול ונשמח לעזור!


ראו עוד איים קרובים להגעה דרך רודוס: סימי | קאלימנוס


Powered by Israel-Greece.com & Clickgo.co.il